Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Добро, и изгинули су неки људи у бомбардовању, а овде само један...
 
Ja stvarno ne razumem forumase koji ne vole BnV zasto uopste posecuju ovu temu? Zasto sebe mucite i stresirate gledajuci napredak?

BnV je najbolja stvar koja se desila Beogradu u ovom veku. Stranci kada dodju ne mogu da veruju da se tako nesto nalazi u Srbiji. Vidim smetaju vam visoke zgrade. U kom veku vi zivite? Beograd treba da postane regionalna metropola i kao takav terba da raste i da se gradi. Nije Beograd Novi Sad da se u centru grade zgrade od 6 spratova. Da se ja pitam isao bih jos vise u visinu. Meni je neverovatno da ce u 2 miliona kvadrata biti samo jedna zgrada visa od 100m, to je nista za tu kolicinu kvadrata.
 
Да, није Београд ни Париз, па да у центру има зграде од 5 спратова... Је л` теби, омбре, стварно делује да се овде окупљају тако банални људи па ћеш аргументима тог квалитета да их матираш?

Чуј, "странци невера". Вероватно их 5/6 мисли да је Скајлајн део Београда на води. А један пијани Норвежанин је придодао и Београђанку.
 
Ne brini ima Pariz svoj ,,BnV''.
paris.png
 
Beograd da postane metropola može prvo kanalizacija i slično. Pa metro. Menhetn nam nije trebao. Niti je Beograd na vodi Menhetn. Većina zgrada su socijalni soliteri sa periferije Pariza za crnce i Arape koje sam viđao kako ruše dinamitom 2015te još. Možda imaju ovi naši malo lepše fasade. Ostale zgrade su ultrakič Antalijski hoteli.

Ne brini ima Pariz svoj ,,BnV''.
Da da, kojim su lokalci bili toliko zgroženi da su nakon toga i Monparnasa blokirali gradnju visokih zgrada decenijama, sve do La Defensea, koji je daleko daleko od starog jezgra grada.
 
Vreme je da se vartite u realnost. Tesko da Beograd moze da se poredi sa jednim Parizom. Beograd je glavni grad jedne od najsiromasnijih drzava u Evropi i nije realno ocekivati da u njemu bude sve najbolje. Dovoljno je prosetati bilo kojim delom grada (osim BnV) i videcete raspale fasade, ispisane grafite, prljavstinu, popucane plocnike, klime na svakoj fasadi itd. Ponekad se pitam kako uopste ljudi mogu da zive u takvim zgradama, kako im ne smeta ta ruznoca? Jedan Novi Sad je 10x uredjeniji i cistiji od Beograda. Bukvalno ceo Beograd se raspada, pa cak i ono sto je skoro sredjeno. Jedino BnV donosi neku svezinu Beogradu. Kamo srece da se ceo grad tako odrzava.
 
Koliko ste vi meni smesni. Gde sam ja spomenuo turiste?

Kada vec spominjete turizam treba da znate (pored toga da zivite u 21 veku) da je danas najposecenija turisticka atrakcija - Dubai Mall (75 miliona turista godisnje, Ajfelov toranj ni 6 miliona). I zamisli slucajnosti isti covek stoji iza Dubai Mall-a i BW Galerije.
 
Ja stvarno ne razumem forumase koji ne vole BnV zasto uopste posecuju ovu temu? Zasto sebe mucite i stresirate gledajuci napredak?
БнВ је напредак колико је и напредак грађење зграда по целом граду и што ми више немамо нити један део града где имамо ниже зграде или још боље само куће (или барем куће у низу). Све је урбанистички урнисано.

... и немој ме са ”претходни”, огроман број тих претходних су у садашњим.
 
Koliko ste vi meni smesni. Gde sam ja spomenuo turiste?

Kada vec spominjete turizam treba da znate (pored toga da zivite u 21 veku) da je danas najposecenija turisticka atrakcija - Dubai Mall (75 miliona turista godisnje, Ajfelov toranj ni 6 miliona). I zamisli slucajnosti isti covek stoji iza Dubai Mall-a i BW Galerije.
Ja stvarno ne razumem forumase koji ne vole BnV zasto uopste posecuju ovu temu? Zasto sebe mucite i stresirate gledajuci napredak?

BnV je najbolja stvar koja se desila Beogradu u ovom veku. Stranci kada dodju ne mogu da veruju da se tako nesto nalazi u Srbiji. Vidim smetaju vam visoke zgrade. U kom veku vi zivite? Beograd treba da postane regionalna metropola i kao takav terba da raste i da se gradi. Nije Beograd Novi Sad da se u centru grade zgrade od 6 spratova. Da se ja pitam isao bih jos vise u visinu. Meni je neverovatno da ce u 2 miliona kvadrata biti samo jedna zgrada visa od 100m, to je nista za tu kolicinu kvadrata.

Како да рачунамо ово што си написао ”странци када дођу...” ? Долазе у ком контексту? Пословном искључиво?
 
Како да рачунамо ово што си написао ”странци када дођу...” ? Долазе у ком контексту? Пословном искључиво?

To se odnosilo na strance koji zive u Bg, tj Ruse. Vise njih mi je reklo da su odusevljeni BnV i da nisu ocekivali tako nesto kod nas.
 
Koliko ste vi meni smesni. Gde sam ja spomenuo turiste?

Kada vec spominjete turizam treba da znate (pored toga da zivite u 21 veku) da je danas najposecenija turisticka atrakcija - Dubai Mall (75 miliona turista godisnje, Ajfelov toranj ni 6 miliona). I zamisli slucajnosti isti covek stoji iza Dubai Mall-a i BW Galerije.
У, је, теби је неко смешан, омбре (скраћено: бре)!

Наш мол ће да буде посећенија туристичка атракција... од Лувра? "Ханс, где ћемо у шопинг? У Белград, Гертруде, драга! Јавооол, драги!" :)

Мол је, иначе, добар, чак се може рећи и одличан објекат; ретко ко га критикује, па тако ни овом приликом није поменут, док га ти, бре, ниси поменуо.
 
da je danas najposecenija turisticka atrakcija - Dubai Mall (75 miliona turista godisnje, Ajfelov toranj ni 6 miliona)
Pa ono, Dubai kao pa ima istorijske znamenitosti i kulturno nasleđe po gradu. Mislim, nema ni Beograd nešto preterano puno sadržaja za turiste, ali svakako više nego Dubai - u kulturnom i istorijskom smislu.

Plus što se kroz Beograd možeš šetati ulicama, a u Dubaiju iz hotela u taksi, iz taksija u Dubai Mall i tako nazad. Nije prijatno pržiti se na asfaltu Dubaija.
 
Pored svih mana (los polozaj, klima, istorija) neko je imao viziju da napravi metropolu od Dubaija, i uspeo je. Do pre 50 godina Dubai nije mogao da se poredi sa Beogradom a danas je grad u rangu NY i Londona.
 
Ja stvarno ne razumem forumase koji ne vole BnV zasto uopste posecuju ovu temu? Zasto sebe mucite i stresirate gledajuci napredak?

BnV je najbolja stvar koja se desila Beogradu u ovom veku. Stranci kada dodju ne mogu da veruju da se tako nesto nalazi u Srbiji. Vidim smetaju vam visoke zgrade. U kom veku vi zivite? Beograd treba da postane regionalna metropola i kao takav terba da raste i da se gradi. Nije Beograd Novi Sad da se u centru grade zgrade od 6 spratova. Da se ja pitam isao bih jos vise u visinu. Meni je neverovatno da ce u 2 miliona kvadrata biti samo jedna zgrada visa od 100m, to je nista za tu kolicinu kvadrata.

Evo da razumes bolje, dodjem ovde na temu da vidim kad ce se srediti svinjarija od promenade, koja se radi od 2015. godine. Hocu da prodjem pored reke sa detetom u riksi, a to je trenutno nemoguce zbog predivnog projekta BW. Dok se zavrsi promenada, dete ce da mi krene na fakultet, pa cu da ga vozim u konjskoj zaprezi...

Uzgred, kad vec pricamo o napretku Beograda, pored toga sto pola grada nema kanalizaciju, ostatak koji je ima, zapravo nema kanalizaciju, nego kanal do najblize reke. Ali je tuznije od toga sto npr. Ritopek nema ni vodu. Ja to nisam znao do pre 5-6 godina, kad sam sa planinarima isao Beogradskom trensverzalom i kad smo bili zedni, pitali smo u nekoj kuci za vodu, a oni su nam rekli da celo naselje nema vode i ponudili nam iz vodu iz balona od 5L.

Sta kazes @nombre veruju li stranci da u Beogradu postoji naselje od oko 5000 stanovnika koji nema vodu? Da li te zanima u kom veku su svi u Svedskoj imali vodu? Pre neki dan sam bio u Stokholmu i kad sam im pricao da naselje u BG nema vodu, mislili su da sam prezubio. Na BW se zivi u jednom veku, a u Ritopeku 3 veka manje. Da ne pokazujem slike sa razlikama u izgledu ulica, trotoara, pesacko-biciklistickih staza i traka, uredjenju obala da nas sve ovde ne bi bilo sramota.
 
Pa normalno je da pola Bg nema kanalizaciju kada su se ljudi doseljavali i na prvo slobodno mesto razapinjali sator, sada im fali kanalizacija.
E sad zasto su dolazili je drugo pitanje, Svedska nije 1990ih imala rat i propast sistema.
Planska naselja imaju kanalizaciju. Ostalo su bila sela, i danas su, Ritopek nije Bg.
 
Pored svih mana (los polozaj, klima, istorija) neko je imao viziju da napravi metropolu od Dubaija, i uspeo je. Do pre 50 godina Dubai nije mogao da se poredi sa Beogradom a danas je grad u rangu NY i Londona.
Pa Dubai je građen praktično na praznom prostoru uz neograničena sredstva. E sad, da li je Dubai metropola, pa ono, hajde da jeste, ali grad pored megalomanske arhitekture, koja jeste impozantna, nije uopšte lep niti ima dušu.
Poređenje BnV sa nekakvom vizijom metropole Dubai je još gore, posebno jer em što Dubai nije lep, em što Dubai bar ima kvalitetnu arhitekturu i materijale. BnV je samo neki pokušaj i gluma ekskluzivnosti i elitnosti, a kvalitet je u rangu naselja Stepa Stepanović (bez uvrede za stanovnike, znaju na šta mislim).

Dokle više to uzdizanje BnV, aman. Biti slep i biti glup nije isto, ali kada hvalite BnV, odjednom su te dve stvari kod vas iste.
 
Pored svih mana (los polozaj, klima, istorija) neko je imao viziju da napravi metropolu od Dubaija, i uspeo je. Do pre 50 godina Dubai nije mogao da se poredi sa Beogradom a danas je grad u rangu NY i Londona.
Druže, mislim da ti nikada u životu pre Beograda nisi video grad. Ne vređam te, samo sam to zaključio iz tvojih stavova. Ljudi posećuju i Barselonu, Rim, Milano... Šta misliš, šta ih najviše zanima? Ti se oduševljavaš nečim što nije nikakva atrakcija u svetu. Čak i bedne države u Aziji imaju takve nebodere. Bio bih srećniji kada bi nam grad bio uređen i čist poput BNV-i, to je jedino pohvalno što vidim u tom projektu. Sve ostalo je za zaborav, uključujući tržni centar.
 
Buducnost grada je izmedju onog sto kaze Nombre i ostali po pitanju uredjenja grada i osnovne infrastrukture. Dzaba BNV kao moderan deo grada kad je ostali deo u poluraspadu. Vidim ovde se pominju Pariz, Barselona, Rim itd pa sve je to ok medjutim sta ovde turista ima da vidi sto moze bar malo da lici na te gradove? Nista, samo raspale fasade koje izgledaju kao da se 2. sv. rat zavrsio pre pola godine + kladionice, rostilj i pekare na svakom cosku. I da su fasade ok Beograd nemoze da se poredi sa tim gradovima ni urbanisticki ni arhitektonski ni planski. Jednostavno drugi je to svet, em bogat em drugacijeg mentaliteta, takodje imaju smisao za estetiku a ovde je i to veliki problem. Sve u svemu Nombre je itekako u pravu kad kaze da je BNV a ja bi dodao i skyline veliki iskorak za ovaj grad bez obzira sto je arhitektura pojedinih zgrada razocarajuca i na nivou nekih tamo predgradja. Nas problem je sto mi nista neodrzavamo pa bila to staza u parku ili zgrada od 20 spratova. Nebi ovaj grad bio toliko ruzan i palanacki kad bi se bar to promenilo.
 
Vrh