Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

MilisaV":964yz2k0 je napisao(la):
stf kaže da je bolje da se arapi grade sve odjednom da nam SA ne bi bio krezub.

a ja kažem da i za "krezubost" postoji zakonsko rešenje već sad, samo se treba primeti, ko zemljište ne privede nameni u zakonskom roku, zemljište mu se oduzima, a novac koji je dao za isto se ne vraća.
Да ли би под тим условима ико купио земљиште ... ?

... не бих рекао.
 
u toj matematici mi je jasno da smo mi ostali kratki za pola miliona, ali nije mi jasno kako se to u konkretnom slucaju uspeo da ugradi jos dodatnih pola miliona?
Osim ako mislis da je arapin ipak dao 1,5 miliona?
 
“Njegov idejni plan je da počistimo sve odatle, da to bude jedini zadatak Srbije, on obezbeđuje tri milijarde i sto miliona dolara za izgradnju svega; onda treba da vidimo kako ćemo i mi onda da se naplatimo prodajom toga kad se završi. To sve posle menja”, kazao je Vučić "Novom magazinu".

Niste obratili pažnju na ovaj zatamljeni deo. Verovatno tek treba da se dogovore oko svega. Nije to tek tako, mi ćemo da raščistimo, vi izgradite i zdravo doviđenja. Srbiji sleduje deo zarade od prodaje izgrađenog prostora kojim može da pokrije početno ulaganje u izgradnju novih sadržaja radi raščišćavanja tog prostora. I recimo da je tada na nuli. Ostaje joj zarada od poreza na imovinu, zaposlenih ljudi, doprinosa i td a to nije za zanemariti. Naravno da je pitanje ko će to sve kupiti i koristiti ali kako su ulagači iz UAE veliki igrači, oni su proračunati i ulažu na sigurnu dobit tako da imaju razloga zašto bi uložili.
 
Mene zanima koji ce se to privredni pomak desiti u Srbiji i Beogradu da se stvori potreba za tolikom povrsinom poslovnog prostora. Stambeni prostor ce zbog svoje ekskluzivnosti delom biti prodat u to ne sumnjam ali vecinom poslovni prostor jednostavno nema ko da popuni.
 
"Beograd na vodi": Za početak hotel i šoping mol
T. SPALEVIĆ | 09. januar 2014. 21:25 | Komentara: 0
Investicioni fond iz Abu Dabija spreman da uloži 3,1 milijardu dolara u projekat „Beograd na vodi“. Radovi počinju u septembru. U planu i izgradnja akvarijuma, sportski tereni, kulturni objekti
eko-beograd-na-vodi_620x0.jpg

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/ek ... soping-mol
 
Železničar":3jywqqvg je napisao(la):
“Njegov idejni plan je da počistimo sve odatle, da to bude jedini zadatak Srbije, on obezbeđuje tri milijarde i sto miliona dolara za izgradnju svega; onda treba da vidimo kako ćemo i mi onda da se naplatimo prodajom toga kad se završi. To sve posle menja”, kazao je Vučić "Novom magazinu".

Niste obratili pažnju na ovaj zatamljeni deo. Verovatno tek treba da se dogovore oko svega. Nije to tek tako, mi ćemo da raščistimo, vi izgradite i zdravo doviđenja. Srbiji sleduje deo zarade od prodaje izgrađenog prostora kojim može da pokrije početno ulaganje u izgradnju novih sadržaja radi raščišćavanja tog prostora. I recimo da je tada na nuli. Ostaje joj zarada od poreza na imovinu, zaposlenih ljudi, doprinosa i td a to nije za zanemariti. Naravno da je pitanje ko će to sve kupiti i koristiti ali kako su ulagači iz UAE veliki igrači, oni su proračunati i ulažu na sigurnu dobit tako da imaju razloga zašto bi uložili.

Ја сам обратио пажњу. Са те тачке су ми и уписи. Колико сам ја схватио, ми чистимо део по део, он гради по неким пројектима, заједно ваљају трећим лицима. Са тим што он креће да ради одмах оно што лично њега занима. Хотел и ТЦ

Верујем да нико није помислио да ми овако на суво и за кратко време урадимо очекивано. То ће трајати и финансирати се наредне фазе, део по део из профита. А и за сам почетак неко ће морати да подмаже или гурне кредит.
 
Сличне сумње су биле и у случају ЕрСрбие. Цела та прича да од Арапа нема ништа, да је то политички памфлет, жвака за сељака и слично. Па се испоставило да су ипак од мртваца направили нешто што је почело да доже профит, како АНТ-у, тако и држави, а прича је тек у зачетку.

Арапи су опичени и знају да улећу у моћне пројекте. Неки и пропадну, али већина се оствари. Ако је судити по ЕрСрбији, ипак нас очекује реализаија пројекта, или барем његовог дела. И да ће то бити квалитетан пројекат.
 
stf":3i46l6xl je napisao(la):
И да ће то бити квалитетан пројекат.
Тешко:
"Beograd na vodi": Za početak hotel i šoping mol

stf":3i46l6xl je napisao(la):
Арапи су опичени и знају да улећу у моћне пројекте. Неки и пропадну, али већина се оствари.
У Дубаиу је пропало на стотине пројеката па је цео тај град због почетне мегаломаније остао осуђен на стерилан изглед где пустиња и даље доминира поред толико уложених милијарди. Једини кривац за то је мегаломанија пошто су истовремено кренули да развијају неколико нових градских центара и на десетине нових насеља раштрканих на простору од 40км рачунајући да ће се то све спојити у један мегаполис.Е па то се није десило и Дубаи је остао пустиња са неколико оаза.

ППВ очигледно гради свој "Дубаи" а концепт по ком би се све градило одједном је идиотски и нереалан,поред тога што је егоцентричан и крактовид јер нисмо ни први ни последњи становници Београда,нисмо најпаметнији,најспособнији нити имамо најбољи пројекат. Свуда у свету се прво створе услови за инвестиције,направи инфраструктура,уради одржив и дуготрајан план развоја па се онда креће и изградњу.

Зато сам и сигуран да ће ови скорејевићи само докусурити град а да ћемо у центру центра града имати "шопинг мол" као доминантни објекат за вјек и вјекова - нови тц ушће.
 
У поређењу са мегаломанијом коју су радили у Добаију, Савски амфитеатар се за њих доста мањи изазов који је заокружен урбанизацијом те је далеко мања вероватноћа пропасти пројекта. Али да постоји опасност, постоји, управо зато што су Арапи опичени и имају пара и за бацање па им није фрка ако ту и тамо проћердају који милион. Они се играју.

Међутим, ако ништа друго, Београд ће добити мастер план овог појаса према којем ће почети изградња. Ако Арапи оду, мастер план ће остати и по њему се може наставити са милион других инвеститора када год буде економски могуће.
 
Нисам сигуран, али мислим да је било у неким новинама, али нема везе, барем због цртежа :D

„Београд на води“ вредан осам милијарди евра

Стручњаци којима је поверен пројекат „Београд на води“ нису “спавали” у протеклих годину и по дана. Завршено је идејно решење, прикупљени у власнички листови за више од 400 катастарских парцела. Прибављени су и сви неопходни услови јавних предузећа и других надлежних институција за измештање саобраћајне и комуналне инфраструктуре са најатрактивнијег простора од око 90 хектара – од Бранковог до новог железничког моста, ограниченог са једне стране Савом а са друге Савском улицом.



И РАКОВИЦА НА ВОДИ
Како кажу Рупар и Карловчан, циљ предузећа “Београд на води” биће и “Раковица на води”, односно да се уреди и разним садржајима оплемени простор око Топчидерске реке. Уредиће се и обала Дунава у Гроцкој. Циљ је да се активира и Велико ратно острво, споји Лидо са Земуном…

http://srbin.info/2013/10/14/beograd-na ... ardi-evra/
 
Београд добија мастер план по вољи тих опичених арапа за који је задужен грађевински инжењер хидропланинга.Тај мастер план није никаква вредност већ последњи ексер у ковчегу Београда.

Наша генерација ће остати упамћена по томе што је на две најбоље и најистакнутије слободне локације у граду направила два шопинг мола и тако Београду зацементирала статус паланке и полигона на ком се разни скорејевићи богате поганизацијом највреднијег београдског ресурса - Положаја на ушћу две велике и важне реке.
 
pa sta imas onaj deo gde je staro sajmiste gde su male kuce i stracare tu moze da se gradi sta hoces mislim znam da nisu lokacije ko usce al nije ni da su lose ;)
 
Ako masterplan, između ostalog, predviđa i izgradnju tržnog centra, to ne mora a priori da znači da je reč o nekakvom palanačkom projektu. Barselona se uoči Olimpijskih igara 1992. spustila na svoje obale, a jedan od najdominantnijih novoizgrađenih objekata je tržni centar "Maremagnum", pa se opet teško može reći sa Barsu da je palanka ili da je zbog toga izgubila svoj mediteranski šarm.

IMG_8860.jpg
 
Тржни центри су широк појам и не бих имао ништа против да се уради нешто прикладно локацији али ови су најавили највећи тржни центар у региону што само по себи доста говори.

Ако се не варам ово је тренутно највећи тц у бившој Југославији

arena_centar_344907S1.jpg


Оно поред је загребачка арена чисто да стекнете утисак о величини објекта.А обратите пажњу на локацију.Еквивалент овоме би можда била она пољана иза блока 72 на крају урбаног дела града. Да ли у било ком европском граду имате овакав тржни центар у најужем центру града? Дакле,добијамо још грђу ствар од ушћа.
 
laki72":2gdrdd29 je napisao(la):
u toj matematici mi je jasno da smo mi ostali kratki za pola miliona, ali nije mi jasno kako se to u konkretnom slucaju uspeo da ugradi jos dodatnih pola miliona?
Osim ako mislis da je arapin ipak dao 1,5 miliona?

Naravno da mislim to drugo. Jedino sto je 500.000 dao na ruke. Sto bi inace drzava otkupljivala hotel propalog preduzeca?
 
prva stvar

arapi nisu "opičeni". naprotiv vrlo su pametni i svaki dinar koji daju tri puta premere.

druga stvar.

pa naravno da će da krenu sa tržnim centrom kad srbija ima malo tržnih centara. zato i neće da grade kancelarijske prostore zato što su verovatno bolje upoznati sa našom ekonomskom situacijom od nas samih.


p.s.

moram da pohvalim deliju u ovoj temi što po mom mišljenju ima zdrave kritičke stavove.
 
Па што толико спомињете обртање динара три пута. Нека обрну, шта смета. Има мало и привреде укупно, мало производње...без њих ће и постојећи ТЦ постати сувишни. Ови ако знају боље од нас, знају и то.

Поента је да морамо да пуштамо капитал и технологије у земљу, без да завирујемо много. Нећемо ваљда да уплашимо некога. А држава је у обавези да заштити своје интересе. Бирали смо их, то је поверење. Нека раде а ми да галамимо када буду грешили и све добро.

Ја сам увек за критику, када има за шта. Ми, да подсетим, још немамо баш слику дешавања. Све је некако тек у развоју. Тако да полако...
А боли ме што ни немају људи баш неку слику наших вредности, ресурса, положаја, улоге разних постигнутих споразума... нисмо ми баш таква рупа, тиква без корена...далеко смо од гоље неког, иначе како преживесмо све ово. Чудо да се у опште рангирамо негде после свега а за многе потезе појављује се и завист у региону, запад пише о нама...
 
Delija posto si vjest sa modelovanjem i raznim alatima Zamolio bih te da uzmes ovaj mol iz zagreba i na bing mapi savskog anf stavis ovu grdosiju i recimo ovaj iz barse ,nebi bilo lose i da nakrcas SA objektima da vidimo kao bi to izgledalo
 
MilisaV":2owlcs5l je napisao(la):
prva stvar

arapi nisu "opičeni". naprotiv vrlo su pametni i svaki dinar koji daju tri puta premere.
Дубаји је препун пропалих или недовршених пројеката. Није баш за медаљу рационалности.
 
PRIOBALJE - Radovi na jednom od najvećih i najambicioznijih projekata počeće krajem 2014. godine - kaže za "24 sata" Srđan Rupar, direktor ovog projekta.
Nakon što bude usvojen master plan, na kojem već više od godinu i po dana sa arapskim kolegama rade članovi tima "Beograd na vodi", sledi rešavanje imovinsko-pravnih odnosa, dobijanje neophodnih lokacijskih i građevinskih dozvola.

- Kompleks "Beograd na vodi" će se prostirati na oko 1,5 miliona kvadrata. To je oko 90 hektara koje treba infrastrukturno opremiti. Naša prestonica će dobiti šoping mol sa akvarijumom kakvim se diči Dubai, a koji će biti najveći u ovom delu Evrope. Biće sagrađeni hoteli visoke kategorizacije, biznis i komercijalna zona, kao i mesta za stanovanje. Nećemo graditi nebodere, a naročitu pažnju smo posvetili velikim parkovskim površinama - kaže Rupar.

Projekat "Centar na vodi" japanskog arhitekte Soja Fuđimota, pobednika međunarodnog konkursa koji je organizovao grad Beograd, bio je samo prvi u nizu idejnih rešenja koji su razrađivani da bi se došlo do one koja je primenjiva u Beogradu.

Pre nego što krenu radovi koji će oživeti beogradsko priobalje, moraju da se obave brojni poslovi. Potrebno je izmestiti Železničku stanicu u Prokopu, izgraditi most kod Vinče, preseliti glavnu autobusku stanicu na Novi Beograd, završiti obilaznicu oko Beograda, čime će se izmestiti i tranzitni saobraćaj.

- Izmeštanje glavne železničke stanice i završetak beogradskog železničkog čvora, kao i stavljanje u funkciju putničkog terminala "Prokop", očekujemo do sredine 2015. Železnička infrastruktura biće uklonjena do septembra ove godine - kaže Rupar.

ROKOVI

- Železnička infrastruktura biće uklonjena do septembra 2014.
- Krajem 2014. počinju radovi na projektu "Beograd na vodi".
- Do sredine 2015. biće izmeštena glavna železnička stanica i završen "Prokop".
- Do kraja 2015. biće završen i most preko Vinče.
- Projekat će biti završen za 6 do 8 godina.
- 3,1 milijardu dolara uložiće arapski biznismen Al Abar.
- Posao će uposliti 200.000 ljudi.
- 1,5 miliona kvadrata obuhvatiće kompleks "Beograd na vodi".
- 95 odsto zemljišta je u vlasništvu države.

"Sačuvaćemo gradsko tkivo"

KULTURA - Rupar ističe da će se prilikom oživljavanja priobalja voditi računa da se ne naruši gradsko tkivo. "Poštujemo sve urbanističke parametre. Sačuvaćemo sve objekte koji su pod zaštitom spomenika kulture. Tu su svakako Beogradska zadruga, hotel ‘Bristol’, glavna zgrada Železničke stanice, zgrada ‘Pošte’, fabrika hartije, velika ložionica kod okretnice vagona gde planiramo da napravimo nešto poput Muzeja železnice", kaže Rupar.

http://www.24sata.rs/vesti/beograd/vest ... 0973.phtml
 
direktore da li se ovi rokovi odnose na rok za izgradnju projekata ili objekata?


samo bih želeo gospodi da napomenem da most u vinči treba da bude drumsko-železnički, i da ne verujem da će do 2016 godine da izgrade ni same projekte, a kamoli ceo most, železničku prugu i auto put od bubanj potoka do mosta.....
 
Mislim da projekat mosta postoji. Još pre 5, 6 godina su vršena sondiranja na trasi i obeležavani obalni stubovi, ispitivano zemljište i parcele na trasi unesene u plan. Moj drugar ima voćnjak gde treba da izgrade obalni stub a voćari u našem kraju vam sve vezano za svoju zemlju znaju do detalja.

Inače, od drugara koji radi u Savskom amfiteatru dobih info da su došla i prva rešenja o rušenju objekata kod Železničkih terminala.
 
bio bih prijatno iznenađen da projekat mosta postoji, ali ne verujem...


za mnogo puta najavljivanji auto put (put rezervisan za saobraćaj motornih vozila) ns-ru ne postoji projekat i tek sad se radi tender za projektanta koji bi uradio projekat i sve to bi trebalo da bude gotovo krajem ove godine (mislim na projekat).


zato mogu da kažem kad kažu most na vinči krajem 2015 godine, da je to čista laž.
 
I da mi sami pocistimo SA da ostane samo selena poljana, bolje mi je od trenutnih zaraslih koloseka, zardjalih i propalih vagona, sljunkara, otpada u vodi, magacina...
 
Vrh