Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

milanobelgrade":3bz5ajel je napisao(la):
savski2.jpg


Видећемо да ли ће икада арапи нешто градити овде али ако ништа...мало подсећање..како је то некад изгледало...ако ништа рашчишћен је овај хаос...донекле :kafa:

"Ulica Brance Kromanovic"? :D
 
tragac":2odfoxh0 je napisao(la):
Inače danas je bici staza funkcionisala normalno a znakovi upozorenja su prekriveni crnim kesama

Izgleda da tamo ipak radi neko normalan.
 
PredragT":3ild1rzo je napisao(la):

RioBL":3ild1rzo je napisao(la):
Na ovoj zadnjoj slici koja je izgleda iz BG....

Izvini, nemoj mi zameriti ili misliti da imam nesto licno protiv tebe, ali ovakve konstatacije te potpuno diskredituju.
Nemam kompleks na koji opstinski i gradski funkcioneri stalno podsecaju "rodjen u Beogradu" ili bilo sta slicno, ali ne prepoznati ulicu sa slike a onda na forumu pricati kako bi trebalo urediti neki deo grada je jednostavno... smesno.

Bez imalo sale: ako zelis da se bavis takvim stvarima, SJAJNA sveza igrica za to:
SJvhLqUG.png


Ovako jako podsecas na onog arhitektu koji je dizajnirao (u nedostatku bolje reci jer verujem da je u pitanju samo izgled fasade) kulu u Amfiteatru a nikad nije bio u Beogradu, samo sto iza njega stoji Alabar sa debelim bankovnim racunom.

Opet rekoh nista licno niti te teram sa foruma, naprotiv: dodji u Beograd na dve nedelje, prosetaj gradom, vozi se gradskim prevozom, parkiraj se u centru u 2 popodne, predji Gazelu u spicu posle posla, pa cemo pricati o svemu i svacemu! Do tad CitiesSkylines, mozemo i multiplayer :)
 
Nema potrebe "Arapski Investotiru" da opet odksacemo od teme ali...zar zaista mislis da svako treba na onoj slici da prepozna o kojoj se ulici radi? Koji je to poznati beogradski objekat vidljiv na slici? Zardinjere na sredini, drvece ili mozda kontejneri u uglu?
Hvala na pozivu da dodjem u BG. Bio sam vise puta i nadam se da cu ubrzo opet doci.
A za igricu trenutno nisam zainteresovan. Mozda neki drugi put :wink:
 
RioBL":33hm3xml je napisao(la):
@PredragT
Na ovoj zadnjoj slici koja je izgleda iz BG ne vidim parking mjesta...

Da ta slika jeste izgleda iz BG-a ... Nadam se da ces na ovoj slici iste te ulice videti parking mesta
bulevar.jpg
 
RioBL":3sz1clfn je napisao(la):
Nema potrebe "Arapski Investotiru" da opet odksacemo od teme ali...zar zaista mislis da svako treba na onoj slici da prepozna o kojoj se ulici radi? Koji je to poznati beogradski objekat vidljiv na slici? Zardinjere na sredini, drvece ili mozda kontejneri u uglu?


Булевар краља Александра, да знаш кад дођеш следећи пут.
 
Samo da odrade dovoljno parking mesta u Hercegovackoj, jer naci slobodno parking mesto na ovoj lokaciji sa slike ...tesko.
 
Пантограф":nra15o15 je napisao(la):
RioBL":nra15o15 je napisao(la):
Nema potrebe "Arapski Investotiru" da opet odksacemo od teme ali...zar zaista mislis da svako treba na onoj slici da prepozna o kojoj se ulici radi? Koji je to poznati beogradski objekat vidljiv na slici? Zardinjere na sredini, drvece ili mozda kontejneri u uglu?


Булевар краља Александра, да знаш кад дођеш следећи пут.

Otkrij mi tajnu Pantograf, po cemu si prepoznao ulicu, da znam i ja kad sljedeci put dodjem. Po cemu cu je prepoznati? Na ovoj slici mi se zardinjere, kontejneri i drvece cine slicni onim u drugim ulicama. Ili je to samo zato sto ne poznajem BG pa ne vidim razliku?
 
На левој страни слике се назире зграда главне поште, а и платани су препознатљиви симбол булевара краља Александра. Људи који једном прођу туда лако запамте то место ;)
 
rio je bot iz provincije, kakva crna BL. To je kao kad bot komentator uzme nadimak MileKaraburma da bi delovao uverljivije, samo je ovo novija verzija jer mora da ubaci i ijekavicu doduse nekad je zaboravi.
 
A jest stvarno. Nazire se Posta. Kako sam mogao biti tako slijep :bash:
a i platani...da, da, da.

Stvarno je smjesno da se moje pisanje pokusava predstaviti kao nekvalifikovano cinjenicom da ja nisam iz BG, pa kao ne znam nista i ne treba nista da pisem :D
 
Ovde su neki ucesnici foruma najavili nedavno "sasvim sigurno", "iz tajnih ali pouzdanih izvora", "gotova stvar" da ce Energoprojekt poceti da gradi dve kule pocetkom jula. Dosao pocetak jula, i? Sta kazu "pouzdani izvori"?
 
Ала вас зајебава овај Рио!
А давно сам вам рекао да није из Бања Луке (проверио сам га позивом да услика бањалучка шеталишта поред Врбаса) него да живи у Београду и по "потреби" пише на форуму.
 
Људи, не морате тако агресивно нападати Риа јер није препознао улицу са фотографије, која, руку на срце, нема скоро ниједан карактеристичан детаљ. Друга је ствар што староседеоци форума знају по положају гране са дрвета која је тачно раскрсница и где, али заборављате да је таквих - јако мало.

Примера ради, мој друг који је рођен у Београду, до 19. године није имао појма где је Палата Албанија.
 
Ovde nisu čista posla :lol:

IMG_5245_resize.jpg


Vodostaj opada, pa Sava počinje da otkriva ono što je do sada bilo sakriveno. Na desnoj obali se nalazi niz izliva kanalizacionih kolektora. Kao što vidite, Savanova i njena terasa se nalaze skoro tačno iznad jednog zaista velikog. Šta sve izlazi iz njega se vidi po činjenici da čak i već prljava Sava, uz sve uzvodne kolektore, ovde uočljivo menja bolju. Divan zdravstveni ambijent za elitne goste i elitni restoran.

Čini mi se da je ovo dobra ilustracija razmera dodatnog troška koji ćemo imati da bi zemljište namenjeno projektu BNV stvarno bilo spremno za jedno elitno naselje sa velikim brojem ljudi. Troškovi za kanalizaciju će morati da obuhvate ne samo kanalizacioni sistem koji prihvata sve otpadne vode sa novih 2 miliona kvadrata, nego i potpunu rekonstrukciju starog kolektorskog sistama, a zatim preusmeravanje svih onih otpadnih voda starog dela Beograda koje završavaju ovde. A zbog nagiba, tj terena u obliku amfiteatra, ova oblast je ne samo najniža tačka, nego je i "kanalizacioni sliv" koji ovde završava prilično velike površine. To se vidi i po razmerama otvora na slici. A pitanje je koliko ih još ima.
 
Druga stvar koja se na zakošenom delu obaloutvrde može videti su markeri direktno ispod terase Savanove. Postoji niz krstića raspoređen u dva nivoa. Tako da se definitivno planiraju neki radovi i na obaloutvrdi. Bar ovde, ispod Savanove, a možda i na drugim mestima. Sećam da sam ih dosta davno video na još jednom mestu nizvodno.

IMG_5252_resize.jpg

IMG_5253_resize.jpg

IMG_5254_resize.jpg


E sad, da li ovo znači da će se rekonstruisati cela obaloutvrda, ili će se samo na dva mesta otvoriti neke platforme ili fensi rampa do reke (od kojih je jedno tik pored izliva velikog kanalizacionog kolektora), to je sad pitanje. I KADA se ti radovi planiraju?

To bi moglo biti kao u Hercegovačkoj ulici. Onaj red prizemljuša je sigurno predviđen za rušenje. Ali zašto bi neko prvo rekonstruisao trotoar i rizikovao da ga posle toga, prilikom demoliranja zgrada, oštete teški kamioni? To onda izgleda kao da još dugo ne nameravaju da ih ruše. Ili ih možda nije briga za bacanje para, samo da okolina Geozavoda što pre sine? Ko zna. Ali, kao i rušenje tih zgrada, tako bi mogla da se i rekonstrukcije obalotvrde poprilično otegne. Ili da počna za par dana. Videćemo. Nismo bitni u svakom slučaju, čak ni toliko da bi nam takve stvari blagoizvoleli saopštiti, pa je to ionako jedino što nam preostaje.
 
PredragT":3r9mccix je napisao(la):

Ja sam mesto prepoznao po boji fasada. Glavna posta - neka neuhvatljiva a repoznatljiva nijansa sive, i bela zgrada prekoputa. Jos samo nedostaje crveni plasticni kiosk sa PKB kobasicama na okretnici sestice. :D
 
@ Stf

Ma nije to "stf" zato sto ja nisam prepoznao ulicu. (Iako sam napisao "izgleda da je iz BG" jer nisam bio siguran)
Vec je to zato da se dokaze da nisam iz BG i da se na taj nacin pokusam diskvalifikovati kao sagovornik. A sve zato sto se neki forumasi tesko nose s tim da neko misli o necem drugacije od njih. Apsolutna glupost.

Jedino sto priznajem i zbog cega drugi ne trebaju trositi svoje vrijeme "dokazivanjem" je da stvarno nisam iz BG.
 
rasho62":174oofkb je napisao(la):
Ала вас зајебава овај Рио!
А давно сам вам рекао да није из Бања Луке (проверио сам га позивом да услика бањалучка шеталишта поред Врбаса) него да живи у Београду и по "потреби" пише на форуму.

hehe...Rasho legendo :kk:
 
Благодарим Рио. Покажи да нисам у праву. Сиђи, ако си на Старчевици, Паприковцу, Петрићевцу, до Венеција моста и усликај Врбас и окачи овде. Сада је 18:00 све то може бити готово, ако идеш пјешке, до 20:00. Ако си у центру све готово за пола сата.
 
U Madridu su prilikom rekonstrukcije 6 km obale zasadili preko 20000 stabala drveca, a ovde ne mogu ni u jednoj ulici da zasade makar 20 (sumnjam da ce ih biti uopste u novoj Hercegovackoj).
 
Zuma sve pohvale na fotkama i objasnjenjima :kk:
Sto se kanalizacije tiče tu je prosle godine po pitanju interceptora bilo "svega i svacega".

Završili u zatvoru zbog kanalizacije!
S. J. MATIĆ | 02. jul 2014. 14:16 | Komentara: 0
Petoro ljudi uhapšeno zbog protivzakonitih mahinacija prilikom izgradnje interceptora. Privedeni članovi tenderske komisije i čelnici dve firme. Terete se da su oštetili gradski budžet za 10 miliona evra
http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... nalizacije (ceo tekst)
 
Zuma":2wnf7yhl je napisao(la):
Ovde nisu čista posla :lol:

IMG_5245_resize.jpg


Vodostaj opada, pa Sava počinje da otkriva ono što je do sada bilo sakriveno. Na desnoj obali se nalazi niz izliva kanalizacionih kolektora. Kao što vidite, Savanova i njena terasa se nalaze skoro tačno iznad jednog zaista velikog. Šta sve izlazi iz njega se vidi po činjenici da čak i već prljava Sava, uz sve uzvodne kolektore, ovde uočljivo menja bolju. Divan zdravstveni ambijent za elitne goste i elitni restoran.

Čini mi se da je ovo dobra ilustracija razmera dodatnog troška koji ćemo imati da bi zemljište namenjeno projektu BNV stvarno bilo spremno za jedno elitno naselje sa velikim brojem ljudi. Troškovi za kanalizaciju će morati da obuhvate ne samo kanalizacioni sistem koji prihvata sve otpadne vode sa novih 2 miliona kvadrata, nego i potpunu rekonstrukciju starog kolektorskog sistama, a zatim preusmeravanje svih onih otpadnih voda starog dela Beograda koje završavaju ovde. A zbog nagiba, tj terena u obliku amfiteatra, ova oblast je ne samo najniža tačka, nego je i "kanalizacioni sliv" koji ovde završava prilično velike površine. To se vidi i po razmerama otvora na slici. A pitanje je koliko ih još ima.



Ovi ispusti su tu odavno:

screenshot.505_zpsfyqzsm8k.jpg


pristanishteNG-Feb-1951-4_zps6a5277af.jpg

(ovu drugu je postavio Direktor na istoj ovoj temi)

Kućiće koja liči na stražaru odavno nema - pretpostavljam da je tu bio ventil za zatvaranje ispusta kad se podigne Sava.
Odavno se kanalizacija ne ispušta u Savu (valjda?).



A za ove ucrtane oznake - deluju kao pozicije nekih stubova, zar ne?
 
Vrh