Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Uzeo tri najbolje zgrade i najslabiji ugao. Doduše ni ne zna da je Beograd ipak grad a ne planina.



Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Stiže konkurencija Kafeteriji

2262f66605587a424a21d299a9db48be.jpg


Sent from my SM-S906B using Tapatalk
 
Ma, Zuma je oduvek zvučala kao naučna fantastika za Beograd, kao i Nusret koji se pominje za vr' Kule Beograd.

Mada, ostao je taj prazan lokal između Coffee Dreama i Budha Bara. Bar dok ne dođe Monument ili Boutique :p
 
Ah, sinoć sam hteo postaviti ovo, izašlo mi na instagramu - postavljeno još pre 6 nedelja. Prečešljao temu 10 stranica unazad, ali na kraju ipak nisam postavio.

Jedino što sam video u ovoj temi da je skup botova, pobegli sa drugih tema na forumu u okupili se ovde. Sad ih opet ni ovde neće biti posle ovog snimka.
 
Konjarnik je jedno od najbolje planiranih naselja sa dosta zelenih površina (iako slabo održavanih) i koje još nije značajno unakaženo i sa prikladnom arhitekturom za lokaciju i period kada je građeno, nije za poređenje sa ovim.
 
Konjarnik je jedno od najbolje planiranih naselja sa dosta zelenih površina (iako slabo održavanih) i koje još nije značajno unakaženo i sa prikladnom arhitekturom za lokaciju i period kada je građeno, nije za poređenje sa ovim.
Da, jer je planiran i izgrađen kao (pred)periferija. I za razliku od ovog, što kažeš, ima smislenu matricu.
 
Боље да су направили нову већу модерну зграду за позориште.
 
Боље да су направили нову већу модерну зграду за позориште.
Ova sala u Ložionici nije baš pozorište, već - kao i što se po renderima može naslutiti - višenamenski prostor koji se brzo i lako može prilagoditi različitim namenama: teatru, koncertima, recitalima, modnim revijama, pa i rok svirkama.

Mene, pre svega, zanima koliki je kapacitet ove dvorane, jer po renderima ne mogu ni da naslutim. Pritom sam i ja jedna od onih kojima Ložionica deluje daleko manja nego što zaistaa jeste. Koliko se sećam pobedničkog rada na konkursu, višenamenska sala bi trebalo da bude na samom severnom kraju objekta. Ne znam da li se tu nešto menjalo.

U svakom slučaju, bar kada je muzika u pitanju, Dom omladine će najzad dobiti adekvatnu alternativu, kad su zlikovci već zakatančili SKC. Ipak, ono što Beogradu najviše nedostaje je adekvatan zatvoren prostor za koncerte kapaciteta 2.000 - 10.000 ljudi, a toga nema ni u naznakama :(
 
Ništa. Još u vreme Đilasa u partijskoj podeli pripao SePSi i oni ga do dan danas drže, a da se u njemu ništa živo nikada ne organizuje. Samo naplaćuju kiriju Delfi knjižarama i to je to.

U poslednjih 10 godina je bilo možda par koncerata u bašti. U velikoj sali ne pamtim kad je neko svirao.
 
Ova sala u Ložionici nije baš pozorište, već - kao i što se po renderima može naslutiti - višenamenski prostor koji se brzo i lako može prilagoditi različitim namenama: teatru, koncertima, recitalima, modnim revijama, pa i rok svirkama.

Mene, pre svega, zanima koliki je kapacitet ove dvorane, jer po renderima ne mogu ni da naslutim. Pritom sam i ja jedna od onih kojima Ložionica deluje daleko manja nego što zaistaa jeste. Koliko se sećam pobedničkog rada na konkursu, višenamenska sala bi trebalo da bude na samom severnom kraju objekta. Ne znam da li se tu nešto menjalo.

U svakom slučaju, bar kada je muzika u pitanju, Dom omladine će najzad dobiti adekvatnu alternativu, kad su zlikovci već zakatančili SKC. Ipak, ono što Beogradu najviše nedostaje je adekvatan zatvoren prostor za koncerte kapaciteta 2.000 - 10.000 ljudi, a toga nema ni u naznakama :(
Тако је, ово се и води као мултифункционална сала.
И остала је у северном делу, када се гледа ова слика што је горе гунбо окачио скроз десно, скоро па тачно испод овог крова који је мало другачије боје.
 
Глупо је што су шкрти за културне објекте, па се музеј и позориште гурају у старе железничке објекте који нису баш најпогоднији уместо да се изграде адекватни нови објекти.
 
Vrh