Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Bivis":2jd2qmm2 je napisao(la):
capture.png



Po ovome 180 m. A mart je blizu, tako da uskoro saznajemo da li će stvarno doći do izmeštanja trećine koloseka.

Iskreno navijam da je Belka bila u pravu i da od svega ovoga neće biti ništa, ali nekako se plašim da nam ušće na steroidima ne gine na ovoj verovatno najboljoj lokaciji u gradu.

Neka me neko ispravi ali ja na renderu vidim 26 korisnih spratova ne racunajuci one zanemarljive povrsine na spicu i mehanicke (sivo). Ko rece 50 taj je reko duplo vise. Posto su poslednji spratovi toliko male povrsine logicno je da do njih dolaze samo 2 lifta kao na Avalskom Tornju. Ovo mu dodje polutoranj za pokazivanje srednjeg prsta siromasnim komsijama u regionu sta svemoguci Vucic moze pred izbore.

50-spratna poslovna zgrada bi bila visoka 224m, a mixed use 199m. Objekat 180m visine bi predstavljala poslovna zgrada sa 41. spratom - ne 50 i ne 26/30(ako racunamo spic) sa slike. Ukoliko ovo nije konacno resenje onda ok ali samo kazem da se render ne poklapa sa izjavama. Pise 180m/50 spratova. Ja mozda vidim 180m ali 50 spratova nikako ne vidim, osim ukoliko ne racunaju i mehanicare za pumpe ili elektricare. Mozda i to racunaju, ko zna.
 
Ne razumete, ovo vise dodje kao iz neke slikovnice koju pokazuju po vukoje*******inama dok traze lokacije da obrnu neke pare. :)
 
DusanBG":2jkvgetu je napisao(la):
Ne razumete, ovo vise dodje kao iz neke slikovnice koju pokazuju po vukoje*******inama dok traze lokacije da obrnu neke pare. :)

Pa to je poenta, zato i demantujem opis jer se ne poklapa. Misle da smo sisli s drveta. :kk:
 
Zasto je postvaljena ova tema?... Da bi se diskutovalo! O cemu?... O arhitektonskom, urbanistickom... i svim drugim aspektima projekta. A na osnovu cega diskutovati i izlagati svoje misljenje? Na osnovu dve slike koje je pokazao Vucic!? Ja nisam te struke pa necu ni diskutovati, mogu samo reci da mi se svidja ili ne. Da li iko od vas na BB moze doci do projekata, slika video prezentacija, izgleda svega toga izvana i iznutra, pa da nam to pokaze, da bi oni koji su kvalifikovani mogli dati svoje strucno misljenje. Ali ni od toga velike koristi ako se to strucno misljenje, o tome sta ne valja a sta je dobro, na neki nacin ne prezentuje onima koji o tome donose odluku.
 
U TV emisiji je prikazan panel sa detaljnom podelom po pod-fazama, pa se sada može analizirati šta je ono minimalno što treba srušiti ili uraditi za gradnju prve četri zgrade. Ubeđen sam da je čitav projekat pokrenut onog trenutka kad je neko shvatio da oslobađanje najkomercijalnijeg prostora traži najmanje para, jer je ipak moguće sve podeliti na mnogo manjih faza, od kojih se ni jedna ne mora raditi pre nego što investitor bude ubeđen da je ona isplativa i sama za sebe, bez bilo kakvog daljeg rada na ostatku Savskog Amfitatra. Ako je svaka pod-faza samodovoljna i bez nastavka radova, on se u bilo kojoj od njih može potpuno povući ili zastati, jer rizik pripreme tog dela terena ostaje samo nama. Njegov eventualni gubitak je tako malo verovatan, a suma koju on rizikuje ne naročito velika. To se za 1A fazu lako može videti na skicama koje sam uradio.

Pošto je teško sumnjati u isplatljivost poslovnog prostora ili hotela koji nalazi bukvalno na keju u sred Beograda, jedini stvarni problem u analizi Prve A faze je kako obezbediti pristup kolima? Ja sam do sada pretpostavljao rešenje po kome se dve nove trake, po jedna za svaki smer, ulivaju u postojeću ulicu negde između početka Starog Savskog mosta i stanice GSP-a za NBG. To bi bilo lako izvesti jer tamo nema ničeg vrednog, a pružni prelaz seče jedino jedan kolosek koji nastavlja oko Kalemegdana koji nije naročito prometan.

Međutim ovde je izabrano radikalnije rešenje jer bi ovo, ako se ikada nastave radovi, moralo biti privremeno. Zamišljeno je da se pristup objektima 1A faze obezbedi probijanjem koridora koji se nastavlja na Višegradsku ulicu. Iako ovde ima manje koloseka nego na drugim mestima, ipak ih ima poprilično. Možda nameravaju da skrate ove koloseke, možda da ih uklone potpuno, a da se sastavljanje putničkih kompozicija radi na kolosecima bliže Gazeli? Ili je možda u planu privremeni nadvožnjak? Ili običan pružni prelaz? Prepostavljam da će onih 30% koloseka koje se uklanjaju da ode uglavnom odavde (uz onaj jedan blizu obale). U svakom slučaju sve to izgleda ovako.

Po Vučiću, prvo se će raditi objekti u crvenoj zoni.

BgVFazeTv.jpg


To su ove četri zgrade pored obale. Kula se ne radi odmah, a ne verujem ni da će u 1A raditi bilo šta pored Savske.

BgVFaza1.jpg


Centralnii koridor, i u početku jedini pristup, prolazi mestom gde ima najmanje koloseka.

BgVSine.jpg


Google ima najažurniji snimak. Označena je oblast gde su objekti koji su jedini koje traba srušiti da bi se zgrade na obali mogle napraviti, da bi imale pristup, i da bi mogle poslovati bez potrebe da se ruši ili premešta bilo šta drugo u SA.

BgVGooF.jpg


Ovde se bolje vidi šta je na označenim mestima. Za zgrade treba premestiti šljunkaru i deo parkinga, i to je SVE. Za pristup moraju da odu neke od baraka u sredini, stovarište uglja, i to je opet sve. Tako preostaje samo premošćavanje neuklonjenih koloseka. Kao zaključak, prilično je očigledno da 1A faza nije preveliki problem, i da će se najverovatnije raditi, sem ako ne bude velikih političkih potresa.

Zbog toga bi ipak bolje bilo da se ljudi angažuju na dorađivanju čitavog projekta, a pogotovo na zaštiti obale, jer će ona definitivno da nam ode, bar ako govorimo u načinu korišćenja, vrednostima i "osećaju" reke koji su oduvek bili tradicija Beograda.

BgVBinF11.jpg

BgVBinF12.jpg
 
Mene ta kula podsjeca na
p14682_5294a_thumb.jpg

takodje interesantno da su novinari 24 sataa izgrijesili na onoj grafici na dva mijesta razlicite visine kule te 100 m te 150m
a onda pozicija objekata tj soping mola :D
 
Ово је контрадикторно до бола. Кажу прва фаза ТЦ и КУЛА а они су у жутој зони 1Б која је графички представљена као друга фаза.

Будалаштине на куб.
 
kula nece biti takva... zar jos to niste skapirali? kula se redizajnira- nije jos prikazan njen finalni izgled.
 
Ma znam nadam se da ce sve da redizajniraju za bolje svih nas
 
Kad god dodje ono vreme,
da se bira ko ce belim gradom da rukovodi,
metro i Beograd na vodi,
tada su ponovo u modi.

I...Da, htedoh da nastavim dalje ali ponestalo mi poetske inspiracije.
 
Momci, kao što sam vam rekao: kreće pritisak kakav ste retko videli i trajaće 20 dana. Treba da izdržimo i odbranimo zdrav razum ovog foruma. Ništa više. Da im poručimo: no passaran, Vučiću, ovde. Ništa više.

Milisave, care, kidaj i dalje.
 
Ma živi bili pa videli. A do tad nema neke štete od diskusije o ovome. Taj prostor bi svakako morao jednog dana da se preuredi. I one olupine MORAJU da se odvuku. I jasno je da je u toku kampanja. Niko ovde nije retardiran. A da li je vučić, đilas ili čeda... potpuno nebitno. Najavili su uskoro taj neki konačan plan pa ćemo videti. Ja ću lično da verujem tek kada budem video sve to gotovo.
 
Da li se sećate da je donedavno jedan naš član, sada trenutno na "ledu", fanatično pričao kao će, odmah posle smene Dragana Đilasa, početi demontaža i raskrinkavanje njegovih mahinacija, pozivanje na odgovornost i sl.
I, šta je bilo? Rodio se miš. Potvrđen je već poznat izveštaj DRI o dosadašnjim troškovima izgradnje mosta preko Ade, a Privremeno veće najvaljuje da će Grad da kupi Bus Plus sistem od Apex-a. Dragan Đilas je slobodan građanin, čak se i ponovo kandidovao na gradskim izborima.

E, i ove fanatične najave Beograda na vodi, tj preglasno ponavljanje nebuloza i bombardovanje renderima i maketama bez pravog projekta, će se izduvati neposredno posle izbora - ko god da ih dobije, tj kakva god neprincipijelna i besmislena koalicija se bude formirala.
 
relja":rnlnem7p je napisao(la):
Da li se sećate da je donedavno jedan naš član, sada trenutno na "ledu", fanatično pričao kao će, odmah posle smene Dragana Đilasa, početi demontaža i raskrinkavanje njegovih mahinacija, pozivanje na odgovornost i sl.
I, šta je bilo? Rodio se miš. Potvrđen je već poznat izveštaj DRI o dosadašnjim troškovima izgradnje mosta preko Ade, a Privremeno veće najvaljuje da će Grad da kupi Bus Plus sistem od Apex-a.

Pa da li je iko ozbiljno mislio da ce 1 Nebojsa Covic (uvod nepotreban) i 1 Sinisa Mali (covek br. 2 u agenciji za privatizaciju dok se tamo najvise muljalo i kralo) da, kao, nesto, raskrinkavaju i otkrivaju, a da to nesto bude korupcija? Pa ti ljudi su odmah po stupanju na duznost pokazali da ne poznaju osnove racunovodstva, tj. nisu umeli ni dug grada da izracunaju kako treba. Ili su pak umeli, ali su se namerno pravili nevesti kao bi svesno manipulisali podacima.

A tome da se privremeno vece ne ponasa kao privremeno vece (tj. tehnicki organ koji obavlja neodlozne tekuce poslove gradske uprave dok se ne izabere nova skupstina i novi gradonacelnik) vec kao nova SNSovska vlast i centralni gradski izborni stab SNSa i da ne pricamo. Kada sam cuo pricu o otkupljivanu BusPlus sistema od Apexa, prvo sto sam pomislio je - ima li privremeni organ uopste ovlascenje da to radi? Sme li privremeno vece da donosi tako dalekoseznu, stratesku odluku?
 
Zaboravio si niodakle došlog Gorana Vesića, vedetu Srpske napredne stranke, ličnog prijatelja Aleksandra Vučića. Divno društvo, kreativnih i sposobnih ljudi.
 
Sve, sve ali je prosto NEVEROVATNO ĆUTANJE stručne javnosti po pitanju ovog projekta, ta tišina je ono što u biti najviše plaši.

Gde je međunarodni konkurs, gde je javna debata, gde su stručne analize...

Ovo sve više podseća na Severnu Koreju, jednog jutra je velikom vođi Kim Džon Unu sinulo da treba napraviti ski resort, sledećeg dana odmah krčimo šume.

Znao sam da mi Srbi volimo čvrstu ruku i jakog vladara koji će da misli umesto nas, ali ovo je preterivanje u svakom smislu reči.
 
Ja mislim da vide ljudi o čemu se radi i razumeju to bolje od nas, tako da shvativši svu blesavost cele priče, neće uopšte da se upuštaju u komentarisanje. Što bi stavljali na probu svoj kredibilitet?
 
hazard":1shqk2uk je napisao(la):
...
A tome da se privremeno vece ne ponasa kao privremeno vece (tj. tehnicki organ koji obavlja neodlozne tekuce poslove gradske uprave dok se ne izabere nova skupstina i novi gradonacelnik) vec kao nova SNSovska vlast i centralni gradski izborni stab SNSa i da ne pricamo. Kada sam cuo pricu o otkupljivanu BusPlus sistema od Apexa, prvo sto sam pomislio je - ima li privremeni organ uopste ovlascenje da to radi? Sme li privremeno vece da donosi tako dalekoseznu, stratesku odluku?

Isto važi i za Vladu Srbije koja je u tehničkom mandatu zbog raspisanih izbora. I to ne cela Vlada, već samo deo se bavi "Beogradom na vodi".
Pametnom dosta.
 
Savska kula ipak neće biti najviša
Izvor: Novosti

Beograd -- Najavljena kula od 180 metara u Savskom amfiteatru biće jedna od najviših građevina u prestonici. Rekorder je Avalski toranj sa 205

897913015530462d097464566071983_640x387.jpg

Prestonička panorama postaće bogatija za još mnoge građevine put oblaka, a kula od 180 metara projekta "Beograd na vodi" biće zasigurno najveći izazov u stambenoj gradnji. Bez etikete "najviša" ostaće zgrada Ušće, jer se njen poslednji sprat nalazi na 115. metru.

Urbanistički zavod grada već je obavio procenu i dozvolio gradnju 30 spratova na dve lokacije, a na skoro obavljenoj studiji Novi Beograd pokazao se kao pogodno tlo budućih zdanja do 100 metara visine, pa će i kula naselja "Vest 65" prednjačiti sa svojih 39 spratova.

"BESIKS KULA" I "DELTA PLANET"

Neverovatnih 333 metara stambenog prostora najavila je belgijska kompanija 2010. na prostoru između zgrade Ušća i "Arene", kao "Besiks kulu 1" i najviši oblakoder u Evropi. Toranj u obliku slova A ubrzo je postao prazno obećanje. Slična sudbina zadesila je "Delta planet" na Autokomandi, pošto projekat od 192 metara nije dobio odobrenje nadležnih.

Kada je davne 1939. godine premašena konstrukcija od deset spratova izgradnjom 13 etaža palate "Albanije", prestonica je tada imala najveći objekat u jugoistočnoj Evropi. Ipak, šezdesetih i sedamdesetih godina prošlog veka nikli su simboli neba prestonice, podigavaši granice pogleda iznad 100 metara od tla - Avalski toranj, "Geneks" kule, Istočna kapija Beograda.

Dok se televizijski toranj i dalje drži na visini zadatka najveće građevine Beograda, pa i Srbije sa vrhom do 204,57 metara, pilon Mosta na Adi, iako za njim "kaska" za svega četiri metra, skoro da je stao rame uz rame s njim kao obeležje Beograda.

Takmace u vazduhu, zgradu "Ušće" i "Geneks" kule razdvaja antena od 26 metara na krovu bivšeg sedišta Centralnog komiteta Saveza komunista Jugoslavije, čime je Zapadna kapija zauzela drugo mesto među "gorostasima".

"Vest 65" Samo u planovima

Još jedna građevina koja bi trebalo da ode "nebu pod oblake" je kula "Vest 65" sa svojih 146 metara, ali je neizvesno kada bi ona mogla da bude završena.

Poslovno-hotelska kula je završni deo celog kompleksa u Ulici Omladinskih brigada gde su već useljeni prvi stanari u 150 završenih stanova.

TOP 10 BEOGRADA

1. Avalski toranj 205;

2. Pilon Mosta na Adi 200;

3. Kula "Beograd na vodi" 180;

4. Zgrada "Ušće" 141;

5. Kula "Geneks" 135;

6. Beograđanka 127;

7. Zgrada "Rudo" 100;

8. Kula "Ineks" 95;

9. Hram Svetog Save 82;

10. Palata "Albanija" 58

NAPOMENA: visina u metrima.
Извор:http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2014&mm=02&dd=19&nav_id=813894

Ја сам и даље фасциниран да је на рендеру сунце на северу, а Београд раван као тепсија. Очигледно је свима толико стало до пројекта и пажљиво планирају да то није нормало...
 
Da li se zna koliko su do danas pijatelji iz UAE uložili u Srbiju?
Od milijardu milijardi najava(namenska, čipovi, poljoprivreda, krediti, ...) jedino što ja znam je da je šeik kupio hotel na Kopu, čak ni za AirSERBIA nisu uplatili pare!
 
Nurko7000":28ghvark je napisao(la):
......
Ја сам и даље фасциниран да је на рендеру сунце на северу, а Београд раван као тепсија. Очигледно је свима толико стало до пројекта и пажљиво планирају да то није нормало...
++++++
:lool:
iscepao sam se od smeha
 
Btw, znam naravno da ovi samo skrabaju kako stignu, ali na ovim crtezima (glupo mi da kazem "renderima" kad tu niceg fakticki nema) je, cini mi se, ovaj novi pesacki most (kod "falusa na vodi") postavljen suvise nisko s obzirom na to da je Sava, jelte, plovni put.
 
Ljudi to je sve 3d + render + photoshop, znaci skica, idejno resenje itd. Nije jos nista definisano precizno. Zato, wait and see
 
Ja čekam reklamu na CNN-u.

Послато са GT-N7100 уз помоћ Тапатока
 
Vrh