Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=387878#p387878:2f9w6mg4 je napisao(la):
Delija » 25 Мај 2016 02:42 pm[/url]":2f9w6mg4]
Ја сам ти лепо рекао да ми не одговараш ако ћеш да ми просипаш вучићевску демагогију овде.

Ево нећу више, али немој ни ти да се представљаш као какав бунтовник јер од тастатуре даље ниси отишао. Изволи данас на протест да "станеш тирјанима за врат" јер на прошлом протесту ниси ни био.

Лајк бунтовник.
 
Sada su javili na vestima da je jedan od svedoka, čuvar objekta u Hrecegovačkoj ulici preminuo na VMA od problema sa organima za varenje.




@razgradjevinar

Veliki je ovo forum da bi svi imali isti interest zbog kojeg čitaju postove, zato te molim za razumevanje.
 
postujem ja vase pravo da se interesujete nego mi nije jasno zasto mislite da je na ovom forumu neko duzan vam pruzi samo trazene informacije i usput izbegava teme koje vas uznemiravaju? zasto se svi pravite ludi nad cinjenicom da o celom projektu ne znamo nista zvanicno nego cimate zumu da vam "premerava perspektive".

btw, iz zdravstvenih razloga sam bio sprecen da prisustvujem i predhodnom i danasnjem protestu, na zalost ili na srecu, moj oporavak se blizi kraju a protesta ce biti jos...
 
Стф, све лакше и на све очигледнији начин партијска књижица говори из тебе. Вероватно је то до броја функција које си намако па си се мало опустио. Био сам на свим протестима осим тог једног и ти то знаш али ето, не презаш више ни од чега.
 
gledam malo slike sa protesta "ciji je grad" i najveci utisak mi je ostavila slika sa vrha doma sindikata......Pasicev trg, a izgled sovjetski.....drvece zaklanja sasvim solidnu zgradu sindikata, fontanu je otvorio jos tito, zardinjere zauzimaju pola trga, na spicu trga opet zardinjera....tamo dalje nazire se pionirski park i prakirani automobili ispred skupstine, fasade prelepe kao i crkva Svetog Marka u pozadini.....i pomislim boze kakav prostor, kako bi sve to moglo fenomenalno da se trasformise, nesto uradi, i koliko kod podrzavam neke ideje ljudi sa protesta, poludim pri pomisli da su oni bas sa takvim trgom kod sindakata kakav je sad, sasvim OK, ili da su doskora listom kritikovali transformaciju Cvetnog trga za koju mislim da je sasvim solidno uradjena. Vazdan ljudi protiv necega. U je*******. gradu drvo ne mozes da poseces i uradis neku transformaciju, a da ne nabacis sebi na vrat stotine koji su eto bas protiv toga, i kojima i secenje jednog drveta postaje zivotno pitanje od koga sve zavisi. Nerviraju me i ovi iz BG na vodi kao i ovi koji protestuju.
 
e sad neko da objasni gradjevinski nepismenom arapskom investitoru, mojoj malenkosti, sta je krajnji zakljucak, sta su svetlije a sta tamnije ploce na prvoj igorovoj slici, sta je na kraju behaton, a sta granit?
 
Ne znam da li znate, ali noću ova nova obala veoma lepo svetli i mislim da svetli ograda celom dužinom kao neka linija. Što celom keju kada se gleda sa mosta daje pravi izgled primeren centru grada. Slučajno sam video pre neko veče. Ne znam da li je to bila proba osvetljenja ili je već prešlo u redovan rad.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=387938#p387938:27gvcjum je napisao(la):
arapski investitor » Maj 25th, 2016, 9:28 pm[/url]":27gvcjum]e sad neko da objasni gradjevinski nepismenom arapskom investitoru, mojoj malenkosti, sta je krajnji zakljucak, sta su svetlije a sta tamnije ploce na prvoj igorovoj slici, sta je na kraju behaton, a sta granit?
Behaton je podloga blize mostu Miladina Zarica tamnija na fotografiji dok je granit svetliji i ide celom duzinom novog dela keja.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=387934#p387934:2g38wcaz je napisao(la):
Mair » 25 May 2016 08:03 pm[/url]":2g38wcaz]@neven_k

Ovako je to izgledalo oko 1980 godine.


file.php

Oduvan sam :shok:
 
Dakle, danas je bilo stvarno upečatljivo. Ogromna masa ljudi. U zavisnosti od toga šta budu radili dalje, ovo definitivno može biti početak širokog novog pokreta sa mnogo većim ambicijama. Broj ljudi donekle dočarava ovaj video sa Fejsbuka. Čovek je montirao kameru negde pored zgrade Novosti i snimao kolonu od početka do kraja. Video traje 13 minuta, odnosno to je bila dužina kolone tokom šetnje. Treba imati na umu da organizatori izgleda nisu bili svesni kolika će masa da se pojavi, pa je ono njihovo malo ozvučenje na kamiončetu bilo apsolutno nedovoljno. Dve trećine skupa uopšte nije čulo šta se priča, jer zvuk nije ni mogao da dopre do ulice. Iako su i oni većinom strpljivo odstajali veći deo mitinga, jedan deo se i razišao, a još manji deo preostalih je i posle završetka svih govora srpljivo čekao da počne šetnja. Tako da treba imati na umu ova 13 minuta dugačka kolona predstavlja samo deo ljudi koji je originalno došao. Pogledajte

https://www.facebook.com/Zlajabgd/video ... 056687372/
 
Današnji protest
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=kxB5IZp2wjk[/youtube]
 
Јучерашњи протест је био импозантан и озбиљан. Ни налик на предходни хипстерски позерај. Све похвале за Добрицу и екипу на организацији. Капа доле. :sesir:


[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=387928#p387928:1ti21hko je napisao(la):
Delija » 25 Мај 2016 07:43 pm[/url]":1ti21hko]Стф, све лакше и на све очигледнији начин партијска књижица говори из тебе. Вероватно је то до броја функција које си намако па си се мало опустио. Био сам на свим протестима осим тог једног и ти то знаш али ето, не презаш више ни од чега.

Жестина којом овде позиваш на бробу "против тирјана" и вокабулар којим описујеш екипу на власти једноставно није у складу са чињеноцом да ниси био на прошлом протесту. Особа која на тај начин пише једноставно мора бити у првим редовима од првог до последњег минута на сваком протесту и да држи једно од оних слова ОСТАВКА, а не да сврати кад и ако има времена.

Знам и зашто ниси био и то је оправдано и ја ћу бити човек који ти никада нећеш бити, па ту информацију нећу јавно изнети да бих ти спустио кредибилитет. Али немој бити лицемер на даље.
 
Jedan kadar iz prethodnog Youtube videa. Ovde se ne vidi onaj deo ljudi koji je još uvek na platou ispred skupštine grada.

NDBSetnja2.1.jpg
 
Od poteza vlasti, zavisi koliko će ljudi biti na sledećem skupu.
Energija od juče, obečava mnogo više ljudi na narednom skupu, pogotovo ukoliko nadležni odluče da budu bahati i ignorišu gnev običnih građana ili naprave neki novi suludi potez.
BRAVO za ekipu NE DAVIMO BEOGRAD ;)
 
Ne budite Vučićevi botovi, budite naši botovi.
Ideje su im mlake. "Ne plašite se!" pa.. kako da vam saopštimo... ne plašimo se :? "čiji je grad? naš!" pa... ako je od ovoga "Take some exercise, try to recover the look of a human being"... onda moj sigurno nije itd
 
Vrh