Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Ako neko nađe na netu ja nisam mogao, juče je Vučić u emisiji pokazivao rendere
kako bi trebalo hotel Bristol da izgleda nakon rekonstrukcije i preuzimanja od strane jednog
od svetskih hotelskih lanaca.

Nego emisija BnV, u fokusu kula Beograd, dosta zanimljivih informacija.



[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=K7VQa0s5vY8[/youtube]
 
170511_bw_bw-vista-main-works-start-1.jpg

170504bwst-regispiling3.jpg

170504bwst-regispiling2.jpg

170511_bw_bw-vista-main-works-start-2.jpg

170504_bw_bw-vista_-piling-completed-main-works-set-to-start.jpg

170511bwbwrstructure-completed-facade-7th-floor-masonry-works-tower-a-18th-floor-tower-b-17th-floor.jpg

170511_bw_bw-galerija-piling.jpg

izvor: EagleHills
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=454761#p454761:b40g012u je napisao(la):
kkorisnikk » 30 May 2017 11:30 am[/url]":b40g012u]Ako neko nađe na netu ja nisam mogao, juče je Vučić u emisiji pokazivao rendere
kako bi trebalo hotel Bristol da izgleda nakon rekonstrukcije i preuzimanja od strane jednog
od svetskih hotelskih lanaca.

Samo je na blic prvo pokazao "poslednje rendere kule, danas izašle", a potpuno iste kao pre, i jedan render Bristola uz propratnu rečenicu "ovako će hotel Bristol izgledati posle rekonstrukcije" - a izgleda isto, samo umiveno :D

Nije pominjao nikakve druge detalje - kada će ga renovirati, koji lanac će biti, koliko zvezdica će imati itd.

 
Nije render za kulu potpuno isti kao pre. Ima promena.

image.png
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=454822#p454822:itxkecjr je napisao(la):
Homer Jay » Uto Maj 30, 2017 5:02 pm[/url]":itxkecjr]

Samo je na blic prvo pokazao "poslednje rendere kule, danas izašle", a potpuno iste kao pre, i jedan render Bristola uz propratnu rečenicu "ovako će hotel Bristol izgledati posle rekonstrukcije" - a izgleda isto, samo umiveno :D

Nije pominjao nikakve druge detalje - kada će ga renovirati, koji lanac će biti, koliko zvezdica će imati itd.


Hvala Homere na iskopanoj fotki. Da baš kao što si rekao. Opet, ako je ovde do pre nekog vremena
bilo sumnji da li će vojska da prepusti hotel BnV-u mislim da iste više ne postoje.

U svakom slučaju jedino mi je žao pivnice Bristol, još jedna kafana ode na večni počinak.


@ Maxx

Ove "škrge" tj. izbočine na fasadi su izgleda neka vrsta terasa!?
 
Izgleda da je u ovoj emisiji BNV pomenuto da ce kula imati 68 spratova?

Meni iskreno posle ove emisije deluje da je ceo ovaj projekat suv profesionalizam. Bukvalno nevidjeno do sada.
 
Речено је да ће имати 68 спратова, али мислим да је то био лапсус инжењера, јер му је на уму било да кула трба да има 168 метара. А спратова треба да буде мало преко 40.
 
Inače, moram da pohvalim ovaj novi javni prostor sa peskom, jer je izuzetno upotrebljiv i raj za decu, postoji puno klupa, i cene posluženja su korektne, a posluženje nije neophodno, jer su klupe praktično javni prostor.

Ono što mi smeta je što nema parkinga za bicikle, a obezbeđenje tera prisutne da dvotočkaše čičkaju na ogradu šetališta, što je veliki propust i besmislica.

Druga stvar je orijentacija ka zapadu, što odbranu od popodnevnog sunca čini izuzetno teškom. Dobro je da su posadili već solidno odrasla stabla, ali bojim se da će tek sledeća generacija uživati u njihovom hladu.

Treća stvar koja mi smeta je neopisiva gužva vikendom, kad more domaćih turista prosto opsedne promenadu, i ona postaje potpuno neupotrebljiva, čak i bez lokalnih stanovnika koji se masovno očekuju za nekoliko godina. Koliko bi samo bilo lepše da je ostavljena lepa širina od bar 30 metara gornjeg šetališta.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=455108#p455108:xvoqnqvt je napisao(la):
spatiotecte » 31 May 2017 10:10 pm[/url]":xvoqnqvt]Jeste, licno sam ga isprobao. :)
Ko od odraslih osoba nije isprobao doticni tobogan,taj ne zna sta propusta. :kk: :sesir:
 
Zanimljiva fotografija. Ja sam je nekada davno slao, ali u većoj rezoliciji. Međutim sad vidim da ako izdvojimo deo i malo podesimo osvetljenost, vrlo se lepo vidi kolika je nekada bila velika dubina javnog, manipulativnog dela teretne obale uzvodno od mosta, tamo gde pruga nije blizu vode jer ne mora da prođe ispod mosta. Takođe, evo najzad slike do sada nevidljive nožice starog nasipa, kao i kompletne obaloutvrde od dna do vrha, ali sad UZVODNO od mosta. Ovde se lepo vidi kako je i odakle je nova obaloutvrda trebala biti nastavljena bez dodatnog nasipanja reke. Jednostavno se nastavi postojeći nasip, na istom lomljenom kamenu na kome je on i deo sada stajao, naviše i izvodno od mesta gde se prekida, na ISTOJ poziciji i pod ISTIM nagibom, i sa BAR istom dubinom javnog gradskog zemljišta. Pogledajte gde se, duboko u kopnu, završava gornja ivica najvišeg nivoa obaloutvrde.

Ovde se takođe vidi kanalizacioni izliv i, na mestu gde je danas "Savanova", posebna kula za provetravanje i kontrolu izliva. I tradicija i napredak! Kanalizacija se i dalje čuva na istom mestu, objekti se prave samo tamo gde su i ranije bili, a poštujemo i "regulacione linije". Jeste da niti su objekti baš iste vrste, niti je to ista regulaciona linija, ali zašto cepidlačiti ako je sve u službi napretka.

Savsko%20teretno%20pristaniste%20bw.jpg
 
Goje postoje cesljev za bicikle kod tobogana mislim 5 kom
Pa kosina je tacno gdje treba a obala prosirena na racun kosih rampi
 
Na prvoj fotografiji koju je Goje postavio kod plavog panoa nalaze se češljevi,ima ih na još nekoliko lokacija na promenadi a interesentno je da se uopšte NE KORISTE.
 
To samo govori ko posećuje tu lokaciju.

Znam da su stereotipi, ali ovakve lokacije biciklisti ne vole, već su predviđene za ljude koji koriste kola. Sličnu situaciju imate i na Adi.

A češljivi su davno prevaziđeni i to je jedna od stvari koje treba prestati koristiti zbog svoje nepraktičnosti.
 
Pa ovdje su stubici astro a za te sa kolima upravo su zavrsili parking 30 m od stalista
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=455123#p455123:5pev1gxx je napisao(la):
direktor » 31 May 2017 11:54 pm[/url]":5pev1gxx]I nisi se zalavio u svetioniku plus te cuvar nije smarao

Naravno, inace cuvar je jako kul.
 
Vrh