Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

:) kako je kod tebe u fabrici ali realno nam reci. Jel bilo kakvog povecanja? Ne mora iznos samo %.
 
Tako je Bender idemoooo!!! :)
Ekonomski tiganj.gif
 
E, nego, daj prosledi ovim tvojim da bi stvarno bilo dobro da naprave jednu manju vatrogasnu stanicu negde oko Brankovog ili Starog savskog mosta.
 
Ti mozes da mi ne verujes ali ja ne poznajem nikoga kome bi to mogao da saopstim :) A one koje poznajem kad bi im saopstio pocepali bi se od smeha.

I Bender zar ti nisu osecanja pomesana kad vidis ovakav naslov?
Realno ako nastavi sadasnji trend pod uslovom da inflacija malo iskulira 2027. Bg ce stici dobar deo gradova na zapadu.
Ja koga sam god sreo u Bg svi prave neku kintu. Nije vise nista kao sto je bilo. Cak i taksista pa bije solidno.
 
Ti mozes da mi ne verujes ali ja ne poznajem nikoga kome bi to mogao da saopstim :) A one koje poznajem kad bi im saopstio pocepali bi se od smeha.
Pa dobro, šta će kad su jadni tupavi... Kao i većina iz SNSa. 🤷‍♂️
I Bender zar ti nisu osecanja pomesana kad vidis ovakav naslov?
Naaaah. Na pogrešno drvo laješ, ja nemam ni pozitivno ni negativno mišljenje o ljudima koji se vraćaju u Srbiju, niti o onima koji iz nje odlaze.
Po tom pitanju smatram da svako treba da ode i živi tamo gde mu odgovara, samo pod uslovom da se prethodno informiše šta da očekuje.

Mada jeste sve ovo malo tragikomično, da članke o povratku u Srbiju prenosi neko ko i sam više vremena provodi van nje, i zarađuje upravo van nje. Zar ne misliš? :)
Ja koga sam god sreo u Bg svi prave neku kintu. Nije vise nista kao sto je bilo.
Kažu minimalac 60.000, a prosek 150.000.
 
Zastareli su malo ti podaci, to je od pre 3 godine. Evo kako je sada:

Beogradski region NETO - 149.050 dinara
Beogradski region BRUTO - 186.556 dinara

Stari Grad NETO - 197.122 dinara
Stari Grad BRUTO - 229.896 dinara

Bukvalno nam treba 5 godina istog trenda i pocepaćemo Nemačku ko SNSovci Čitanku.
 
Ti mozes da mi ne verujes ali ja ne poznajem nikoga kome bi to mogao da saopstim :) A one koje poznajem kad bi im saopstio pocepali bi se od smeha.

I Bender zar ti nisu osecanja pomesana kad vidis ovakav naslov?
Realno ako nastavi sadasnji trend pod uslovom da inflacija malo iskulira 2027. Bg ce stici dobar deo gradova na zapadu.
Ja koga sam god sreo u Bg svi prave neku kintu. Nije vise nista kao sto je bilo. Cak i taksista pa bije solidno.

Овде су таксисти увек добро зарађивали, бар добро за наше прилике,
таксиста који у лаганом ритму ради 6, 7 сати дневно 6 дана у недељи
не може да изађе испод 1.600 - 1.700 евра профита кад се одбију трошкови,
наравно ко ради дуже и ко ухвати добре викенде увече може далеко више,
већина има и сталне муштерије које возе на дуже релације, па и изван земље у договору и слично.
 
Cujem da vam fali pijaca u bnv
I da su počeli ljudi da ne idu iz kruga bnv samo tu borave hakeri It hajperi ne mrdaju izvan granica kakvav kalemegdan knez trg itd nista samo bnv samo bnv
Nego @vradovic kad se vraćaš u srb jel čekaš kulu da bude gotova sa kasnjenjm
To i tako radis preko neta tako da možeš da živiš u bg
 
Pa kako zabavno bre da čovek koji priča o patriotizmu, ljubavi prema part... ovaj zemlji i povratku u Srbiju... živi i radi u jednoj Murici? XD


Ja ću sutra pasti u iskušenje i u zabludu da pričam svojoj deci da ako žele da budu uspešna i popularna kao Vladimir Radović, da moraju da idu u Ameriku. A to ne valja.
 
Cujem da vam fali pijaca u bnv
I da su počeli ljudi da ne idu iz kruga bnv samo tu borave hakeri It hajperi ne mrdaju izvan granica kakvav kalemegdan knez trg itd nista samo bnv samo bnv
Iskreno ni ja ne izlazim bas nesto previse izvan granica. Tu sam imam sve sta mi treba.
Pa kako zabavno bre da čovek koji priča o patriotizmu, ljubavi prema part... ovaj zemlji i povratku u Srbiju... živi i radi u jednoj Murici? XD
Polako cekaj da zavrse skolu :) Skola, jarbol, gondola i kupili su me zauvek. :) ajde ova druga dva bi im i oprostio ali skola je must.


Evo jedna zanimljivost!! 6000 kom. Trebali bi kao za aerorom da vidimo hoce li biti 7000 kom do kraja god.

Screenshot 2023-07-24 at 1.37.56 AM.png
 
Ja nisam naprdnjak nikakav. Fora je da je konacno neko seo i napravio ono sto nasi imaju u dijaspori i mnogo bolje od toga. To privlaci takve i sve je vise takvih.
Nema tu neke mudrosti. Seli ozbiljni ljudi i rekli ok ovo cemo da im napravimo jer hocemo da ih privucemo. Tako radi ozbiljna drzava.
 
Dobro, nazovi se kako hoćeš, evo - od kada vi stanovnici Beograda na vodi marite za školu? 😄


A realno, jesi naprednjak i znaš to i sam... Pošto čak i zvučiš kao jedan. Al ajde, pravićemo se da ne znamo i da nisi. XD
 
Sto ne bi marili? Ne dolazi znanje sa Twittera nego ucenjem sve jedno dal formalnim ili aplikativnim ucenjem.

Ja mislim da je ovo render skole. Koje ludilo. Ovo svetski gradovi mogu da sanjaju.
1690156037142.png
 
Sto ne bi marili? Ne dolazi uspeh sa Twittera nego ucenjem sve jedno dal formalnim ili aplikativnim ucenjem.
Ali tvoje kolege DraganSt i Vračarac pre nedelju dana rekoše da je zemlja u kojoj se pitaju školovani osuđena na propast.
Odnosno rekoše ''fala bogu da se u Srbiji više ne pitaju školovani''.

Oni vidiš smatraju da je škola besmislena.
 
Iskreno ni ja ne izlazim bas nesto previse izvan granica. Tu sam imam sve sta mi treba.

Polako cekaj da zavrse skolu :) Skola, jarbol, gondola i kupili su me zauvek. :) ajde ova druga dva bi im i oprostio ali skola je must.


Evo jedna zanimljivost!! 6000 kom. Trebali bi kao za aerorom da vidimo hoce li biti 7000 kom do kraja god.

Pogledajte prilog 168214

То су само фиктивно продати станови.
 
Ali tvoje kolege DraganSt i Vračarac pre nedelju dana rekoše da je zemlja u kojoj se pitaju školovani osuđena na propast.
Ne znam za njih sta su rekli ali ima dosta debate u zapadnim drzavama bas oko toga za ceo sadasnji sistem ali nekog resenja nema. Ipak ja sam staromodan :)

A realno, jesi naprednjak i znaš to i sam... Pošto čak i zvučiš kao jedan. Al ajde, pravićemo se da ne znamo i da nisi. XD
Ja ne razumem kako neko u dijaspori moze da bude clan stranke. Nisam clan stranke, nema me na onim famoznim spiskovima i ne poznajem ama bas nikoga iz stranke. Poznajem ovako neke koji su prepoznaju rad i napredak u drzavi pa glasaju. Vidim da ih i u dijaspori ima sve vise ali zaista ja nisam.

Ono sto znam da boli je kad neko iz inostranstva se nadje i kad kaze eto "stvarno je dobro" a pogotovo ako im se kaze da je duplo bolje organizovan grad od degenerika iz San Franciska ili tako nesto. Tu odmah pritisak skace. Ali to je realnost. Totalno cudno deluje znam ali je realno. Svaki put kad dodjem sve bolja vozila, sve je sredjenije ludilo mozga kakav trend.

Ima dosta promasaja o kojima opozicija kao da ne sme da trubi nego bas izaberu ono sto ce da iritira gradjane.
 
Vrh