Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Svetska premijera i srpski izum.
Prvi most na svetu koji lebdeći iznad vode i bez stubova spaja jednu obalu reke sa istom tom obalom. 😄

Ovakve izjave ne cude. Posledica siromasnog zivota koji nije omogucio mladima da vide svet. Savetujem im da se prijave kod Palme iz Jagodine, on s vremena na vreme organizuje putovanja za studente kako bi videli sta se desava u svetu. Nego, nije strasno to sto mladi nisu videli svet, strasno je to sto i pored duhovnog siromastva pucaju od samopouzdanja pa se ismevaju onima koji su dostigli to sto oni za 10 zivota nece moci.
 
Ovakve izjave ne cude. Posledica siromasnog zivota koji nije omogucio mladima da vide svet. Savetujem im da se prijave kod Palme iz Jagodine, on s vremena na vreme organizuje putovanja za studente kako bi videli sta se desava u svetu. Nego, nije strasno to sto mladi nisu videli svet, strasno je to sto i pored duhovnog siromastva pucaju od samopouzdanja pa se ismevaju onima koji su dostigli to sto oni za 10 zivota nece moci.
Tako je, ture da se organizuju da gledamo levitirajuće mostove po svetu, inače ostadosmo duhovno siromašni... I obavezno užičko kolo na mostu, bez toga se ne računa.
 
Ovakve izjave ne cude. Posledica siromasnog zivota koji nije omogucio mladima da vide svet. Savetujem im da se prijave kod Palme iz Jagodine, on s vremena na vreme organizuje putovanja za studente kako bi videli sta se desava u svetu. Nego, nije strasno to sto mladi nisu videli svet, strasno je to sto i pored duhovnog siromastva pucaju od samopouzdanja pa se ismevaju onima koji su dostigli to sto oni za 10 zivota nece moci.

Moj post je bio šaljive prirode valjda je bilo očigledno.
 
Au koji imbecili ovi iz Moskve most iz nigde u nigde.

8:50

Pa nisu Rusi, park je raðen po projektu gle čuda američke firme...često to ovi domaći ruaofili zanemaruju kada hvale samu infrastrukturu Moskve u odnosu na zapad.

Inače nije isti primer jer ovaj most i ima funkciju jer se sa njega najbolje vidi Kremlj...ovaj naš pruža isti pogled kao i sa šetališta.
 
Seljanija ili ne svako će to drugačije videti i doživeti!
Pruvući će on dosta ljudi koji će okolo trošiti pare.
A i danas su samo pare bitne.
 
Ovakve izjave ne cude. Posledica siromasnog zivota koji nije omogucio mladima da vide svet. Savetujem im da se prijave kod Palme iz Jagodine, on s vremena na vreme organizuje putovanja za studente kako bi videli sta se desava u svetu. Nego, nije strasno to sto mladi nisu videli svet, strasno je to sto i pored duhovnog siromastva pucaju od samopouzdanja pa se ismevaju onima koji su dostigli to sto oni za 10 zivota nece moci.
Dragane, vide li ti ovo moje pitanje:
😄😄

Nemam neko mišljenje o tom mostiću, ni lepo ni ružno, ali ovo me baš nasmejalo. 😁


Nego... da li je u planu još neka saobraćajnica između Vudroa Vilsona i Savske ovde?
Pogledajte prilog 171474
Možeš li da kažeš nešto više o tome?
 
A sad Homerova omiljena disciplina - renderijada! 🥳

Na nekom oglasu za pos'o u "Navodnom Beogradu" na Infostudu, stoji ovaj render koji jes' mali i mrljav, ali otkriva nam neke detalje:

bw.jpg


Naime, ovde se vidi većina zgrada koje su "zabeljene" na onoj 3D mapi na zvaničnom sajtu. Za početak se vidi stambena zgrada pored Bristola, za koju su dobili građevinsku dozvolu, i izgleda da srećom nisu previše divljali, da će biti na tragu Magnolije. Ipak mi jeste žao što su odustali od one sasvim fine poslovne zgradice "BW Central" i što je sa ovim novim projektom izgubljen trgić između Bristola i nove zgrade.

Onda se vide one zgrade koje bi trebalo da se grade na mestu BAS-a, koje smo viđali i na nekim ranijim renderima, i o kojima ne znam šta da mislim, jer mi i dalje liče na arhitekturu predgrađa.

Zatim, između Perle i Rivijere na novom renderu stoji samo jedna zgrada u sličnom fazonu (ranije su bile dve), koja je takođe "zabeljena" na 3D mapi na zvaničnom sajtu, ali je baš ovakvih gabarita. Ima li svrhe nadati se da to neće biti još jedan stambeni objekat?

I najgore za kraj - vide se one tri gigantske zgrade iza kule. Brate mili, kolike zidine, samo im nedostaje Džon Snežni na vrhu i utisak bi bio kompletan :(

Nažalost, render je "isečen" tačno kod Vida hotela, pa nemamo pojma koja im je poslednja vizija te zgrade, i ne vide se one zgrade s druge strane Gazele što su takođe u pripremi.

E sad, nešto malo detaljnije. Projekat za parkić ispred Bristola. Deluje da je aktuelan jer je raspored staza uglavnom isti kao na renderima na zvaničnom sajtu, samo što BW Central nisu zamenili ovom novom stambenom zgradom (i tu se vidi kolika je šteta što se taj fini trgić i praktično veza parka sa Zadrugom gube):

Desktop-Banner-1920x726-IMG-BELP-CR-Cracknell_1.jpg


Desktop-Banner-1920x726-IMG-BELP-CR-Cracknell_2.jpg

Desktop-Long-Image-1380x650-IMG-BELP-CR-Cracknell_4-1.jpg

Desktop-Middle-Image-893x447-IMG-BELP-CR-Cracknell_3.jpg


Izvor: Cracknell

Belgrade Plaza​

Client​

Eagle Hills​

Location​

Belgrade, Serbia

This important historic site includes the Little Market Cross, a symbol of victory over the Ottomans, and lies adjacent to the Bristol Hotel.
The landscape celebrates the Park’s history with a conceptual journey that references ‘Yesterday’, ‘Today’ and ‘Tomorrow’, creating a design that is sympathetic to its origins but also expresses a vibrant future.
 
Делује ми да ће вожња бицикла испод овог мостића бити језива.
 
Према овом плану, има само једна улица која директно спаја Савску и Вилсонов булевар. Ово иза поште иде до улице која ће бити иза паркића и то је то.
 
A sad Homerova omiljena disciplina - renderijada! 🥳

Na nekom oglasu za pos'o u "Navodnom Beogradu" na Infostudu, stoji ovaj render koji jes' mali i mrljav, ali otkriva nam neke detalje:

bw.jpg


Naime, ovde se vidi većina zgrada koje su "zabeljene" na onoj 3D mapi na zvaničnom sajtu. Za početak se vidi stambena zgrada pored Bristola, za koju su dobili građevinsku dozvolu, i izgleda da srećom nisu previše divljali, da će biti na tragu Magnolije. Ipak mi jeste žao što su odustali od one sasvim fine poslovne zgradice "BW Central" i što je sa ovim novim projektom izgubljen trgić između Bristola i nove zgrade.

Onda se vide one zgrade koje bi trebalo da se grade na mestu BAS-a, koje smo viđali i na nekim ranijim renderima, i o kojima ne znam šta da mislim, jer mi i dalje liče na arhitekturu predgrađa.

Zatim, između Perle i Rivijere na novom renderu stoji samo jedna zgrada u sličnom fazonu (ranije su bile dve), koja je takođe "zabeljena" na 3D mapi na zvaničnom sajtu, ali je baš ovakvih gabarita. Ima li svrhe nadati se da to neće biti još jedan stambeni objekat?

I najgore za kraj - vide se one tri gigantske zgrade iza kule. Brate mili, kolike zidine, samo im nedostaje Džon Snežni na vrhu i utisak bi bio kompletan :(

Nažalost, render je "isečen" tačno kod Vida hotela, pa nemamo pojma koja im je poslednja vizija te zgrade, i ne vide se one zgrade s druge strane Gazele što su takođe u pripremi.

U brošuri za BW Viktoriju ima isečen deo ovog rendera, ali u višoj rezoluciji. Izvol'te:
1693733236015.png
 
Vrh