Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=381444#p381444:5nhmdj3v je napisao(la):
milanche » 15 Apr 2016 06:26 pm[/url]":5nhmdj3v]
...drugi sumljivi delovi ugovora koje sam spominjao, pa i to da to zajednocko drzavno preduzece koje je investotor, ne podleze zakonimao o dostupnosti informacija ili analizi drzavnog revizora, celu stvar cini vrlo pogodnom za korupciju i razne sumljive dilove.
Možeš li mi reći na kojoj strani, koje verzije ugovora, je predviđeno da preduzeće BNV d.o.o. ne podleže pravnom poretku ove države?
Čudno mi je da pravno lice registrovano u APR-u ima poseban tretman, tj. da za to preduzeće ne važi sve kao za bilo koji drugi d.o.o. upisan kod APR-a.
Zakon o dostupnosti informacija se ustvari zove ''Zakon o slobodnom pristupu informacijama od javnog značaja'', i već kad se napiše pun naslov vidi se da nije to baš da svako mora da deli sve informacije. Mogu li na osnovu tog Zakona da tražim od Miškovića da mi jedna od njegovih firma dostavi neki papir koji eto baš želim? Mogu samo da se slikam...

Pominješ državnog revizora...
Ko može, po Zakonu, da bude subjekt revizije od strane državnog revizora? Može li bilo koja firma upisana u registar APR-a? Ne može.
Ukratko, suština je da to mora biti pravno lice koje koristi javna sredstva. Koja to javna sredstva koristi preduzeće BNV d.o.o.? Zar nije Ugovorom predviđeno da 150 miliona evra uplati Alabbar, i još 150 miliona evra opet Alabbar, samo mu tih drugih 150 miliona vraća preduzeće BNV d.o.o. od profita. Gde je u Ugovoru predviđeno da je preduzeće BNV d.o.o. korisnik javnih sredstava, koji je iznos tih sredstava predviđen, koja je ugovorena dinamika uplata javnih sredstava?
Možda ima neki drugi osnov, voleo bih da čujem. Usput, ko je rekao, izjavio da oni (BNV d.o.o.) ne mogu biti predmet rada državnog revizora?
 
Sto se grbo rodi vrijeme ne ispravi ovo se sve komplet grbo rodilo
Nije po pravilima foruma pisati post za postom iako ja vidim samo kratku liniju
Nesto sto je u globalu lose napraviti u ovom slucaju ugovor i onda se iz petnih zila truditi svima to predstaviti kao dobro vrhunsko ostvarenje neide to puca prije ili kasnije za nas bolje sto prije
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=381476#p381476:28xslwf2 je napisao(la):
spatiotecte » 15 Apr 2016 08:48 pm[/url]":28xslwf2]Sta predstavljaju ove isprekidane linije na planu?
Zaštićene vizure iz ove dve ulice.
 
Bolje da su napravili takve ulice koje su u produzetku postojecih nego ove krivudave njihove.
 
Ako se ovaj projekat zavrsi i ako privuce strane kompanije da Beograd im bude hub, ovaj projekat moze postati poslovni centar Balkana koji ce generisati ogromne kolicine novca i moci .
 
A oni kontra sto bi moglo nesto jednostavno kad moze komplikovano
 
Meni je ovo suprotnost sistema.

Ne mogu 2 matrice da se preklapaju, dakle ili ce da se produzuju ulice ka reci (sto je po meni bolje) ili ce da se uradi jedna nova matrica.
A moglo je i nesto kombinovano ali ne na nacin na koji su ga oni sproveli.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=381452#p381452:3hvbfdgb je napisao(la):
direktor » 15 Apr 2016 07:29 pm[/url]":3hvbfdgb]
Zasto samo 350 mil e od prodaje pa parcele se prodaju na licitacij ko da vise
Ne bi bilo ni toliko.
U računici koja daje skoro 350 miliona smo računali da bi bilio 50 hektara zemljišta pogodnog za gradnju (prodaju), a ne bi bilo toliko jer kad se isplanira više bulevara, više zelenih površina, više objekata javne namene...svega toga više nego u postojećem planu za BNV, to bi ''pojelo'' hektare koji se mogu isparcelisati i prodati.
Plus, u tom primeru je računata prodajna cena od 692 evra po kvadratu. To je cena koju je svojevremeno napisao Belka, i sam je rekao nešto u stilu da je optimistička, jer je smatrao da može da ode po toj ceni (najvećoj ikada za zemlju u BG), a to mu je posao...i samo smo koristili njegovu optimističnu procenu.
Ali, eto...ti si izgleda još veći optimista, pa veruješ da je realno da bi neko na licitaciji platio jedno 1.000 evra po kvadratu za golu zemlju, pa onda platio i naknadu za uređenje građevinskog zemljišta, pa onda platio trošak same izgradnje za svaki kvadrat. Po kojoj ceni bi onda morao da proda izgrađeni kvadrat samo da bi bio na nuli? Naročito što mu Planom ne bi dozvolili da ide u velike visine sa objektom (vizure, terasa, Hram, šta li već), onda on ne bi mogao ni da izgradi mnogo kvadrata na parceli koju je tako skupo platio, pa bi mu zato izgrađeni kvadrat bio još skuplji u prodaji...što onda čini čitav projekat nemogućim pod tim uslovima.
 
i da investitor odustane mislim da vlast ne bi sedela skrstenih ruku i ponudila bi ostale parcele stranim investitorima tako da se ne brinem, previse je para ulozeno u marketing ovoga odustane, mislim da niko to na vlasti ne bi dozvolio , a i svaka naredna vlast koja bi dosla nastavila bi sa ovim projektom ne bi dozvolila sebi da se stane sa ovim, mislim da svaka stranka koja bi dosla na vlast a pljuvala Beograd na vodi bi tu pljuvacku i polizala , kao i ovi kad su dosli samo su nastavili sa svim zapocetim projektima , pljuvali su bus plus a kad su dosli jos ga unapredili. tako da ne bi trebali da brinemo .
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=381480#p381480:qbjz9rpj je napisao(la):
direktor » 15 Apr 2016 09:05 pm[/url]":qbjz9rpj]Sto se grbo rodi vrijeme ne ispravi ovo se sve komplet grbo rodilo...
Nego, reci jesu li ti ljudi (koje si zadužio) do sada pronašli kad je to planirani TC u SA imao 400.000 kvadrata?

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=381488#p381488:qbjz9rpj je napisao(la):
KartmenBG » 15 Apr 2016 09:16 pm[/url]":qbjz9rpj]i da investitor odustane mislim da vlast ne bi sedela skrstenih ruku i ponudila bi ostale parcele stranim investitorima...
Ne mora niko da odustane, čini mi se da je ta opcija (da neke parcele izgradi neko drugi, a ne BNV d.o.o.) predviđena Ugovorom, i samim tim nije nerealno da se to dogodi sa nekom od parcela.
 
Нема шта, до завршетка избора ни Беобилд не треба прелиставати.
 
@ Delija

Zar te ne smara više sva ta priča kako svi koji ne misle kao ''tastatura huligan'' su automatski botovi? :D :D :D
Evo, ja sam bot...registrovao sam se na BeoBuild forum pre 4 godine i 3 meseca jer sam još tada znao da će se graditi u SA, i zato sada pišem na ovoj temi... :bash:
 
Ja mislim da ovaj projekat ima najbolju politicku volju da se realizuje ali nije sproveden na najbolji nacin i to je zaista steta jer su postojali uslovi da se uradi nesto bas kvalitetno.
 
Od svih stvari u ovom projektu me trenutno najviše raduje nasipanje nove obaloutvrde i njeno konacno formiranje na ovom mestu.


Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 
Посебно су ми дозлогрдили ови постови јадних, увређених жртава интернет хулигана.

Још мало па ћу и на "добар дан" добијати овде жалопојке да сам их оптужио да су ботови.

Дакле, да ли сте ботови, социјално, културолошки неписмени, несвесни простора око себе и његових (не)квалитета или нешто четврто то је ваша ствар.

Само не могу нити ћу икада моћи да разумем, још мање да поштујем некога ко може да подражава ово кредитно задужење државе у сврху поклањања највредније јавне имовине Београда том истом страном кредитору отуђења. На страну та надреалност од трансакције, чак ни подржавање пројекта из чисто урб-арх угла на овом форуму не би смело да буде прихватљиво, макар не на овом који се управо и бави тим темама, па се људи не могу вадити на некакво незнање, неинформисаност, несхватање основних вредности урбаног простора и Београда у целости.
 
Treba ipak imati u vidu da s'obzirom na nas BDP, svaka investicija vrednija od 20 miliona evra moze samo da se finansira putem kredita.
 
:shock:

Ово су већ постови који те просто избаце из такта и на које немаш одговор.
 
Sta tu nije tacno sto sam rekao?

Od kog iznosa po tvom drzava mora da finansira putem kredita?
 
Ок, ово ћу написати последњи пут.

Дакле ти имаш неуређен плац на Теразијама. Ја имам кеш. Ти ме вучеш за рукав да ја ту себи направим кућу. Ја пристанем али под условом да:

1. Ти од мене позајмиш паре по комерцијалним условима да средиш тај плац
2. Ти од мене позајмиш паре по комерцијалним условима да комунално опремиш тај плац
3. Тај и твојим задужењем код мене сређен плац препишеш на мене
4. Ти од мене позајмиш паре да опет ти мени суфинансираш 50% градње куће која ће бити 2/3 у мом власништву

Дакле, шта ти у овом имбецилном, надреалном пословном подухвату није јасно?!?!

Ово што пишете на форуму већ долази до тих граница разума које је поставио наводни београд.
 
Jasno je to sto govoris Delija ali mislim da mi imamo tendenciju da preuvelicavamo vrednost Savskog Amfiteatra.
Da je on toliko vredan koliko mi mislimo odavno bi stajali u red finansijeri koji bi se tukli da nam ponude sto povoljnije uslove investiranja.

Gde je greska?
 
Mislim da je ova prica vise sa opstu temu o Savskom amfiteatru.

Inace moje stanoviste je ostalo nepromenjeno a to je da je zemljiste trebalo biti ponudjeno na tenderu rascisceno i isparcelisano a sa prethodno uradjenim konkursom za masterplan podrucja. Nesto slicno sto se sada radi u bloku na drugoj obali. Tada bi videli pravu trzisnu vrednost zemljista.
 
Ali mi nismo imali pare da dodjemo do
te faze prodaje cistog zemljista spremno za tender.
 
Опет ти је став бесмислен.

Дакле, поклонио си ми плац и још платио да ми га поклониш и још ћеш платили пола цене изградње моје куће. То што купци нису стајали у реду за твој плац ничим не оправдава нити умањује твој невероватни ниво самодеструкције и пословну глупост невиђених размера исказаних тим чином поклањања плаца.
 
Vrh