Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Шта су лажи, све или неки делови?
ako verujes da je pojas oko starog zeleznickog mosta moze da smatara da ima park od 40ha u Topcideru kao svoj onda je to OK.
Zamisli da ja prodajem stan na Bezaniji i kazem da je u blizini prelepe Miljakovacke sume! Ko bi tu bio bu****, ja ili onaj koji bi mi poverovao?
 
Ovo su ozbiljne lazi, i posebno bih naglasio neznanje tj nemoral "novinara"
od ovoga me je strah jer su nekako i Topciderski park uspeli da "prikljuce" BNV
tom logikom istih tih 40h je i novi beograd jer ima cak 2 veze sa topciderom
Imaće zelenilo, kao što je na renderima predstavljan BNV. Oni neće drveće jer pokušavaju da slude ljude. Stanovništvo koje živi bez zelenila i u betonskoj džungli, prolupa. Lakše vladati nad takvima.
 
Nije mi jasno zasto ljudima smeta sirenje Beograda na vodi. Pa BnV je ubedljivo najcistiji i najuredjeniji deo grada. Sto se mene tice mogu da se prosire na ceo grad.

Sto se tice negativnog teksta koji je objavio beobuild... Ako je iko profitirao od BnV to je beobuild. Koliko je samo sajt klikova dobio zahvaljujuci BnV. Tema o BnV je ubedljivo najpolularnija na sajtu.
 
Nije mi jasno zasto ljudima smeta sirenje Beograda na vodi. Pa BnV je ubedljivo najcistiji i najuredjeniji deo grada. Sto se mene tice mogu da se prosire na ceo grad.

Sto se tice negativnog teksta koji je objavio beobuild... Ako je iko profitirao od BnV to je beobuild. Koliko je samo sajt klikova dobio zahvaljujuci BnV. Tema o BnV je ubedljivo najpolularnija na sajtu.
da se ja pitam ja bi napravio lendmark siti ridziz tauer na mestu pobednika, a belgrejd vaterfront bi prosirio do njegovog brata blizanca zlatibora, pa bi uvatilo to i taru ko zelenu povrsinu, a metro ce nam bude sarganska osmica
 
Nije mi jasno zasto ljudima smeta sirenje Beograda na vodi. Pa BnV je ubedljivo najcistiji i najuredjeniji deo grada. Sto se mene tice mogu da se prosire na ceo grad.

Sto se tice negativnog teksta koji je objavio beobuild... Ako je iko profitirao od BnV to je beobuild. Koliko je samo sajt klikova dobio zahvaljujuci BnV. Tema o BnV je ubedljivo najpolularnija na sajtu.
Pa da... Nećemo ništa održavati kako bi najobičnije naselje sa redovnim održavanjem postalo misaona imenica za ostatak grada.

Evo šta smeta, mada je već više puta pisano: Nepostojanje arhitektonsko- urbanističkog konkursa.
Pretežno nepostojanje javnih sadržaja u naselju od nacionalnog značaja.
Nema ništa od nacionalnog značaja.
Nepoštovanje okoline.
Nepoštovanje urbane matrice.
Ukidanje železničke stanice u centru grada.
Pokušaj rušenja Sajma.
Javni sadržaji se na silu ubacuju u objekte koji nisu namenski za to predviđenim.
Javni sadržaji koje pokušavaju da igraju u nenamenske objekte su Istorijski muzej, muzej Nikole Tesle i opera, verovatno jedne od najbitnijih javnih ustanova u državi i gradu.
Nepostojanje transparentnosti prilikom širenja plana naselja na štetu interesa građana.
Poluzavršeni objekti...
 
Poslednja izmena:
Nije mi jasno zasto ljudima smeta sirenje Beograda na vodi. Pa BnV je ubedljivo najcistiji i najuredjeniji deo grada. Sto se mene tice mogu da se prosire na ceo grad.

Sto se tice negativnog teksta koji je objavio beobuild... Ako je iko profitirao od BnV to je beobuild. Koliko je samo sajt klikova dobio zahvaljujuci BnV. Tema o BnV je ubedljivo najpolularnija na sajtu.
 
BW Bonaca (umesto Bonanza)

IMG_3235.jpeg
IMG_3234.jpeg
IMG_3233.jpeg
IMG_3232.jpeg
IMG_3230.jpeg
IMG_3228.jpeg
IMG_3227.jpeg
 
Poslednja izmena:
Штета за оне небодере троугласте основе.
Али добро је што нису направили опет копију Висте или Акве...
 
Nije mi jasno zasto ljudima smeta sirenje Beograda na vodi. Pa BnV je ubedljivo najcistiji i najuredjeniji deo grada. Sto se mene tice mogu da se prosire na ceo grad.

Sto se tice negativnog teksta koji je objavio beobuild... Ako je iko profitirao od BnV to je beobuild. Koliko je samo sajt klikova dobio zahvaljujuci BnV. Tema o BnV je ubedljivo najpolularnija na sajtu.
Tako je, ne znam što se ljudi žale na sve to kada je njihovo okruženje prljavo, divljih deponija na svakom koraku, nema kanalizacije, trotoara, možda ima asfalt - a dovoljno je samo da pogledaju koliko je uređen BnV i da shvate da je život ipak super. Samo ne njima.
 
Beograd na Vodi je novo naselje sve je uredno jer je tek izgradjeno i velika pažnja je posvećena trotoarima urbanom mobiliaru i zelenilu vidi se da se tu nije štedelo. I najbitnije od svega, to se sve održava.
Za urbanizam i arhitekturu samih zgrada tu je priča već drugačija u poredjenju onog što je ostvareno i uloženog novca u ceo projekat.
 
Poslednja izmena:
I to sto je izgradjeno je u arhitektonskom smislu bolje od 90% novogradnje u Beogradu.

Ljudi zaboravljaju da je Beograd ipak glavni grad jedne od najsiromasnijih drzava u Evropi. Nije Beograd London ili Pariz da se ocekuje neka premijum arhitektura. Za nas kakvi smo arhitektura BnV je premijum. Treba biti realan.
 
I to sto je izgradjeno je u arhitektonskom smislu bolje od 90% novogradnje u Beogradu.

Ljudi zaboravljaju da je Beograd ipak glavni grad jedne od najsiromasnijih drzava u Evropi. Nije Beograd London ili Pariz da se ocekuje neka premijum arhitektura. Za nas kakvi smo arhitektura BnV je premijum. Treba biti realan.
Ako je Srbija jedna od najsiromasnijih evropskih zemalja, a jeste, zasto se toliko gradi i zasto je kvadrat toliko skup? Zasto to zemljiste nije prodato i novac iskoriscen za unapredjenje infrastrukture? I zasto je ceo projekat morao da bude odradjen na mafijaski nacin? Sramota i nista drugo.
 
I to sto je izgradjeno je u arhitektonskom smislu bolje od 90% novogradnje u Beogradu.

Ljudi zaboravljaju da je Beograd ipak glavni grad jedne od najsiromasnijih drzava u Evropi. Nije Beograd London ili Pariz da se ocekuje neka premijum arhitektura. Za nas kakvi smo arhitektura BnV je premijum. Treba biti realan.

Zgrade u BnV su projektovali svetski renomirani arhitektonski biroi iz tog razvijenog anglosaksonskog sveta a uradili su projekte veoma osrednjeg kvaliteta. To je najveći problem.

A uloženi novac u ceo projekat je ogroman i za te pare je moglo da se napravi mnogo lepše naselje.
 
I to sto je izgradjeno je u arhitektonskom smislu bolje od 90% novogradnje u Beogradu.

Ljudi zaboravljaju da je Beograd ipak glavni grad jedne od najsiromasnijih drzava u Evropi. Nije Beograd London ili Pariz da se ocekuje neka premijum arhitektura. Za nas kakvi smo arhitektura BnV je premijum. Treba biti realan.
Onda ti ne hodas po bg cim su razne viste i kopije visti bolje od 90 % novogradnje u bg na vodi ima 5 zgrada vredih da se okrene čovek ostalo je konfekcija blok 63 sa demit fasadom
Problem je što su u bloku 63 bili socijalni stanovi a ovo se prodaje kao luks
Dobra arhitektura nije uvek = skupa arhitrktura
Ista zgrada sa boljim ukapanjem materijala bolja moze da izgleda daleko bolje za iste ili manje €€
Sve vreme mislio da je Bg predvodnik tigra a sad odjednom jedna od naj siromašnijh drzava u evropi pa kako to ne ide u istom kontekstu sto je onda 1m2 toliko skup.Treba biti realan da ti o arh pojma nemaš.Nije problem ne znati vec ne želeti da naučiš plus druge ubjedjivati da su Vista X6 super i one uz savsku ulicu iste X4 neki domet arhitekture
 
Decko poradi na pismenosti ako hoces neko ozbiljno da shvati tvoje komentare. Procitaj neku knjigu.

U BnV lokacija je najveci luksuz.
 
U BnV
Ulice i zelene površine su lepe, to stoji.
Zgrade su uglavnom ružne i nezgrapnih proporcija, promašili su utakmicu sa dimenzijama jer ima 30 džinova u projektu koji su nabacani bez neke jasne organizacije, neke zgrade su ajde da kažemo prosečne (ove niže uglavnom), i ima mozda 2-3 primera lepih koje ulaze u tih 10% boljih zgrada u beogradu koje si naveo i to bi bilo to.

I jeste u pravu si, to vredi 4000 do 10000 evra samo zbog lokacije, zbog lepote arhitekture sigurno ne.

Moglo je i trebalo je da izgleda mnogo bolje pogotovo ako uzmemo u obzir da su većinu tih zgrada projektivali strani biroi od kojih neki imaju otvorene ogranke u Beogradu.
 
Poslednja izmena:
Vrh