Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Tvoje kalkulacije su za pohvalu. BRAVO. I dodje se tu do dileme dali je moglo ovako ili onako... jel da. A ipak praksa nam kaze drugacije...
Do juce niko tu nije hteo ni korov da pokosi, a sada imamo teorije kako su se tu otimali investitori za parcele. Nemoj da se zavaravamo.
Zahvaljujuci ovom projektu otvara se i blok 18, po mome misljenju jos lepsa lokacija, ni tu se niko nije otimao ali sada kada se druga strana gradi realno je za ocekivati da ce biti veliko interesovanje. I jos mnogo drugih lancanih reakcija...
Ne mozes u biznisu uvek da dobijas, moras malo i da ulozis i izgubis pa da ti se vrati. Ne treba BNV gledati samo crno belo, treba gledati malo sire.
Najlakse je samo nesto kritikovati...
 
Bice lancanih reakcija jer je neko pokrenuo celu pricu i doslo je do stimulisanja celog tog podrucja.
 
"Belgrade Waterfraud" je meni baš duhovito, skoro koliko i postavljanje tabli koje vode ka nečemu što ne postoji :D
 
Verovatno akcija udruzenja Ne davimo Beograd.
Umesto sto nastavljaju da kritikuju i da prave cirkus bolje bi im bilo da urade neki predlog ili da ponude neku alternativu pa da imamo o necemu da raspravljamo.
 
Filipe, ne moramo baš uvek da nalazimo opravdanje u tome kako kod nas stvari (ne) funkcionišu. Srbija je, od kada znam za sebe, zaglavljena u mesijanskoj politici (vođa koji će da nas spasi), a posledično i mesijanskoj ekonomiji (doći će neko i izvući našu ekonomiju iz gliba - EU, Rusi, Kinezi, Azeri, i evo sada Arapi). "Beograd na vodi" je kulminacija takvog delanja.

Šta bi bilo da smo raspisali međunarodni konkurs i nudili parcelu po parcelu investitorima? Ako realno gledamo - jedno veliko ništa. renderi pobedničkog rešenja bi se vrteli nekoliko meseci po novinama, onda bi sve utihnulo, pa bi s vremena na vreme, neko od gradskih čelnika rekao kako je u toku izrada Plana detaljne regulacije na osnovu pobedničkog rešenja. Možda bi i vremenom taj plan bio izrađen, ali bi pretrpeo znatne izmene - naravno, na gore, a to bi se sve pravdalo racionalizacijom prvobitne ideje. Posle bi se možda i neke parcele ponudile investitorima, pre svega one oko Bristola i sadašnjeg BAS-a (koji bi svakako bio izmešten), jer ih je tu najlakše prikačiti na već postojeću infrastrukturu, i možda bi tu nikao po koji fensi hotel ili stambena zgrada (nešto poput Westa ili Bloka 11a).

Ali to što bi stvari najverovatnije tako ispale u praksi, ne znači da mi ne treba da želimo bolje, i da to ponekad glasno kažemo. Znači, zanemari "Beograd na vodi", podigni stvari na još viši nivo - da je Srbija država (a trenutno nije, trenutno je partijska prćija, država u pokušaju) - dakle, da ima Ustav koji nije mrtvo slovo na papiru, zakone koji su saglasni sa tim Ustavom, tri razdvojene grane vlasti gde svaka radi svoj posao - gde je izvršna vlast izvršna, zakonodavna zakonodavna, a sudska sudska i gde nije sramota biti građanin. Ukratko, da je Srbija zemlja sa jasnim i jednostavno postavljenim pravilima, onda ne bismo morali da vučemo investitore za rukav i legalno ih podmićujemo tzv. subvencijama i ovakvim JPP aranžmanima kao što je "Beograd na vodi", ne bismo morali da se pitamo ko sa kim poravnava račune (jer priča kako je vođa prijatelj sa ljudima iz Emirata i da se tek tako sklapaju poslovi ne pije vodu), već bi se investitorima otvorila vrata da sami dođu i ulože svoj novac. Da nemamo apsurdne situacije gde jedan privatni investitor (Soravia) koji sa drugim privatnim investitorom (MPC) pregovara o kupovini objekta u Beogradu (BIGZ) ide kod gradonačlenika na sastanak da priča o tome. Šta će on kod Malog!? Ako država ima zakone, onda se dve zainteresovane strane dogovore oko nekog posla, ako u tome pronalaze zajednički interes.
 
To nije opravdanje nego cinjenicno stanje.
Ti si odrzao politicki govor, i rekao sta bi bilo kad bi bilo... i da bi se mozda neko nekada javio od investitora.
E da ne bi cekali to ako i to mozda... neko je napravio poslovnu odluku kako bi se odmah krenulo sa radovima i kako bi se pokrenuli i drugi delovi grada. I svedoci smo da se to desava. Naravno da ni to nije garant da ce se blok 18 izgraditi (kao primer), ali je sigurno da su zbog BNV sanse drasticno vece. To su sve poslovne odluke. Pa i taj GTC je zamrzao investicije, pa ih je ponovo pokrenuo nakon pocetka gradnje BNV. Cena kvadrata novogradnje je otisla na 2300€, izraelske investicije rastu, itd itd itd. To su sve cinjenice.
Ako smatras da je ono ruglo bolje nego ovo sta se gradi, onda je suvisno da polemisemo.
Slozices se da ima puno atraktivnih delova koji mogu da se grade, pogotovu na reci. Ali decenijama nista.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=381464#p381464:2qf6yyx2 je napisao(la):
KartmenBG » Fri Apr 15, 2016 9:03 pm[/url]":2qf6yyx2]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=381447#p381447:2qf6yyx2 je napisao(la):
Delija » Pet Apr 15, 2016 7:47 pm[/url]":2qf6yyx2]Не знам колико би приходовали али у уговору пише да смо овим пројектом већ расходовани за 300 милиона евра и расходовани смо за читав географски центар града чија вредност је баснословна и расходовани смо за надлежност над тим подручјем као и за читав правни систем ове државе. Ово је вероватно једини уговор икада потписан у ком је једна страна платила другој да тој истој страни поклони нешто од велике вредности. То су све чињенице проистекле из уговора и лекс специјалиса. И из тих кристално јасних разлога свако ко подржава овај пројекат може бити само:

1. Злонамеран
2. Бот
3. У свађи са рациом
4. Фрапантно слаб на пољу опште културе, разликовања доброг и лошег, вредновања финансија и урбаног простора...

Па сад, расподелите бројеве међ' собом.


Delija problem je sto mi mislimo da je Beograd Njujork i mislimo da investitori jedva cekaju da dodju i da naprave svoje habove ovde jer eto to im je bio san od malih nogu da posluju u Srbiji i da ulazu ovde, ti stvarno mislis da to zemljiste pre dve godine da mu je cena merena u milijardama???zemljiste nije vredelo ni pet para ovo je mnogo brzi nacin da se izgradi i opremi nego da se ceka investitor po investitor koji bi svaki na svoju ruku tu nesto gradio i mislim da to mozda i ne bi licilo ni na sta, ovako se iz celosti gradi nesto sto ce se uklapati jedno sa drugim i ima neka zamisljena vizija kako bi to trebalo da izgleda, to sto se nekome svidja nemas prava da etiketiras opet ti kazem, ne misle svi kao ti , niko nije kao ti , ja tebe ne vredjam niti sam ti dao povod za vredjanje, prema tome ostavi ljude na miru i nek daju svoje misljenje o necemu a ti daj neku konstuktivnu kritiku a ne da vredjas i ponizavas ljude jer ne dele isto misljenje kao ti i da siris mrznju.

Uopšte nisam oduševljen voluntarizmom kojim se došlo do projekta BnV, ali je zaista pogrešan pristup svakog ko eventualno pomisli da bi taj projekat mogao dobra da donese za grad i Srbiju svrstati u neku kolonu. To je bahat i netolerantan pristup sa arogantne visine.
 
Jezda slazem se to je neka komforna pozicija gde te ta druga strana ostavlja u poziciji da ne mozes da izneses nijednu pozitivnu stavku projekta ili nekog njegovog segmenta bez obzira na proceduralno i pravno nasilje koje je prethodilo pocetku realizacije projekta.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=381464#p381464:3mu5i83r je napisao(la):
KartmenBG » 15 Apr 2016 08:03 pm[/url]":3mu5i83r]


Delija problem je sto mi mislimo da je Beograd Njujork i mislimo da investitori jedva cekaju da dodju i da naprave svoje habove ovde jer eto to im je bio san od malih nogu da posluju u Srbiji i da ulazu ovde, ti stvarno mislis da to zemljiste pre dve godine da mu je cena merena u milijardama???zemljiste nije vredelo ni pet para ovo je mnogo brzi nacin da se izgradi i opremi nego da se ceka investitor po investitor koji bi svaki na svoju ruku tu nesto gradio i mislim da to mozda i ne bi licilo ni na sta, ovako se iz celosti gradi nesto sto ce se uklapati jedno sa drugim i ima neka zamisljena vizija kako bi to trebalo da izgleda, to sto se nekome svidja nemas prava da etiketiras opet ti kazem, ne misle svi kao ti , niko nije kao ti , ja tebe ne vredjam niti sam ti dao povod za vredjanje, prema tome ostavi ljude na miru i nek daju svoje misljenje o necemu a ti daj neku konstuktivnu kritiku a ne da vredjas i ponizavas ljude jer ne dele isto misljenje kao ti i da siris mrznju.


Kako mozes da odvalis ovakvu glupost? :!: :?:
I ti na kraju Nakon ovakve `konstatacije ocekujes da da neko poveruje da ti imas iskrene simpatije za sam projekat, a ne da si sklon idolopoklonstvu i velicanja svega sto uradi neka politicka opcija koju preferiras??? :?:

...zemljiste nije vredelo ni pet para

Dakle?

U naselju `Miljakovac 3`` (namerno pod navodnicima jer see radi o ledini koja se divlje urbanizuje i nema gotovo nikakvu infrastrukturu)
metar kvadratni zemljista se prodaje po 60EUR!!!
Pri tom je to (nazovi) naselje udaljeno 15 km od istorijskog centra Beograda!


Mi ovde govorimo o milion kvadratnih metara prostora u geografskom cetru glavnog grdada Srbije!!!

Dakle 100Ha njive u atarima prigradski sela vrede 60 miliona evra,
ali (po tebi) zemljiste na obali Save tik uz istorijski centar i u samom geografskom centu ``ne vredi ni pet para`` ???

Izvini , ali ovakvom izjavom si sam sebe diskvalifikovao kao ozbiljnog sagovornika.

Ne ulazeci dal su akteri ovo uradili ovako pogresno kao posledica lose namera ili ne znanja...
Cela prica o BnV je KATASTROFALNA! :kafa:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=381595#p381595:r55x3x6u je napisao(la):
laki72 » 16 Apr 2016 02:43 pm[/url]":r55x3x6u]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=381464#p381464:r55x3x6u je napisao(la):
KartmenBG » 15 Apr 2016 08:03 pm[/url]":r55x3x6u]


Delija problem je sto mi mislimo da je Beograd Njujork i mislimo da investitori jedva cekaju da dodju i da naprave svoje habove ovde jer eto to im je bio san od malih nogu da posluju u Srbiji i da ulazu ovde, ti stvarno mislis da to zemljiste pre dve godine da mu je cena merena u milijardama???zemljiste nije vredelo ni pet para ovo je mnogo brzi nacin da se izgradi i opremi nego da se ceka investitor po investitor koji bi svaki na svoju ruku tu nesto gradio i mislim da to mozda i ne bi licilo ni na sta, ovako se iz celosti gradi nesto sto ce se uklapati jedno sa drugim i ima neka zamisljena vizija kako bi to trebalo da izgleda, to sto se nekome svidja nemas prava da etiketiras opet ti kazem, ne misle svi kao ti , niko nije kao ti , ja tebe ne vredjam niti sam ti dao povod za vredjanje, prema tome ostavi ljude na miru i nek daju svoje misljenje o necemu a ti daj neku konstuktivnu kritiku a ne da vredjas i ponizavas ljude jer ne dele isto misljenje kao ti i da siris mrznju.


Kako mozes da odvalis ovakvu glupost? :!: :?:
I ti na kraju Nakon ovakve `konstatacije ocekujes da da neko poveruje da ti imas iskrene simpatije za sam projekat, a ne da si sklon idolopoklonstvu i velicanja svega sto uradi neka politicka opcija koju preferiras??? :?:

...zemljiste nije vredelo ni pet para

Dakle?

U naselju `Miljakovac 3`` (namerno pod navodnicima jer see radi o ledini koja se divlje urbanizuje i nema gotovo nikakvu infrastrukturu)
metar kvadratni zemljista se prodaje po 60EUR!!!
Pri tom je to (nazovi) naselje udaljeno 15 km od istorijskog centra Beograda!


Mi ovde govorimo o milion kvadratnih metara prostora u geografskom cetru glavnog grdada Srbije!!!

Dakle 100Ha njive u atarima prigradski sela vrede 60 miliona evra,
ali (po tebi) zemljiste na obali Save tik uz istorijski centar i u samom geografskom centu ``ne vredi ni pet para`` ???

Izvini , ali ovakvom izjavom si sam sebe diskvalifikovao kao ozbiljnog sagovornika.

Ne ulazeci dal su akteri ovo uradili ovako pogresno kao posledica lose namera ili ne znanja...
Cela prica o BnV je KATASTROFALNA! :kafa:


EDIT:
I jos da dodam sledece.
Cela prica sa `pronalazenjem` pozitivnih aspekata mi lici na pricu opravdanja , trazenja izgovora, ili trazenja utehe...
To , kao ono kad umre neka mlada , nama draga osoba , al se nadje neko da nas utesi da je bar `brzo umrla, ili da je lep les...
E blago nama sa takvim utehama...
 
A ovo je najduhovitije od svega do sad, iako se ista reakcija ponavlja po već ne znam koji put.

Ovaj ... čisto zbog intelektualne razbibrige ... o čemu bi se to tačno moglo raspravljati (ako je cilj ponuda i alternativa), a da postoje minimalni izgledi da isto toliko vreme provedeno u pecanju ne bilo daleko produktivnije? O boji stolnjaka u Savanovi 2?
 
Laki ne vredi se upustati u ovakve diskusje to je cist mazohizam. Reci da to zemljiste ne vredi ni 5 para je ili provokacija ili cista glupost. Poslednjih 5 strana je otislo niz vodu, decko se raspisao, provocira i gusi temu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=381566#p381566:2amdvd8n je napisao(la):
vradovic » 16 Apr 2016 10:31 am[/url]":2amdvd8n]
Sto se tice Beograda na vodi i nanosenje blata mislim da je tvoja prituzba neosnovana jer je u toku rasciscavanje zemljista koje se niko nije setio da uradi mnogo godina unazad.

Nisi u pravu, biciklistička staza je prekrivena blatom ne usled raščišćavanja BNV-a, već usled kopanja temeljnih rupa za BW Residences i ovu novu stambenu kulu. Dakle, biciklistička obilaznica sa sve rasvetom izgrađena je parama svih nas (država je manjinski vlasnik celog ovog cirkusa) i sad kad su silna sredstva u to uložena, niko ne nalazi za shodno da čisti blato koje je prekrilo novi asfalt.

Ali džabe ja polemišem, kad napredni umovi podrazumevaju da je blato opravdano zbog izgradnje zgrade od Nacionalnog Značaja, a nalepnicu koja NE SMANJUJE čitljivost putokaza bi kažnjavali sa 10 godina robije.
Da sam zloban, poželeo bih vam da jednog dana kao 1948. krenu da vas skupljaju i lageruju negde na desetak godina. :grand:
Da me ne shvatiš pogrešmno, ne želim to ozbiljno, samo bih voleo da ostrašćeni ljudi koji drugome žele 10 godina bajboka zbog sitnog sprdanja sa projektima Velikog vođe, jednog dana shvate težinu svojih reči.
 
Igore, da li nije problem da prethodnih par strana rasprave prebaciš u objedinjenu temu o BnV, pošto se gubi kontinuitet ove teme, a ovakve rasprave, sa istom tematikom, su već vođene u objedinjenoj temi?
 
Iako su prašina ili blato normalna pojava na gradilištima, ovde je slučaj poseban posto se jedna veoma prometna gradska saobraćajnica, a biciklistička staza je upravo to, nalazi na bukvalno 5 cm od puta kroz gradilište. Zbog toga su mogli da bar neku od onih silnih mašina i pumpi za vodu skrenu na ovu stranu i povremeno počiste iza sebe. To je i njihova obaveza. Činjenica da to ne rade je takođe znak jednog vrlo lošeg odnosa prema građanima, pogotovo uzevši u obzir ozbiljnost problema. Jer ko tamo nije bio, ovo je situacija.

Kad ima vode, onda je ovako

IMG_8610_resize.jpg

IMG_8951_resize.jpg

IMG_9487_resize.jpg


A kad nema vode, onda svako ko ovuda prođe i iznutra i spolja dobija jednu nezdavu belu nijansu pošto prolazi kroz čitave oblake VEOMA fine prašine koju diže bukvalno SVAKI kamion, pa čak i bilo koji čovek koji samo hoda kroz nju.

IMG_1832c_resize.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=381603#p381603:1zyqw1h7 je napisao(la):
Zaza Bg » April 16th, 2016, 5:00 pm[/url]":1zyqw1h7]Igore, da li nije problem da prethodnih par strana rasprave prebaciš u objedinjenu temu o BnV, pošto se gubi kontinuitet ove teme, a ovakve rasprave, sa istom tematikom, su već vođene u objedinjenoj temi?
Prebacio sam postove iz teme o Kuli Beograd koji su bili opsteg karaktera u vezi projekta BNV.
 
vradovic":3dkqoon1 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=381560#p381560 je napisao(la):
dr strangelove » 16 Apr 2016 08:40 am[/url]":3dkqoon1]

Mislim da bi neko trebalo da podigne optuznicu za krivicno delo unistavanja javne imovine i posebno saobracajnih znakova i da pohapsi one koji to rade. Realno da ih strpaju po 5-10 godina u zatvor ne bi ovo vise radili a i drugi bi dva puta razmislili.
Realno je da se pohapse oni koji su odobrili postavljanje ovih putokaznih tabli protivno propisima.

TT
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=381563#p381563:r95s4cgw je napisao(la):
vradovic » 16 Apr 2016 10:10 am[/url]":r95s4cgw]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=381560#p381560:r95s4cgw je napisao(la):
dr strangelove » 16 Apr 2016 08:40 am[/url]":r95s4cgw]
13029427_10153608345027643_3210903384621599180_o.jpg

Mislim da bi neko trebalo da podigne optuznicu za krivicno delo unistavanja javne imovine i posebno saobracajnih znakova i da pohapsi one koji to rade. Realno da ih strpaju po 5-10 godina u zatvor ne bi ovo vise radili a i drugi bi dva puta razmislili.

Mislim da bi trebao da pročitaš Pravilnik_o_saobracajnim_znakovima_na_putevima
http://www.putevi-srbije.rs/images/pdf/ ... tevima.pdf

pa da nam objasniš po čemu je ovo saobraćajni znak, kojoj to grupi znakova pripada, da li je njegov oblik i izgled u skladu sa usvojenim standardima, da li je njegov položaj u skladu sa propisima?

Ili je i ova nalepnica na tabli još jedan "pokušaj državnog udara"? :lol:

A voleo bi da možeš da hapsiš, jel da?
Jednom radikali, uvek radikali.
 
Ja ne mogu da otvorim postovanu sliku, ali duž auto puta kad se dolazi u Bg postavljene su table Belgrade Waterfront (sad već Waterfraud, pa je verovatno i slika koju ne mogu da otvorim na tu temu) 10km, pa 5 km... Za mene koja sam neuki vozač to je neki već znak koji ne znam šta treba da kaže i u koju grupu stručno nazvanih znakova spada...

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Саша Бг;132146839 je napisao(la):
Данас поподне сам био на шеталишту и заједно с доста других грађана са запрепашћењем гледао следеће: дугачку баржу с утовареним багером са хватаљком су довезли и препречили уза сам узводни бок објекта Речне полиције.
Багер је захватао гомиле отпада од, највише, грања и пластичних флаша које су се ту нагомилале током раздобља вишег водостаја и - пребацивао их у реку, с друге стране барже!
Пролазници су у неверици гледали, фотографисали, крстили се и на глас негодовали ...
Чему то? Ако су хтели само да ослободе тај отпад, могли су да га само одгурају да отплови даље низ реку. Онолика баржа, багер на њој, пребацивање на другу страну, опет у реку све оно ђубре и материјал ...
:ohno:
А мало низводно, у пристаништу, два дугачка страна речна брода с туристима ....
:weird:
izvor:SSC
 
Djubre nase predji kod drugoga :bash:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=381588#p381588:1fq6uf81 je napisao(la):
Filip IG » 16 Apr 2016 01:37 pm[/url]":1fq6uf81]To nije opravdanje nego cinjenicno stanje.
Ti si odrzao politicki govor, i rekao sta bi bilo kad bi bilo... i da bi se mozda neko nekada javio od investitora.
E da ne bi cekali to ako i to mozda... neko je napravio poslovnu odluku kako bi se odmah krenulo sa radovima i kako bi se pokrenuli i drugi delovi grada. I svedoci smo da se to desava. Naravno da ni to nije garant da ce se blok 18 izgraditi (kao primer), ali je sigurno da su zbog BNV sanse drasticno vece. To su sve poslovne odluke. Pa i taj GTC je zamrzao investicije, pa ih je ponovo pokrenuo nakon pocetka gradnje BNV. Cena kvadrata novogradnje je otisla na 2300€, izraelske investicije rastu, itd itd itd. To su sve cinjenice.
Ako smatras da je ono ruglo bolje nego ovo sta se gradi, onda je suvisno da polemisemo.
Slozices se da ima puno atraktivnih delova koji mogu da se grade, pogotovu na reci. Ali decenijama nista.

Posle ovakvog odgovora, pitam se da li si uopšte pročitao moj post. Naravno da je politički, ali ne politički govor, kako to zlonamerno konstatuješ u svom komentaru, već analiza, mišljenje, građansko pravo! Ako ti misliš da to ne treba da postoji, onda je (da se poslužim tvojim rečima) zaista suvišno da polemišemo.

I mani me tih spinova "ako smatraš da je ono ruglo bolje nego ovo šta se gradi" - ja sam čak i više blagonaklon prema "Navodnom Beogradu" nego što taj projekat realno zaslužuje, i to mogu da ti potvrde svi koji redovno prate diskusije na forumu. Ali to što volim kada se nešto novo gradi, ne mora da znači da je to i dobro. Obožavam ja i čokoladu, ali svako jutro kada zakopčavam pantalone, one me podsete da ne moram uvek da "razmišljam stomakom", i da bi nekada bilo dobro da poslušam i šta mi glava kaže.
 
Homere, pa i njegovo je pravo da da komentar, građansko pravo, sam si rekao.
 
A gde sam ja napisao, druže, da nije!? Zato se i ovo zove forum - mesto za razmenu mišljenja. Mislim da moj prvi odgovor Filipu nije bio ni drzak, ni bezobrazan, ni isključiv, ni uvredljiv - ni jednom jedinom rečju nisam negirao ičije pravo na sopstveno mišljenje. Čak sam i saglasan sa njim da u ovakvim okolnostima (i odmah da se ogradim, ne mislim na vladavinu konkretne stranke, već na daleko širu društvenu sliku) alternativno rešenje za Savski amfiteatar (međunarodni konkurs i davanje parcele po parcele u zakup) ne bi donelo bilo ništa spektakularno bolje. Ali to ne znači da ne možemo da želimo da se te okolnosti promene, zar ne!?
 
Vrh