Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Ovo zaista fantasticno izgleda. Jedva cekam da zgrade malo odmaknu pa da vidimo neke fotografije ovde ;-)

Milose hvala ti na fotografijama!
 
gygy11":1ndndff3 je napisao(la):
vladimir79":1ndndff3 je napisao(la):
gygy11":1ndndff3 je napisao(la):
mekbejn":1ndndff3 je napisao(la):
Da li je istina da sutrašnji protest nije prijavljen policiji? I ako da, zašto?
Ni meni nije jasno zasto skup nije prijavljen.
Dozvoljen je samo Vesićev skup podrške. Svi ostali su odbijeni i nedozvoljeni.
Kada smo već kod ovoga zna li se gde u 13 časova? Očekujem da kordon bude na početku Gavrila Principa i Karađorđeve.
E da ,sutra ocekujte kordone, ali samo bez panike I bez bespotrebnih provokacija.Panduri nemaju nikakvog razloga da se bespotrebno isticu I njima je pun ku.ac ovih.Sto se tice komunjalne policije ,mislim da ih sutra nece ni biti.Zvizdaljke u ruke,zute patke,cegrtaljke I naoruzajte se strpljenjem I bukom. :sesir:

haha ZUTE PATKE....je li to ima neke simbolike...Nisam znao da je DS promenila logo u Zutu Patku
 
Мислим да у дискусији не треба померати фокус са кључне ствари, а то је лош уговор. Тачка. Да ли је нешто лепо или не то је већ ствар самих радова и укуса. Али, чак ни ту не постоји доследност. Ево шта нису изградили на такозваној променади.

 
На рендерима озелењена обалоутврда, а у реалности ограда. Изгубљен је и последњи део где се може нормално сићи до саме Саве.

Jer je tako lepo direktno uzivati u pogledu na ''govnaru''. Imas jos jednu ispod Gazele, za direktan kontakt :lool:

Meni se svidja kako izgleda, za sad. Ranije sam uzivala u pogledu na groblje brodova, prasincugu iz onih peskara, biciklisticka staza je pomerala kamen iz bubrega, a nocna voznja je bila pravi izazov. Bilo bi super da ne bude prenatrpano a ovako lepo sredjeno sve do Ade.
 
da85ee96dd85314866f95ead2110d1d1.jpg


Sent from my XT1039 using Tapatalk
 
Ja mislim da su trebali samo vise mesta da ostave za pesake pogotovo ako ce tu biti 200k ljudi
 
Turisticka atrakcija. Ovde se ocekuje veliki broj turista i uglavnom se ovo i pravi zbog takvih. Ako 30 dana u 5 godina platforma bude poplavljena pa neka bude. Bitno je da privlacimo turiste.

Ovo ce biti vrlo zanimljivo ispratiti.
 

jel zna neko zasto jos uvek nisu poceli da rade ove dve terase?!!!
 
Pa platforma je trebala da bude plutajuca a da se na fiksnu kaci sarkama pa im je onda neko odrzo predavaje da to nije more i da bi to prilikom velikih voda otislo u dunav
 
A na biciklističkoj stazi piše "PAZI PESACI" izgleda da arapi nemaju slova Š :)))
 
vladimir79":3knkba80 je napisao(la):
Рок за завршетак изградње 1.3.2018. Тачно за редовне парламентарне избор.
Pa brate , ako ce dve stambene zgrade da im budu predizborni "adut" onda bolje da odmah pakuju prnje iz Nemanjine. :lol:
Ovi nece izdrzati na vlasti ni kraj sledece godine a kamoli 2018. Jednostavno su se pokazali kao ekstremno nesposobni za vodjenje I zemljoradnicke zadruge a kamoli drzave.
 
Zuma":18djmxb6 je napisao(la):
Primecujete li jednu implicitnu duhovitost novog dizajna obale? Citav "krovni" koncept svega ovoga bi trebao da bude sadrzan u paroli "Silazak Beograda na reke". Medjutim sada su Beogradjani cak fizicki spreceni da dodju u iole blizi kontakt sa vodom, sto nikada do sada nije bio slucaj, na bilo kojoj Beogradskoj obali sem na delu pristanista gde je to nuzno. Izmedju ljudi i vode je postavljena metalna ograda, a tamo gde je nema je horizontalna betonska platforma koja se naglo zavrsava viseci u vazduhu. Tako da je na rampe i staru obaloutvrdu sada potpuno nemoguce doci. Za malu nijansu blize reci se moze prici samo novim stepenicama, ali su one sada nerazdvojni deo komercijalne ponude ili u nekoj drugoj funkciji privatnog korisnika obalskog prostora: Savanove, za njene kafanske stolove, ili pristana za brodove u nastavku putanje koja dolazi iz Geozavoda.

Dobrodosli u Buduci Beograd. Privatizacija i privatna eksploatacija svega. OVO je samo srce i srz novog urbanistickog koncepta koji nas ceka sirom Beograda ako vi nesto povodom toga ne preduzmete. Pocevsi od sutra, pa nadalje.

Zuma, ograda mora da postoji zbog bezbednosti. Jako je veliki skandal bio sto na primer u Zemunu prilikom rekonstrukcije dunavskog keja nisu postavili ogradu na donjem setalistu, pa su deca, igrajuci se, navodila slepog coveka da upadne u reku. Sva sreca bili su tu neki ljudi pored koji su shvativsi sta se desava sprecili tragediju. Isto tako zbog male dece je potrebna ograda, a pogotovo na ovom setalistu gde se na uskom mestu nalaze i biciklisticka i pesaska staza sa jos praceim sadrzajem. Najidealnija ograda za obale je ona na Savskom keju kod blokova 45,44, koja se moze koristiti i kao klupice.
 
DaBo":hg01h7zh je napisao(la):
gygy11":hg01h7zh je napisao(la):
Dobili su I poseban Parking Servis.Definitivno ce biti drzava u drzavi.Naplacuju sami parking,zatvarace ulice kako im se cefne u buducnosti.Ovo preti da postane zabranjeni grad, a sve zbog loseg ugovora.Ovde prakticno nece biti javnih povrsina, sve ce biti privatno ,I ulice I bulevari I parking mesta ,sve.

Ne zabranjeni grad nego UREDJENI dio grada gde nece biti divljastva tipa "parkiraj gde hoces", divlje nadogradnje i ostalog..
Vidim da se ovde mnogima ne svidja taj urdjeniji i lepsi Beograd..
Druze , gde ti zivis? U Beogradu nema "parkiranja gde hoces" vec vise od 10 godina. Ovo nije Beograd ovo je buduca privatna imovina I sve u njoj.Ako si pismen procitaj ugovor, ako nisi nemoj da komentarises sa aspekta neznanja.
 
DaBo":iwqvfcs7 je napisao(la):
Zuma":iwqvfcs7 je napisao(la):
Primecujete li jednu implicitnu duhovitost novog dizajna obale? Citav "krovni" koncept svega ovoga bi trebao da bude sadrzan u paroli "Silazak Beograda na reke". Medjutim sada su Beogradjani cak fizicki spreceni da dodju u iole blizi kontakt sa vodom, sto nikada do sada nije bio slucaj, na bilo kojoj Beogradskoj obali sem na delu pristanista gde je to nuzno. Izmedju ljudi i vode je postavljena metalna ograda, a tamo gde je nema je horizontalna betonska platforma koja se naglo zavrsava viseci u vazduhu. Tako da je na rampe i staru obaloutvrdu sada potpuno nemoguce doci. Za malu nijansu blize reci se moze prici samo novim stepenicama, ali su one sada nerazdvojni deo komercijalne ponude ili u nekoj drugoj funkciji privatnog korisnika obalskog prostora: Savanove, za njene kafanske stolove, ili pristana za brodove u nastavku putanje koja dolazi iz Geozavoda.

Dobrodosli u Buduci Beograd. Privatizacija i privatna eksploatacija svega. OVO je samo srce i srz novog urbanistickog koncepta koji nas ceka sirom Beograda ako vi nesto povodom toga ne preduzmete. Pocevsi od sutra, pa nadalje.

Ogromnoj vecini se ovo svidja pa tako i meni..
:lol:
Ko je ovaj, hebo te?!
 
Zna li neko kako ce da rese parkiranje za sve te zgrade. Ok pretpostavljam da ce biti 2-3-4 nivoa ispod zemlje ali zar nece to biti onda ispod nivoa reke?
 
Projekat ima toliko veliki negativan uticaj na budzete grada I drzave , da je po meni nemoguce odvojiti ga od sire slike. Mozemo mi ovde sad odjednom svi kompletno da pocnemo da ignorisemo tu cinjenicui da samo pratimo ovo malo gradnje I da se odusevljavamo kako se spiskava tesko stecena gradska I drzavna imovina, ali to nece promeniti sustinu ovoga.Ja licno mogu da prestanem da pisem o stetnosti projekta , ali to nece promeniti stvarnost gradskih finasija u buducnosti koje ce biti trajno osakacene sto se ovaj projekat bude vise odugovlacio.
Sinisa Mali je juce u Kaziprstu rekao da drzava nece uzimati 130 miliona kredita od arapa , koje su stavljene kao mogucnost u ugovoru, jer kaze, mi imamo para u budzetu za to, a da vas podsetim, pre godinu dana od penzionera je uzeto 200 miliona evra od penzija za citavu ovu godinu. Dakle, nemamo pare za penzije , ali imamo pare za nejasne mutne I stetne ugovore za nasu ekipicu. Mogu arapi da poplocaju citavSavski kej zlatnim plocicama, to nece promeniti realnost da su to u stvari nase pare kojima se oni kurce!
 
Molim te prestani. Culi smo tvoje misljenje i u redu je. Projekat je poceo ili zvanicno pocinje sutra i hajde da ispratimo desavanja a manje da se bavimo politikom
 
vradovic":imjqx93n je napisao(la):
Molim te prestani. Culi smo tvoje misljenje i u redu je. Projekat je poceo ili zvanicno pocinje sutra i hajde da ispratimo desavanja a manje da se bavimo politikom
OK , nema problema.Ovako su me I sa jednog drugog threada terali pre dve godine,kad sam pisao sve ono sto se na kraju ispostavilo jos gore nego sto sam ja mislio,ali ja ne zelim da remetim nirvanu ostalima, neka vam(nam) je sa srecom sa ovim kriminalom, videcemo se za par godina ponovo ovde , pa da zajedno placemo nad sudbinom, osim ako Bog da , da se ovo do tada raskrinka , pa da svi slavimo.
Pozdrav
 
relja":3nm8qegr je napisao(la):
Igor":3nm8qegr je napisao(la):
da85ee96dd85314866f95ead2110d1d1.jpg


Sent from my XT1039 using Tapatalk


Zašto bi neko pravio platformu koja će da bude poplavljena?
Meni nije jasna ta rasveta koja ce biti pod vodom.

Inace pristojno sve to izgleda usminkano a za dalje cemo videti.

Nije mi jasno ovo oko prosirenja Zaricevog mosta posto su kod prvog stuba postavili tu platformu kako misle da prosire taj stub
 
Vidis dobro pitanje ne znam samo da li ce se taj most u opste prosirivati sa dodatim stubovima ili ce recimo biti samo neka metalna platforma sa postojeceg mosta.
 
Igor":hfauqviy je napisao(la):
relja":hfauqviy je napisao(la):
Igor":hfauqviy je napisao(la):
da85ee96dd85314866f95ead2110d1d1.jpg


Sent from my XT1039 using Tapatalk


Zašto bi neko pravio platformu koja će da bude poplavljena?
Meni nije jasna ta rasveta koja ce biti pod vodom.

Inace pristojno sve to izgleda usminkano a za dalje cemo videti.

Nije mi jasno ovo oko prosirenja Zaricevog mosta posto su kod prvog stupa postavili tu platformu kako misle da prosire taj stub

Podvodna rasveta - ako može u bazenim i fontanama, može i u Savi.

Ušminkano? Ja vidim nabudženu platformu i izmučenu obaloutvdu.



A tošto ti/nam nije jasno, nije nam jasno zato što se sve krije od javnosti, menja se u hodu a mi smo stavljeni pred svršen čin.
 
Vrh