Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

stf":17vy843s je napisao(la):
....

relja":17vy843s je napisao(la):

Реља, ја сам написао да је свако уређење јавних површина - јавни интерес. Вероватно се кеј не би шминкао још барем 15 година да нема Саванове, то је истина. Али јавни простор користимо сви а његово уређење је јавни интерес где год се тај јавни простор налазио и који се год објекат наазио на њему или у његовој близини. Зар не?


Ovaj javni prostor se uređuje samo zbog jednog privatnog ugostiteljskog objekta. Objekta podignutog na javnoj površini.
Ne sređuje se zbog nas bicklista, ne uređuje se zbog šetača, već zbog privatnika bliskog ljudima u vlasti.

A kao što sam i rekao - biciklistička staza će biti zatvorena do kraja sezone lepog i toplog vremena i biće otvorena kada počnu kiše.

Ovo niko od nas nije ovo tražio.
Iza ovoga stoji samo privatni interes i ništa više.
 
Da su naprednjaci ovako uvek efikasni u izdavanju gradjevinskih dozvola odavno bismo kupovali u Lidlu i Ikei, a i bile bi mnogo veće strane direktne investicije. Partijski zadaci su u ovoj zemlji uvek išli preko reda.
 
Zasto je za naselje tipa Belvil/Stepa Stepanovic uz Savu uopste potreban strani investitor/partner sa arapskog poluostrva?

BnV nije nista zahtevniji ili napredniji projekat od naselja Stepa Stepanovic ili Belvil, bajati prevazidjeni urbanizam zaostao u 20. veku: nekoliko ulica za automobile, parkic za mirnu savest, bezlicne zgrade nabacane izmedju spomenutih ulica bez ikakvog smisla ni urbanistickog niti estetskog.
Puko popunjavanje zatecenog prostora.

- Nikakva veza sa postojecim gradskim jezgrom
- Nepostojeca sredstva za masovni prevoz
- Oodnos prema reci losiji nego pre 50 godina u ovom istom Beogradu
- Komercijalna strategija na nivou Budva/Sutomore
- Estetika stancovanih projekata za spanska predgradja
- Imidz trecerazrednog evropskog provincijskog grada

Pa zar ovako jednostavan i osrednji projekat ne moze da izvede kao u Stepi domaca struka sa domacim kapitalom na domacoj zemlji ?

Moze, sve ostalo je najobicnija pljacka.
 
vladimir79":25vp9dhn je napisao(la):


Komunalna policija sprečila je danas snimanje emisije Istinomer i podelila prekršajne prijave okupljenoj novinarskoj ekipi i članovima inicijative Ne da(vi)mo Beograd.

"Desetak komunalnih policajaca, zajedno sa privatnim obezbeđenjem, verbalno su nas napali uz guranje i povike kako se radi o privatnom posedu, dok smo pokušavali da snimimo emisiju na obali Save", naveli su predstavnici inicijative Ne davimo Beograd na svom Facebook profilu.

Iz Istinomera poručuju da su prijave dobili jer vlasnici Savanove ne žele da se snima oko "štanda".


Trebalo bi da objave te prekršajne prijave.
Da li je moguće da Komunalna policija sprečava novinare da fotografišu gradilište na "javnom prostoru", koje građani fotografišu svakoga dana, sa obrazloženjem da se radi o "privatnom posedu" i da za to novinarima izdaje prekršajne prijave???
 
gygy11":118ysqd2 je napisao(la):
Nego niko da nam odgovori, da li ce Beograd biti vlasnik 32% ovog hotela BW I ako nece ,zasto nece?

Naravno da neće. Zajedničko preduzeće raspolaže sa zemljištem i 150 mil evra keša. Slobodno je da ulazi u kakve god aranžmane sa trećim licima, sa ciljem da se zida i pravi profit. Kad se napravi hotel i proda (ili da u zakup), nama, državi Srbiji, pripada 32 % profita, a ne kvadrature.
 
Другим речима, може да нам припадне и 150 евра. Тако ће и да буде.


Ево шта каже овај на покојној 92-ци:

"Prvi profit od Beograda na vodi za 2,5 godine"
Gradonačenik Beograda Siniša Mali rekao je u Kažiprstu da profit od Beograda na vodi treba očekivati za 2,5 godine.


“Najpre da kažem da je izdata građevinska dozvola za početak radova koji kreću u nedelju, a juče je potpisan ugovor sa Starvud grupom o izgradnji prvog W hotela koji će imati 5+ zvezdica, izgradnja će početi od prvog kvartala naredne godine i to pokazuje da imamo poverenje investitora“, rekao je Mali.

Iako je najavljeno da investicija iznosi 3,5 milijardi evra, u ugovoru stoji cifra od 300 miliona evra.

“Ne znam odakle je 300 miliona evra mala cifra, ne znam da li se ijedan projekat u zemlji ili regionu radi sa tolikim novcem, a to je novac samo za prvu fazu, odnosno izgradnju 300 hiljada kvadratnih metara. Ukupna investicija je 3,5 milijardi evra za dva miliona kvadrata koji će se graditi u narednih 20 godina, 300 hiljada je dovoljno za prvu fazu prvog koraka i to je investicija u kešu kakve dosad nije bilo u Srbiji“, dodao je Mali.

Na konstataciju novinarke B92 da u ugovoru stoji da 150 hiljada stiže od investitora, a 150 kroz kredit, Mali je odgovorio da mu takvi navodi liče na izjave iz Demokratske stranke i njenog funkcionera Balše Božovića.

“150 miliona evra stiže u kešu, 150 miliona takođe u kešu kroz pozajmicu osnivača za prvu fazu. Na svaki dinar ulaganja dobijate još jedan za razvoj BDP i to je važan projekat za nas jer pokreće privredu. Srbija ulaže 98 hektara neizgrađenog zemljišta gde se nalaze stotine objekata koji su nelegalni, to su straćare, barake od kojih ni Srbija ni Beograd nisu imali korist“, dodao je Mali.

On je je istakao i da Srbija i Beograd sada imaju “nulu“ i da imaju mogućnost dobijanja trećine profita od investicije od 3,5 milijardi evra.

“Prvih 300 miliona je za 300 hiljada kvadrata, čija gradnja će krenuti za osam do deset meseci, a prvi profit će stići za 2,5 godine od danas. Pokušavamo da privučemo investitore, da možemo da investiramo, da zaposlimo ljude“, rekao je Mali.



То је пи-ар стратегија за будућност: на нули смо, шта хоћете, више немамо бараке, људи су имали посао, повећали смо БДП...
И поклонили толике хектаре у центру града (то неће да кажу).
Пљачка миленијума.
 
https://www.youtube.com/watch?t=865&v=QG2iEF3lD18

Слуге режима сте
браните богате
бијете народ за мале паре
штитите лопове

Гледајући ово само се надам да ћу за живота видети како народ устаје и доводи тирјанина к познанију права.
 
Administratori mogu slobodno da zakljucaju ovu temu dok ne dodje do sudskog epiloga ove svinjarije. Verujem da ce tako i biti cim se promeni sadasnja vlast.

Mozete da postavljate neke vesti iz medija o radovima, kako bi se ipak pratio "projekat", a izbegli bi ova prepucavanja koja ne vode nicemu dok sud ne kaze svoju rec. Uglavnom je ljudima jasno o cemu se ovde radi i nista nece promeniti to misljenje, koliko god se spinovalo i skretalo sa teme, samo se trosi "papir" i zagadjuje forum.
 
Malo me plasi nedelja i dani koji dolaze. Ljudi su na granici pucanja, tolerancija za bahatost je ravna 0.
 
I ja sam za zaključavanje teme iz više razloga, izmedju ostalog i zbog bezbednosti samog foruma i njegovog tehničkog opstanka. Ne želim da paranoišem ali znamo na šta su sve ovi spremni da bi se opravdali.
 
Delija":3oeso7ge je napisao(la):
https://www.youtube.com/watch?t=865&v=QG2iEF3lD18

Слуге режима сте
браните богате
бијете народ за мале паре
штитите лопове

Гледајући ово само се надам да ћу за живота видети како народ устаје и доводи тирјанина к познанију права.
Hoces Delija, hoces, imali smo mi i goreg I mnogo opasnijeg tiranina od ove smejurije ,pa smo ga priveli spoznaniju prava! Cim se imbecili usude prvi put da upotrebe policiju protiv naroda tu im je bolan kraj.
A onda lepo da ti I ja nastavimo ko ljudi da se pljujemo I prepucavamo na ovom I nekim drugim threadovima oko toga da li je polu-metro polu-metro ili pravi metro itd. :lol:
Nije mi jasno,kako je ljudima bilo sta nejasno oko teskog kriminala u ovom poslu,kad smo se Delija I ja od samog samcatog pocetka ove prevare apsolutno , bez ikakvog prethodnog dogovora sto je apsurdno I dovoditi u sumnju, postavili gotovo identicne argumente da je ovo nista drugo do najbrutalnija pljacka grada Beograda I Srbije I svih njenih gradjana? Pazite oko ovoga postoji opsti koncenzus u drzavi od strane citave njene elite, pocevsi od advokata,arhitekata,urbanista,pravnika,sudija (onih koji smeju ista slobodno da kazu), profesora prava...jednostavno niko ozbiljan ne postoji u drzavi Srbiji a da nije rekao da je ovo najbrutalnija pljacka I uzurpacija drzave u poslednjih ko zna koliko decenija unazad.
Cemu onda dalja rasprava o ovome? A sto se ostalih tice, lepo kaze nas narod, coravom namigivati ili gluvom govoriti, isto ti se 'vata.
 
ssimovic":1k2915ri je napisao(la):
gygy11":1k2915ri je napisao(la):
Nego niko da nam odgovori, da li ce Beograd biti vlasnik 32% ovog hotela BW I ako nece ,zasto nece?

Naravno da neće. Zajedničko preduzeće raspolaže sa zemljištem i 150 mil evra keša. Slobodno je da ulazi u kakve god aranžmane sa trećim licima, sa ciljem da se zida i pravi profit. Kad se napravi hotel i proda (ili da u zakup), nama, državi Srbiji, pripada 32 % profita, a ne kvadrature.
Drugim recima, arapin kao vecinski vlasnik svega ovoga ce da proda 2 hektara ,recimo lancu hotela za recimo 20 miliona evra, taj lanac hotela ce sam da izgradi hotel, a drzavi Srbiji ce da pripadne samo 32% od cene po kojoj je prodato zemljiste, odnosno oko 6 miliona evra , a arapi ce da uzmu 14 miliona evra, a da banku zutu nisu dali za zemljiste I da nisu ulozili u gradnju hotela, jer im se tako moze po ugovoru?
 
tragac":3f8ev99y je napisao(la):
I ja sam za zaključavanje teme iz više razloga, izmedju ostalog i zbog bezbednosti samog foruma i njegovog tehničkog opstanka. Ne želim da paranoišem ali znamo na šta su sve ovi spremni da bi se opravdali.
Tema nece biti zatvorena.

Dovoljno je samo drzati se forumaskih ali i pravnih pravila tj bez medjusobnog prepucavanja i etiketiranja i u zakonskim okvirima bez pozivanja na nasilje i sl nelegalne aktivnosti.


Takodje zaista apelujem a negde i savetujem za sto manje nervoze jer nije ovo prvo javno ili privatno gradiliste koje pratimo a gde postoji javna dilema i kritike.
 
Ne treba nikako zaključavati temu. Argumentovano i stručno mnogi forumaši objasnjavaju zašto i koliko je štetan ovaj projekat.


ps. Ode Dvorištance u istoriju.. Sve ove zgrade na maketi BnV ne vrede ni stoti deo Toplica i Dvorištanca. Atmosfera i duh grada koji se ne kupuje a evo nestaju zbog pohlepe i primitivizma
 
Ћутање = Предаја. Да је тема психички напорна, нема сумње, али они којима је стало до добробити заједнице не могу за затварају очи и поклапају уши дог звери неометано бесне.
 
Ja sam bio protiv rusenja tog dela ali su me argumenti misilm relje i jos nekih naveli da promenim misljenje tj da je ulicni front za tih stracara i lazne spanske kuce daleko reprezentativniji i dobija se sirina.
 
Јесу ли објавили из кафане колико ће да се наплаћује пролазак поред исте?
 
zidar":ruroz3a2 je napisao(la):
Zasto je za naselje tipa Belvil/Stepa Stepanovic uz Savu uopste potreban strani investitor/partner sa arapskog poluostrva?

BnV nije nista zahtevniji ili napredniji projekat od naselja Stepa Stepanovic ili Belvil, bajati prevazidjeni urbanizam zaostao u 20. veku: nekoliko ulica za automobile, parkic za mirnu savest, bezlicne zgrade nabacane izmedju spomenutih ulica bez ikakvog smisla ni urbanistickog niti estetskog.
Puko popunjavanje zatecenog prostora.

- Nikakva veza sa postojecim gradskim jezgrom
- Nepostojeca sredstva za masovni prevoz
- Oodnos prema reci losiji nego pre 50 godina u ovom istom Beogradu
- Komercijalna strategija na nivou Budva/Sutomore
- Estetika stancovanih projekata za spanska predgradja
- Imidz trecerazrednog evropskog provincijskog grada

Pa zar ovako jednostavan i osrednji projekat ne moze da izvede kao u Stepi domaca struka sa domacim kapitalom na domacoj zemlji ?

Moze, sve ostalo je najobicnija pljacka.

Zato što za opremanje lokacija poput Stepe, Belvila za gradnju nije potrebno milijardu evra.
Ni u kom slučaju nije realno da država samostalno radi ovaj projekat sama jer jednostavno mi nemamo te pare.
Vi mislite da niko u SFRJ nije video da je ovaj deo Beograda najatraktivniji za gradnju?
Zbog toga je potreban strani (onaj koji ima pare) investitor.

Ono što smo mi učinili jeste da smo potpisali ugovor sa strancem (nema ni 1/10 deo para potreban za ceo projekat), a da smo trošak komunalnog opremanja od milijardu evra ostavili nama. Milijardu koju trenutno nemamo niti smo je imali u prošlosti. Možemo samo da je obezbedimo otimanjem po Srbiji ili zaduživanjem. Uz sve to strani investitor nema apsolutno nikakav rizik i 100% je finansijski zaštićen dok sve rizike poslovnog poduhvata preuzima država Srbija.

Po ovim uslovima i ja bih sa 100 evra ušao u ovaj projekat jer znam da nemam ništa da izgubim.
 
Igor":2qqya89o je napisao(la):
Ja sam bio protiv rusenja tog dela ali su me argumenti misilm relje i jos nekih naveli da promenim misljenje tj da je ulicni front za tih stracara i lazne spanske kuce daleko reprezentativniji i dobija se sirina.

Verujem da je tako. Meni je bila sjajna atmosfera i zanimljivi ljudi u prostoru ispred tih stracara. Ispred Toplica trade na onim razvaljenim stolicama i klupama bilo je vise biciklista i ljudi nego na nekim splavovima. O duhu i atmosferi grada je tesko raspravljati ali cini mi se da je ostalo malo mesta u gradu gde nema foliranja i poziranja
 
Vrh