Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Ne znam za njih sta su rekli ali ima dosta debate u zapadnim drzavama bas oko toga za ceo sadasnji sistem ali nekog resenja nema. Ipak ja sam staromodan :)
A šta ga znam, ja kada vidim kako je jedan Milorad Grčić sa srednjom školom mogao uspešno da vodi EPS, pomislim zašto bi onda većini običnih, prosečnih ljudi, koji ne pretenduju na tako visoke funkcije, bila potrebna čak i osnovna škola...

Mislim evo brate ja priučeni mašin-bravar u fabrici pa mlatim 120.000. 🤷‍♂️
Ja ne razumem kako neko u dijaspori moze da bude clan stranke.
Pa nisi ti u dijaspori, ti imaš dualno državljanstvo valjda. Mastiš brke čas u Americi, čas u Srbiji. :)
A i dosta je naprednjaka koji formalno nemaju člansku kartu, pa de facto ipak jesu radnici ili partneri stranke.
Ono sto znam da boli je to sto kad se nesto radi dobro i kad se nadje eto neko da realno nepristrasno kaze "stvarno je dobro" a pogotovo ako im se kaze da je duplo bolje organizovan grad od degenerika iz San Franciska ili tako nesto. Tu odmah pritisak skace. Ali to je realnost.
Da znaš da si u pravu, ne prođe dan a da ja ne mislim o poređenju Beograda i San Franciska. Samo o tome mislim. Provalio si me/nas.
Svaki put kad dodjem sve bolja vozila, sve je sredjenije ludilo mozga kakav trend.
Apsolutno. Evo i slika koje to potvrđuju:
Izgradjeni Beograd 2.jpg

647041_pusi-tompuse-u-autobusu_ls.jpg

2728007_zemun_ls.jpg

0f7629cf1b787a620d059b1c169cc7f3.jpg

vrucina-830x553.jpg

555443_h-54729668_f.jpg

U3ek9kpTURBXy85Yzc3MDY3Nzc3ZmNjMjRiNDA4MTkxMmMwMjdlNDAxYS5qcGeRkwLNBLAA3gABoTAB

Ima dosta primasaja o kojima opozicija kao da ne sme da trubi nego bas izaberu ono sto ce da iritira gradjane.
Na primer, zašto vlast ne uvede obaveznu radnu nedelju od 60 sati za sve sa prihodima ispod 200.000 RSD mesečno...
Ili zašto grade metro i kroz radnička naselja, umesto da ga grade samo između elitnih i bogataških...
 
Poslednja izmena:
P.S.

Apropo škole i obrazovanja...

Ti ionako imaš plan da se 60% radne snage u Srbiji otpusti i zameni robotima i mašinama. Samim tim, ne znam što bismo gubili vreme, resurse i ljude terajući mase da idu u škole i obrazuju se. Kad će i ovako i onako završiti ispod mosta. Ili kao čistači tvojih cipela i hodnika, u najboljem slučaju. 🤷‍♂️
 
A cekaj stani reci ti meni iskreno sad ovaj kolaz ti imas spreman da ubacujes i nisi clan stranke?
Al ajde i to nego ove guzve sa naksi kamera sta je tu lose? Pa grad je pobogu. Ne znam sto su ubacene jel zato sto bljeste?
I sta je ovo iznad njih? BNV? Drago mi je da ti je skocila plata u poslednje vreme jer je surovo kakav dobar trend imamo.

@Bender Rodriguez
Ja sam isto se naslusao takvih prica te partneri stranke te clanovi stranke a ja od komsija u BNV ne videh ni jednog u nikakvoj stranci.
Mislim naravno ja sad ne mogu da znam za sve i svakoga. Od politicara bas niko barem ne u mojoj zgradi.

P.S.

Apropo škole i obrazovanja...

Ti ionako imaš plan da se 60% radne snage u Srbiji otpusti i zameni robotima i mašinama. Samim tim, ne znam što bismo gubili vreme, resurse i ljude terajući mase da idu u škole i obrazuju se. Kad će i ovako i onako završiti ispod mosta. Ili kao čistači tvojih cipela i hodnika, u najboljem slučaju. 🤷‍♂️
To nije tacno. Nego ce zaposleni da predju da programiraju ili da rade smislenije poslove od motanja kablova kao onaj nesretnik u socijala drzavi Italija.

Eto tu na primer ja se ne slazem sa politikom koju vodi sadasnja vlast gde se populizmom otvaraju silne fabrike. To je populisticka politika i po meni to je lose.
Ne treba da se otvaraju nikakve fabrike tj drzava treba Zakonom da kaze samo fabrike sa % stepenom automatizacije mogu da se otvore na teritoriji Srbije ili tako nesto.
Otvoriti radna mesta koja su smislena uzmes onaj vision pro nabijes na glavu i od kuce upravljas procesom u fabrici ili nesto sto je strucnije, na primer da pises procese za automatizaciju.
 
A cekaj stani reci ti meni iskreno sad ovaj kolaz ti imas spreman da ubacujes i nisi clan stranke?
Ja sam nadstranačka ličnost. Ne ''nestranačka'', već ''nadstranačka''. Radim direktno za Soroša, a povremeno za Kurtija.
Moji interesi i moje aktivnosti prevazilaze sve stranke, nacije i regione.
Al ajde i to nego ove guzve sa naksi kamera sta je tu lose? Pa grad je pobogu. Ne znam sto su ubacene jel zato sto bljeste?
Pa pokazuju koliko dobro upravljate ovim gradom, a posebno njegovim saobraćajem. K'o Grčić EPSom.
Puca vam ceo grad od Zemuna do Konjarnika svakog petka. I to ne samo saobraćaj, nego čak i telekomunikacioni sistemi, vodovod i struja čim padne jača kiša.
I sta je ovo iznad njih? BNV? Drago mi je da ti je skocila plata u poslednje vreme jer je surovo kakav dobar trend imamo.
To je karikatura BnV. A da, skočila mi je plata, rekao sam ti, 43% i hvala b'ate što me podržavaš i navijaš za mene. :)(y)
Mada jasno ti je sada da je to samo paravan za moj andrkavr identitet i zaposlenje.
Ja sam isto se naslusao takvih prica te partneri stranke te clanovi stranke a ja od komsija u BNV ne videh ni jednog u nikakvoj stranci.
Mislim naravno ja sad ne mogu da znam za sve i svakoga. Od politicara bas niko barem ne u mojoj zgradi.
Ma jasno, puna Srbija ljudi koji ''nisu naprednjaci''. A onih 700.000 članskih karti je plasirala Marinika da bi imala o čemu da tračari. 😄
To nije tacno. Nego ce ludi da predju da programiraju ili da rade smislenije poslove od motanja kablova kao onaj nesretni Italijan.
Hoće, hoće, svetu će faliti 6 milijardi programera a Srbiji 4 miliona...
Daj Radoviću, ne zezaj, svi znamo da bi ih sve redom pootpuštao i ostavio da ti igraju Hunger games pod balkonom. 😄
Eto tu na primer ja se ne slazem sa politikom koju vodi sadasnja vlast gde se populizmom otvaraju silne fabrike. To je populisticka politika i po meni to je lose.
Ne treba da se otvaraju nikakve fabrike tj drzava treba Zakonom da kaze samo fabrike sa % stepenom automatizacije mogu da se otvore na teritoriji Srbije ili tako nesto.
Otvoriti radna mesta koja su smislena uzmes onaj vision pro nabijes na glavu i od kuce upravljas procesom u fabrici.
Upravo tako. Kažem ti ja, ne zezaj, svi ovde znamo da bi ti realno pootpuštao ili u najboljem slučaju porobio 60% ljudi oko sebe. ;)
 
Pa sto kad rade lepo ljudi :) tip top. Bolje od mene. Ako se deo automatizuje samo prosiris obim :)

40% Beograda na vodi je pod zelenilom!!! WOW!
Screenshot 2023-07-24 at 2.16.10 AM.png


Screenshot 2023-07-24 at 2.18.29 AM.png
 
E a priznaj da si od svega, najmanje očekivao one fotografije pomahnitalog autobusa koji se zabio u dečije igralište i one fotografije točka koji se otkačio od autobusa, rasturio auto a onda i izlog radnje. :D

Mislim ja znam da je vama aristokratiji visoko u oblacima iznad Beograda to nepojmljivo. Ali da, eto, i to se dešava. Stanje u Beogradu ipak nije tako kako se čini iz penthausa u kulčini.
Doduše kako neko ko ne napušta Beograd na vodi, da vidi pomahnitali autobus u Zemunu, ili točak sa gMaza u Bulevaru kod Tašmajdana... Što jes, jes, ne ide. Neizvodljivo je.

P.S.
Baš sam nedavno ponovo odgledao seriju Altered Carbon. Ti i još neki članovi (tačnije, mnogi članovi, od skora) me podsećate na one koje u seriji nazivaju ''Meths''.
Za svaki slučaj da istaknem da nema veze sa Meth-om odnosno Metamfetaminom. Već sa nazivom za besmrtnu aristokratiju (Metuzaleme) koja živi potpuno odsečena i nesvesna gomile ljudi ispod njihovih nogu dole na površini Zemlje. Imate jako puno sličnosti. :)
 
Poslednja izmena:
E a priznaj da si od svega, najmanje očekivao one fotografije pomahnitalog autobusa koji se zabio u dečije igralište i one fotografije točka koji se otkačio od autobusa, rasturio auto a onda i izlog radnje. :D

Mislim ja znam da je vama aristokratiji visoko u oblacima iznad Beograda to nepojmljivo. Ali da, eto, i to se dešava. Stanje u Beogradu ipak nije tako kako se čini iz penthausa u kulčini.
Doduše kako neko ko ne napušta Beograd na vodi, da vidi pomahnitali autobus u Zemunu, ili točak sa gMaza u Bulevaru kod Tašmajdana... Što jes, jes, ne ide. Neizvodljivo je.
Pa i to a i ne znam za sve te dogadjaje tako u prste kao ti jer jednostavno ne ispratim.

Ono sto je mene oduvek fasciniralo jeste Twitter ekipa. Reci mi iskreno da li su ovo botovi ili su ovo ljudi koji su bas patoloski bolesni?

Ovo je samo poslednjih 24h i vezano je za ovu temu. Beograd na vodi.
 

Prilozi

  • Screenshot 2023-07-24 at 2.22.13 AM.png
    Screenshot 2023-07-24 at 2.22.13 AM.png
    151,1 KB · Pregleda: 218
  • Screenshot 2023-07-24 at 2.22.27 AM.png
    Screenshot 2023-07-24 at 2.22.27 AM.png
    66,1 KB · Pregleda: 226
  • Screenshot 2023-07-24 at 2.22.34 AM.png
    Screenshot 2023-07-24 at 2.22.34 AM.png
    844,6 KB · Pregleda: 230
  • Screenshot 2023-07-24 at 2.22.44 AM.png
    Screenshot 2023-07-24 at 2.22.44 AM.png
    79,9 KB · Pregleda: 216
  • Screenshot 2023-07-24 at 2.22.51 AM.png
    Screenshot 2023-07-24 at 2.22.51 AM.png
    88,4 KB · Pregleda: 215
  • Screenshot 2023-07-24 at 2.23.11 AM.png
    Screenshot 2023-07-24 at 2.23.11 AM.png
    144,6 KB · Pregleda: 202
  • Screenshot 2023-07-24 at 2.23.18 AM.png
    Screenshot 2023-07-24 at 2.23.18 AM.png
    64,6 KB · Pregleda: 199
  • Screenshot 2023-07-24 at 2.23.32 AM.png
    Screenshot 2023-07-24 at 2.23.32 AM.png
    163,5 KB · Pregleda: 195
  • Screenshot 2023-07-24 at 2.23.59 AM.png
    Screenshot 2023-07-24 at 2.23.59 AM.png
    79,2 KB · Pregleda: 201
  • Screenshot 2023-07-24 at 2.24.19 AM.png
    Screenshot 2023-07-24 at 2.24.19 AM.png
    143 KB · Pregleda: 247
Београд на води има мање зеленила од просечног НБГ блока, Коњарника, Миријева, Борче 2-3. Само је све под конац.
Ne mogu da nadjem al secam se kada je neko pricao o BgH2O da zapravo i deo preko Save racunaju u svoju zelenu povrsinu.
Sad gledam po starim vestima ali ne nalazim nista od tog, dal se neko seca toga ili sam se istripovao?
 
Тачно, парк Републике Српске преко реке се рачуна као површина БнВ и ако у реалности имају везу само уским тротоаром старог моста па степеницама. Добар спин.
 
Mislim da je pokojnj Dragoljub Bakic pricao o tome, ali nisam siguran.. Bio je frapiran celim projektom i problemima koje isti donosi.. A koliko onda ispada ako ne racunamo nbgd park? 5-10%?
 
vradovic није разумео о ком музеју се ради. Искрено сумњам да ће БнВ добити ватрогасну станицу с обзиром да се од станице Вождовац која је најбоље опремљена брзо стиже аутопутем.
 
Dragoljub Bakic? Jel to onaj cuveni "strucnjak" koji je tvrdio da zbog podezmnih voda ne moze da se napravi BNV?
Izgleda da imaju dva!
Ovaj je tvrdio da nista nije nemoguce, tipa za kulu pricao koliko su duboko usli u greben i da je to prilicno bezbedno sto se tice stabilnosti.
Ali je isto pricao o buducim metastazama tog projekta i dugorocne cene kostanja tog projekta
 
<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="und" dir="ltr">VLAGA SPOLJA , VLAGA I IZNUTRA (zgrada terra, hvala za video 🙏🏻) <a href="https://twitter.com/hashtag/belgradewaterfront?src=hash&amp;ref_src=twsrc^tfw">#belgradewaterfront</a> <a href="https://twitter.com/hashtag/BW?src=hash&amp;ref_src=twsrc^tfw">#BW</a> <a href="https://t.co/eolfr2JrJV">pic.twitter.com/eolfr2JrJV</a></p>&mdash; Belgradewaterfront-news (@mycitybg) <a href=" ">July 19, 2023</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>




<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="und" dir="ltr">NIJE MI JASNO KAKO NEKO DA TOLIKE PARE ZA STAN I OVO MU JE OK ;) zgrada vista <a href="https://twitter.com/hashtag/bgh2o?src=hash&amp;ref_src=twsrc^tfw">#bgh2o</a> <a href="https://t.co/E6xfAZWVIf">pic.twitter.com/E6xfAZWVIf</a></p>&mdash; Belgradewaterfront-news (@mycitybg) <a href=" ">July 23, 2023</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>
 
Dragoljub Bakic? Jel to onaj cuveni "strucnjak" koji je tvrdio da zbog podezmnih voda ne moze da se napravi BNV?
Rekao je da sve može ⬇️

"S druge strane, arhitekta Dragoljub Bakić, član Akademije arhitekture Srbije, postavlja pitanje da li je zaista poznato kako je sve isprojektovano. “To nisu lego kocke pa da se kaže – očistio sam đubre, ‘ajde gradite. Oni su sami rekli da je 20 metara žitko blato. Znate šta znati fundirati u tome? To je strašno za građevinare. Sve to može, naravno – ali će da se odrazi na cenu. A šta pravite? Pravite stambene objekte! To je potpuna besmislica”, navodi Bakić, ne skrivajući da sumnja u ceo projekat. On ističe da je problem što se ne konsultuje struka. “Oni sve rade obrnuto, na tom projektu je sve naopačke. Ovo je sve bruka i sramota šta se radi. Struka se ne konsultuje, zanemaruje se, mi smo svi izlapeli starci što pričamo i završiće se kako će se završiti”, dodaje Bakić."
 
Vrh