Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Ali ako popune placeve stambenim naseljem i ako nema gde da se gradi poslovni prostor onda je to to. Savski amfiteatar nema beskonačno prostora kao NBG. Eventualno sa strane NBG onaj Blok 18, ali onda tamo treba da bude metro a ne u BNV-u.
 
Ma kakav poslovni deo, nema ništa od toga. Ovde je velika greška što su išli na 20+ spratova. Mnogo lepše, ekskluzivnije i praktičnije bi bilo da su se zadržali na max 10.
 
Ја би се више задржавао на малим спратностима због терена, да не блокира град а солитерчине од 20 (и више) спратова искључиво по брдима, од Теразијског гребена (или како се већ зове то централно узвишење које се наставља на Врачарско поље) па надаље
 
Ni ja ne bih poredio SA sa NBG. Zapravo SA uopste ne treba da lici na NBG. Posto se direktno nastavlja na stari dio Beograda, a od NBG je odvojen rijekom, onda je pri projektovanju SA trebalo uzeti u obzir saobracajnu matricu, velicinu blokova i spratnost starog dijela Beograda. Ali cini mi se da se to potpuno ignorisalo i jednostavno se iskopirao prostorni plana kakvog Teksaskog megalopolisa i smjestio u savski amfiteatar.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=547476#p547476:3jhyfd94 je napisao(la):
mradulovic » 26 Jun 2018 02:55 pm[/url]":3jhyfd94]teksas??! Mislish Guangdong?
Šta fali Guandongu ?
Ta je oblast dom gradovima kao što su Hong Kong, Šencen, Donguan, Guandžou, Fošan... malo je ili ni malo toliko impresivnih megapolisa na tako malom prostoru.
 


Ovo što se gradi u SA već odavno postoji u Hong Kongu. Možemo ubuduće da reklamiramo Beograd kao Hong Kong Balkana. I još kad naprave kockarnice na Velikom ratnom ostrvu, možemo da kažemo da imamo i Makao i Hong Kong u centru Beograda.
 
Морам да поделим са вама како се врши плаћање подизвођача у овом пројекту. Наиме, реч је о фирми коју држи мој друг и која је добила позив да ради паркет у Резиденсу и Вистама. Они ураде 25% посла, инвеститор им плати 10%, па ураде још 25% и добију 10%, још 25% па добију 10% и остатак кад се продају станови. Дакле, за урађених 75% наплате 30%. Остатак кад бог њима, они њему..
 
Što da ne. Ako ga radnici čekaju za platu i država za poreze i takse...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=547409#p547409:vrniuluq je napisao(la):
Sarajevska » Uto Jun 26, 2018 1:12 pm[/url]":vrniuluq]free upload

izvor: FB, F. Vukša

opa, bleja na rad-ovoj, jel te to @somi303 vodio il si mu cornuo sa insta?
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=b8VfkcafmDM[/youtube]
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=547669#p547669:29kyzdsf je napisao(la):
astrodule » Сре Јун 27, 2018 3:35 pm[/url]":29kyzdsf]Da li mu se to isplati?
Није прихватио понуду.
 
Apsurdno je praviti naselje od 3 milijarde po sistemu da se izvođačima plaća 30% a ostalo te oni kreditiraju i još treba da dele rizik sa kojim nikakve veze nemaju. A pogotovo ako po ugovoru zajednička firma samo treba da traži novac od Arapa pa ga MORA dobiti, pošto joj još nisu isplatili svih 150 miliona. Da ne spominjemo kredit od još 150 miliona. Pa šta se onda desilo? Kako je moguće da nema novca za isplate ako ga samo treba zatražiti? Pukao ortakluk? Da li iko prati njihovo poslovanje uzevši u obzir da smo mi i akcionari i osnivači, i da ćemo MI biti oštećena strana ako nešto nije u redu. A NIJE u redu ako su ovo tipični uslovi koji se sada nude podizvođačima, tj da već u ovako ranoj fazi nema novca iako još postoji pravo na povlačenje nepodignutog dela osnivačkog uloga. Gde je on to nestao?
 
Kakve 'bre' tri milijarde, kakav ortakluk, kakvi akcionari ???
Mi smo, sto je moj pokojni deda umeo da kaze, je__na strana i nista vise.

'Neko' je pozeleo da gradi u SA, a neko drugi da ostane "upamcen" .
Lopine su se ukljucile i zaokruzile pricu.
Rezultat?
Stambeno naselje na samoj obali, uklonjena zeleznicka infrastrukutura (nije uradjena na drugom mestu), gasenje glavne zeleznicke stanice (nije uradjena ona u prokopu, ili makar obnovljena ona na NBG...
POKLONJENO vise od 100ha gradskog gradjevinskog zemljista na najatraktivnijoj lokaciji...
Vozovi sa opasnim materijama idu kroz vracarski tunel, protivno protivpozarnim propisima stanice Vukov spomenik.
Mi smo vec (ono)...
Osteceni, da nema kud vise...
Pare su i nadoknadive, koliko god jadni i siromasni bili, ali one dve nakaze od zgrada koje su totalno promenile pogled i na grad, ali i iz grada ostaju.
Setaliste (ne promenada) ? Uzano, kakvo nemamo apsolutno nigde osim kod beton hale (gde je zbog ranije namene i logicno.
Sto je najtuznije, narod ko narod, "samo nek se gradi" (tako neki i ovde razmisljaju), vecinom komentarise sa odobravanjem. "Eto zgrada, eto grada" - logika.

Ah da, pozar.
Jel bilo na nasim prostorima da onoliki pozar plane na jos neuseljenim objektima?
Tuga cemer i jad...
Po svemu ovaj projekat lici na 'muzikante'.
Lici...

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Kako je naziv fajla bwa* mogu samo da se nadovežem...bwahahaha... ha... ha.

Bez reči, bez komentara. Šezdesettreći je vrhunska arhitektura i urbanizam u odnosu na "ovo".


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Vrh