Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Platforma je sastrane gledano komedija na njoj je jos i nekako, pristojno izgleda ta imitacija drveta zato i kazem sminka sa sve promenadom i okolnim sadrzajima.
 
Dennis Moore, Dennis Moore
Riding through the land
Dennis Moore, Dennis Moore
Without a merry band
He steals from the poor
And gives to the rich
Stupid bitch
 
milos.tro":2se1zuks je napisao(la):

Ne mogu reci da je mobilijar los. Svakako nesto novo. Kad bolje razmilim, to je u stvari minimum opremanja citavog poteza od Dorcola do Ade Ciganlije, koji Beogradu treba.

Zanima me kako ce ova lamperija sa slika da izdrzi ogroman naliv vode prilikom visokog vodostaja? Za samu terasu se ne brinem, jer se po predjasnjim slikama videlo da su sipovi duboko fundirani, al rekao bih da je drvena obloga jako kriticna.

U vezi ograde... Svaki domacin ogradi svoju avliju.

DaBo":2se1zuks je napisao(la):
Ajde molim te pogledaj opbaloutvrde u velikim metropolama pa onda komentarisi.

Ne bih da kacim slike tih obaloutvrda kako ne bih gusio temu, ali cu ti savetovati da posetis neku od tih velikih metropola kako ne bi sirio lazne informacije (da ne kazem propagandu).

U vezi zelenila na postojecoj obaloutvrdi, koje se vidi na renderima. To nije realno ocekivati, bar na nacin na koji je predstavljeno. Tu trava ne bi nikada opstala, a uklanjanjem kamenja i sadjenjem nekakvih bastica izgubio bi se sam smisao obaloutvrde jer bi oslabila.

@milos.tro Hvala za slike!
 
Igor":3vlwxjk0 je napisao(la):
da85ee96dd85314866f95ead2110d1d1.jpg

Meni se ove platforme uopste ne svidjaju.
Kao prvo, izgleda da se nalaze na metalnim stubovima, dakle na stubovima podloznim rdji zbog konstantnog plavljenja kojem ce platforma biti izlozena. Da su stubovi betonski bilo bi bolje.
Drugo, prostor ispod platformi i izmedju stubova bice uvijek ispunjeno rijecnim nanosima koji ce onda otezavati protok rijeke i stvarati dodatnu prepreku toku rijeke. Osim toga, tako zakrcene i poplavljeni stubove bice znatno teze i odrzavati pa ce brze i propadati.

Sto se ograde na promenadi tice ne vidim nikakav problem. valjda se niko ne misli kupati u rijeci.
Osim toga, nece biti moguce vezivanje splavova kao sto je to moguce na skoro svim drugim ne ogradjenim beogradskim obalama.

Sto se tice stuba Zaricevog mosta vjerovatno nije ni planirana rekonstrukcija stuba. Pretpostavljam da su uslovi odredjeni projektnoim zadatkom prosirenja mosta, takvi da odredjuju da se most prosiri bez djelovanja na stubove mosta.
 
Nadam se da ce ovaj beton ispod platforme da poravnjaju i poprave
 
Parkiranje u Savamali ne treba da bude besplatno tako da se parkiranje i na novom parkingu kod Savanove treba naplacivati ALI moja zamerka je sto parking nije u sistemu zonskog parkiranja jer bi tako stanovnicima ovog dela grada koji placaju zonsko parkiranje bar malo bilo nadoknadjeno oduzimanje stotinak parking mesta nestalih rekonstruisanjem Hercegovacke, postavljanjem jarbolja i basta kafica na parking mesta kao i zatvaranjem Mostarske ulice... Ovakvim sistemom naplate stanovnici ovog dela grada ne dobijaju nista ovim parkingom koji ce sluziti samo posetiocima Savanove koji ce svracati na sat dva na pice ili rucak...

Inace saznanje da ovaj novi parking nece biti deo zonskog parkiranja me je razocaralo gotovo isto kao i kada sam video da se ovaj gygy11 pojavio na ovom forumu! Zbog njegovog dosadnog ucestalog pisanja sam otisao sa skyscrapercity foruma jer je smarao i smarao i to je postalo mucno pratiti tako da ako se i ovde bude ponasao kao tamo pozdravicu se i sa Beobuild-om.
 
Meni je ipak najveci utisak da se stara obaloutvrda i dalje raspada...
 
Sa reke i druge obale ce sve ovo izgledati onako splavarski nakalemljeno a ne kompletno uradjena obaloutvrda.
 
kad se zabokrecina podvuce pod ovu terasu + kanalizacija...ispijaci eXpresa ce imati jednu prijatnu aromu uz jutarnju kaficu
 
Predlažem Igoru da sutra otvori temu BW Residences u okviru "Projekti u izgradnji", a da ovu temu koristimo za diskusiju i analizu, kao i do sada.

:kafa:
 
vradovic":1x61qi06 je napisao(la):
Molim te prestani. Culi smo tvoje misljenje i u redu je. Projekat je poceo ili zvanicno pocinje sutra i hajde da ispratimo desavanja a manje da se bavimo politikom
Kakva besmislica. Ovo je tako tipičan botovski komentar da može da se uokviri i koristi za predavanja. Hajde da lepo budemo pasivni i kao dobra deca samo PRATIMO šta nam odrasli rade. Naravno, pošto prethodno ućutkamo opoziciju u fazonu, dobro, čuli smo te, a sad je dosta. A zašto isto to ne kažeš i svim zvaničnim medijima koji prenose zvanične stavove? Dobro, čuli smo vas, a sad je dosta. Nego jedna informacija može da se beskonačno ponavlja svuda i na svakom mestu, da se narodu njome bukvalno ispira mozak, a druga se nikako ne sme čuti i drugi put? Da li tebi neko brani da pratiš dešavanja?

A tek dobijem napad kad neko u ovakvim okolnostima kaže da ne treba da se bavimo "politikom". Vidi, da ti objasnim osnovne stvari, kad politika prestane da bavi urbanizmom, i prepusti to nezavisnim i stručnim ljudima, kad se informacije budu širile na normalan način, kad građani budu bar ponekad pitani kako bi Grad kao njihova sopstvena kuća recimo mogao da izgleda, ONDA više ne treba da se bavimo "politikom". Inače to nije politika, to je naš život, to je Beograd i smisao postojanja ovog foruma.

gygy11, slobodno piši, i zanemari ovakve budalaštine.
 
@vradovic
Морамо да се бавимо политиком, иначе ће се она бавити нама. Да ли сам био јасан, драги мој Earl of Sandwich-а?
 
vradovic":14vjpvkl je napisao(la):
Vidis dobro pitanje ne znam samo da li ce se taj most u opste prosirivati sa dodatim stubovima ili ce recimo biti samo neka metalna platforma sa postojeceg mosta.

Most ne može da se proširi. Dakle, za sada je opcija da će da se samo "zalepe" 2 nove nezavisne konstrukcije ( da ne kažem 2 nova mosta ) sa strane a da će srednji deo, takav kakav je, ostati za tramvaj, eventualno kasnije za metro. Nešto kao Brankov most recimo. Dakle novi stubovi, nova konstrukcija...
Ljudi, ovde su svi grafički prilozi, tekst itd. i sve je u pdf formatu.

http://www.rapp.gov.rs/sr-Latn-CS/z...iobalja-reke-save-za-projekat-beograd-na-vodi

To je usvojeno, pa kako god. Manite se više sličica sa prezentacije.
 
arsa.arsa":2rlom79d je napisao(la):
Predlažem Igoru da sutra otvori temu BW Residences u okviru "Projekti u izgradnji", a da ovu temu koristimo za diskusiju i analizu, kao i do sada.

:kafa:

Slazem se trebalo bi otvoriti posebnu temu BW residences posto projekat zvaincino konacno startuje i da okacimo prve fotografije sa pocetka! :gobb:
 
Zuma":2ios7r5i je napisao(la):
A tek dobijem napad kad neko u ovakvim okolnostima kaže da ne treba da se bavimo "politikom". Vidi, da ti objasnim osnovne stvari,...

A vidi, da objasnim ja tebi neke osnovne stvari.... :D

Bavljenje politikom na ovom forumu ocito nije zabranjeno jer to moderator dozvoljava pa ce se ovakva prepucavanja i natezanja nastaviti i ubuduce sasvim sigurno. Srbija je napacena zemlja a narod opterecen politikom do te mjere da nikakv razgovor o bilo cemu ne moze da se zavrsi bez politike.

Ja sam mozda jedan od rijetkih ovde na forumu koga taj dio "diskusije" ne zanima. Nisam drzavljanin Srbije. Ne mogu da glasam nizakog u Srbiji i nemam razlog da svoje stavove zavrsavam u politickim vodama. Pojma nemam ko je u kojoj stranci u Srbiji i "ko je kakav co'ek". Zato se ovakvih diskusija klonim i ne zelim da ucestvujem u njima. Na zalost nekima i to smeta, sto je potpuno suludo :(

Kortez":2ios7r5i je napisao(la):
Ljudi, ovde su svi grafički prilozi, tekst itd. i sve je u pdf formatu.
http://www.rapp.gov.rs/sr-Latn-CS/z...iobalja-reke-save-za-projekat-beograd-na-vodi

Na kom file-u se ovde vidi izgled mosta? Sve sto sam ja tu nasao odnosi se na saobracajnice u SA.
 
Na kom file-u se ovde vidi izgled mosta?

Nema nigde izgleda, vidi se profil saobraćajnice, grafički prilog poprečni profili, mislim da je profil broj 42 ili 43, piše stari savski most, čini mi se. Obrati pažnju na 0,5m prostora sa obe strane u sredini.
 
I posle ovih privatnih fotografija - zbog čega je novinarska ekipa juče popila prekršajne prijave????
 
Kortez":3fjfxubw je napisao(la):
Nema nigde izgleda, vidi se profil saobraćajnice, grafički prilog poprečni profili, mislim da je profil broj 42 ili 43, piše stari savski most, čini mi se. Obrati pažnju na 0,5m prostora sa obe strane u sredini.

Da, 42...


...i ti si vjerovatno u pravu. Ali ovaj profil i dalje ne govori o konstrukciji mosta vec samo o rasporedu saobracajnih povrsina na gornjoj ploci.
Cini mi se da je u toku tender za rekonstrukciju mosta u kom su vjerovatno definisani svi elementi projektnog zadatka pa tako i oni elementi koji se odnose na stubove.

ja bih jos bio oprezan po pitanju ovih linkovanih dokumenata jer i rekonstrukcija promenade i hercegovacke ulice nije izvedena sasvim u skladu s tim dokumentima.
 
Bice interesantno kad dodju na sud u vezi prekrsajne prijave posto je sve snimljeno
 
Veoma malo prostora za pešake, od ograde do biciklističke staze.
Inače vizuelno deluje pristojno, ali nista spektakularno, obicno upristojavanje keja.
 
Паркинг, Херцеговачка, Мостарска ...


Pogledajte prilog 1
Pogledajte prilog 2

Нема имена шеталишта на српском језику ... И, никако да науче да натпис исте величине и изгледа на различитим језицима НЕ изгледа добро. Много је боље како је урађено на делу с подацима о паркирању:
Pogledajte prilog 3
Pogledajte prilog 4
Pogledajte prilog 5
Pogledajte prilog 6
Pogledajte prilog 7
Pogledajte prilog 8
Pogledajte prilog 9
Pogledajte prilog 10
Pogledajte prilog 11
Pogledajte prilog 12
Pogledajte prilog 13
Pogledajte prilog 14
 
Vrh