Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

E, samo još ovo da dodam: ako se neko pita ko će da kupi stanove u SA, možda ovi iz SNS misle da zaposle jedno još 200.000 ljudi u državnoj upravi i javnim preduzećima, da im svima daju plate po 1.000 evra, da za isplatu tih plata i ovih koje sada isplaćuju uzmu nekih 10 milijardi evra kreditas u narednih 5 godina, i da onda svi ti ljudi pouzimaju kredite od 200.000 evra da bi kupili stanove u SA. Ovo je ustavri realističniji scenario. Opet sam glup, kako sam samo glup. Idem malo da se stidim kući, sram me bilo.
 
Сада у кризи паре немају тако сигурну вредност као некретнине у великим градовима. Овде се води рачуна да по сваку цену локација буде елитна, а опасност од ратова минимална, ништа друго није важно! Чак и ако не прода некретнине, или их прода после дугог временског периода, преко ових некретнина је уштекан огроман новац.

Међутим, без унапређења транспортног система, чак упропашћавањем предвиђеним пројектом, ове некретнине ће губити вредност! Од јефтиних брзих и једноставних решења, приобална пруга се може претворити у лакошински систем који спаја целу приобалну зону и на неким местима продире у копно. Томе додати крак система преко Старог железничког поред Железничке станице Нови Београд према Бежанији и Аеродрому. Нешто озбиљнији и тежи издатак је на то додати метро линију 1 онакву каква је предвиђена по плану из 1976.

Овде се може јасно видети какви су визионари били планери из 1970-тих, када су на месту данашње Главне предвидели укрштање 4 линије регионалног метро-а (за Пазову, Панчево, Смедерево, Рипањ и Обреновац), и још трасу за 2 линије метро-а, укупно 3 метро коридора. Друго је питање што је то био пројекат за 124 а не 24 године, али ипак је постојала нека визија, за разлику од данас!
 
Auu, otkinu me Zvezdarac sa ovim postom: ostrvo u obliku sidra u Crnoj gori? Slikao se Al Abar pre 5 godina i to baš u Crnoj gori, a naša vlast nikad u većoj ljubavi sa vlašću u Crnoj gori, koja se valjda isto slikala sa Al Abarom pored sidra? Ili je bila toliko pametna da je ostavila samog Al Abara da se slika? Ili bar ne toliko nepristojna kako bi se slikala? Pa da nije vlast u Crnoj gori prenela štelu našoj vlasti za kombinaciju sa Al Abarom i idejna rešenja za Beograd na vodi? Aj, aj, aj, kako sam glup i neobavešten. A mislio sam da sam pametan. A ono našu vlast crnogorska vlast spojila sa Al Abarom da nam pokaže put za izlazak iz krize. Ludilo.

Nego, jel izgradio sidro? Izgleda da nije. Sad sam shvatio. Ukapirao je da je bolja šansa u SA. Zato je došao u Beograd. Izvršio je alokaciju resursa. Čist oportunitet. Kako sam glup. Nikada se neću moći vozneti do Al Abarovih visina. Al Abare, spasitelju naš, gruvaj te milijarde i Bog da nas vidi.
 
Čekaj, bre vest sustiže vest, ne može čovek da ih pohvata po internetu: Rupar je rekao (objavljena mu je i slika da vidimo konačno čoveka koji radi na našoj stvari) da je već počelo raščišćavanje na delu SA. Gago molim te reportažu sa lica mesta, da odahnem, pa to je prelepa vest. Znači ipak će biti nešto. Divno! Ruparov izgled obećava. Deluje kao ozbiljan i posvećen čovek, kaže da je prikupio 400 listova nepokretnosti i utvrdio kosu nosioci prava na zemljištu i objektima u SA. Nemam reči, dakle po redu i zakonu. Pored toga i predsednik Narodne skupštine je rekao da će to izmeniti izgled Beograda i kako će to promeniti odnose u regionu jer je vlast čiji je on deo pokazala da ume da privuče investicije i projekte koji doprinose razvoju i napretku Srbije. Mašala! Znači, počelo je počelo. Nema zezanja. Ima da se radi, jer kako reče Aleksandar Vučić uspećemo jer lestvicu uvek postavljamo visoko. Time pokazujemo da i snove možemo da pretvorimo u javu. Rupar reče i da će kula da počne da se gradi ove godine. Ludilo! Care, Al Abare!
 
"Svi arapi zivi bili i dobili sina
arapine, brate mili samo daj benzina.
Burazeru nesvrstani ovde te svi vole
posalji nam svoju decu da izvrse skole.
Mi cemo ti poklanjati devojke sa strafte
lepe, zdrave i debele za izvore nafte."
-B. Djordjevic-
Ja bih dodao i za malo love i velelepni Beograd na vodi :-D

P.S.
I da dodam, da ostane zabelezeno da sam misljenja (i nade) da od svega ovoga nece biti nista i da ce cela prica biti zavrsena nakon izbora za koje je ovo i rezirano.
Cisto da se zna. :)

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
Pokušavam da ukapiram šta je ovde interes investitora, i jednostavno ne razumem:
kome će oni da izdaju/prodaju sve ove kvadrate, nakon što tobože ulože milione/mlilijarde?

Srbija nema privredu, nema proizvodnju, ima samo ogroman i neefikasan javni sektor koji služi za zapošljavanje članova partija i familija, i ima trgovinu orijentisanu na uvoz. Nema ni transport, ni turizam, nema ni usluge. Ostaje samo poljoprivreda. Do sada svo samo slušali o namerama o ulaganju u poljoprivredu (tj kupovinu obradive zemlje).

Zaključujući posredno, "Beograd na vodi" bi trebao da bude propratni projekat za njihovo preuzimanje naše proizvodnje hrane.
Naravno, ako bi mi svrake popile mozak.
 
Čitam nepresušne postove i gledam nesagledive cifre. Samo se jedno pitam. Da li će Arapi napraviti luksuzni "grad u gradu" taman nizvodno od izliva fekalne kanalizacije? I to najvećeg izliva u Beogradu. Ja bih rekao da neće. Mada kada sam video kako rešavaju taj problem u Dubaiju svašta je moguće.
http://www.youtube.com/watch?v=-pQdjwliLMA

E sad, kad sam video jedan raniji tekst da će rešenje ovoga da košta pola milijarde evra
http://www.politika.rs/rubrike/Beograd/t36646.lt.html
(nisam ja Baćević, dobro sam napisao i nisam mislio miliona) uopšte mi nije jasno kako ste svi došli do tako jeftine cifre za prethodnu pripremu i uređenje terena pre gradnje. Treba završiti interceptor, što je barem 50 miliona i još 2 godine bušenja, a onda pogon za preradu otpadnih voda. Nije mi jasno šta to košta baš 500 miliona ali hajde da verujem šta piše Politika.
 
Tamo piše i da je krajnji rok do će koga svi Evropski gradovi veći od 10.000 stanovnika morati da imaju kompletan tretman otpadnih voda 2015. godina. Takođe, i da se neposredno u Savu slivaju fekalije sa 116 izvora, a u Dunav sa njih 136. Do tada nam fali još svega 11 meseci i pola milijarde dolara. Ako su stvarno ozbiljni oko ulaska u Evropsku uniju i ekonomskih prednosti koje će nam to doneti, eto im korisnijeg projekta.
 
belka":90ofg8by je napisao(la):
Taj deo za PKB ne znam, treba videti konkretno. Mislim da su tu radili na principu da je PKB-u to zemljište dato na korišćenje radi obavljanja poljoprivredne proizvodnje i da ga PKB nije stekao teretnim pravnim poslom, dakle nije ga platio prilikom sticanja (a to bih morao malo duže da ti objašnjavam zašto je tako, što bi smorilo ljude, pa neću detaljisati), pa je Grad Beograd elegantno preneo to zemljište na sebe isto putem eksproprijacije, ali bez naknade. Vidiš, može i to, ali nemoj sad to da te golica i da se ložiš: e pa isto tako će i za SA. Neće. Ne može. Uostalom sad pročitah u Novostima tekst o gradnji u SA, Al Abar, Vučić zagledan u Al Abara, posle Vučić kao Tito zadovoljan projektom i ostalo ludilo, i u njemu potvrda onoga o čemu sam pisao: dugo prikrivana reč, ali izrečena - eksproprijacija. "Biće formiran preduzeće Beograd na vodi, zatim proglašen projekat od nacionalnog značaja, kako bi u najkraćem roku bila okončana eksproprijacija". E, to je to. Dakle, nešto po ugledu na Južni tok, možda i leks specijalis za eksproprijaciju u SA u kome je onda sve moguće. Donese se poseban zakon da će se eksproprijacija u SA koja se odnosi na železnicu na primer provesti pod posebnim uslovima i da železnici neće biti isplaćena nikakva naknada. Ni to nije nemoguće, tako da smo sada i to rešili.


Хвала на покушају да ми одговориш. Нема везе, схватио сам и ја( неће Л.Специјалис ни требати ) да је све могуће, због тог сам те закључка и питао. Ето погодило се да се слажем у суштини са цитатом.
Хвала и на савету. Не бој се, не голица ме ништа и нећу да се ложим. Хладан као... Него да узвратим савет. Живци су ресурс који се тешко обнавља, немој толико бити потресен.

Ако се већ пророчки изјашњавамо...Неће се десити у овом облику и као целовит пројекат, али ће се нешто десити, још ове године! Такође, експропријација ће узети само новац, колико да зачепи тај неки проценат земљишта ван Железнице.

Оно што мене не радује је одсуство мере, брзе одлуке на крилима еуфорије, што делује као да пред инвеститора нису постављени оквири у којима се креће, већ да ће му се у потпуности излазити у сусрет. Што делује клошарски, онако преко столића и набацано уз зидове, као препродаја чарапа у пролазу на З.Венцу... Да не оде и СА у 3 за 100 динара тржишном оквиру. :|
 
Jedan od komentara sa portala B92

" Neko je pitao ko je Srdjan Rupar. Pa evo, diplomirani gradjevinski inzenjer, licenciran u Inzenjerskoj komori u Crnoj Gori, izbrisan iz statusa licenciranih 31.12.2012.g., vlasnik i direktor "cuvenog" preduzeca "Hidroplaning" doo, Beograd-rakovica,Ul. Milice Srpkinje 3/a, koje ima 9 zaposlenih i imalo je prihod u 2012. g. od 16,9 miliona dinara i ostvarilo neto gubitak od 6.5 miliona. Pa sad, to je covek koji vodi projekt od neznam koliko milijardi USD/EUR ili cega vec. Pa, bog te, ko je ovde normalan? (miroslav, 19. januar 2014 20:17) """



Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
O profesionalnom nivou ovog predloga najbolje govori činjenica da je nivo gornje površine pešačkog mosta nacrtan kao da je isti sa trenutnim nivom keja. To znači da bi ispod takvog mosta mogli da prolaze samo kajakaši, ribari u malim čamcima i patuljci u nešto malo većim. Drugim rečima, ladno smo odsekli sve bivše republike na zapadu, da ne spominjem sad naš sopstveni rečni transport. :D

2s1k4lz.jpg
 
relja":1sramftv je napisao(la):
Pokušavam da ukapiram šta je ovde interes investitora, i jednostavno ne razumem:
kome će oni da izdaju/prodaju sve ove kvadrate, nakon što tobože ulože milione/mlilijarde?

Meni se sve cini da je u pitanju jednostavna akcija kao u Tarantinovom "Djangu" inspirisana starom istocnjackom pricom:

Najavis ogromnu stvar koja je prosto neverovatna i raspiruje strasti (Nemac nudi basnoslovnu sumu novca za borca) da bi mogao da dobijes manju stvar koja u tom kontekstu deluje sasvim sporedno i nebitno ali je zapravo od pocetka tvoj cilj (Nemac hoce za male pare da kupi robinju i oslobodi je) a koja bi bez prethodne sulude ponude bila nedostizna.

Nikada recimo ne bi prosao pokusaj da neko tek tako napravi novi Delta City i Hotel u Savskom amfiteatru, i jos da drzava preuzme teret oslobadjanja zemljista.

Ali zato kada Kim-Jong-Vucic i ekipa najave 3 milijarde evra investicija, kule, gradove, pa se pojavi Al Abar sa nekom smesnom maketom i renderima, ali kao sve je spremno, pa pocetak radova vec krajem godine... Sve to zvuci totalno neverovatno, strasti se rasplamsavaju, olako se govori o stotinama miliona evra kao da su to dinari iz doba inflacije, da li ce kula biti visa ili niza, sta ce biti sa zeleznicom, sa plovnim putem...

I tako do izbora.

A onda se lepo naprave trzni centar i hotel, uzme provizija, svima lepo, a kule i gradovi?
A pa znate necemo moci, kriza je, nema vise nafte u Dubaju, otisao Al Abar natrag u Crnu Goru, ustao sam na levu nogu, svrbe me ledja...
 
Ova čudna usečena zgrada koja izlazi direktno iz vode je simetrično ponovljena i sa druge strane simboličnog minareta. To na nesreću verovatno znači da ćemo po prvi put imati privatnu obalu koja ekskluzivno pripada zgradi. Tako da su moji strahovi da će se poslovne zgrade isuviše približiti reci i tako ostaviti previše malu širinu šetališta sasvim prevaziđeni. Na ovim mestima šetališta pored obale UOPŠTE neće biti. Biciklistička staza (ako je ima), kao i obalska pešačka staza su na ovim mestima sa obe strane minareta usmereni ka unutrašnjosti bloka, odnosno obe ove kule su između nas i reke, a obala je tu samo za goste, vlasnike prostora i njihove čamce kojima izgleda ulaze direktno u zgradu. "Beograd na vodi" se očigledno odnosi i na zgrade u vodi, ali ne više i na sve ljude koji žele da budu pored nje.

28i5mh4.jpg

eko-Beograd-na-vodi---maket_620x0.jpg


Obratite pažnju i na visinu pešaškog mosta na renderu u odnosu na visine susedna dva mosta.
 
Delija":1qwpcsui je napisao(la):
Ко на нету нађе сајт компаније "Eagle Hills" која се помиње у овим предизбормин памфлетима добија бомбон од мене.
Nema. Samo Eagle Hills golf tereni i škola golfa. Ništa od bombona.

Sent from my M8 pro using Tapatalk
 
Vise puta je receno da se radio o novoosnovanoj kompaniji ciji ce zadatak biti izgradnja ovog projekta. Logicno je da nemaju sajt, kada jos nije gotov ni projekat.
 
Zuma":2no2e7nl je napisao(la):
Obratite pažnju i na visinu pešaškog mosta na renderu u odnosu na visine susedna dva mosta.

Хе, хе, мени у очи пада недостатак сплавова. Потом, чамчићи по Сави около. Они треба да симболизују заљубљену младеж која раздрагано цвркуће у савским гондолама јер их не ометају одвратне дереглије, потискивачи и шлепери, својим таласима и буком. :D
 
Mozda ce biti zabranjena plovidba dalje od brodogradilista za vece brodove
 
@Zuma

Moze da bude da zgrada pravi rukavac, a moze da bude i varijanta iz Dubai marine:

theaddressDM-l.jpg


dubaimarina34.jpg


The-Address_Dubai-Marina_Primary-image1.jpg
 
Да ли то шопинг мол заузима 5% територије Савског амфитеатра ... ?!

Ја знам да смо ми улетели сада у капитализам и да је шопинг мол својеврсни храм те религије и да , како имамо највећи православни Храм на Балкану на платоу, модамо и имати највећи храм капитализма на битној локацији ...

.... јој!
 
Како да већ није постојао спреман пројекат са наше стране него треба да нам ови нажврљају нешто на брзину и почну да граде шопинг мол!!! И што је најгоре наставља се :fijasko: ... Гледам ову ракету ако се већ спрдају могли би ту да углаве чувени Тесла торањ који би по облику могао да има на врху добар простор за видиковац.
 
žao mi je što nema više člana 2012 da uzme da brani ovaj projekat.
 
Voleo bi da vidim sta ovde ima da se brani? Do skoro smo verovali da od 450 opranih miliona ne moze vise, a ovi sad su reseni da operu 3 milijarde! bag** lopovska.
 
zidar":p4o4qch7 je napisao(la):
Meni se sve cini da je u pitanju jednostavna akcija kao u Tarantinovom "Djangu" inspirisana starom istocnjackom pricom:
Najavis ogromnu stvar koja je prosto neverovatna i raspiruje strasti (Nemac nudi basnoslovnu sumu novca za borca) da bi mogao da dobijes manju stvar koja u tom kontekstu deluje sasvim sporedno i nebitno ali je zapravo od pocetka tvoj cilj (Nemac hoce za male pare da kupi robinju i oslobodi je) a koja bi bez prethodne sulude ponude bila nedostizna.
Nikada recimo ne bi prosao pokusaj da neko tek tako napravi novi Delta City i Hotel u Savskom amfiteatru, i jos da drzava preuzme teret oslobadjanja zemljista.


И ја мислим да је то посреди; међутим, ако би добили земљиште довољно јефтино (а мени се чини да су ови спремни да им га, овако или онако, поклоне), бојим се да ће рећи - зашто да уз Делта сити не направимо и један Белвил.
Ja се у овом случају прибојавам потпуног дебакла по Београд, мада је градња гигантског шопионг мола са паркингом за једно 5.000 кола на том месту већ довољно велики дебакл.
Фамозни Рупар је у данашњим "Новостима" најавио потпуну реконструкцију Карађорђеве, Савске и Немањине улице. Плашим се и да помислим шта би то могло да подразумева.
 
Vrh