Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=455156#p455156:k90keb3z je napisao(la):
mvbg1 » 01 Jun 2017 06:40 am[/url]":k90keb3z]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=455108#p455108:k90keb3z je napisao(la):
spatiotecte » 31 May 2017 10:10 pm[/url]":k90keb3z]Jeste, licno sam ga isprobao. :)
Ko od odraslih osoba nije isprobao doticni tobogan,taj ne zna sta propusta. :kk: :sesir:

+1 upravo tako mvbg1
 
Pa probaj. Mozda zbog povisenog adrenalina zaboravis na korupciju, lopovluk, odsustvo prava i policijskih nacela.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=455332#p455332:2zdjgwob je napisao(la):
Bulbulderac17 » 01 Jun 2017 11:28 pm[/url]":2zdjgwob]Pa probaj. Mozda zbog povisenog adrenalina zaboravis na korupciju, lopovluk, odsustvo prava i policijskih nacela.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Morao si da useres nesto skroz bezazleno ovom izjavom. :bash:
 
Super za drveće, kad upeče trenutno nigde nema se skloniš u hlad osim ispod tramvajskog mosta.
Koje je ovo drveće, gore platani, dole vrbe, breze, ili kako?
 
Objavljeni planovi za novu Guglovu centralu u Londonu

"Our design for the new Google campus at King's Cross is rooted in the local character of the area, taking advantage of the contextually defined building envelope while creating continuously cascading work environments that will connect Googlers across multiple floors," Ingels said in a statement.

170601150929-google-london-hq-1-exlarge-169.jpg

170601151021-google-london-hq-2-exlarge-169.jpg

170601151342-google-london-hq-6-exlarge-169.png

170601151300-google-london-hq-5-exlarge-169.png

170601151144-google-london-hq-4-exlarge-169.png

170601151033-google-london-hq-3-exlarge-169.png
 
Kako drveće ovde može da se postavlja a za drveće na obilićevom vencu je prevruće pa se čeka jesen? Ako ima neki biolog za objasni.
 
Pa verovatno blizina reke i podbarni teren uticu na to.
A moguce i da ce ovde postaviti neki sistem za zalivanje.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Vrsta drveta i jos neke sitnice sistem za zalivanje postoji i na obilivevom vijencu
 
Jedan predlog. Ovde obavezno treba napraviti stepenice dok se na obali još radi. I od najvišeg nivoa šetališta ka najnižoj "pecaroškoj" stazi novog dela, i prelaz sa najniže staze na starom Nemačkom delu na "pecarošku" stazu novog dela. Apsurdno je da stari i nova staza pored reke nisu spojeni, ili da čovek sa promenade mora da zaobilazi da bi se spustio do reke. A da bi neko ko već ide najnižom stazom nastavio dalje, morao bi da se vrati do prvih najbližih stepenica, pa unaokolo do drugih, pa opet nazad. To je nepotrebni put od čitavih 600 metara. Niko normalan to neće raditi. Umesto toga će četvoronoške bauljati po ovom kosom betonu i završiti u reci.

IMG_3408_1.jpg


IMG_3407_1.jpg


A znate li zašto je to ovako? Evo jedne nepoznate informacije koju sam sasvim slučajno saznao. Zato što u tom verovatno nelegalnom planu po kome su oni radili uopšte nije ni bio ucrtan spoj stare i nove obaloutvrde. Pošto se stara i nova obala zbog nasipanja uopšte ne "gađaju", plan je problem spajanja elegantno izbegao tako što se jednostavno završavao sa njenim ravnim segmentom, par metara pre kraja starog dela, tj nešto dalje od mosta nego što bi trebalo. Što je, takođe, i par metara više u smeru ka centru reke nego Nemačka obaloutvrda. A čak ni visinske kote starog i novog dela nisu bile iste. Pa su se izvođači našli u čudu kad su stigli do te tačke. Šta sad? Po tom planu se obaloutvrde ne nastavljaju jedna na drugu po sve tri prostorne dimenzije (što možete videti i na slikama). Ispalo je da fizika i geometrija nemaju mnogo razumevanja za svetinju Stf-ove pogrešno izabrane "regulacione linije", što pomalo potseća na situaciju kad se tuneldžije koje kopaju sa dva kraja malo "raziđu" u tački spajanja.

Pošto su ih pritiskali rokovi, i znajući da je bez veze zaustavljati radove i čekati projektante, glavni majstori su lično i na licu mesta osmisli ovu krivinu koju sada vidite zajedno sa betonom koji je vezuje za stari deo. Pošto su tako odradili tuđi posao i rešili bar kako da spoje stari i novi deo. pretpostavljam da im se može oprostiti što nisu bili raspoloženi da misle i o stepenicama, tj o načinu korišćenja prostora koji prave. To je ipak posao anonimnih i stidljivih projektanata. Pa iako se može razumeti zašto ih izvođači nisu napravili, sada bih ipak apelovao da se stepenice useku u beton dok se na obali još radi.

IMG_3410_1.jpg


Još jedna stvar koja bi mogla praviti problem se vidi na prethodnoj slici. Da bi im bilo lakše da rade, Savu su zatrpali još mnogo dalje od nožice nasipa nego što je to neophodno za njenu stabilizaciju i zaštitu. Dakle prvo su nju samu nepotrebno i iz pohlepe pomerili, pa su onda reku nasuli još dalje. Ovako je napravljen plićak u kome upravo počinju da rastu barske biljke i korov. Na njih će se hvatati otpad koji plovi rekom i čvrsti delovi kanalizacionih izliva. Sve zajedno neće baš lepo izgledati. Primer imate na suprotnoj obali Save.

IMG_3418_1.jpg


Nešto što mogu da pohvalim. Počeli da sade i drveće.

IMG_3419_1.jpg


Evo koje.

IMG_3422_1.jpg

IMG_3423_1.jpg

IMG_3424_1.jpg


Ovde vidimo da će u uzvodnom delu postojati JOŠ JEDNA prepreka hodanju po nižem nivou. Kao što vidite po oplati, ovo nisu samo stubovi između kojih se može proći, ovo će biti još jedan poprečni zid.

IMG_3426_1.jpg

IMG_3427_1.jpg

IMG_3429_1.jpg


Ovde vidite da samo pecaroška staza ide mimo ovog novog isturenog dela.

IMG_3431_1.jpg


Prva raskrsnica.

IMG_3436_1.jpg


SAO1 je u oba smera napravljen samo dovde. Dalje za sad ide jedna traka.

IMG_3438_1.jpg


Pešački trotoar sa druge strane. Ovde nema biciklističke staze, pa ipak iz nekog razloga nema pune širine zelenila ucrtane u prostornom planu. A trebalo je da bude 3,5 metra trotoar i 5 metara zaštitno zelenilo. Sa druge strane su ga već žrtvovali zbog biciklističke staze (umesto da su je od samog početka ucrtali i za toliko proširili bulevar), ali zašto planiranog zelenila nema sa ove strane? Ovo su samo bedni ostaci potrebni za zalivanje drveća.

IMG_3439_1.jpg


Ovaj stari platan je definitivno preživeo. Nek mu je srećno za sledećih 100 godina.

IMG_3440_1.jpg

IMG_3442_1.jpg


Ali za dlaku.

IMG_3444_1.jpg


Biciklistička staza se ovde završava i ide na drugu stranu ulice.

IMG_3443_1.jpg


Pored pešačkog prelaza

IMG_3445_1.jpg


i nastavlja ka mostu ...

IMG_3446_1.jpg


ali uz mali trik. I pešaci i oba biciklistička smera postepeno moraju da se sabijaju na u BNV-u već čuveni i široko korišćeni jedan metar širine prolaza :lol:

IMG_3447_1.jpg


Dakle, spajanje SAO1 sa starim ulicama na izlazu sa mosta, za sada i za izvestan broj budućih godina, izgleda otprlike ovako.

IMG_3452_1.jpg
 
Na trotaru fale taktilne ploce za slijepe ivicnjaci su fino na nulu uradjeni
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=455353#p455353:se540kmr je napisao(la):
spatiotecte » Pet Jun 02, 2017 7:01 am[/url]":se540kmr]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=455332#p455332:se540kmr je napisao(la):
Bulbulderac17 » 01 Jun 2017 11:28 pm[/url]":se540kmr]Pa probaj. Mozda zbog povisenog adrenalina zaboravis na korupciju, lopovluk, odsustvo prava i policijskih nacela.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Morao si da useres nesto skroz bezazleno ovom izjavom. :bash:

Moj savaet odgledaj seriju House of Cards...pojedinci me mnogo dosta podsecaju na glavnog junaka iste. Spinuju u javnosti neke sasvim nebitne price da bi zamaskirali glavnu pricu koja se desava iza kulisa. Maestralno stvarno
 
Bulbulderac ja razumem da se kritikuju zgrade, setaliste, trzni centar, ali ovaj tobogan je tu najmanje kriv. On bas nista ruzno ne predstavlja.
 
Spatio ocigledno nisi shvatio nista sto sam rekao, niko ne kritikuje taj tobogan, sta vise odlicna je stvar. Mislim da je jako tesko svakom forumasu da zamisli tebe coveka preko 30 godina da se menjes na tobogan i spustas...
 
Spatio ocigledno nisi shvatio nista sto sam rekao, niko ne kritikuje taj tobogan, sta vise odlicna je stvar. Mislim da je jako tesko svakom forumasu da zamisli tebe coveka preko 30 godina da se menjes na tobogan i spustas...
 
Bulbulderac pa vidis da nisam jedini forumas koji se penjao na tobogan (clan mvbg1 i clan 11030 su takodje probali tobogan) . Vidjao sam roditelje koji su se spustali zajedno sa decom i ne vidim tu nista strasno.
Ocigledno si ti jedini na forumu kome je tesko da zamisli nekog sa 30 godina da se penje i spusta na tobogan.
 
Nisam to nikada rekao.
Moracu da javim zeni da nije lepo pentrati se na tobogan sa 30 godina posto je i ona to radila. Jbt strasno koliko smo detinjasti... :D :lol: :wink:
 
Sadnja bandera na sred pešačke staze je blam za sebe. Ako sade na sred pešačke staze sašto ne sade i na sred kolovoza. Za pešački saobraćaj je to velika prepreka i dobija se na kraju da je korisna širina trotoara jednaka njenom najužem delu. Sa druge strane što je korisničko iskustvo nula.
 
Bulbulderac, evo bicu iskren, zene su krive za sve.
Moja zena kad vidi nesto novo, ona mora obavezno da se pentra na to i da isproba. I onda ja moram da je pratim jer ce posle da me proziva.

Ajde za tobogan u BnV je bilo lako ali kad je htela da vozi Stadler od Beograd Glavne do NBG sam bas morao da pregovaram sa osobljem da joj ispune zelju. :lol: :wink:

 
Vrh