Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Ono kada orkestar Crvene armije umesto na spomenik sovjetskim ratnim veteranima ili na groblje oslobodioca Beograda, vodiš da vide gradilište!? :bash:

https://www.danas.rs/beograd/gradonacel ... d-na-vodi/

Gradonačelnik Beograda Zoran Radojičić ugostio je danas članove hora „Aleksandrov“ i zajedno sa zamenikom direktora „Beograda na vodi“ Aleksandrom Trifunovićem predstavio im najveći graditeljski poduhvat u Beogradu, prenosi Beoinfo.

Već vidim novu destinaciju za ekskurzije (i slikanje sa vođom od kartona u prirodnoj veličini)
 
Jbt, taman kad pomislim da sam video sve od mogućih modela sramoćenja, ova garnitura me demantuje...

Clanove hora Aleksandrov nase zgrade, posebno one koje se sada grade u Savskom amfiteatru, zanimaju koliko i farma svinja u Pecincima !



Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
laki nisi video sve...hor je ipak imao sta da vidi/pojede srBska gastronomska avantura trenutno unesto W hotela
b9e010247a898c2d4060ce723c144358.heic
52013f726c56dcab76312e4e910cfe6d.heic



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
045f6066f351d85b5d836d1ce214015d.heic


ne znam kako su zamislili da se biciklisti ovako okrecu
c10c5e6a29aeb5277548cebf68878735.heic


i dalje ne mogu da svatim kako su mogli da se ovako osramote sa ovim klimama, neki jeftiniji projekti su nasli elegantniji nacin da ih sakriju, ovo mi deluje kao min. rada u Nemanjinoj

35c333520a5d7a1b7521090d0a41a75e.heic
8e902df2cb4070fb4ce09b7498109bb1.heic
941bdd8d67488d62492d37b13bb32206.heic
0da4135f08b34c40fa80c4a2a4a8cf42.heic
80b57f8ef103039a9afa4a6d9b97e4ce.heic
eacf4800d2458303fd02dccbf2b47273.heic
cf6ae1f1fe38800f5699d3ec508f0f16.heic
47edddafd9b2b1ebd793d3f066928f5f.heic


prvi lokal je skoro sredjen BENU apoteka, pametno trebace stanarima dosta lekova/probiotika da svare ovo sto su kupili

fd34d2709e589ad2c49f7b5b86ad9006.heic
9b8e5e0782d52c777b31e6f7f8b28c4d.heic


evo i dronskih, nisam smeo visoko krenula kisa

f04ec54a6f3df6df272d860ed363b093.jpg
7ac5178e875880407e9f5abeff6aeb95.jpg
6fe4e40218cccd2ae31d0cba1e1b8361.jpg
3940e575fb6bb88fc743ee34f45b4974.jpg
dffb429db4a67f956db59cfc3d6d2338.jpg
5512542d329b5b606692721a897774e7.jpg







Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zar nije trebalo da klime imaju maske? Nisam upucena ali mislim da je tako trebalo biti..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Prvo sto su zgrade odvratne a sad jos sa ovim klimama....Ko misli da su odvratne neka like.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=547028#p547028:3vyna4gq je napisao(la):
Stefan Beobuild » 24 Jun 2018 07:16 pm[/url]":3vyna4gq]Prvo sto su zgrade odvratne a sad jos sa ovim klimama....Ko misli da su odvratne neka like.
Dobrodosao na Beobuild Stefane, nisu ti ovo YouTube komentari.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=547028#p547028:34doqf8u je napisao(la):
Stefan Beobuild » Ned Jun 24, 2018 8:16 pm[/url]":34doqf8u]Prvo sto su zgrade odvratne a sad jos sa ovim klimama....Ko misli da su odvratne neka like.


ovo je tvoje misljenje. meni se jako svida. tako je to uvek se nesto nekome svida a drugima ne
 
Iako mi se ne svidjaju zgrade, zanimljivo je da BW Residences izgleda bolje sa visine nego sa zemlje, bar se meni tako cini.
 
Ceo BW (bar ovo što je najavljeno) neodoljivo podseća na neki od cité-a u predgrađu Pariza. Posebno Vista i Park.
 
spatiotecte":2ujg30zf je napisao(la):
Iako mi se ne svidjaju zgrade, zanimljivo je da BW Residences izgleda bolje sa visine nego sa zemlje, bar se meni tako cini.

spat sve izgleda bolje sa visine :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
pa sigurno ce klime imati maske posto nema nista iza njih, a nisu VALJDA toliko ludi da imaju trostrane terase
 
Klime će imati maske, ali još uvek nisu postavljene. Biće od kartona i izgledaće ovako:


Šalim se, naravno, to bi trebalo da bude nešto slično kutiji na ovoj terasi, nedostaje samo rešetka na spoljašnjem delu:

Pogledajte prilog 1
 
Rezidens je prelep. Žao mi je sto nisam kupio stan u njoj u početku dok su bili povoljniji i dok ih je uopšte i bilo... Ovo je definitivno najatraktivnija zgrada u celom bogoljubu na vodi, ovo drugo sve što su počeli i najavili da grade je teška osrednjost...
 
Bio bi red da sem lepote neko spomene i kvalitet života u naseljima različitog tipa. Biće da je to od bitno većeg značaja. Kad ljudi izađu iz stana i nemaju nameru da odmah zatim uđu u još jedan zatvoreni prostor (što usput nekome moraju i platiti), šta će ONDA da rade? Tj kako prolazi onaj deo njihovog života koji bi trebao da se odvija u otvorenom prostoru, u GRADU, a ne u 4 zida? Šta sa decom, šta sa tinejdžerima, šta sa penzionerima? Da sede u kafani i piju?

Uporedite BNV sa Novim Beogradom.

Novi Beograd ima otvorene blokove dimenzija otprlike 400 x 400 metara prepune zelenila. U okviru njih pešak može da se kreće po maltene bilo kom pravcu zato što je otvoreni prostor između zgrada kompaktan, neizdeljen, svima pristupačan i bez aneksa. Prostor je zato fleksibilan što je omogućilo recimo kasnije dodavanje dečijih igrališta ili biciklističkih staza. Takođe, zgrade su bitno niže od onih u BNVu, pa je koncentracija ljudi bitno manja.

Pogledajte prilog 1
BNV ima ZATVORENE blokove prosečnih dimenzija oko 100 x 150 metara i više zgrade oko kojih su obavezni aneksi koji zauzimaju još veći prostor na tlu nego same zgrade. Kretanje je strogo usmereno i praktično moguće samo uskim trotoarima. Dobar procenat reklamiranog zelenila je na suprotnoj strani reke. Drugim rečima, imamo više zgrade na manjem prostoru, tj sa većom koncentracijom ljudi, i sa bitno manje prostora na tlu, koje je usput i izdeljeno (i zato manje fleksibilno i upotrebljivo) i sa obaveznom pravougaonom matricom kretanja. Na tlu dakle imamo kopiju trotoara Starog Grada, dok su zgrade kao u Novom Beogradu, ali više, oblikuju zatvorenu konturu, bez zelenila i sa obaveznim aneksima da bi se još malo izigrala građevinska pravila obaveznog minimalnog rastojanja između zgrada. Prednost je što postoji Promenada, park i, ponekad, krov aneksa. Nažalost, Promenada će biti cilj celog grada, pa zato previše zagušena i neprijatna kao prostor za svakodnevni boravak stanovnika naselja, a tek moramo da vidimo koliko će biti realno upotrebljivog prostora na na krovu aneksa i da li će to biti dovoljno za tako visoke zgrade i odgovarajuće ogroman broj ljudi.


Uporedite sada BNV sa Starim Gradom.

Sve je manje više isto sem što zgrade nemaju 1 do 6 spratova nego DRASTIČNO više, sa odgovarajuće većim brojem ljudi i odgovrajuće manjim "prostornim" komforom po jednoj osobi.
 
katastrofu zvanu Novi Beograd ne bih uzimao kao merodavnu za poredjenje sa bilo cime, a pogotovu njegov Ulta mega deo, zvani blokovi (62,63 etc..)
 
НБГ је сасвим функционалан и пријатан део града за живот, много хуманији од већег дела Вождовца, Врачара и Звездаре. Широки булевари са широким тротоарима где може човек нормално да шета без заобилажења људи који му иду у сусрет или стубића и ђубријера и бандера, где могу да се мимоиђу инвалидска колица међусобно или колица за бебе, а има и бициклистичких стаза. Због тога је већина страних пословних представништва баш на НБГу, као и прва три већа тржна центра у Београду (Меркатор, Делта сити, Ушће).

БнВ ће моћи да сања о стамбеној и пословној функционалности НБГ.
 
Ne vredi ulaziti u raspravu oko funkcionalnosti NBG. Tu su dva potpuno suprostavljena stanovišta, gde oni koji žive i rođeni su na NBG u 99% slučajeva imaju pozitivno mišljenje, dok ostali uglavnom imaju izrazito negativno mišljenje.
 
Није ни НБГ савршен, има ту доста недовршених ствари и грешака, али називати тај део града катастрофом поред Душановца, Пашиног брда, Чубуре, булевара од Цветка до Устаничке, Зеленог брда, Старе Карабурме, Ћалије и Зрењанинца је ван сваке памети. Није ми намера да вређам и један део града који сам набројао, али су очигледни примери стихијске градње без икаквог урбанизма.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=547166#p547166:2fuqpov3 je napisao(la):
neven_k » 25 Jun 2018 01:38 pm[/url]":2fuqpov3]katastrofu zvanu Novi Beograd ne bih uzimao kao merodavnu za poredjenje sa bilo cime, a pogotovu njegov Ulta mega deo, zvani blokovi (62,63 etc..)
Novi Beograd je u svom najvećem delu ispao jedan od najboljih delova grada, uzevši u obzir da u velegradu neki komromisi sa prostorom moraju da se prave. I za to postoje, ne subjektivni, nego sasvim objektivni kriterijumi: prosečna pristupačnost svakodnevnih potreba, blizina javnog saobraćaja, nepostojanje saobraćajnih zagušenja, broj i raznovrsnost najpotrebnijih usluga, kvalitet vazduha, mikro klima, količina zelenila, obilje svetlosti, specijalizovani prostori za decu i tinejdžere, potencijal za kompletnu mrežu biciklističkog saobraćaja, potencijal za metro ili nezavisne šinske koridore, itd, itd. I plus najvažnija, takođe objektivna činjenica, da je upravo on postao najvažniji poslovni, administrativni i stambeni centar grada. Dakle SVE ODJEDNOM. Nema tu poređenja. Možemo mi da teoretišemo koliko god hoćemo, ali to je praksa i prema tome konačni dokaz "najboljeg od ponuđenog".
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=547176#p547176:oup7a3l1 je napisao(la):
astrodule » Pon Jun 25, 2018 2:59 pm[/url]":oup7a3l1]Ne vredi ulaziti u raspravu oko funkcionalnosti NBG. Tu su dva potpuno suprostavljena stanovišta, gde oni koji žive i rođeni su na NBG u 99% slučajeva imaju pozitivno mišljenje, dok ostali uglavnom imaju izrazito negativno mišljenje.

U pravu si,po meni NBG je definitivno bez konkurencije najbolji za zivot,ravan,siroke ulice,parkiras gde hoces,parkovi,igralista za decu,skole,vrtici na bukvalno svakom koraku,sve moguce prodavnice bilo cega u svakom bloku u krugu od 50 metara,Sava,kej,onda Zemun pogotovo donji deo oko Dunava od Gardosa do Hotela Jugoslavija,Dunav,po meni NBG i Zemun najbolji za zivot,mozda je to licna percepcija ko je gde navikao,ali nikada ne bi mogao da zamislim da zivim sa one druge strane Brankovog mosta.
 
neven_k":33zb7am5 je napisao(la):
katastrofu zvanu Novi Beograd ne bih uzimao kao merodavnu za poredjenje sa bilo cime, a pogotovu njegov Ulta mega deo, zvani blokovi (62,63 etc..)


Ispasce da si ovim komentarom izazvao buru odgovora ali moram da ti repliciram.

Elem nisi ni svestan koliko si nesvestan. NBGD je i godinama ante i dalje humaniji za zivot od dosta noviji projekata pa cak i od BW res. NBGD je cak i tada kaga se gradio predvideo dobar deo problema u buducnosti i cak je i tada bio vizionarski projekat. Urbanizam i NBGD mogu stajati u jednoj recenici. Da li mozes to da kazes i za BNV?

To ti mogu potvrditi svi novobeogradjani.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ljudi, apsurdno je porediti NBG (iako ga ja licno ne preferiram) koji je bio dugorocno planiran grad, koji i dan danas ima prostora i infrastrukture za sirenje, sa jednim potpuno lopovskim delovanjem kakvo imamo u Savskom amfiteatru.

Dakle, molio bih vas da se ne pecate na provokacije.
O prednostima i manama zivota ili rada (ili oba) na NBG se moze diskutovati, jer naravno da svako od nas ima neke svoje licne afinitete, potrebe...

Alo porediti sa ovim zlom gde ogromnu zgradurinu spustis na samu obalu Save, bez logickog pitanja, a kuda ce makar stanovnici tih zgrada da protegnu noge, valjda smatraju da je najadekvatnije po 'najvecem' TC, koji je opet (gle cuda) posadjen na obalu reke, sto niko pametan i normalan ne bi uradio.

Ignorisite sendvicare, nek crknu od gladi. Nemojte im olaksavati posao ;) :D

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Novi Beograd je jako dobro bio osmišljen po tipu mesnih zajednica (škola,vrtic,pošta,samousluga,dom zdravlja/ambulanta),stambeni blokovi,zelenilo plus prostor za sirenje infrastrukture (npr.ulica J.Gagarina nekad i sad) te je jedna klasična spavaona upravo zbog te infrastrukture izrasla u poslovni centar grada doduše nekoliko decenija kasnije.

Kada bih pravio neku paralelu i SA je planiran u kasnijoj fazi da izraste u poslovni deo grada (deo kod Sajma) a infrastrukturnu podršku bi predstavljala linija metroa kroz SA.
 
Vrh