Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Ne znam sto se trude uopste, sklonite biciklisticku stazu, nije to za nas

Capture.jpg
Capture1.jpg



Svaki pravi biciklista je posten covek i nece mu pasti na pamet da prolazi medju ove sto se setaju BNV/om. Nek uzivaju i setaju, mi cemo okolo.
 
Imajte u vidu da je gornji deo šetališta ispred Kule trenutno zatvoren, pa ljudi koriste ovaj novootvoreni deo da prođu od savamalskog dela BNV do Galerije. Kad se otvori gornji deo, staza će se znatno rasteretiti.

Za avanturiste kojima ni tada neće biti dovoljno zaista pristojno široko šetalište ispred Galerije, već moraju da se švrćkaju stazom, treba lepo zadužiti Bele da im taj užitak naplate.
 
Imajte u vidu da je gornji deo šetališta ispred Kule trenutno zatvoren, pa ljudi koriste ovaj novootvoreni deo da prođu od savamalskog dela BNV do Galerije. Kad se otvori gornji deo, staza će se znatno rasteretiti.
Hvala Homere na usputnom objašnjenju, sada su neke stvari jasnije. Čitam postove i gledam slike i pitam se šta se kog vraga dešava i o čemu to ljudi govore, toliko kuknjave i naricanja, a niko da da širi opis ili makar objašnjenje gde je slikano, šta se dešava i šta je poenta, za nas koji ne pratimo ovu temu svaki dan i ne obilazimo BnV. Vidim da su čak i lica zamaskirana, iako realno nema potrebe a ni smisla. 😄 Sve je tu, osim opisa šta se zapravo dešava i šta su autori hteli da kažu.

Elem, sad je sve malo jasnije. Znači radi se ovaj gornji nivo pa su se svi sjatili na stazu.
 
Da jer obilazak okolo je predaleko. Moras kroz galeriju pa preko neke ulice, pa kroz neki prolaz.
Realno je da se napravi da se za taj kratak deo koristi zajednicki dok ne puste gornji deo setalista. Tada ce biti zaista sve to uradjeno kako treba.
 
Требали су да направе шире шеталиште са одвојеном бициклистичком стазом као на НБГ или Дорћолу.
 
Hvala Homere na usputnom objašnjenju, sada su neke stvari jasnije. Čitam postove i gledam slike i pitam se šta se kog vraga dešava i o čemu to ljudi govore, toliko kuknjave i naricanja, a niko da da širi opis ili makar objašnjenje gde je slikano, šta se dešava i šta je poenta, za nas koji ne pratimo ovu temu svaki dan i ne obilazimo BnV. Vidim da su čak i lica zamaskirana, iako realno nema potrebe a ni smisla. 😄 Sve je tu, osim opisa šta se zapravo dešava i šta su autori hteli da kažu.

Elem, sad je sve malo jasnije. Znači radi se ovaj gornji nivo pa su se svi sjatili na stazu.
Imas snimak na prethodnoj strani da je otvoren donji deo promenade.

To se komentarise i odatle sam postavio skrinsatove.

Lica zamaskirana jer ne volim kad mene neko bez dozvole postavi pa tako onda necu ds budem licemer i ja kacim druge. Ne vidim da su dali dozvolu da se razvlace po internetima time sto su prosetali.
 
Poslednja izmena:
Требали су да направе шире шеталиште са одвојеном бициклистичком стазом као на НБГ или Дорћолу.
Koga vise briga, nisam prosao tuda godinama, a nisu ni biciklisti koje znam.

Nek sklone staze pa nek se stanovnici i posetioci BNV-a - SNSovci, instagrameri, starlete, kontroverzni biznismeni i pevaljke, organizuju u udruzenja biciklista i traze svoja prava.

Znamo svi da su udruzenja biciklista puna takvih ljudi, kao i sva udruzenja gradjana uostalom.

Sve trcim da vozim stazom punom Tijani Ajfon koje se selfiraju i bezmogasa koji guraju bebe u kolicima po biciklistickoj stazi.

Zbog te dece i zelim da se staza ukloni, inace nek se svi sudaraju i udaraju u pesake sto se mene tice :ROFLMAO: Bez da se iko povredi, normalno.
 
Snimljeni su u šetnji promenadom, ne kako se opijaju na splavu, ili tapšu ručicama nekom političaru, ili se rukuju sa kriminalcem, ili ko zna šta. Kapiram taj otpor prema snimanju lica na javnim mestima, i ja sam isto protiv real-time snimanja iii protiv praćenja i beleženja lica ljudi na ulici od strane korumpiranih entiteta, kakvi su srpska država ili recimo njeni kineski partneri iz Huawei, ili sve i da bude NSA, koja je isto jedna grupa control-freakova i ljudskih otpada. Tako da, ono, kapiram to, i kapiram i poštujem istrajnost u stavu ''ako već apelujem na pravo na privatnost, i na borbu protiv estabišmenta, neću da širim tuđa lica po netu''.

Ali mislim ovde se radi o šetanju duž keja. A i svako ima pravo da snima svakog na javnom mestu, i ne treba mu dozvola za to. Problem nastaje ako neko stalno, ciljano snima nekog drugog i beleži njegova kretanja, profiliše ga, ili mu na drugi način ugrožava bezbednost i privatnost.

Mislim sve u svemu kapiram i slažem se donekle, samo što mislim da se u ovom slučaju otišlo predaleko ka drugoj krajnosti. A priznajem da i inače imam averziju prema fotografijama sa javnih prostora gde se prekrivaju lica ili registarske tablice. Verovatno zbog tema i članaka o bahatom parkiranju, ili o nasilnim zločincima, ono kada novinari glume moraliste time što zamaskiraju lice silovatelja ili pljačkaša, a opušteno objavljuju slike žrtava. Tako da priznajem da možda imam pristrasnost kad se radi o tome. 🤷‍♂️ Vidim zamagljeno ili prekriveno i odmah refleksno pomislim ''šta sad ovo kog vraga...'' Jbg, priznajem. Kažem, verovatno je to zbog nekih drugih prethodnih iskustava.

Sve u svemu, ok, sad mi je sve jasnije.
 
Poslednja izmena:
Ne mogu da uticem na sve sta ce da rade, kao sto i oni snimaju sve i nabijaju ti kameru u lice sa obrazlozenjem da si na javnom mestu i objavljuje te njihove snimke ili fotografije, tako i ja na mojim skrinsatovima odlucujem hocu li im staviti tacku preko lica ;)
 
A i svako ima pravo da snima svakog na javnom mestu, i ne treba mu dozvola za to. Problem nastaje ako neko stalno, ciljano snima nekog drugog i beleži njegova kretanja, profiliše ga, ili mu na drugi način ugrožava bezbednost i privatnost.
Gresis, objavljivanje fotografija maloletnih lica bez saglasnosti roditelja je krivicno delo. Objavljivanje fotografija punoletnih lica, moze biti kaznjivo u odredjenim slucajevima, na primer ako ta fotografija utice na njihov privatni zivot. Pa ti sad vidi, objavis fotografiju devojke koja seta s momkom koji je njen ljubavnik, a muz sedi kod kuce. U tom slucaju bi te mozda i dobila na sudu.
 
Gresis, objavljivanje fotografija maloletnih lica bez saglasnosti roditelja je krivicno delo. Objavljivanje fotografija punoletnih lica, moze biti kaznjivo u odredjenim slucajevima, na primer ako ta fotografija utice na njihov privatni zivot. Pa ti sad vidi, objavis fotografiju devojke koja seta s momkom koji je njen ljubavnik, a muz sedi kod kuce. U tom slucaju bi te mozda i dobila na sudu.
Mogu da se objavljuju fotografije maloletnika bez saglasnosti ako slikas neku grupu ljudi na ulici bez problema. U suprotnom 90% popularnih javnih mesta ne bi smeo da slikas. Takodje ne postoji u zakonu "utice na privatni zivot" nego "osetno zadire u privatni zivot". Tako da ta situacija devojke sa svalerom nema nikakve sanse na sudu. Imas pravo da slikas sa javnog mesta koga hoces dok god znacajno ne zadires u privatnost, znaci ne mozes da uzmes telefoto objektiv i da slikas zenu kako se presvlaci kroz prozor njenog stana ili da ides na adu na nudisticku da slikas ali apsolutno mozes da slikas sve koji setaju ulicom. Da li je eticki opravdano to je drugo pitanje, ali je legalno. Bitna je ocekivana privatnost, ako je neko na ulici ne mozes mu slikanjem osetno zadirati u privatnost, jer ne postoji privatnost na javnom mestu. A da pratis neku odredjenu osobu da je slikas i to moze, pod uslovom da je javna licnost, jer se racuna da su se oni u nekoj meri dobrovoljno odrekli prava na privatnost, ali i tu ima izuzetaka
 
Шеталиште поред куле је по ко зна који пут затворено, као што рече Хомер. Пре неки дан сам коначно успео да трчим, поред Водене капије (што сам и овековечио на адекватној теми). Тако, жељан да коначно после стошест година несметано протрчим од Марине до Аде, дочека ме проклета жица. Наравно кренем ја све изокола, обиђем Галерију, и кренем назад поред реке, и паде ми на памет умоболна идеја, да се вратим кроз саму Галерију.

Ако сте видели трапавог, кракатог, тркача како се пробија кроз хијалуронке без обрва, клизајући по плочицама, и гурајући се кроз циркуларна врата, видели сте мене.

Ето, следећи пут ћу се пробијати кроз гужву на бици стази. Барем има ваздуха, и није клизаво.
 
Већ сам једном негде писао - немам тако врцаво, бритко и фокусирано перо једног Пантографа, нити тако разумно, изненадасепојавиирешаваствари перо једног Хомера, али ето, увек неозбиљни шашавци покупе ловорике!
 
Ocemo gornju bici stazu kako je u projektu neka stojicic vozi po donjoj koja će da poplavi uskoro
 
Poslednja izmena:
Vrh