Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Lepo je što su po nalogu partije aktivirani kadrovi da napišu nešto na forumu u korist projekta, pošto je projekat stručnim argumentima potučen do nogu. Na kraju se oglasila i struka Udruženje arhitekata Srbije i reklo da treba konkurs, na šta im je Vučić odbrusio da može konkurs kad dovedu nekog ko će doneti 3 milijarde evra ili dolara svejedno. Veću nebulozu odavno nismo čuli, no moramo i to da trpimo, jer vlast je vlast. Uopšte nema nikakvih problema sa time šta će Srpska napredna stranka da uradi sa Savskim afmfiteatrom. Inače, u jednim novinama je navedeno da je nešto izjavio Srdjan Rupar zadužen ispred Glavnog odbora SNS za projekat Beograd na vodi. Samo da konstatujemo da je tako nešto bilo moguće samo u komunizmu kada je neko iz Centralnog komiteta Saveza komunista bio zadužen za nešto. A Vučić kaže da on neće da se vrati u samoupravljanje, nego hoće ponosno u budućnost u kome postoji fast lajn u Rokfeler centru. Pa ćemo i mi sad primeniti fast lajn za SA.

Baš lepo. Hajde da vidimo kako će izgledati realizacija vaše fast lejn varijante za SA. Evo, pošto mi mislimo da to ne može, niti treba kroz fast lajn, već normalnim tokom, uz poštovanje struke, bićemo prinuđeni da sagnemo glavu i povijemo se pred vihorom vaše pameti koja ume brže, efikasnije i neuopredivo bolje.

Vrlo je bitno da ako imaju ljudi snage, izdrže da iznose tj raznose kritičkim argumentima ovaj projekat, jer ovo je tužna i jadna zloupotreba našeg teškog pre svega mentalnog stanja za najniže potrebe političke kampanje za osvajanje vlasti. Nije ni ljudski, ni korektno, ni fer, ni normalno, ni civilizovano da nas smatrate nižom vrstom nudeći nam virtuelnu gradnju u SA da bismo vam dali glas. Ponudite nam vaše poštenje, vaše umeće, vaše iskustvo (koje nemate jer NIKADA NISTE NIŠTA RADILI), vašu lepotu, vaš šmekerski pristup životu, vašu muškost (koju biste mogli dokumentovati sa lepim ženama koje ste oženili ili koje su vam devojke), ili vašu ženskost, pa da vas podržimo.

Da cementiramo: nijedan jedini kvadrat bilo čega neće biti izgrađen u SA.
 
Gorstak89":3u53s6uc je napisao(la):
Iskreno, ja bih voleo tako nešto. Ali onda sve to moramo sami da finansiramo, što je neka milijarda troškova. Muzeje ni postojeće ne umemo da obnovimo i dovedemo u red. Da ne pričam dalje.

Ovo je prodaja zemlje, način da se unese u državu neki keš. I ja verujem da je samo to ideja ovde. Prve vlasti su koristile donacije, druge su privatizovale sve i prale novac sa kipra, treće su dizale kreidte, a sad ništa od toga nije moguće i izbor stvari se polako svodi na nulu. Sa brojem zaposlenih u privatnom sektoru sa jedne i brojem zaposlenih u državnom sektoru i brojem penzionera sa druge strane mi imamo veliki minus. E sad, ili doneti strašne mere i dovesti Srbiju u težak položaj u kome bi bila za vreme jakih reformi ili se igrati ovako. Čika Đinđić je to metaforično objasnio kada je rekao da treba da progutamo Žabu. Hint: Sada je ta žaba veća...

O metrou sve manje reči, jedino je Điki sad skoro pomenuo metro, ostali ne pričaju o tome. Ali Điki je i pre pričao o metrou u fazonu samo što nije... I gde je? Ovo ako se realizuje to je kao da smo dobili bespovratni kredit, a ostali smo bez nečega što i onako nemamo. A biće još mesta na reci za građenje, cela borča, Dorćol, leva obala Save, možda i nešto kod Makiša...

A da im ponudimo te 3 lokacije umesto SA?

Bas je zato bolje da upravo te lokacije koje nisu na presecanju logicnih metro korodora i crosstown UMP-a budu lowrise mixed use dok bas ova 3 cvorista treba da postanu highrise centri.

vranac":3u53s6uc je napisao(la):
Kako si i rekao to sve jedino mozemo da zamisljamo. Za takve projekte u Srbiji nema novca i nece ga ni biti u narednih nekoliko decenija, a posle toga niko ne zna.

A 4 Torre Espacio umesto Krastavaca, hangara i Stepa Stepanovica u Bloku 42 za pocetak? Ja se ne bi bunio. :wink:

Ne mora ni da se radi odjednom. Bar neka bude izmenjen GUP. Neka se izgradi za 100 godina ali ne kao ovo ***nje za 6!
 
Pa vidi, pitanje je sledeće, ko bi kupio ono mesto u Borči? Treba da se pravi veći most od mosta na adi, treba da se naspe ogromna površina i da se isuši močvara... Znači ne. I ja lično mislim da to ja neću dočekati za života.

Makiš im ja ne bih dao jer je rizično po vodoizvorište.

Leva obala save je nešto što bi trajalo ko zna koliko. Da izvršiš eksproprijaciju svih onih objekata.. UF! Da diraš spomenik žrtvama... Tu bi bilo opet strašno. A nedao Bog da diraš Sajmište, a to je najatraktivnija lokacija. I upravo tu treba da se postavi muzej za stradale u WW2.

Slažem se da je bolno i da je šteta što odlazi SA na ovaj način ali šta da se radi.. Plus, ništa konkretno još i nije urađeno, tako da je pitanje hoće li se ovo stvarno i raditi. Ali ako se bude radilo, cilj su pare a ne uređenje ovog dela. Meni je otac nekada davno rekao da je vrednost tog zemljišta bila procenjena na 5 milijardi evra. Koliko je to istinito ne znam, ovde mi to dajemo za 3.1 i to dolara. i pitanje je kome idu pare, ne baš državi?


EDIT: I da, sme neko da se kladi da neće biti izgrađen most? :) Ali ja imam luđu ideju da im ponudim, da bude neki stakleni tunel po dnu Save. :) To bi bilo hit.. Most nije po standardu, mora biti onih 20m visok ili koliko već...
 
Mislim da je neukusno svakog neistomisljenika nazivati SNS botom ili kako god, kao sto je bilo jadno svakoga promotera UMPa nazivati DS botom. Ljudi imaju pravo na razlicita misljenja.

Hajde da izuzmemo sto nista nece biti od ovog projekta, nego da napravimo hipotezu da je sve ovo sto pricaju vlasti istina. Ovde je problem sto ljudi porede arapski projekat savskom amfiteatra sa prestonicama nekih od najbogatijih drzava evrope i sveta i goore kako je u poredjenju sa tim to jedno obicno sranje, i onda iznesu listu zelja koje se nece nikada ostvariti, dok retko ko vidi da je zapravo ovo realnost Beograda, i da se sa tim treba praviti poredjenje:

savski_amfiteatar.jpg


Sustina je iznositi neke konstruktivne kritike, a ne spisak lepih zelja...

PO meni je kljucni problem ovog projekta oslanjanje iskljucivo na automobilski saobracaj, dok bi ceo taj zeleznicki potez od hipodroma do pancevackog mosta bio idealan za LRT. Ovako bi vrlo lako doslo do saobracajnog kolapsa u centru grada.
 
nombre":1ebhh5j3 je napisao(la):
Sa druge strane UAE su trenutno centar savremene arhitekture i borbeno polje svih najboljih arhitekata.

Што рече Пантограф промашио си фудбал. Дубаи је светска престоница јефитине кичасте архитектуре и неких од највећих урбанистичких промашаја.

HDtimelapse.net_Construction_0023_hirez.jpg


Dubai_Marina-Dubai-Jumeirah_Beach_Residence.jpg


article%2Bhotel.jpg


Имају они фантастичних пројеката али су много ређи него што људи мисле. Тренутно,престоница архитектуре је Скандинавија,Холандија је исто увек била у врху,Немачка делимично,Данска,Аустрија...Што се Емирата тиче Абу Даби има нешто пристојније објекте од Дубаиа,умереније и квалитетније архитектуре .Ту је и Масдар Сити који се на модеран начин окреће традиционалној арапској архитектури и пре свега урбанизму што је похвално.
 
Ovo što sam napisao je bio pokušaj jednog celovitog prikaza problema. Sad vidim da fali jedan deo bez koga neće svima biti jasno zašto bi eko ponuda Beograda (lifestyle quality) potencijalno mogla biti toliko posebna da nas jasno izdvoji od konkurencije.

Jedno od saznanja modernog urbanizma je da bi bilo veoma poželjno da zelene zone budu međusobno povezane. A ako je to moguće i druge javne površine kao naprimer pešačke zone, rekreativne staze itd. Da sad ne objašnjam koje su prednosti.

Mi imamo dve takve zone koje se mogu povezati jedino desnom obalom Save. Na jugu je kompleks Ade Ciganlije, Hipodroma, Topčidera i Koštnjaka koje bi se mogle kvalitetno povezati duž doline Topčiderske reke. Kao potencijalnu rezervu ne treba zaboraviti ni pojas šume desno od Obrenovačkog puta. Na severu imamo Kalemegdan i Donji grad. On bi u budućnosti mogao biti čvorište povezano sa Ratnim Ostrvom, sa budućim rekreativnim središtima desne obale Dunava, ali i potpuno neverovatnim ambijentom budućeg Čapljinog ostrva i Jojkićevog rukavca na levoj obali Dunava. Preko ratnog Ostrva imamo i vezu sa desnim rukavcem Dunava i kompleksom koji će nići na mestu Hotela Jugoslavija, pa dalje ka Gardošu, a kasnije možda i eko šetalište duž obale Dunave sve do Kineskog mosta, pa onda preko njega na Banatsku stranu. A to bi bila naprimer mogla biti neverovatno lepa šetnja duž (uređene) Beogradske verzije "Belih Stena Dovera", tj lesnog odsečka Zemunske obale uzvodno od Šarana.

Mi apsolutno moramo pokušati da KVALITETNO povežemo ova dva zaista neverovatna razvojna potencijala Beograda. Tada ćemo imati jedinstvenu, povezanu celinu, koja bi, ako se uredi kako treba, mogla biti bez premca u čitavoj Evropi. Ali to je moguće jedino duž obale Save. To je još jedan razlog zašto ne treba dozvoliti da se baš na samoj obali nacrtaju poslovni objekti. Ja uopšte ne tražim da se oni potpuno uklone, već da se krene sa revidiranim projektom Beograd na Vodi. Dovoljno je da se ogromne komercijalne zgrade povuku od obale toliko da bi se duž nje mogla provući biciklistička i pešačka staza, bogato zaštićena zelenilom. Dakle nešto što će povezati ove dve javne eko-rekreativne zone na način koji je dostojan kvaliteta koje one pružaju.
 
Ovo je vec prava i konstruktivna kritika!

Dovoljno je da se ogromne komercijalne zgrade povuku od obale toliko da bi se duž nje mogla provući biciklistička i pešačka staza, bogato zaštićena zelenilom. Dakle nešto što će povezati ove dve javne eko-rekreativne zone na način koji je dostojan kvaliteta koje one pružaju.

Ja bih jos dodao uz biciklisticku i pesacku stazu i LRT.
 
drugari, potebni su da prodju eoni da nasi investitori puste arhitekte da rade. u medjuvremenu ce oni zaboraviti kako izgleda nesputano projektovanje. i vi sad pricate o danskoj i skandinavskoj arhitekturi u srbiji?? u srbiji, gde je poenta da se dobro zaradi na sto jeftinije ulozenom kvadratu- da se maksimalizuje profit. znaci zelite u arhitekturi da budemo vrh. to je kao kad bih ja zeleo da u fudbalu budemo u finalu svetskog prvenstva. ali, nekako je sve to nerealno. vucic mi se gadi, nisam simaptizer sns-a, ali nerealnosti na ovom forumu su bas ekstremne... nego da mi budemo srecni sto ce neko da pocisti ovo sadasnje ruglo tamo......
 
vranac imas vec predlog sa renderima pruga ada huja obrenovac tema se zove vratimo prugu do obrenovca u djelu foruma radionica
 
vranac":3k446h1e je napisao(la):
Zamislite ovakvih 6-7 objekata u Bloku 42 pored Zeleznicke NBG/buduce autobuske sa osvetljenim Mostom preko Ade.

Sada zamislite to na jos dve lokacije: U Radnickoj i na Autokomandi. A onda zamislite centralni park sa ostrvom, kanalom, jezerom, obalom muzeja bas na mestu gde su sada olupine, operom, zoo vrtom i botanickom bastom bez guzve i zagadjenja ispunjen pticjom pesmom.

Metro kompozicije tutnje tunelima oslobodivsi centar istovremeno opsluzivsi 3 nova poslovna distrikta lancano postavljena duz centralne trase UMP-a, obilazivsi centar grada cime je isti postedjen automobila.

Kako si i rekao to sve jedino mozemo da zamisljamo. Za takve projekte u Srbiji nema novca i nece ga ni biti u narednih nekoliko decenija, a posle toga niko ne zna.


Hahahaha, brate ovde nema para ni za izgradnju kanalizacije u pojedinim delovima grada a kamoli za tako nesto, mi da tako nesto gradimo to je nebuloza, kad nije Miskovic zavrsio blok 20 i dobio autokomandu za onaj projekat sa 2 kule ko ce drugi? Pitanje je dali ce i od Grujine kule u westu ista biti. Jos jedanput kazem, steta sto neko poput Libeskinda sa pravim vizijama i talentom nije radio ovaj projekat ali je opet u isto vreme vecito pitanje ekonomskih opravdanosti takvih projekata ovde. Arapi su ovo uradili prema svojoj meri i planovima a ne prema nasim zeljama. Mislim da jos ima vremena da se utice na to da se projekat doradi a da se osnova zadrzi i da se zadovolje ukusi i ambicije obe strane, i nase i njihove, to bi bilo najbolje ako je ikako moguce.
 
Ronche":2io2en5w je napisao(la):
Jel će biti neka zvanična reportaža Beobuild-a sa predstavljanja projekta Beograd na vodi u Vladi pre par dana? :)
Predstavljanje projekta u vladi nece biti sigurno ;)
 
Retko sramotan text u kuriru.


Mi koji nam se nesvidja ovo što se radi omo SA nazvani smo "šešeljevsko-tadićevski-tajkunski talog".


http://www.kurir-info.rs/kome-smeta-beo ... ak-1189985

Kome smeta Beograd na vodi

Beograd 18:50, 21.01.2014.

Autor: e-novine.com

33
Pošalji e-mail
Odštampaj tekst

A

Gotovo identične kritike Đilasa, Beka, Tadićevih obožavalaca sa peščanih sajtova, te ortodoksnih fašista s krajnje desnice - najnoviji su dokaz bizarne koalicije kojoj se ništa ne dopada: ni kad započnu pregovori sa EU, ni kad se potpiše Briselski sporazum, ni kad se uhapse ubice Slavka Ćuruvije...
Beograd na vodi

Ono što bi u svakoj zemlji bila dramatično dobra vest – da je inostrani investitor spreman da u Srbiju uloži preko tri milijarde dolara, ovde se, po običaju, pretvara u sitnosopstveničku borbu za lične interese onih tajkuna koji su umislili da je glavni grad njihovo privatno vlasništvo. Gotovo identične kritike Dragana Đilasa, Milana Beka, Tadićevih obožavalaca sa peščanih sajtova, te ortodoksnih fašista s krajnje desnice - najnoviji su dokaz bizarne koalicije kojoj se ništa ne dopada: ni kad započnu pregovori sa EU, ni kad se potpiše Briselski sporazum, ni kad se uhapse ubice Slavka Ćuruvije, ni kad sa svojim novcem u ovu zemlju stižu investitori. Sledstveno tome, projekat „Beograd na vodi“ ujedinio je tadićevsko-šešeljevsko-tajkunski talog u političkoj ljubomori i zavisti, tako tipičnu za ovdašnju malograđanštinu duha.

Smeta i arhitektama

Zašto Muhamed nije preko brega konsultovao Igora: Vest koju je emitovao Tanjug samo je početak priče: „Direktor novoosnovane kompanije ’Eagle Hills’ Mohamed Al Abbar predstavio je u Vladi Srbije projekat ’Beograd na vodi’ potpredsedniku Aleksandru Vučiću, predsedniku Skupštine Srbije Nebojši Stefanoviću, predsedniku privremenog veća Beograda Siniši Malom i drugim članovima Vlade Republike Srbije. Mohamed Al Abbar, vlasnik kompanije koja je podigla najvišu zgradu na svetu Burdž Kalifa, spreman je da u projekat ’Beograd na vodi’ investira više od tri milijarde dolara“.

Nije maltene Al Abbar završio rečenicu, a već se oglasio izvesni Igor Marić, predsednik Udruženja arhitekata Srbije. Nakon što je mudro zaključio „da je rešenje za uređenje dela Beograda uz Savu trebalo bi da se izabere na međunarodnom konkursu“, Marić je samog sebe upitao „da li je Beogradu na tom prostoru potreban još jedan tržni centar i to površine 200.000 kvadratnih metara, koji će umesto izlaska na reku, zatvoriti taj deo ili bi prednost trebalo dati kulturnim sadržajima“.

Očigledni šeretski raspoložen, arhitekta Marić je dodao da je „potrebno napraviti integralni, studiozan plan i uključiti građane i struku u kreiranje Beograda na Savi“. Hteo je valjda da kaže da Al Abbar ne ume da napravi „integralni, studiozan plan“, već je neophodno da uključimo građane u „kreiranje“, što neodoljivo podseća na jalove javne diskusije po mesnim zajednicama kao proširenim porodicama. Osećajući potrebu da još nešto glupo kaže, arhitekta/predsednik vratio se u prošlost: "O silaženju centra Beograda na reke govori se i razmišlja niz decenija. Postoje predlozi koje je na projektu Treći milenijum objedinila Srpska akademija nauka i umetnosti osamdesetih godina prošlog veka, devedesetih je promovisan Europolis, a sad govorimo o Beogradu na vodi".

Utopiti Beograd u vodu: Iznervirani Marić što arhitekti Srbije, osim možda pojedinci, nisu „institucionalno“ uključeni u taj projekat, kriknuo je: "Čemu sad takva žurba kao da su trke? Valjda u ovoj našoj ojađenoj Srbiji treba, kada su ovakvi planovi u pitanju, pitati široki krug građana, arhitekata, inženjera, ekonomista".

Na pitanje zašto nije raspisan konkurs za projekat "Beograd na vodi", vicepremijer Aleksandar Vučić rekao je da nema ništa protiv, ali da bi voleo da predstavnik Udruženja arhitekata "pronađe tri milijarde i sto miliona dolara pa da raspiše neki konkurs". Opisujući bizarnu političku koalciju koja se takmiči u nezadovoljstvu, Vučić je kazao: "Ja znam da nama Srbima nikada ništa nije dobro. Šta god da uradimo, uvek će se pronaći neko ko će u nečemu falinku da pronađe, pa makar to bilo najvelelepniji, najlepši mogući projekat za našu zemlju".

Vizija budućnosti

„Poštovaćemo zakon, svakako, ali tražimo da se i nečiji novac poštuje. Ako mislite da idemo u Evropu, ali da se sprdamo s tuđim novcem, da ga nipodaštavamo, da je naša pamet mnogo preča i važnija i to što smo mi mnogo lepi, nego nečije tri milijarde dolara, a ja vas pitam gde vi mislite da mi živimo, gde hoćete da mi živimo? Šta hoćete ljudi, da onaj ko da tri milijarde, da to ne poštujemo!? Pa kakav to svet hoćemo da pravimo? Hoćemo li u socijalističko samoupravljanje da se vratimo? Ja neću!", rekao je Vučić.

Okružen planovima projekta „Beograd na vodi“, vicepremijer je poručio: "Pokažite ljudima danas kako izgleda Bara Venecija i pokažite 2017. kako će to da izgleda. I onda ću da vas pitam: 'A zašto ste pravili na svakom mestu prepreke i pokušavali nešto da zaustavite?'. Uopšte se neću obazirati na to i uopšte se državni organi neće obazirati na sve moguće prepreke, poštovaćemo zakon, ali ćemo posao da završimo", rekao je Vučić.
Sećajući se afere „Hrast“, Vučić je dodao: "Na hrastu sam i sam naučio lekciju. Mnogo sam je dobro naučio. Zbog toga što sam poslušao sve druge koji su solili pamet i držali predavanje danima, mi danas gubimo bezmalo dva miliona evra na godišnjem nivou zbog jednog drveta. Mnogo mi je drago to drvo, ali ta dva miliona evra mi treba da uzmemo od vas, od poreskih obveznika. Pa kada vas pitam da li više volite da za ta dva miliona evra izgradimo pet vrtića ili taj jedan hrast, vi mi odgovorite da više volite jedan hrast. Ali, ja ne mislim da je to tako".


Ko je Mohammed bin Ali Al Abbar?

Kada je reč o investicijama u Srbiji, a setimo se predizornih solarnih panela, Zahe Hadid koja će napraviti stakleno čudo na Dorćolu, tunela ispod Pariske ulice, Oblaka od čelika na Savi, Fontane na Slaviji, Teslinog tornja na Trgu Dimitrija Tucovića, uljnih škriljaca i svih pratećih dripaca, valja biti oprezan. Proverili smo; za razliku od DS investitora, Mohamed Al Abbar zaista postoji. Nije imaginarna ni njegova kompanija Al Abbar Group, a Beograd na vodi nije njihov prvi projekat, o čemu svedoči prezentacija urađenih i planiranih projekata među kojima dominira najviša kula na planeti – Burdž Kalifa. Investitor koja najavljuje ulaganje od tri milijarde evra, ugledan je poslovni čovek iz Dubaija u Ujedinjenim Arapskim Emiratima i predsednik je borda kompanije Emaar Properties. Diplomirao je The Albers School of Business and Economics na Univerzitetu u Sijetlu 1981. godine.

A šta pišu delegati bizarne koalicije?

Iako se ovih dana intenzivno govori o arapskom ulaganju u projekat „Beograda na vodi“, koji će po rečima vicepremijera značiti „siguran izlazak iz krize“, ostaje činjenica da od njega trenutno ne postoji čak ni idejni projekat, te da nema nikakve garancije da i on neće podeliti sudbinu spektakularno najavljenog ulaganja u srpsku poljoprivredu, od čega na kraju nije bilo ništa, a od svih dosadašnjih priča na temu arapskih ulaganja, čini se da su građani Srbije videli jedino prefarbani rep aviona, koji sada leti pod nazivom Novak Đoković. Naime, timovi eksperata nastavljaju da rade na kompletiranju predloga idejnog rešenja, ali ono se zasad još uvek ni ne nazire, iako se unapred najavljuje da bi na prostoru beogradskog priobalja trebalo da nikne grandiozni šoping mol i neboder od 180 metara, za kojeg bi narodni guslar rekao – „kula ni na nebu, ni na zemlji“.

PEŠČANIK: U subotu je u Beogradu počela nova budućnost predstavljanjem printova 3D modela budućeg grada na vodi. U izveštajima agencija se vidi da su takozvani renderi baš lepo ispali, odštampani na kvalitetnom papiru, sjajni i u boji. Doduše, bili su poređani po podu pa su se fotoreporteri namučili kako da u isti kadar uglave i političare koji su budućnost doneli u Beograd ali je, srećom, predsednik parlamenta nizak a prvi potpredsednik je seo. I videlo se da je ozaren blagonaklonim ponosom dok je osmatrao kvalitetnu kompjutersku grafiku.

Luksuzne printove je doneo Mohammed Al Abbar, gost iz dalekog Dubaija koji je jednom već bio ovde, pre mesec dana, dok se o novoj budućnosti još uvek maštalo a privremene gradske vlasti tek raščišćavale teren u gradskim upravama i sekretarijatima. Iz nekog razloga, Al Abbara su domaćini predstavili kao vlasnika „Emaar Properties“ i investitora najveće izgrađene strukture na svetu, kule Burdž Kalifa u Dubaiju. U budući Beograd investitor je stigao sa crtežom nešto skromnije kule – visoke 180 metara, koja će se zvati „Belgrade tower”, a čiju će konačnu namenu odrediti „savremena stremljenja modernog kapitala“. Al Abbar ima novu firmu za taj posao, Eagle Hills, koju Google još nije stigao da indeksira osim u izveštajima ovdašnjih medija o tri milijarde evra obećanih investicija i još mnogo čemu što su beogradski domaćini dočekali u punoj pripravnosti.




Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
 
direktor":lsnp8xvr je napisao(la):
bgd_Beograd_na_vodi_maketa.jpg

Daj ljudi kopajte nesto mi poznat ovaj projekat davno je seki bio u montenjegro isto pred neke izbore obecavao kule gradove palmu isl nakraju na nasu srecu nista nije uradio ,probacu nesto da iskopam :twisted:


nesto mi poznat
i nekim bakutanerima je poznat projekat mada se samo kule rado prisecaju :p
:laugh: :lool: :laugh:
 
Зар Небојшин омиљени извор информација овако да пише? Немогуће!
 
Milisave, kurir samo prenosi, autor je onaj opičeni Petar Luković ili neko iz njegove redakcije enovina.
 
Tekst je iz E-novina i retko sramotno... Ali od njih nisam ni ocekivao nesto bolje... Crno nam se pise i gotovo sam siguran da ce Beograd na vodi imati zatvoren deo samo za sljam elitu...
 
E ljudi, a sta kazete da mi registrujemo firmu, nas 20-30, ove nedelje, lepo odemo i prijavimo se sa nasim projektom za Savski amfiteatar. Kazemo da cemo da ulozimo 4 milijarde evra (Stalno pricaju kako nece niko drugi da ulozi pare u to zemljiste, pa je samo jedno resenje vecito i najbolje... ), predstavimo nasu ideju, ispljujemo do tancina arapsku "ideju", istovremeno dobijemo paznju medija. Kad nas upitaju odakle nam 4 mlrd., mi pitamo njih, odakle vama? Kad nas pitaju- odakle vam iskustvo, mi njih pitamo- odakle Ruparu iskustvo? Nijedna vlast u Srbiji od pamtiveka nije popila bar jedno kvalitetno prcanje od naroda, onako jednu lepu demistifikaciju, koja ne moze da se ospori nikakvim laznim argumentima.
 
Уф, прави се медијска атмосфера потпуног и трајног дискредитовања сваке критике као партијски наручене. Јако јако лоше за будућност. Нема нама ту неког напретка када нема дискусије већ само једноумље.

На жаост, не треба да вас чуде такви ставови Вучића. Тачно је да смо много зајебан народ и да нам ништа не ваља и да шта год урадио, крив си. Док нисам то осетио на својим леђима, нисам веровао да смо тако погани као друштво.
 
laki72":hw85utj8 je napisao(la):
znaci krenule i ovde propagandne aktivnosti?
Jd, ja sam samo glupi elektronicar i u arhitekturu se ne razumem, pa dopustam da sam u totalnoj zabludi sto mi se ovo ni najmanje ne svidja. Kad kazem ne svidja govorim samo o vizuelnom utisku, jer o ekonomskoj isplativosti i odrzivosti, kao i transparentnosti i legalnosti projekta sam vec sta mislim.
E, ajd sad vi koji ste obrazovani, pametni, pozitivni i koji vidite lepotu, urbanost, funkcionalnost u celom ovom idejnom projektu, meni jednom prosecnom, sredovecnom serbistancu objasnite gde gresim, cime bih to trebao biti zadivljen, impresioniran ili makar zadovoljan?
Znaci samo me zanima urbanisticki i arhitektonski aspekt, i ako moze da se izbegnu termini `novi simbol Beograda` jer na to sam krajnje alergican i razdrazljiv.
Eto, bez zelje da negiram bilo ciji pozitivan stav, ja vas molim da mi pomognete da vidim ono sto do sada ne videh u ovom projektu.
Unapred zahvalan.


Па у суштини ти не грешиш, као ни твој батица овде. Само не посматрате праву страну ствари. Ја нисам задовољан ни са чим овде. Само сам рекао да ће да се деси. Горштак је лепо објаснио зашто. Зато што је то једини начин да се још мало одржимо на апаратима за дисање и да се надамо да ће неко чудо да нас тргне. Значи очајнички подухват. Нема зашто нико да вришти од среће, али треба прихватити да ми више не само да теба да чинимо компромисе, већ да их чинимо доста. Треба да нам улази кинта или колапс долази за већину.
Са неком антипропагандом се прво кренуло, па су тек онда "пропагандне активности" ако их тако видиш узеле учешће. Ја се не радујем, али сам убеђен по свему што видим да ће нешто кренути. Сада је на нама да видимо можемо ли да утичемо, исправимо, предложимо нешто корисно...или да расправљамо хоће ли бити или не, до коначног постављања ствари на терену.
Нама је све једно хоће ли пројекта бити или не, ако размишљамо у ком облику би требао да буде. Ако се задржимо на причи биће/неће, све што се деси, колики год обим да узме, проћи ће мимо нас.
Значи игноришеш осећај да је ово глупост, и као директор горе листом осуђујеш неправилности, или као што су већ писали да недостаје саобраћајно решење, да не може да се уклопи амеро-арапски концепт под Авалом итд.

Можда створимо неки утицај на ток догађаја, ако догађаја не буде, шта губимо? А биће их, видим да сви већ верују у то, зато и гужва на теми :)
 
А смејали смо се Грцима што ће Германима продавати своја острва ... а онда смо их претекли поклањајући највредније земљиште у земљи ... објаснили смо како се одлази на дно дна.
 
Ja i ne znam da su se Srbi nesto smejali Grcima. I pored njihove krize oni su i dalje daleko ispred nas.
 
При томе ја не знам која острва ми да тапнемо да би преживели. Ада Хују, Белу Стену...? Грци се опоровљају а при свему томе ми смо више задужени и у већој кризи ( ако гледамо број и снагу Српских фирми и наше дугове )
Некада ми се чини да Грци држе најјаче Српске фирме и добар проценат банкарског сектора у Србији...

Што се терена у Борчи тиче потпуно ми није јасан тај приступ, мочварно је таман колико и СА. Има насипа, дренажних канала и средина у опште није као из филмова где се бежи из затвора или од крокодила. Стамбени блокови који су до сада грађени, последњи пре неку годину, нису насипани већ директно на терену је грађено. И све што се гради, на исти се начин гради, сем ових саобраћајница нових.
 
Vrh