Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Поставља, поставља. Види се да је мајстор свог заната.
 
Ali bitno da je mali rekao da smo jeftina radna snaga :bash:

Ceo taj podredjeni stav kao neki prosjaci da smo. Da budem fer do kraja naravno nije to Mali patentirao odavno je to tako.
 
Pa cini mi se da su cak i neki propagandni spotovi bili na CNN-u koji su to isticali kao razlog zasto treba investirati u Srbiju.

Edit: evo ga od 19sec [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=XEpUrhGvBo0[/youtube]
 
Kako je dobro prezentovao ovo Sinisa neverovatno. Svaka mu cast. Bas sam zadovoljan.

Fluentan je dosta ali mu je akcenat malo kritican :)

Sve ostalo odlicno odradjeno. Ako ovaj ne kupi neku nekretninu to je cisto njegov gubitak.
 
Ne bih išao toliko daleko da kažem da je neverovatan, ali je bio dobar. Barem ne crvenim od sramote kada gledam ovakve stvari, a bilo je slučajeva.

I ne, nisam bot, a ni ljubitelj SNS-a.
 
vradovic":3gdfqat6 je napisao(la):
Kako je dobro prezentovao ovo Sinisa neverovatno. Svaka mu cast. Bas sam zadovoljan.

Fluentan je dosta ali mu je akcenat malo kritican :)

Sve ostalo odlicno odradjeno. Ako ovaj ne kupi neku nekretninu to je cisto njegov gubitak.

Где је онај "смајли" што повраћа?
 
Dove, šta pričaš o godini i po dana. Šeik je lepo rekao da će se Beograd na vodi graditi narednih 30 godina. Došen se pita ko su kupci stanova? Možda treba sprovesti istragu? Ako pretpostavimo da je 0,5% stanovnika Srbije bogato to je oko 30.000 ljudi.
 
Mali je rekao da je trenutno napravljeno 250 m od budućih 2,5 km promenade. Ako sve bude izgledalo kao i prvih 250m imam sve razloge da budem veoma zabrinut.
 
Тајланд: На који начин се развија зона око постојеће железничке станице у земљи са културом здравог економског размишљања.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=-h9gO3CdYm0[/youtube]
 
rasho62":121qiqic je napisao(la):
vradovic":121qiqic je napisao(la):
Kako je dobro prezentovao ovo Sinisa neverovatno. Svaka mu cast. Bas sam zadovoljan.

Fluentan je dosta ali mu je akcenat malo kritican :)

Sve ostalo odlicno odradjeno. Ako ovaj ne kupi neku nekretninu to je cisto njegov gubitak.

Где је онај "смајли" што повраћа?
Рашо, ево га, само би требао неко ко зна, рецимо Вожд, да промени уместо ГСП да буде БГХ₂О или нешто слично
 
Beki":1tf8nf4c je napisao(la):
Ne bih išao toliko daleko da kažem da je neverovatan, ali je bio dobar. Barem ne crvenim od sramote kada gledam ovakve stvari, a bilo je slučajeva.

I ne, nisam bot, a ni ljubitelj SNS-a.

Velika je razlika izmedju Gradonacelnika i prodavca Kirbija sa znanjem engleskog na mestu gradonacelnika.
 
dedinje":25ouc1bl je napisao(la):
Dove, šta pričaš o godini i po dana. Šeik je lepo rekao da će se Beograd na vodi graditi narednih 30 godina. Došen se pita ko su kupci stanova? Možda treba sprovesti istragu? Ako pretpostavimo da je 0,5% stanovnika Srbije bogato to je oko 30.000 ljudi.

Ma to Mali ubedjuje ovog sa calmom, nista namesteno, sasvim slucajan screenshot. Radi se o sledecem: Mali se zali princu da nigde ne moze da nadje takve naocare za sunce, da je obisao sve radnje u Bg i to za samo godinu i po dana i da mu niko ne veruje. Pogledaj celu emisiju.
 
Prošetao sam se pre neki dan do zgrade Beogradske zadruge da bacim pogled na maketu kula. Pitao sam devojku koja je tamo neka vrsta "kustosa" kuda je planirana biciklistička staza i koliko će biti široka promenada na tom delu obale. Devojka je reagovala malko nervozno na moju tvrdnju da eksperiment na "oglednoj promenadi" nije uspeo. Tu je naravno i argument da nigde nemamo "širu stazu od te", što pokazuje da su oni zapravo i razmišljali na taj način. Objasnila mi je da je staza široka, i da ako bude više biciklista, oni će tuda prolaziti a pešaci će se skloniti, a ako bude više pešaka, onda će tuda prolaziti oni. Ukoliko je ovo način razmišljanja planera BGh20, moram da kažem da sam iskreno zabrinut za ovaj grad. jer je to totalni diletantizam. Ovakvim rezonom se tiho ukida biciklistička staza jer biciklisti dokazano izbegavaju šetališta sa puno pešaka, male dece, kućnih ljubimaca koji se otimaju sa povoca. Ono što malko ohrabruje (ako je verovati kustoskinji) je da još uvek nisu odredili kolika će biti širina promenade, jer navodno još ispituju tlo. Takođe, ove krivine na obali otpadaju po njenim rečima, promenada će biti prava linija, samo je pitanje da li se ukidaju i one "stepenice" na obaloutvrdi, ili će i one biti iskorišćene. Ako pogledamo maketu, i granicu gde su ugostiteljski objekti, sa svim ovim mobilijarom ja već vidim problem u najavi kada ovo bude izgrađeno. A verujem da je ovo svakako ulepšana verzija, i da ćemo na terenu sigurno imati kojekakve ludorije, kamionćiće i priredbe koje će dodatno otežavati kretanje biciklistima. http://postimg.org/image/4l5lbll61/
 
Pre 40 godina, kada je Beograd bio mnogo manji... 1973.

Qm4MlTu.jpg
 
Karlo del Ponte":vvpwhdlo je napisao(la):
Тајланд: На који начин се развија зона око постојеће железничке станице у земљи са културом здравог економског размишљања...

:kk:
TOD (Transit Oriented Development).
Koncept urbanog planiranja koji kao osnovu ima, u ovom slucaju, veliku zeljeznicku stanicu oko koje se razvija jedan dio grada.

U projektu BNV je izgleda kao saobracajna osnova uzeta ulica sa 6 traka a postojeca zeljeznicka stanica se izgleda smatra stetnom za razvoj. Divno! :bash:

Ako pogledamo najavljeni obim izgradnje i prognozirani broj korisnika ovog prostora (stanovnika, radnika, turista, itd...) s razlogom se postavlja vrlo ozbiljno pitanje, Na koji nacin ce svi ti ljudi kretati se unutar prostora BNV i izvan njega?

Izgleda da je "planer" bio vrlo optimistican ili ne upucen, predvidjajuci cestovnu saobracajnu mrezu kao JEDINU infrastrukturu koja bi podrzala kretanje. Sta nam cestovna infrastruktura moze ponuditi?

Moze biti osnova, naravno, automobilskog, autobuskog, trolejbuskog i tramvajskog saobracaja.
Imajuci na umu (ne)mogucnost izgradnje podzemnih garaznih prostora, kao i kapacitete prevoznih sredstava kao sto su autobusi i tramvaji, takva saobracajna logistika ni izbliza nece moci zadovoljiti potrebe za kretanjem kakve se ocekuju od projekta ove velicine.

Da li je to zdrava osnova za razvoj centra jednog milionskog grada?
U XXI vijeku - nikako.
 
lepo, da li ti je sada jasnije zasto si svojevremeno okarakterisan kao bot i da li te je makar malo sramota sto pre nego sto si zauzeo stav nisu uradio ni najmanji napor da se informises o problematici o kojoj si pisao?
 
Meni je sve odavno jasno ali se ne sjecam da smo na ovoj temi pricali o saobracajnoj infrastrukturi u zadnjih 6 mjeseci.
 
RioBL":2gfr4rfa je napisao(la):
Пантограф":2gfr4rfa je napisao(la):
Савски амфитеатар је деценијама био место са сврхом и јасном и корисном функцијом. Никаква пустиња.
Нови Савски амфитеатар, са друге стране, биће стециште посетилаца великог шопинг мола и резиденцијална објаст за некакву имагинарну класу одабраних. Тја...

izgleda kao da hoces da kazes da je dosad bilo odlicno a da ce odsad biti bljak ("tja")
Ja ne zivim u BG ali volim doci u taj grad. A najblize sto sam bio rjeci Savi u Savskom amfiteatru je zeljeznicka (autobuska) stanica. Da bih vidio Savu u gradu na dve reke moram otici na Kalemegdan a onda gledam Savu s visine. Za mene je to "tja".
Raduje me sto se nesto mjenja i vjerujem da ce se promjeniti s loseg na bolje a ne s loseg na gore.

svasta si ti pricao i piso u poslednjih 6 meseci, tesko je to sve ispratiti. dokon sam danas pa ako zelis mogu jos malo da te citiram, samo mi reci u kom vremenskom intervalu stojis iz svojih reci, da ne citiram tvoje praistorijske stavove iz tamo nekog marta 2015..
 
Kao sto vidis...nisam dugo na forumu. 6 mjeseci.
Ali u tih 6 mjeseci nisam mjenjao misljenje o ovoj temi. Jel ti to sad mjenjas misljenje?

Ne vidim sta hoces reci ovim citatom? I dalje bih napisao isto. Sta je problem?
 
problem? ja nemam nikakav problem, hvala bogu

ali, od ovakog stava

RioBL":2uu31zx3 je napisao(la):
Svakim svojim potezom AAS gubi na kredibilnosti. Nije mi djelovao ubjedljivo ni Bakic u "Oku" ni ovaj covjek sad (zaboravih kako se zove). A na razgovor sa gradonacelnikom posalju covjeka od 90 godina.
Najpametnije im je da se pridruze projektu dok jos mogu.

ili

RioBL":2uu31zx3 je napisao(la):
Htio bih jos nesto dodati na ovu temu...
Sto se tice planova za BG na vodi.
kako ja vidim stvari, postoje dvije vrste planova. Dobri planovi i realni planovi.
Plan za Savski amfiteatar kojeg su razvili beogradski urbanisti i arhitekti je star, valjda, preko 50 godina. i on je dobar plan. Ali iz nekog razloga ne moze da se realizuje jako dugo. Cak i pored promjena i vlasti i drustvenog sistema. Zato mislim da nije realan i da se mora mjenjati. U vecoj ili manjoj mjeri da bi se dobio plan koji je realan.
realnost cesto nije onakva kako mi zamisljamo i kako arhitekti i urbanisti planiraju. Na kraju krajeva, svaki urbanista i arhitekta zna (trebalo bi da zna) da ne grade oni grad vec novac ljudi koji im povjeravaju da ucestvuju u gradnji. Znaci, arhitekte su sluge u procesu gradnje. mozda tek malo vise od zidara.
Stacemo...takva je realnost

ili

RioBL":2uu31zx3 je napisao(la):
Slazem se Pantograf da je redoslijed koraka koje si naveo pametan ali ima jednu manu. Ne desava se vec 50 godina.
Prije 50 godina vecina ljudi iz sadasnje vlasti nije se ni rodila. U proteklih 50 godina bili su komunisti, Tito, Milosevic, Djindjic i citav niz gradonacelnika i ljudi koji donose odluke. Pa opet nista. SA stoji jednako zapusteno svih tih godina. Znaci mnogi su imali sanse i mogucnosti da vode grad pravim koracima pa nisu.

Normalno je da se bojimo promjena i neizvjesnosti. Niko od nas ne moze reci da ce BGNV biti uspjeh ili katastrofa ali svi se mozemo sloziti da je dosadasnjih 50 godina bilo lose.
Kad se poslije svega pojavi neko sa planom od 3 milijarde sta cemo reci? "Ne hvala, nama se ne zuri, mozemo mi jos cekati."

pa do ovakovog zakljucka

RioBL":2uu31zx3 je napisao(la):
Da li je to zdrava osnova za razvoj centra jednog milionskog grada?
U XXI vijeku - nikako.

a bez da se promeni misljenje .. jedino ako je osoba sizofrena. da li si ti rio sizofrenicar ili si promenio misljenje o ovom "projektu"
 
Ova tema i dalje služi isključivo za inkviziciju forumske moralne parapolicije.
 
Vrh