Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Projekat nije gotov i treba mu suditi na kraju, kada izgrade sve zgrade. Ali nepobitno je da je odradjen kaubojski.

Jedino kome projekat koristi je vlast i stanarima dok osim uredjene promenade ostali Beogradjani nisu dobili nešto. A trebali su jer projekat nije izgradjen preko puta Vidikovca već na najboljoj lokaciji u gradu. Ovde je moralo da bude mesta za operu ili novo pozorište, trg, nekoliko muzeja itd. Sada pokušavaju to da operu preko sajma što je u startu loša ideja tj. krpačina. Ovo sve govorim kao neko ko poseduje stan tu.
 
Apsolutno, jer je gradjeno za investitorsku maksimizaciju kratkorocnog profita a ne dugorocne vrednosti kupcima tj stanarima.
Ali takav je skoro svaki danasnji projekat nazalost, cast izuzecima.
 
Prošireno je gradilište kod Savskog mosta

IMG_3307.jpeg
IMG_3306.jpeg
 
Шта ви верујете да ће бити од тога?
Zavisi: u 40 ha zelenila apsolutno ne verujem, ali u krčenje zelenila zarad profita investitora, nažalost, verujem. Čini mi se da ipak imam pamćenje duže od tri prethodna dana, tako da moj zaključak je donet an osnovu prethodnih iskustava. Da budem još jasniji - potpuno se slažem sa Igorovim člankom.
 
Zavisi: u 40 ha zelenila apsolutno ne verujem, ali u krčenje zelenila zarad profita investitora, nažalost, verujem. Čini mi se da ipak imam pamćenje duže od tri prethodna dana, tako da moj zaključak je donet an osnovu prethodnih iskustava. Da budem još jasniji - potpuno se slažem sa Igorovim člankom.
Posle su šerovali drugi forumaši šta oni zapravo misle pod tih 40ha zelenila. Mene je zanimalo samo šta misli narod, da li će biti nekog "usputnog dobrog" (parkovi, škole, vrtići itd). Ali očigledno više niko ne veruje ni u šta. To nam je što nam je.
 
Posle su šerovali drugi forumaši šta oni zapravo misle pod tih 40ha zelenila. Mene je zanimalo samo šta misli narod, da li će biti nekog "usputnog dobrog" (parkovi, škole, vrtići itd). Ali očigledno više niko ne veruje ni u šta. To nam je što nam je.
Tako je: ko ne uči istoriju, biće osuđen da je ponavlja iznova i iznova. Zato ne verujem da trenutna društvena elita može išta dobro da učini u vezi sa BNV.

Dovoljno je pogledati trenutno izgrađen deo BNV da se vidi kakav će biti onaj koji će tek da grade. Žao mi sveg onog drveća oko Sajma.
 
Uvek se maltene šokiram kad prođem pored BNV koliko je ružno dizajniran projekat. Izgleda kao neki arapski copy paste bez stila i smisla.

I kula je ružna, što me možda najviše i nervira. Trebali su da urade neki fazon, kao Walkie-Talkie zgrada u Londonu, koja je ružna ali bar upečatljiva. Ova naša je nekako generička, kao da sam pitao ChatGPT da mi dizajnira kulu.
 
Uvek se maltene šokiram kad prođem pored BNV koliko je ružno dizajniran projekat. Izgleda kao neki arapski copy paste bez stila i smisla.

I kula je ružna, što me možda najviše i nervira. Trebali su da urade neki fazon, kao Walkie-Talkie zgrada u Londonu, koja je ružna ali bar upečatljiva. Ova naša je nekako generička, kao da sam pitao ChatGPT da mi dizajnira kulu.

Ma odličan je Walkie Talkie u Londonu, samo nemoj da se pakriraš u blizini ili da se dugo zadržavaš oko nje...


Ne smem da zamislim kakva bi senzacija bila među srbima da su u BnV napravili takav peh :ROFLMAO:
 
Poslednja izmena:
Ma odličan je Walkie Talkie u Londonu, samo nemoj da se pakriraš u blizini ili da se dugo zadržavaš oko nje...

Baš sam namerno i naveo tu zgradu jer je ružna, ali ko je bio u Londonu zna da je to jedna od upečatljivijih kula kad se posmatra iz daljine (a još ih oni imaju dosta).

Ova naša kula je dosta nekako bazična, nema ništa zanimljivo u njenom izgledu.
 
Baš sam namerno i naveo tu zgradu jer je ružna, ali ko je bio u Londonu zna da je to jedna od upečatljivijih kula kad se posmatra iz daljine (a još ih oni imaju dosta).

Ova naša kula je dosta nekako bazična, nema ništa zanimljivo u njenom izgledu.

Upečatljiva može da bude koliko hoće, ali je u pitanju jedan od arhitektonskih promašaja veka... Nije dobar primer. Ova "naša" je "obična", ali makar ne spaljuje ljudima vozila parkirama u blizini...
 
Vrh