Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Јесте да је за кратко време...али стварно већ излизана реченица, зар не?
 
Pročitao sam juče Bakarecov tekst i hteo da ga prokomentarišem na forumu, ali nisam imao vremena. Studiozna analiza Bakareca i vrlo kvalitetni zaključci. Samo bih prigovorio zašto sa tolikim zakašnjenjem (bar 15 dana, a ko ne i 20), jer se radi o čoveku iz javnog života, upućenog u problematiku lokalne samouprave. Dok se mi ovde polomismo da splasnemo nadolazeće ludilo, Bakarec čeka i oglašava se tek sada. Na tako velike laži poput Beograda na vodi, mora se reagovati odmah, jer ludačka laž vešto plasirana medijski, proizvodi svoj pogubni uticaj kao požar. Ljudi bez kritičke analize, veoma obrazovani, odmah upijaju informaciju, i primaju je zdravo za gotovo kao istinu. Posle tog top spina, normalan čovek može samo pnaično da maše rukama i vrišti: aman neće se ništa izgraditi, sve je ogromna laž, ali ljudi te odmah dočekaju sa odgovorom: ma nije gledao sam na televiziji gradiće se sigurno, već su napravljeni planovi i slične budalaštine.

Igra kod tih velikih laži sastoji se upravo u tome da kad tako masno i beskrupulozno slažeš i to nešto tako veliko, kod čoveka koji te nekritički sagledava, izazivaš verovanje upravo zbog njegove moralnosti koja polazi od toga: pa neće valjda tako nešto da slaže? Međutim, trik je upravo u tome što nemoralan i beskrupulozan čovek upravo hoće tako nešto da slaže i spreman je na to. Pogotovo što u politici za tako izrečenu laž, uvek postoji opravdanje da to nije ustvari laž, nego da ublažimo na primer teško ostvariva ideja. I baš zato što je teško ostvariva, tj velika, kao i zbog toga što je neko njen kreator i nosilac, krije se njegovo lično opravdanje da takvu ludoriju i javno predoči. Tu se prelazi psihološka barijera savesti da se ustvari laže, već se iznošenje takve ideje pretvara u nešto pozitivno, napredno i reformsko, graditeljsko, moderno i razvojno, pa se stoga može i medijski eksploatisati. U krajnjem slučaju uvek se na kraju može reći: ja sam to hteo, ali sprečili su me drugi problemi, nisam uspeo da zapušim sve rupe i slično.

Zato se tako masno laže, kako to ja vidim iz moje perspektive, dok onaj koji laže smatra da verovatno čini neko dobro delo, a da je kolateral te ideje (ili laži) osvajanje glasova na izborima, pa kad su već došli, nije im se sad u zube gledati, zar ne? Ipak smatram da javni rad ne dopušta takvu nonšalanciju, već mora imati daleko viši i moralniji, tj iskreniji pristup.
 
Визија „Београда на води” у обновљеном здању Београдске задруге

Једно од најлепших престоничких здања, палата у Карађорђевој улици у којој је било седиште првог српског осигуравајућег друштва, коначно ће бити обновљена и отворена у мају. – Два милиона евра за њено сређивање обезбедиће инвеститори из Уједињених Арапских Емирата, који ће улагати и у велики преображај десне обале Саве

http://www.politika.rs/rubrike/Beograd/ ... ge.sr.html (ceo tekst)
 
Ovo je dobra vest za gradsku arhitekturu i taj deo grada.
 
Bilo bi dobro da je novinar naveo sasvim elementaran podatak: šta se očekuje za uzvrat? Niko ne poklanja novac. Pod kojim uslovima je on obećan? Da li ćemo posle toga biti u nekoj obavezi? I nešto nije u redu sa brojevima. Ili sa obimom radova. Jer ova dva reda ne izgledaju kao da pripadaju istoj vesti:

"Два милиона евра за обнову једног од најлепших здања које годинама пропада, јер до сада није било новца за санацију, обезбедио је „Игл хилс”, инвеститор из Уједињених Арапских Емирата, који ће уложити 3,1 милијарду долара у трансформацију десне савске обале и претворити је у 'Београд на води'."

"Последња иницијатива за његову обнову стигла је пре две године после завршетка тог фестивала. Тада се Удружење инжењера Србије залагало за сређивање зграде, а годину дана пре њих град Београд је био спреман да издвоји 30 милиона евра за реконструкцију, што је била осмина вредности пројекта обнове."

Postoji poprilična razlika između 2 miliona i 30*8=240 miliona. Sitnica od dva reda veličine.
 
Zuma ovi gradski miloni 30 su u dinarima, a ovo 2 milona su evrima ,za uzvrat bi koristili zadrugu kao souu rum sta god to znacilo ili dio prostorija kancelarija ,Za obnovu zadruge potrebno je 6 milona evra sve sam lijepp postavio i napisao u temi zadruga
 
Ja ne razumem kako vam tako brzo pada koncentracija. Neverovatno. Neće biti nikakve restauracije i obnove te zgrade. Još jedna masna laž. Izgvorio je Srđan Rupar, isti čovek koji je mrtav hladan izgovorio da su već počeli radovi na izmeštanju železničke infrastrukture u SA. Rekao je da će radovi početi kada dobiju prijavu radova. Kakvu bre prijavu radova? To je termin iz starog zakona o planniranju i izgradnji, nema više prijave radova, ima lokacijske i gradjevinske dozvole. Čim tako nešto proleti u tekstu, vidite da je reč o čistoj laži. Gde su ta 2 miliona evra koje je obezbedio investitor iz UAE? Zašto bi ih potrošio na restauraciju te zgrade, za koje babe zdravlje? Jel time dobija nešto u vlasništvo? Ne. Pa što bi uložio? Zato što nas voli i želi da nas kulturno prosvetli i uzdigne? Kakve su to idiotarije, da čovek ne poveruje.

Ja se samo pitam dokle ovakve kretenarije mogu da prolaze? Kupiće poljoprivredne kombinate - ništa. Gradiće fabriku čipova, evo ih samo što nisu kupili zemljište kod aerodroma - ništa. Gradiće delove za Boing - ništa. Gradiće i proizvodiće rakete u Pančevu - ništa. Graiće Beograd na vodi - kanalizacija. Ulepšaće zgradu u Karađorđevoj, pa aman - zaman dokle bre?
 
Ali - već su u toku radovi na popravci zgrade Beogradske zadruge, i to finanisra država, tj "Pravosudna akademija" koja inače koristi zgradu:
viewtopic.php?p=261650#p261650

Da li je moguće da za projekat koji je izmišljen zbog predizborne kampanje koriste jednu akciju koja je već u toku?
 
Pa otidjite na temu o zadruzi ,zbog izbora i tog abara pokrenule su neke stvri koje su godinama kocile obnovu ,geozavod je odnjeo svoj stari namjestaj ,kamenje,karte,itd ,iselili su divljeg korisnika porstora ,Arapi naravno nece dati pare za vazduh vec za koricenje zgrade kancelarija i prostora za sou rum sta god to bilo
 
direktor":3761t3sp je napisao(la):
Zuma ovi gradski miloni 30 su u dinarima, a ovo 2 milona su evrima ,za uzvrat bi koristili zadrugu kao souu rum sta god to znacilo ili dio prostorija kancelarija ,Za obnovu zadruge potrebno je 6 milona evra sve sam lijepp postavio i napisao u temi zadruga

U Politici piše baš evra, a ne dinara. Ovako očigledna nesaglasnost dva dela istog teksta ponešto govori o tretmanu koji ovakvi tekstovi tamo imaju. Izgleda da propagandne vesti koje su primorani da štampaju smatraju toliko bezvrednim da to niko ne čita dva puta ako baš ne mora, a onaj ko mora svakako ne razmišlja šta čita.
 
Mislim da su kasnije ispravili gresku bar na ssc je tekst ispravan ,neama vremena sad da provjeravam ,ma kda je i bitno ucinilo se nekom da je 30 mil dinara malo pa stavio evre kao ministar bacevic ,to je normalno u ovoj drzavi
 
Pretpostavljam da je 2 miliona evra u zamenu za višegodišni najam prostora. Ako se računa samo 10 evra puta n hiljada kvadrata to ima smisla. Međutim, to se ne slaže sa direktorovom računicom od 6 miliona evra.

Sve mi liči da će biti urađeni gipsarski radovi a da će se malo "uštinuti" na instalacijama i sanaciji temelja.
 
Nisam znao da li ovaj klip da stavim u temu predizborna kampanja ili ovde ali eto neka se nadje

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0420yG6dVC0[/youtube]
 
Igore nesto ti se bb lose druzi sa youtubetom evo malo slicica dok to poprvis bio onaj aca kod zeksa
dsc06115.jpg

faze izgradnje a pjesacki most za 4 milona e od cega
dsc06116.jpg

krajnja ulica je savska
dsc06114.jpg

abar arhitekta kako kaze aca ce pokloni pjesacki most za brzi prilaz hramu kupovine da se lakse odvuku kupci iz usca
dsc06113.jpg

dsc06112.jpg

otanjio siljak idelo poklonstvo na najvsem nivou
dsc06111.jpg
 
Izgleda recni tok zaista zele da preprece podnozjem kule, izgleda ce stvarno preseci kontinuitet setalista da bi stvorili "elitni zatvoreni deo", i izgleda da su dovoljno ludi da ovo stvarno krenu da rade...
 
Predsednik Privremenog organa Beograda Siniša Mali rekao je da će u prvoj fazi priprema za realizaciju projekta biti izmeštena jedna trećina koloseka da bi se pripremio teren za izgradnju prve četiri zgrade.

"To će biti kula, tržni centar i još dve zgrade, možda hotela", rekao je čelnik privremene uprave Beograda i dodao da se prvi radovi na gradnji mogu očekivati krajem ove godine.
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... _id=813183

Verovatno da ce se na ovom i zavrsiti projekat beograda na vodi...
 
U Savskom amfitetaru neće biti izgrađeno ništa, niti jedan kvadrat, zato nemojte da vam pada koncentracija. Pritisak kreće sada svom silinom i trajaće narednih 20-ak dana. Ako zadržite bistrinu i čvrstinu, izdržaćete pritisak. Ako ne zadržite, nego popustite, ostavićete postove kojih će vas biti sramota. Izdržite, da sačuvamo ovu oazu pameti, u moru gluposti koje leluja internetom.
 
Неће се ни ова година вероватно завршити а ти ћеш бити тако постиђен. Потпуно ми је нејасно шта хоћеш да постигнеш, изгубићеш кредибилитет потпуно без разлога. Толико пута си поновио да неће ни један квадрат бити изграђен, и све то може да помогне како? Све већем броју људи је јасно да ће се овде нешто догађати, макар ТЦ. Дискусије се тако и воде, мислим о томе људи пишу. Потребно је указати на мањкавости њиховог плана, кршење закона, недостатак саобраћајних решења, бахатост према опонентима и онима који траже тендер, и све што даљи потези буду наметали. Ако узмемо твој став да се ништа неће десити, ускоро ће бити јасно зашто толико посрћемо као друштво. Не гледамо реална кретања, нисмо свесни када се за нешто стварно загризло и шта се крије иза тога. Паметни људи држе се свог острашћеног става а све ће се одиграти пред њиховим не припремљеним очима. Касно да би се реаговало и променило нешто на боље...умереност никада није на одмет.
 
Vrh