Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=473913#p473913:3pfvodal je napisao(la):
JarJarBinks » 27 Aug 2017 11:11 am[/url]":3pfvodal]16 metara!!! Ima Boga!
BAR 16 metara. Na 16 metara ronioci još nisu došli do dna pa su se vratili.

Nego, imam jedan okvirni podatak o dubini reke. Ako je ovaj crtež dna kod centralnog otvora starog Savskog mosta bar približno tačan, onda je dubina dna kod levog centralnog stuba oko 11 metara od vrha donjeg dela tog stuba (što je otprilike nadmorska visina nožice obaloutvrde). Ka desnoj obali je nešto dublje. Ako se dubina reke uzvodno ne menje previše, a dubina ove rupe je recimo 18 ili 20 metara, to bi značilo da je poremećaj tla prlično ispod dna Save.

 
Надам се да ће се понор продубити и проширити довољно да прогута ово дивље насеље а са њим и нашег председника, новопеченог милијардера.
 
dubai_3.jpg


Srećom "Arapi" (tj. internacionalni graditelji i arhitekte u službi srpske građevinske mafije) imaju dosta iskustva i na većim dubinama. Izgleda da 16m nije dovoljno da nam crkne krava.

Upravo sam obišao BnW na skyscrapercity sajtu, Bože koliko bu**** piše srpskim jezikom... zbog interneta čak ni "odliv mozgova" ne pomaže... hahaha
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=473925#p473925:2slku5mw je napisao(la):
Delija » Sun Aug 27, 2017 11:58 am[/url]":2slku5mw]Надам се да ће се понор продубити и проширити довољно да прогута ово дивље насеље а са њим и нашег председника, новопеченог милијардера.

Nego ja imam jedan predlog kako da produbimo i proširimo ponor i da nam crkne krava jednom za svagda... ali o tome više u privatnoj korespondenciji... hi hi hi

Čujem da u na zapadu regiona debelo plaćaju projekte protiv srpske države. Prednost imaju govornici svih varijanti srpsko-hrvatskog jezika.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=473929#p473929:2h0bj7k8 je napisao(la):
JarJarBinks » Sun Aug 27, 2017 12:11 pm[/url]":2h0bj7k8]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=473925#p473925:2h0bj7k8 je napisao(la):
Delija » Sun Aug 27, 2017 11:58 am[/url]":2h0bj7k8]Надам се да ће се понор продубити и проширити довољно да прогута ово дивље насеље а са њим и нашег председника, новопеченог милијардера.

Nego ja imam jedan predlog kako da produbimo i proširimo ponor i da nam crkne krava jednom za svagda... ali o tome više u privatnoj korespondenciji... hi hi hi

Čujem da u na zapadu regiona debelo plaćaju projekte protiv srpske države. Prednost imaju govornici svih varijanti srpsko-hrvatskog jezika.

Sa željom da ti ponor proguta Predsednika Srbije, možeš dobiti stotinjak kuna kod Kolinde... preko konzularnog odeljenja... treba li ti kontakt?

Što se tiče "novopečenog milijardera": takva se propaganda vrši i protiv Putina već nekoliko godina, ali se ipak u međuvremenu urušava jedino kredibilitet Sjedinjenih Američkih Država.

Da li ti imaš trunčicu samopoštovanja? Čudi me da ovakvi likovi nisu "botovi", možda spadaju u novu grupu nazvanu "crnilo".
 
Васколика глупост и нечовечност из ћошкова за коментарисање на порталима блица, новости, б92 и информера су јаки у теби.
 
Dobro ljudi, ajde malo mir i ljubav ovde, ne moramo toliko da mračimo. Ne mora rupa na Promenadi da proguta ni Kolindu ni Gospodara ni srbmorsce (jer onda bi Radović prvi morao da skače...), evo predlažem da svako ritualno spusti po jednu plastičnu žutu patkicu u onu rupu, pa da naručimo neko pićence u Savalovi 2 i opušteno posmatramo kako će premudri Alabar da reši probleme podzemnih voda i stabilizuje Promenadlu, najskuplju u novijoj istoriji :)
Ne treba stvari posmatrati previše negativno, uostalom ovo može da bude jedan lep case study da se izučava makar kod nas na građevinskom fakultetu. Na greškama se uči, a kod nas naročito...
 
Биће мира тек кад хорде партијских полтрончића буду молили народ за милост а вође им иза решетака.
 
I to uvek iznova na istim greškama...
Bilo kako bilo, bar je Milenijum tim obustavio svoje radove na Promenadli... Čudno, čak i tamo ka Brankovom mostu gde je šetalište na čvrstim osnovama nemačkog nasipa iz doba okupacije, nikako da postave onih 10% preostalih ploča uz samu ogradu, već je sve tako ostavljeno, kao da je rupa progutala, ako ne Gospodara, ono bar neposredne izvođače...
 
Narokace je betonskim piramidicama ko djerdap kad se gradio,al ni to nece resiti problem sigurno.
 
Jel mogu zgrade da potonu? Meni se ucinilo pre neki dan kad sam setala dole da se jedna od Rezidencija nakrivila.
 
Ne znam da li je pitanje ozbiljno. Svako ko je pratio bušenje šipova i fundiranje za solitere u Savskom teatru na ovom forumu, mogao se uveriti da je sve rađeno vrlo ozbiljno i sa dobrim rezervama. Stambene zgrade imaju i više šipova nego što im treba da ostanu stabilne.

Jedino će promenada zasigurno biti predmet podsmeha, a možda će se i po saobraćajnicama nasumično zemlja otvarati. Doduše ne znam baš ni za kulu Beograd hoće li to ići tek tako glatko, još nigde nisam našao niti pročitao kako su oni to zapravo rešili onaj cirkus sa propadanjem prvih probnih šipova.
 
Мислим да су пројектанти мало заборавили на прошлост тог целог потеза, ипак су ту содрени багер бродови и шлепови за шљунак и песак, а било је и потонулих баржи.
 
Ja se ne razumem u materiju, zato sam i (ozbiljno) pitala. U jednoj od emisija STB o Bg na vodi pricao je neko od tih gradjevinaca o spiovima i betonu koji dole ubrizgavaju da te neke meke stene i pesak ocvrsnu. Tad je zena koja prati sve na monitorima rekla da je ocekivano sleganje terena zgrada oko 1 ili 2 cm. Pitam samo da li postoji drugi scenario osim tog.
 
Još uvek nije kasno da se kula Beograd pomeri sa same ivice korita reke na neko mesto gde neće toliko izazivati prirodne sile, a i gde neće blokirati poziciju mosta koji bi mogao (i trebao) da spaja II bulevar iz Novog Beograda sa Nemanjinom.
Ali ako baš hoće da se inate i turaju prst u oko, neka ih, ove rupe su baš zabavne.

@11030: sleganje terena reda veličine 1-2cm sigurno nećeš videti golim okom. Oblik i specifične konture zgrada stvaraju ti optičku iluziju da nije baš sve u vinklu.
 
Moram da priznam da sam fasciniran razmerama rupe. Ako je ovaj podatak o dubini uopšte pouzdan. Ali hajde da kažemo da je dno rupe bilo samo 3 ili 4 metra ispod ronioca. To znači skoro 20 metara dubine. Što dalje znači da je to bila dubina POŠTO se odozgo obrušio sloj zemlje debljine ... koliko ... na ovako muljevitom i rastresitom tlu teško da je mogao biti tanji od 5 metara. Znači da je rupa pre obrušavanja bila još dublja. Takođe, trebalo je vremena dok su našli i doveli opremljene ronioce. Sve to vreme je Sava nanosila talog i zarušavala ivice neobezbeđene rupe. Ako je i posle svog tog zatrpavanja rupa i dalje bila duboka 20 metera, pa kolika je onda bila ranije i kako se napravila u tim razmerama?
 
Mislim da ćemo uskoro izbrisati Marijanski rov iz Ginisove knjige rekorda..Region više nije dovoljan, lideri smo u svetu i po rupama bez dna! :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=473943#p473943:3gwsayij je napisao(la):
Delija » Sun Aug 27, 2017 1:17 pm[/url]":3gwsayij]Биће мира тек кад хорде партијских полтрончића буду молили народ за милост а вође им иза решетака.

I kakve veze ovo ima sa temom BnV? A da tvoja potreba da se osecas bitnijim nego sto jesi. :wink:

Tuzno je to kada neko nema sopstveni rad pa se bavi hejtovanjem tudjeg. :kafa:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=473950#p473950:31p7o8pi je napisao(la):
11030 » Ned Avg 27, 2017 2:37 pm[/url]":31p7o8pi]Jel mogu zgrade da potonu? Meni se ucinilo pre neki dan kad sam setala dole da se jedna od Rezidencija nakrivila.

И теби
341069712.gif

А да можда не претерујемо? Питала сам стручне на некој од претходних страна кад оно међутим... сви ћуте а види сада.
~~~
За неке:
Мање ароганције било би пожељно.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=473994#p473994:71e0c32m je napisao(la):
Max15 » 27 Aug 2017 04:49 pm[/url]":71e0c32m]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=473943#p473943:71e0c32m je napisao(la):
Delija » Sun Aug 27, 2017 1:17 pm[/url]":71e0c32m]Биће мира тек кад хорде партијских полтрончића буду молили народ за милост а вође им иза решетака.

Tuzno je to kada neko nema sopstveni rad pa se bavi hejtovanjem tudjeg. :kafa:

E pa kad si se već izleteo, čisto da te podsetim da su forumaši delija i stf bili autori zajedničkih radova iz oblasti projektovanja javnih prostora (videti temu Skverovi Beograda na ovom forumu) dok nisu stupili u međusobni španski građanski rat oko ove teme (Beograd na vodi).

A ti? Pamtim samo tvoje eseje iz kvaziturizmologije o tome kako zgrade Beograda na vodi utiču na porast turizma u Beogradu...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=473990#p473990:3c5nx6px je napisao(la):
Vox91 » Ned Avg 27, 2017 5:24 pm[/url]":3c5nx6px]Kod ove nove terase na stubovima.

Ma znam gde je, al ne znam gde je to na mapi :D


Ne mogu da nadjem sliku koja je pre bila okacena, mapa sa trenutnim projektima koje se grade, pa ako neko zna gde je ili ako je ima, bio bih zahvalan da sheruje :)
 
Išao sam da pogledam šta se tamo još uvek može videti, pa evo foto reportaže.

Rupa počinje odmah uzvodno od nove platforme sa ukrštenim stubovima. Ima oblik izdužene elipse sa većom osom 43 metra i manjom osom ne većom od 12 metara. Veća osa se otprilike poklapa sa bivšom nožicom nasipa koja je sada u kompletnoj dužini od 43 metra potonula u Savu. Deo manje poluose na kopnu ima širinu od 6 ili 7 metara, a deo ka Savi je teže odrediti pošto je pod vodom, ali na osnovu jednog kamena i nekog metalnog profila koji i dalje vire iz Save (što znači da je ispod njih i dalje zemlja) ne može biti širi od nekih 5 metara (bar ne na polovini duže ose elipse). Znači bar na polovini duže ose je ne šira od 12m.

Sve ovo se vidi na osnovu oblika preostalog peska koji je pred odronjavanja u Savu imao geometrijski ravnu ivicu, pravilan oblik i bio formiran za postavljenje kamenih blokova obaloutvrde. Mesto odronjavanja se tačno poklapa sa jedinim delom obale na kome u toku gradnje nisu odmah postavili betonske L profile. Svi smo dugo mislili da je to zato što će na tom mestu biti neka terasa ka Savi, pa se zato čeka sa zidom ka reci. Međutim mnogo kasnije, posle dugog kašnjenja, i tu su stavili potpuno iste L betonske profile i tako završili gornji nivo obale.

Međutim tačno taj isti deo Promenade je kasnije prvi počeo da popušta, pa su tu nekoliko puta dizali granitne kocke i nasipali. Sve ovo sugeriše da su otpočetka znali da ovde nešto nije u redu, pa su ZATO čekali sa L profilima, ali su na kraju ipak rešili da nastave i ignorišu upozorenja. Kasnije se međutim videlo da se, sem ovde, obala pomera i na drugim mestima, najviše na prvom isturenom delu, a manje na drugim delovima Promenade.

Pogledajte prilog 12
Pogledajte prilog 11
Pogledajte prilog 10
Ovde vidite oštre ivice odronjene zemlje.

Pogledajte prilog 9
Pogledajte prilog 8
Obratite pažnju na položaj iskrivljenog ostatka nožice.

Pogledajte prilog 7
Sve ovo je bilo nasuto zemljom u istom obliku kao i na daljem delu gde su već postavljeni granitni blokovi.

Pogledajte prilog 6
Pogledajte prilog 5
Prelomljeni armirani beton nožice.

Pogledajte prilog 4
Pogledajte prilog 3
Pogledajte prilog 2
Druga strana odrona.

Pogledajte prilog 1
Zabranjen pristup svima.

 
Vrh