Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Meni ova ogromna usamljena kula bas strci. Bolje da su predlozili 3 manje visine njene 2/3 imalo bi bolji i lepsi efekat.
 
Kada i ako dobijemo prave rendere i planove možda i podržimo. Ako se nekome svidi ceo projekat. Ovako najave u predizbornoj kampanji baš i nisu za podršku. Osim ako neko i nama ne plati? :p
Inače, ispred laste je malo pre stalo dosta crnuih limuzina i po neka policijska kočija. Nešto se razmatra ali ljude iz tih limuzina nisam prepoznao. Posle kada budem kačio slike možda okačim i njih... Pod uslovom da me podržite u tome :p

P.S. počeo sam da najavljujem kačenje slika... :kafa:
 
Ко на нету нађе сајт компаније "Eagle Hills" која се помиње у овим предизбормин памфлетима добија бомбон од мене.
 
Igor":3tmgsvq2 je napisao(la):
Koliko vidim na ovim prikazima oni se uopste nisu bavili levom obalom save :bash:

Koliko vidim na slikama bavili su se iskljucivo svojom impotencijom...

Kada ti se ne dize ti falus sazidaj...
 
Posetioci:

e7yh.jpg


uxp2.jpg


Leva obala je preskupa za rad. A kako i da opravdaju uništenje parka i spomenika? A ako grade iza svega toga onda baš i nije na vodi nego je obična lokacija? Plus eksproprijacija.
 
Kada se pogleda ova maketa, projekat je toliko osrednji, da mogu da pomislim i da je izvodiv pod uslovom da se rascisti amfiteatar:

103427134652daa1cbaa6a7256994555_640x471.PNG


Najveca glupost je sto su vise zgrade postavljene bas tako da seku pogled sa terazijskog platoa, umesto na drugu stranu prema Mostaru.

Ne vidim kako misle da rese problem saobracaja koji bi nastao izgradnjom ovog naselja?

Ali ne treba se puno baviti detaljima. Ovaj projekat ce zarsiti kao i vecina predizbornih prodaja magli u ovoj zemlji.
 
Ovaj deo u vidu polukruga do reke je kao stvoren za formiranje downtowna i trebalo ga je bolje iskoristiti za kule po celoj povrsini, nesto slicno kao u Cikagu npr ili Bostonu, Hong Kongu i sl. Ovde je pretezno forsiran deo prema Brankovom mostu. Da je ovo radio Libeskind sve bi bilo daleko atraktivnije i sa vise kontrasta, ovako imamo jednu zgradu koja dominira a ostalo sve ravno pod konac, to mi se ne svidja. A mozda je i moralo tako zbog specificnosti i konfiguracije terena u odnosu na grad iza. Jedva cekam da vidim i video, tu ce se sve sagledati iz vise uglova i perspektiva i sve biti mnogo 'jasnije'.
 
с обзиром да према овом пројекту немам ама баш никакво мишљење, занима ме какве пројекте би ви желели овде, јер видим да никоме ништа овде не ваља
 
Sto se tice leve obale Save:

Ako ima, recimo, 250 parcela (ne znam koliko ih zaista ima al sigurno ih nema 250), i podeliš svakom vlasniku 1.000.000 evra za njegovu parcelu, to je svega 250m evra. Nije toliko neizvodljivo ako mene pitaš... Nego bi investitori da prodju mnogo mnogo jeftinije... tj. čekaju da grad istera te ljude pa da dobiju zemljište na poklon.
 
Mogli su da kupe 10 stafelaja ili nesto slicno da im prezentacija ne stoji na podu naslonjena na zid...

Kulu ne kapiram, ni po poziciji ni po izgledu... Deluje totalno amaterski...
 
http://www.b92.net/news/pics/2014/01/18 ... 40x471.PNG

На овом рендеру видимо како су решили саобраћај - од Савске направили булеварчину 4+4. :D Не знам да ли се ради о аљкавости "планера" или нечем другом но,од овога тешко да може горе.

ПС: Како то да су нам Арапи донели план а Вучићев "тим стручњака" на челу са Рупаром радио на пројекту годину и по? :D
 
U mojoj mašti, mnogo bi kul bila zgrada blizanac, jedna kula sa jedne strane reke druga sa druge visine nekih 300m, da nadvise pilon :p i da imaju most između na nekoj visini od bar 100m. A može i restoran na sredini mosta u vidu nekog tanjira koji se okreće.
A u zgradi od toliko m može da bude šta god hoćeš... hoteli, bazeni, mallovi...
 
Иначе,овај Ал Абар заиста јесте озбиљан тип и заиста јесте на челу фирме која је практично највећа на свету на пољу некретнина али,прошло је време када су они градили непитајући како ће се и да ли ће се то исплатити.Та њихова почетна политика улагања јесте донела неке бољитке и делимично постала самодрживи концепт где градња генерише нову градњу но то је све пукло 2008е. Од тада више нема градње без покрића па сам зато прилично сигуран да они неће направити више од два три објекта ако се којим случајем залете у ово. Управо из тог разлога је јако битан добар и одржив мастер план како не би пукли по одласку Емираћана.

И баш из тог разлога,они су последњи који би смели да обликују овај град по некој својој мери. Не бих мењао само фрагмент историје или културе Београда,развоја на темељима првих српских предузетника и задужбинара Београда за 10 њихових скорејевићких Дубаиа.
 
JohnnyLee":3fx0ccjy je napisao(la):
с обзиром да према овом пројекту немам ама баш никакво мишљење, занима ме какве пројекте би ви желели овде, јер видим да никоме ништа овде не ваља

Ja bih iskereno bio srecan da dobijemo ovo, ako bi to stvarno Arapi finansirali, ali ne verujem u ovakve price koje se vrte vec 25 godina pred svake izbore...

Ja se vise bojim najavljenog mega malla kogane vidim na ovoj maketi.


Nebojsa":3fx0ccjy je napisao(la):
Ovaj deo u vidu polukruga do reke je kao stvoren za formiranje downtowna i trebalo ga je bolje iskoristiti za kule po celoj povrsini, nesto slicno kao u Cikagu npr ili Bostonu, Hong Kongu i sl.

Beograd nema ama bas nikakvu ekonomsku potrebu za soliterima za razliku od navedenih gradova. Kada ekonomije budu bile na nivou tih gradova, onda ce mozda neko i graditi solitere.

Delija":3fx0ccjy je napisao(la):
Од тада више нема градње без покрића па сам зато прилично сигуран да они неће направити више од два три објекта ако се којим случајем залете у ово. Управо из тог разлога је јако битан добар и одржив мастер план како не би пукли по одласку Емираћана.

Ne znam što ovo ne bi bilo održivo? Većina forumaša se zalaže za daleko skuplje i ambicioznije projekte, kako bi tek oni bili održivi.
 
Kao prvo ispljuvan je ovaj projekat ovde na beobuildu jer svi misle da ga je radio SNS.

A ovaj projekat sigurno nisu radili srbi vec neki njihov arhitekta.
 
Nisam shvatio investitor izgradnjom SA postaje korisnik ili vlasnik zemljišta :roll:
 
Ovaj projekat prvo nije po zakonu (GUP-u) jer za ovu lokaciju mora da se raspise medjunarodni konkurs. Igrati se ovako i praviti pamflete od ovako vredne lokacije, pritom istovremeno reci da nema potrebe da se raspise konkurs je samo maska za neko pranje para. Pritom, niko ne moze da kaze koliko ce se biti dosledno u sprovodjenju makar i ovog master plana. U postojecoj ekonomskoj situaciji, verovatnije je da ce neko da napravi trzni centar i ostatak lokacije da rasturi lokalnim investitorima da grade tipicnu beogradsku stanogradnju.

Treba li da podsetim kako je izveden master plan tirane od pre 10 godina?? Znajuci da su lopovi u startu prekrsili zakon jer nisu raspisali konkurs, i to za tako sitnu stvar, koliko su tek spremni da zaobidju zakon oko krupnih stvari?

Da ne govorim da ne znam koja je ekonomska isplativost ovoga, kad Emaar gasi redom projekte po dubaiju, treba ocekivati da ce u srbiji da izgradi 80 hektara, koliko nema ni jos nezavrseni kompleks oko burz kalife. Debilno.
 
Ventilator_BGD":25wlw6w8 je napisao(la):
Pritom, niko ne moze da kaze koliko ce se biti dosledno u sprovodjenju makar i ovog master plana. U postojecoj ekonomskoj situaciji, verovatnije je da ce neko da napravi trzni centar i ostatak lokacije da rasturi lokalnim investitorima da grade tipicnu beogradsku stanogradnju.

Najskuplji deo svakog SA projekta je izgradnja beogradskog cvora sa sve obilaznicom preko vince, Prokopom, i ostalim stanicama. I to je najmanje izvesan deo projekta. A bas ovaj projekat kada se pogleda moze 70% da bude stanogradnja. Ako oni dobiju jos jeftino zemljiste, ne mora cak ni da bude toliko skupa.
 
Досадно, досадно, досадно, досадно ....
 
Arapski investitor Muhamed Al Abar predstavio projekat "Beograd na vodi"
Subota, 18. 01. 2014 Izvor: Beta
http://www.ekapija.com/website/sr/page/ ... ad-na-vodi

Investitor iz Ujedinjenih Arapskih Emirata Muhamed Al Abar predstavio je u subotu u Beogradu projekat "Beograd na vodi", a prezentaciji je prisustvovao i potpredsednik Vlade Srbije Aleksandar Vučić.

Kako je saopštila Vlada Srbije, novoosnovana kompanija "Eagle Hills" Muhameda Al Abara planira da se usredsredi na izgradnju modernog gradskog centra sa objektima mešovite namene.

Tu su, kako je navedeno, uključene stambene i komercijalne nekretnine, trgovački centri, objekti maloprodaje, ugostiteljstva, obrazovanja i zdravstveni centri.

Čitav posao bi radila ta arapska kompanija sa lokalnim partnerima iz Srbije.

Na predstavljanju projekta "Beograd na vodi" bili su i predsednik Skupštine Srbije Nebojša Stefanović, članovi Vlade Srbije i predsednik privremenog veća Beograda Siniša Mali.

Prema ranijim najavama, taj projekat bi trebalo da otvori 200.000 radnih mesta u Srbiji i uposli građevinske kompanije.

U prvoj zoni trebalo bi da budu izgrađeni ekskluzivni hoteli i najveći tržni centar u Srbiji, druga će obuhvatiti izgradnju kulturnih i sportskih objekata, a u trećoj zoni uz Savsku ulicu i Karađorđevu biće komercijalni objekti.
 
Mene interesuje ono sto se culo u reportazi na b92. Da ce se sacuvati samo 4 zgrade i to: zgrada zeleznicke stanice, zgrada u kojoj je hotel Bristol, zgrada geozavoda i polukruzna zgrada zeleznice u koju se parkiraju lokomotive.
Moje pitanje je, da li se planira rusenje Poste, da li se planira rusenje Simpa? Da li se planira rusenje ostalih zgrada izmedju geozavoda i Brankovog mosta?
Poruka za Vucica, poslusaj malo i nase ljude.
Poruka za Imamo Plan, dajte ideje, mozda neko i cita ovo :D
 
Vrh