Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

stf kad vec pomenu kamate i varijante znas li kolika je kamata na zajam koju nam arapi daju tek da znamo i uporedimo red velicina?
 
Не знам Игоре, нисам рекао да је то урађено тако зато што је тако, већ ми је пало на памет да је то можда зато урађено на тај начин. Држава није у стању да враћа велике камате на кредите, јер је буџет и даље у дефициту, па ће уместо камата дати грађевинско земљиште у приближној вредности тих камата.

Да ли је тако нешто уопште изводљиво знаће правници. Ја сам само написао оно што ми се врзма по глави.
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=HeYX6jB83rw[/youtube]
Beograd na ledu ili na vodi. Nakon što je postavljen kamen-temeljac jednog od najkontroverznijih građevinskih projekata u regiji i dalje je previše pitanja a premalo odgovora. Jedno od najglasnijih je: a ko će to platiti?
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=zX02hHTAw60[/youtube]
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=wnwdOZJQTbU[/youtube]
 
Zuma":7jqu478n je napisao(la):
Koliko je priprema za izgradnju Beograda na vodi koštala Železnice Srbije, a koliko će ih tek koštati? Svi koji su to pitanje postavili - ostali su bez odgovora, a na odgovor čeka i poverenik za informacije od javnog značaja.

Zeleznice Srbije su i najveca zrtva ovog projekta, a o toj zrtvi se najmanje prica.
 
Ograđeno je gradilište za kulu. Biciklima se još uvek može proći, mada je bitno uže i ponegde blatnjavo.

IMG_1583_resize.jpg

IMG_1585_resize.jpg

IMG_1592_resize.jpg

IMG_1595_resize.jpg
 
Naravno da nije problem da se neciji stavovi prihvataju, ali ne govoris o sebi u trecem licu i da si ti na nesto upozoravao a zapravo si pokupio to ne sajtu drugih ljudi. :mrgreen:
Cak koristi iste jezicke termine kao ljudi iz AAS, mozete na sajtu da prelistate u stavovima, apelima, kritikama.
Ako ne umes svoju kritiku da sastavis, onda nisi dorasao kritikovanju bilo cega.

Nejasno mi je ovo, kako mislite da su Zeleznice najveci gubitnici?
Dal to znaci da stvarno mislite da je pruzi mesto u SA?
Da je napravljena gde joj je mesto ne bi postojao taj trosak.
U svakom sluicaju to je nesto sto je Beograd cekalo pre ili kasnije.

Ono sto meni bode oci, da se vise ne kritikuje izgled dve kule koje se grade, vec je glavna kritika AAS to sto nije pocelo da se gradi na obodu projekata.

Vise nije kritika vizura Beograda, jer smo videli na slikama da Beograd nema sta da pokaze u tom delu.

Da li je to precutno saglasavanje sa estetikom kula?

Posto sam bot verzija 2.0 imam skraceno radno vreme, zato me nema cesto :D
Moram dva sendvica da pojedem :laugh:
 
lepi":1rgqnpp4 je napisao(la):
Nejasno mi je ovo, kako mislite da su Zeleznice najveci gubitnici?

Jer su zbog silne zelje da se "oslobodi" SA odlucili da naprave posve novi zeljeznicki cvor u BG, koji ni nakon 40 godina ne moze da se zavrsi i cini veliko finansisjko opterecenje za drzavu a za samu zeljeznicu znaci ne mogucnost da se ulaze u prosirenje infrastrukture i njenu modernizaciju i cini je nekonkurentnom, neefikasnom ineprofitabilnom.

lepi":1rgqnpp4 je napisao(la):
Dal to znaci da stvarno mislite da je pruzi mesto u SA?

Da

lepi":1rgqnpp4 je napisao(la):
Da je napravljena gde joj je mesto ne bi postojao taj trosak.

Da je zeljeznicka stanica napravljena u Prokopu 1885-e propala bi nakon godinu dana, a Beograd danas ne bi imaovise od 50 000 stanovnika.

lepi":1rgqnpp4 je napisao(la):
U svakom sluicaju to je nesto sto je Beograd cekalo pre ili kasnije.

Naravno.
 
Uočio sam još jedan otvor u obaloutvrdi. Iz ovoga ne izgleda da izlazi bilo šta, pa je ili zatvoren nekim ventilom, ili zasut zemljom, ili je aktivni deo posebne lokalne kišne kanalizacije koju su Nemci ko zna zbog čega ipak izveli, iako se pri ovom nivou vode ne vidi da postoji nešto slično bilo gde drugde u okolini. Pošto reke zbog kiša rastu, opet će biti poplavljen i nevidljiv. Ovakvi stari i, možda zaboravljeni ili bar veoma duboki otvori, pri samom dnu rečne obale, potpuno zaobilaze zaštitu koju pruža bedem, pa bi mogli biti rizik kod poplavnih talasa. Pošto izgleda da za sada niko nema nameru da radikalno rekonstriše obaloutvrdu, budući da ih interesuje samo Promenada, čisto da negde ostane slika da i ovo postoji, pošto je otvor nevidljiv tokom maltene čitave godine. Nivo vode na ovoj slici je 161cm ili 69,9 metara nadmorske visine.

IMG_1521_resize.jpg

IMG_1519_resize.jpg

IMG_1520_resize.jpg


I malo pejsaža. Donji, vodeni, pogled na liniju gde se grad i reka susreću u Savskom amfiteatru. Ovde se očigledno odvija neki sasvim drugačiji život nego na par metara višem, zvaničnom šetalištu. Kad bi bar voda bila čista ... Inače, zaprepašćuje me koliko ljudi peca direktno u izlivu kanalizacije. Iskreno se nadam da to što upecaju jednu sami, a ne prodaju na pijaci.

IMG_1523_resize.jpg
 
RioBL":gqmr953a je napisao(la):
Da je zeljeznicka stanica napravljena u Prokopu 1885-e propala bi nakon godinu dana, a Beograd danas ne bi imaovise od 50 000 stanovnika.
.

Da je Prokop zavrsen u roku od 20.godina od pocetka gradnje, problem ne bi postojao.

Ne moras u 19.vek da ides

Edit: prihvaćena sugestija
 
Da, ali iz "nekog" razloga ni 40 godina nije dovoljno.

PS
ne moras cijeli post citirati ako zelis da odgovoris samo na jednu recenicu. Citiraj samo tu jednu recenicu :wink:
 
Zuma da li možeš da izračunaš orijentaciono na kojoj su koti ove spuštene platforme?
 
Naravno, to nije problem.

Nadmorska visina malih središnjih odmorišta obaloutvrde, tamo gde se ukrštaju rampe, je tačno 73 metra. Ovde imate otprilike bočni pogled, bez velikih skraćenja zbog kosih projekcija.

IMG_1530c_resize.jpg


Kao što se vidi, gornji nivo najniže platforme je recimo oko pola metra iznad srednjeg odmorišta. Dakle, njena nadmorska visna bi onda bila negde oko 73,5 mnv.

To znači, kad čujete da Hidrometeorološki zavod objavi da je vodostaj Save 522 cm, onda je on izravnat sa platformom. Ovde je dijagram prosečnih godišnjih vodostaja.

BNV-GodisnjiVodostajSave.jpg


Kao što se vidi, platforma će biti poplavljena veoma retko, samo kad Hidrometerološki zavod proglasi stanje redovne odbrane od poplava, odnosno nešto iznad toga, u zavisnosti od preciznosti one procene od pola metra. Redovna odbrana je ova ravna, tamno plava linja koji su povukli na 500 cm, a gornja površina najnižeg dela platforme je nekih dvadesetak cm više.
 
Kada bi se radila obaloutvrda, kako bi to radili, vadili blokove pa slagali nove ili bi samo sredili postojece?
 
Ко зна да ли уопште имају неки план за постојећу каскадну обалоутврду. На рендерима је изгледало како ће моћи да се креће по стазама, а да ће косине са блоковима бити озелењене, а ево на сликама шта смо добили. Погледајте само на овој слици у горњем десном углу електрично сандуче и размислите да вода дође до његовог нивоа, а оно у небрањеном делу.
 
Ako voda dodje do tog sanduceta onda smo u mnogo vecem problemu nego to sanduce ;)

Inace najavljuju kise i porast vodostaja pa cemo pratiti bas dokle ce doci voda mada ove godine srecom nije bio visok vodostaj u bgu.
 
RioBL":1eemvslr je napisao(la):
lepi":1eemvslr je napisao(la):
Dal to znaci da stvarno mislite da je pruzi mesto u SA?
Da

"davno bese, secam se ja" kada je profesorka filozofije u gimnaziji na uvodnom casu gudnjala kako moderno drustvo promovise pravo na sopstveno misljenje po svaku cenu, pa tako oni potpuno neupuceni mogu da "odvale" nesto i ostanu zivi, ali bitno da imaju stav.
RIO, ne mogu da se otrgnem utisku da imas manjak prijatelja ili posla u zivotu, jer si u svakoj corbi mirodjija, a argumenti i upucenost u problem su na nivou "pricajte usta da niste pusta"
 
Arapin, :kk:

vrlo dobra analiza. Jedino si profulao da imam manjak prijatelja :D
Tacno je i to da bi mi dobro doslo malo vise posla a i to sto ti je profesorka rekla, sasvim je tacno. Ja sam dobar primjer. Nisam strucnjak za zeljznice al' to me ne sprecava da "odvalim nesto i ostanem ziv". Al ima jedan problem...I ljudi koji su strucnjaci za zeljeznicu tvrde da bi zeljeznica trebala da ostane u SA.

Dragi moj arapine, slabo je ko od nas ovde na forumu strucnjak za bilo sta. Vecinom smo entuzijasti, zaljubljenici i sanjari, fantasti. Svako misli da zna tacno sta Beogradu treba. To je tako na javnom forumu i tu nema lijeka. Jedino, da se forum organizuje tako da prima clanove samo sa diplomom, strucnim zvanjem i iskustvom koji bi onda stajali iza svog imena i prezimena a ne nicka i avatara, ali to je onda nesto sasvim drugo.

Ziv ti meni bio...
 
Последњи поздрав за екипу: "било вас је 150-200"

11037223_525381570972686_5074211274814597445_n.jpg
 
Delija jesi uhvatio beleske iz Istinomera?
Ja evo polako hvatam.
 
Covek je samo potvrdio sve ono sto smo pisali ovde posle objavljivanja ugovora. Pitanje za one koji podrzavaju ovu kradlju, zasto se ovo misljenje cenzurise u svim medijima...? i da nije u pravu zasto ne moze da se cuje nigde ...nijedna TV ni novine...?
 
I?
Sta sad?
Ocekujete li da ce vlast popustati vremenom, ili nesto drugo?
Sa vecim otporom u javnosti, sto strucnoj, sto medju obicnim gradjanima, ja ocekujem samo mnogo vecu represiju i otvorenu primenu sile.
Zivi bili pa videli, a daj Boze da gresim...
 
Vrh