Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

The Jardins de la Palud, an Urban Park Along the Elorn Quays by Urbicus, France

The_Jardins_de_la_Palud-by-Urbicus-02.jpg


The_Jardins_de_la_Palud-by-Urbicus-07.jpg


The_Jardins_de_la_Palud-by-Urbicus-12.jpg


AUREÀ CUADRADO GARDEN, Barcelona, Spain

Les-Corts-Skatepark-01.jpg


Symantec Chengdu Campus, Chengdu, CHINA

Symantec-Chengdu-Tom-Fox-05.jpg


Poppy Plaza, Calgary, Alberta (kombinacija kortena i dekinga)

Poppy_Plaza-the_marc_boutin_architectural_collaborative-02.jpg


Poppy_Plaza-the_marc_boutin_architectural_collaborative-03.jpg
 
Sve je to lepo ali nasa obaloutvrda je daleko zahtevnija jel imamo ozbiljnije vece reke sa gotovo sam siguran vecim oscilacijama u vodostaju.
 
Od ovih fotografija Beograd ispade jos i najbolji :)

Jedini problem za sada je previse malo prostora za pesake.
 
Људи, на које гране смо ми спали? Који архитекта је заслужан за ову "променаду"? Је л` сме он да буде безимен? Па, људи су добијали октобарске награде за осмишљавање београдских обала (Б. Јовин). Није ово обала неког потока на периферији Трговишта.

Такав је цео пројекат БнВ: провинцијалан, осредњи, плагијаторски, буразерски, кич, безимен, сив, скоројевићки...
 
Sasa nemoj ih izazivati oni jedva cekaju takva pitanja da bi poceli da sire svoj "politicki" besplatan marketing ovde. Posto ocigledno da su i sebe i nas toliko zavili u crno da nemaju da plate ko ljudi reklame.

Totalna nebuloza. Ovo ce biti odlican projekat i smatram da samo treba nastaviti dalje.

Hajde da vidimo sutra svecano otvaranje i neke fotografije ili video zapise sa istog!
 
sasa901":a2r1nffn je napisao(la):
Bulbulderac17":a2r1nffn je napisao(la):
12019982_524861411024702_1102651200988672861_n.jpg


aj samo neko nek mi kaze sta hoce ovi sa patkom ? da ostane onako smece dole i da je nesredjeno ???


Дај човече не вређај здрав разум! Људи из струке су написали хиљаде постова и образложиили шта се тражи. Читаш ли уопште ? Зашто то плитко спиновање?
 
sasa901":2gepckny je napisao(la):
aj samo neko nek mi kaze sta hoce ovi sa patkom ? da ostane onako smece dole i da je nesredjeno ???

vradovic ":2gepckny je napisao(la):
Sasa nemoj ih izazivati oni jedva cekaju takva pitanja da bi poceli da sire svoj "politicki" besplatan marketing ovde. Posto ocigledno da su i sebe i nas toliko zavili u crno da nemaju da plate ko ljudi reklame.

Totalna nebuloza. Ovo ce biti odlican projekat i smatram da samo treba nastaviti dalje.

Hajde da vidimo sutra svecano otvaranje i neke fotografije ili video zapise sa istog!

Ma ja se sa vama potpuno slazem, potpuno ste u pravu. Pa posto vidim da ste kao pravi rodoljubi i da vam je bitan ekonomski prosperitet zemlje, da se domaca radna snaga koristi, da nam bude lepse prostor u kom zivimo, imam jedna predlog za vas dvojcu. Ja vama da potpuno rekonstruisem stanove, potpuno opremim i to sve sa domacim materijalima i proizvodjacima, zaposlim po 10-toricu za svaki stan direktnih radnika + sto podizem proizvodnju u domacim fabrikama pa treba racunati i te radnike, a vi meni lepo prepisete stan uz klauzuli da mogu da uzmem kredit za to renoviranje a kao garanciju vas, tj posle moj stan stavim na hipoteku. Odlicno zar ne! Podizem ekonomiju zemlje, zaposljavam ljude, investiram u vase stanove,kupujem domace proizvode, vi dobijate lepsi stan. Sjajno! Mozemo se dogovoriti da posle taj vas/moj stan prodamo i da delimo zaradu u odnosu 68/32% u moju korist jer ipak ja ulazem sredstva i kes a ne vi. Moze?

p.s Jos kad bi ubedili Vucica, i recimo jos 2000 rodoljubivih naprednjaka kao sto ste vas dvojca da isto tako daju stanove za renoviranje, to bi bilo 20.000 novozaposlenih ljudi. Kakav podsticaj za domacu ekonomiju!!!!
 
На страну политички и економско аспекти пројекта, та бициклистичка стаза која пролази кроз пешачку зону отприлике дође као и улица, а колико ће пешаци и бициклисти поштовати међусобне зоне се види и из приложених кадрова. А тих шест (?) клупа изгледа као да је постављено толико близу ограде да је немогуће седети окренут према реци, што би ваљда и била цела поента. Моја идеја опуштања крај воде свакако не подразумева окретање леђа тој води и посматрања догађања на бициклистичкој стази. Све је некако скучено и пренатрпано.

А и она табла је тако аљкаво урађена. Испод 'Belgrade Waterfront ' пише, 'SAVA PROMONADA', па се онда наставља ћирилицом уз енглески превод. 'SAVA PROMONADA'? Који је то језик? Нити је српски - у ком случају су требали употребити ћирилицу као и на остатку табле, а и било би 'Савска' - нити је енглески, јер је на енглеском само 'Promonade'. Иначе, превод на енглески на остатку табле је.. хајде ето, пролазан, али далеко од савршеног.
 
Da lepo si primetio i meni je bas zapalo za oko da su klupice preblizu ogradi i pitanje je da li ce biti mesta da se komotno sedne i uziva u pogledu kroz ogradu :)

Verovatno je u pitanju neki novi nama nepoznati marketinski trik da se gleda u kafic ili ove mobilne kioske kako bi proradio potrosacki duh ili jednostavno potreba za nekim osvezenjem ili klopom.
 
Да ли су отвори у огради довољни да приме просечне бутине? Можда би тако некако могло..

Можда је ово све од стиропора, или неки високорезолуцијски рендер.. Не верујем док не седнем.
 
milanche":y1zud0sv je napisao(la):
sasa901":y1zud0sv je napisao(la):
aj samo neko nek mi kaze sta hoce ovi sa patkom ? da ostane onako smece dole i da je nesredjeno ???

vradovic ":y1zud0sv je napisao(la):
Sasa nemoj ih izazivati oni jedva cekaju takva pitanja da bi poceli da sire svoj "politicki" besplatan marketing ovde. Posto ocigledno da su i sebe i nas toliko zavili u crno da nemaju da plate ko ljudi reklame.

Totalna nebuloza. Ovo ce biti odlican projekat i smatram da samo treba nastaviti dalje.

Hajde da vidimo sutra svecano otvaranje i neke fotografije ili video zapise sa istog!

Ma ja se sa vama potpuno slazem, potpuno ste u pravu. Pa posto vidim da ste kao pravi rodoljubi i da vam je bitan ekonomski prosperitet zemlje, da se domaca radna snaga koristi, da nam bude lepse prostor u kom zivimo, imam jedna predlog za vas dvojcu. Ja vama da potpuno rekonstruisem stanove, potpuno opremim i to sve sa domacim materijalima i proizvodjacima, zaposlim po 10-toricu za svaki stan direktnih radnika + sto podizem proizvodnju u domacim fabrikama pa treba racunati i te radnike, a vi meni lepo prepisete stan uz klauzuli da mogu da uzmem kredit za to renoviranje a kao garanciju vas, tj posle moj stan stavim na hipoteku. Odlicno zar ne! Podizem ekonomiju zemlje, zaposljavam ljude, investiram u vase stanove,kupujem domace proizvode, vi dobijate lepsi stan. Sjajno! Mozemo se dogovoriti da posle taj vas/moj stan prodamo i da delimo zaradu u odnosu 68/32% u moju korist jer ipak ja ulazem sredstva i kes a ne vi. Moze?

p.s Jos kad bi ubedili Vucica, i recimo jos 2000 rodoljubivih naprednjaka kao sto ste vas dvojca da isto tako daju stanove za renoviranje, to bi bilo 20.000 novozaposlenih ljudi. Kakav podsticaj za domacu ekonomiju!!!!
dal ti stvarno mislis da je to tako ?
ps samo sacunaj kolko je ljudi sto su ziveli u tom delu dobilo stanove za normalan zivot
al izgleda ovde u srb uvek neko mora da bude "pametan" da se buni za sve
 
Zuma":31etao3a je napisao(la):
relja":31etao3a je napisao(la):
Zuma":31etao3a je napisao(la):

STF, da li je to ta lepša obala?


SNS nam ogradio Savu, sad imamo pogled na reku kroz rešetke.

Relja, nije baš tako strašno, mada je za mene i to previše. Ovde se nasuti teren spušta da bi se spojio sa starim delom keja. Nivo šetališta je viši otprilike od pristana nadalje. Tu gde ovaj čuvar sedi, tu su inače stopala ljudi u daljem delu keja. Pravu visinu ograde vidiš tamo gde se sedokosi čovek sa ženom naginje preko ograde. Njima je ograda otprike u nivou grudi ili neznatno ispod toga zbog nižeg ugla snimanja.


OK, verovato si u pravu (izvinjavam se STFu). Ja sam bio prošle nedelje na ulazu u gradilište kod Brankovog mosta, pre postavljanja rešetke, i zbog visine zidića na tom mestu mi deluje da rešetka zatvara pogled.

Kako god, potpuno nepotreban element.

Jedini razlog za postavljanje ograde je da ne može da se sedi na zidiću, kao što može duž leve obale, i kod mostova i u savskim blokovima ,
Može da se sedi ili na tih nekoliko klupa, ili u - SavaNovi. A sve ovo se i radi samo zbog SavaNove...
 
Пантограф":3pcwyhzo je napisao(la):
Људи, на које гране смо ми спали? Који архитекта је заслужан за ову "променаду"? Је л` сме он да буде безимен? Па, људи су добијали октобарске награде за осмишљавање београдских обала (Б. Јовин). Није ово обала неког потока на периферији Трговишта.

Такав је цео пројекат БнВ: провинцијалан, осредњи, плагијаторски, буразерски, кич, безимен, сив, скоројевићки...



Ja sam Jovinu i njegovim kolegama beskrajno zahvalan na ovome što su nam ostavili.
Zadužili su Beograd kao retko ko, ali se uticaj njihovog dela na naše živote uzima zdravo za gotovo...
 
Fotka sa Hafenom je bio mali off,na promenadi je sasvim drugačija situacija paralelno imamo prugu i širinu obale nekih 15-25m (doduše po ugovoru pruga bi trebala da bude uklonjena za cca 4godine,u praksi teško izvodljivo).

Na širini obale bi se moglo dobiti postavljanjem stepenastih platformi ka reci celom dužinom promenade npr. deking varijanta (koliko sam pročitao one dobro podnose vlagu pa i povremena plavljenja kojih će svakako biti).

Ako se setite jednog od rendera predvidjene su platforme ka reci:
120491491616474348619695.png
 
Milose izvini jel mozes da pojasnis ovo oko pruge. Na koju mislis i gde je ona trenutno u odnosu na render.


Bilo bi dobro da su predvideli stazicu za onaj vozic sto vozi oko Ade pa da mu se prosiri trasa da ide od Dorcola do Ade ;-)
 
Mislim na teretnu prugu kojom se prevoze opasne materije, na renderu je nema jer je predvidjeno kompletno račišćavanjenje SA za 4g i 3 meseca po ugovoru:


Iskoristio sam par fotki koje sam ranije postavljao gde se moze najbolje videti rastojanje klupa od obale:
Pogledajte prilog 3
Na ovoj lokaciji preko puta kioska se možete slobodno okrenuti ka reci (ako niste pri kinti,da vam klopa ne pravi zazubice,jedino ne znam kakav je pravac vetra :wink: )
Imamo i ovu poziciju klupa:
Pogledajte prilog 2
Ako pogledate poprecni profil klupa videćete da na prvoj fotki možete sadeti i ka i nasuprot reke,dok na drugoj po profilu klupe kao i blizini ograde je logičnije da budete okrenuti nasuprot reke.

Ima još jedan detalj koji može možda da vas zbuni
Pogledajte prilog 1
Pogledajte prilog 4
teren šetališta se ovde postepeno diže (šetalište nije naime ravno),pa se na viši nivo šetališta ovde nastavlja platforma, nema obaloutvrde.
 
A kakav je plan za obaloutvrdu, da ostane ovako raspala ili se radi? AKo se ne radi onda nema brige, taman ce sve lepo da se raspadne za par godina...

A sto se tice tuzne sudbine Dvoristanceta, improvizovane kafane u novohipsterskom stilu /ulaganje 0, cene ko na Stradunu/ nek su vas srusili klosari sa cenom piva od 400 din. :sesir:
 
Milose treba te postaviti za Predsednika ovog foruma :)
Hvala ti na fotografijama i objasnjenjima. Ovo sada deluje bas kao da ima nekog smisla.


Reci mi samo za ovu prugu jel to znaci da tu u teoriji jednog dana ima sanse da se prosiri pesacka zona?
 
Samo da vas podsetim danas u 13h protest. Očekujem vas skoro sve.

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Podržavam i pozdravljam sve kolege koji danas izlaze na protest.
Žao mi je što nisam u BG, da se pridružim. :gobb:
 
Зума. Не разумих добро. Да ли су објавили све прилоге уговора, у оригиналу и превод?
 
Ovako sa slika deluje da materijali koji se koriste i nisu toliko loši, ali sama struktura šetališta je prosek, malo prostora od ograde, klupe preblizu, potpuno druga priča u odnosu na render, što govori o tome da će se preostali deo Savskog amfiteatra graditi ad hoc i ko zna šta će ispasti.
Inače, na forumu nas je malo objektivnih, imamo dve vrste botova, svi se ubiše od ljubavi prema rekama, a verovatno vikendom uživaju u nelegalnim vikendicama na Medjici i drugde.
 
Vrh