Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Управо зато што ни до 2012е нисмо имали ни независно судство, ни демократију, ни поштовање закона ови сада су и зајахали. Јевропа је од 91е до данас, заједно са локалним сарадницима учинила све што је у њеној моћи да ову земљу девастира, обесправи, криминализује... Уосталом, Нелечени је њен најпоузданији партнер.
 
Управо зато што ни до 2012е нисмо имали ни независно судство, ни демократију, ни поштовање закона ови сада су и зајахали. Јевропа је од 91е до данас, заједно са локалним сарадницима учинила све што је у њеној моћи да ову земљу девастира, обесправи, криминализује... Уосталом, Нелечени је њен најпоузданији партнер.
Postojale su kakve-takve institucije do 2012, cak ni Milosevic nije mogao da radi sta mu se prohte kao ovaj sada. A ni Djindjic, Tadic ili Dinkic.

Drugo, cinjenica je da vecina naroda oduvek iskonski prezire stvari kao sto su smenjivost vlasti, nezavisno sudstvo, zakonodavna i izvrsna vlast, tj. sve sto demokratiju cini demokratijom. Zato je Bog uslisio zelje naroda dobrog i dao im vucica, oslobodioca vecinske Srbije.

Taj i da javno siluje kokoske (sto bi rekao Rodni Troter), ne bi pao sa vlasti i za to nema smisla optuzivati masone i laminate , jer oni ne zaokruzuju AV-AV na glasackom listicu.

P.S. dolazak demokratije i pravne drzave u Srbiju nece doneti nikakvi Rusi i Kinezi, to da znas.
Tek tamo je predsednik samodrzac, despot i sultan koji ne odgovara nikome za svoje postupke.
 
Poslednja izmena:
Мислим да претерујете у кривљењу "већинске Србије" за конкретно ово будући да већина људи није ни чула за рушење у Савамали а камоли регистровала зашто је то било лоше и зашто је оваква изјава скандалозна. Није Дорћол Србија а медијски мрак је за већину људи старијих од 30 година толики да неће ни чути за ово а камоли бити довољно учен да разуме зашто је лоше.

Не може ова земља истовремено да буде недемократска и да (не)деловање институција буде демократска воља народа

Прави проблем је у наученој беспомоћности која је деценијама усавршавана до успостављања тоталне пасивности и лењости. Народ се не бори док пред његовим вратима не заигра мечка а Вучић то одлично зна и управо то и користи. Неће никада ризиковати да одједном угрози све или чак већину, већ ће перфидно крњити систем, нападати где може и повлачити се кад год се иоле већа група људи побуни. Цела логика СНС машинерије је предаторска и напада појединачно; греду по греду док се цела грађевина институције или сектора или друштвене норме не уруши
 
Није Дорћол Србија а медијски мрак је за већину људи старијих од 30 година толики да неће ни чути за ово а камоли бити довољно учен да разуме зашто је лоше.
U ovo doba gotovo sveopste pokrivenosti internetom, tako nesto ne pije vodu i ne moze da bude nikakav izgovor.
Не може ова земља истовремено да буде недемократска и да (не)деловање институција буде демократска воља народа
Nije to nikakva ''demokratska volja naroda'', nego primordijalni instinkt vecine koja je konacno dobila ono sto je uvek zarko zelela - svemocnog samodrsca i despota koji nikome ne odgovara za svoje postupke.
 
Не може ова земља истовремено да буде недемократска и да (не)деловање институција буде демократска воља народа.
Мало је то изнад кокошка-јаје, али у принципу, демократија зависи од политичке културе. Ово је заиста природна Србија - са мање или више гунђања, увек због понеког динара, скоро никад због недостатка демократије и принципијелних ствари ако нису ирационалне - и не треба се заносити превише. Старије становништво - а ми смо стара земља - у принципу воли Вучића као да им је свима син. Шта онда ако је срушио неке страћаре, дете је, несташно. То смо ми.
 
Инстинкт већине у Срба је увек био слобода. Од Турака на овамо. Нисмо седели под крушком чекајући је него урадили оно што се морало. По томе смо врло специфични у региону, као и по демократској традицији која је насилно прекинута 44е и није нам се више никада вратила, нити ће, по свему судећи.

Друга је ствар шта се и на који начин споља и изнутра подметало Србима за време и након тих слободарских, демократских тежњи. За то народ није и не може бити највећи кривац.
 
Стари воле Вучића зато што су тренирани да воле великог вођу као пионири друга Тите. Тако је било и са бабама које су љубиле Слобину слику и са теткама које су гласале за Тадића зато што је леп.
Демократија је на простору Србије укинута 1941. ипак, а то је законски утемељено 1944. (Србије нема од 1918.)
Данас имамо партократију са привидним плурализмом и клептократија.
 
Е, па, од 1944. је прошло много.

Ако је Србија имала демократску традицију, та земља не постоји од 1915, којом приликом је и биолошки уништена; данашња Србија је доминантно једва прерађена динарска творевина, са новим становништвом, а у тим крајевима народ воли слободу од туђина - а који па не воли то? - али за демократију није ни чуо ономад кад Србија јесте (нпр. Црна Гора - тамо је пре 100 и нешто година био таман овакав режим, и још доста гори, деспотски и зликовачки). Ни Саграда Фамилија Вучић није живела у Србији пре једног века, ни близу.

Ово је сад ПостСрбија из филмова Живка Николића.

Дошљак, пре 1941 већ доста дуго није било демократије, а није било ни Србије, никакве (јесте било Хрватске).
 
Инстинкт већине у Срба је увек био слобода. Од Турака на овамо. Нисмо седели под крушком чекајући је него урадили оно што се морало. По томе смо врло специфични у региону, као и по демократској традицији која је насилно прекинута 44е и није нам се више никада вратила, нити ће, по свему судећи.

Друга је ствар шта се и на који начин споља и изнутра подметало Србима за време и након тих слободарских, демократских тежњи. За то народ није и не може бити највећи кривац.
''Slobodarski narod'', a pokorno kleci pred svakim kabadahijom, silnikom, autokratom i despotom (Milosevic, Vucic, Broz, onda oni iz inostranstva tipa Putin, Kim, Sindjipindji...).
Sa druge strane, ''kmetovi'' i ''konjusari'' imaju normalnu smenjivost vlasti i nelose institucije, a cim neko nesto na vlasti zas**e, oni ga lepo kazne na izborima, kako se inace i radi (Jansa recimo).
 
Ja se zapitam da li ti kada vidis BNV mozes da napises jednu dobru stvar ili toliko imas potrebu da mislis da je svuda negde bolje nego kod nas?

Evo ja bih odgovorio ako mogu, al samo iz estetskog ugla, da zanemarimo sve ostalo, meni se samo Galerija dopada al neki mall je tu pored gazele mogao da se metne ovako ili onako u ovom ili onom projektu... i izgledao bi slično...

Galerija mi se dopada jer je preeeširoka, svega onoga što u BNV fali a to je taj prostor između svega, u Galeriji toga barem ima... U prodavnice nisam ni ulazio, išao sam da jedem i u biskop 🙂 drugo me ništa ne zanima a i nemam para 🙂 možda sam i ja jedan od onih iz Kailanovog posta koji ovim dajem doprinos i legitimitet jednoj kriminalnoj aktivnosti al šta da radim..

Vodio sam jednog crnca iz Majamija prošlog leta i on nije razumeo šta mi toliko imamo protiv, opet smo samo komentarisali estetiku urađenog i on je rekao da je kod njih u Majamiju isto... Ja sam ga pitao nema li barem više prostora između zgrada, on je rekao - ne 🙂 a zgrade su podjednako ružne - da 🙂

Mene da neko pita da li bih stan u nekom NBG bloku ili ovde uvek bih pre izabrao NBG ovako na prvu, naravno sve zavisi od neke mikro lokacije al prosto veća je verovatnoća da bi mi pogled daleko više odgovarao odatle... Imam osećaj da sam u nekoj rupi kad sam u BNV...

Dakle pozitivno je galerija i donekle šetalište, gde me više radi blizina reke nego sami materijali koji su birani za šetalište i to je to 🙂ali Galerija mi je cela ok estetski i na tom mestu uz autoput.
 
Галерија би била супер уз Савску, и могла је да се уклопи тако да остане и железница. Зграде су ружне изузев прве две и Магнолије. Саобраћајнице су бесмислене.
 
Обојица сте у праву, Галерија је одличан објекат, а може и уз реку и уз Савску. И Кула је добра, остало...
 
Evo ja bih odgovorio ako mogu, al samo iz estetskog ugla, da zanemarimo sve ostalo, meni se samo Galerija dopada al neki mall je tu pored gazele mogao da se metne ovako ili onako u ovom ili onom projektu... i izgledao bi slično...

Galerija mi se dopada jer je preeeširoka, svega onoga što u BNV fali a to je taj prostor između svega, u Galeriji toga barem ima... U prodavnice nisam ni ulazio, išao sam da jedem i u biskop 🙂 drugo me ništa ne zanima a i nemam para 🙂 možda sam i ja jedan od onih iz Kailanovog posta koji ovim dajem doprinos i legitimitet jednoj kriminalnoj aktivnosti al šta da radim..

Vodio sam jednog crnca iz Majamija prošlog leta i on nije razumeo šta mi toliko imamo protiv, opet smo samo komentarisali estetiku urađenog i on je rekao da je kod njih u Majamiju isto... Ja sam ga pitao nema li barem više prostora između zgrada, on je rekao - ne 🙂 a zgrade su podjednako ružne - da 🙂

Mene da neko pita da li bih stan u nekom NBG bloku ili ovde uvek bih pre izabrao NBG ovako na prvu, naravno sve zavisi od neke mikro lokacije al prosto veća je verovatnoća da bi mi pogled daleko više odgovarao odatle... Imam osećaj da sam u nekoj rupi kad sam u BNV...

Dakle pozitivno je galerija i donekle šetalište, gde me više radi blizina reke nego sami materijali koji su birani za šetalište i to je to 🙂ali Galerija mi je cela ok estetski i na tom mestu uz autoput.
Nije mi Majami bas neki reper. Koliko god ga voleo, urbanisticki je tesko djubre. Investitorsko nasilje u najtezem obliku. Zli jezici kazu da ga je izgradila mafija (od sverca kokaina)...tako da tu neke slicnosti ima
 
Мени је главна мана Галерије што је најудаљенија од центра у целом БнВ. Боље да су је направили иза железничке и да формира полукружни улични фронт око трга иза станице. Таман би визура станичне зграде била без солитера да штрче иза као тумори.
 
БнВ

Са свим својим манама, БнВ је донео и неколико добрих ствари озбиљно запуштеном Београду, који је био изгубио корак с Европом.
Признали то, или не, све више постаје проширени део центра града, уз реку - у пуном смислу. Ниво одржавања и комуналног реда (чистоћа, зеленило, паркирање, налепнице, жврљотине) у њему је - за сада, бар - на завидном нивоу. Има доста за Београд у јавном простору нових и скупих биљака.
Нису ни распоред и густина зграда тако лоши када се упореде с другима - Блоком 65 (Вест, Цептера, Велпорт), на пример.

........ ...... ...... ......

Четворо њих је потребно да промени уметке за пројекцију слика на шеталиште. На врху већине стубова на овом делу шеталишта има по два пројектора:


Занимљиво вучно возило за радове на одржавању зеленила:


 
Насеље јесте уредно по питању мобилијара, али стамбени солитери тешко могу бити центар града.
Problem je sto osim stambenih zgrada i trznog centra nema vise niceg. Nema sadrzaja koji cine centar jednog grada, ovo je spavaonica + trzni centar. Za neverovati je da taj trzni centar svrstavaju u poslovni deo projekta, Ono sto je trebalo da bude jedan ljudski park pretvorili su u budalastinu koje nicemu nesluzi. Nigde neka zgrada fakulteta, neka galerija ili poslovni prostor poput buduceg BIGZA ili kule skajlajna. (takodje je neverovatno da za sad nema kladionica na sve strane - da neureknem}.
 
Nije mi Majami bas neki reper. Koliko god ga voleo, urbanisticki je tesko djubre. Investitorsko nasilje u najtezem obliku. Zli jezici kazu da ga je izgradila mafija (od sverca kokaina)...tako da tu neke slicnosti ima
Američki gradovi generalno nisu moja šolja čaja, više su to jevropski :D .
 
Нови Београд нпр. када је изграђен био је исто свемирски брод за сиви град са друге стране реке, исто за оно доба нов и модеран мобилијар, уредна инфраструктура, све ново па се сија. Али концептом објеката никад није постао нити ће постати нови центар града. Тек сада имамо неки обрис центра града у потезу Ушће-Сава центар и дуж Миланковићеве улице али ни то ипак није то ако нема уличног фронта.
Парк у БнВ је ту само да би рекли да га имају. Стари објекти су са новима у потпуној дисхармонију. Крајње накарадна композиција.
 
Неки пројекат у Минску, ово је далеко грђе него БнВ, али зато не претендује да на силу постане нови центар града као код нас

Да ли су солитери стамбени или пословни? Има ли објеката јавне намене?
 
Vrh