Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Odakle ce igl hils obezbediti zajam srbiji?
Sta su oni, u medjuvremenu postali , banka ili investicioni fond?
 
sa 4godine pa onda 10ak godina i sada 30.

Za one kojima to nije bilo jasno na pocetku ovaj projekat ce biti sve samo ne pokretac gradjevinske industrije u TCO (total construction output-u)

Pogledajte molim vas jos jednom ovaj tekst http://www.beobuild.rs/read.php/724.html pa cete videti da kada se raspodeli ovaj iznos cak i ako bude realizovan a pitanje je da li ce, ne moze da popuni rupu u gradjevinskom sektoru koju imamo a koju cemo tek imati po zavrsetku infrastrukture sirom Srbije na koridorima za koju godinu. Pritom u pitanju je bila samo analiza stanogradnje bez ostalih gradjevina.
 
@Max15
Čoveče, kakav je sendvič?
Svako ima pravo da na miran način protestuje. Samo su ovi izgleda mnogo strašni, pa su morali da stave kordon i parkiraju tramvaje da ih "cenjeni" gosti ne vide jer 100% Srbije podržava ovaj projekat.
 
Дакле,

сваки објекат са макете ће бити изграђен за 4 године, ко не верује може да прочита http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... _id=969809

Дакле, 3.500.000.000 е на 30 година, што значи око 120 милиона евра годишње, али чак ни толико у првих 20 година ће бити око 90 милиона...брука.

Дакле, да ли ће то да опорави српску грађевински индуструју? ХАХАХАХА

Дакле, 1.800.000 квм на 30 година је око 60.000 квм годишње, што је мање од ИКЛа који се сада зида.

Дакле, 32% припада Србији и то ће бити школе, вртићи, евентуално болница, али ће највероватније урачунати површину парка у власништво Србије уместо пословног и стамбеног простора. То би врло личило на ове...

Дакле, пљачка века!
 
izbor je jasan ARAPSKE PARE ARAPSKA PRAVILA ..ili ocemo njivu u sred grada ili sve cisto i bar nekoliko objekata...trece nema.
 
O kakvim parama ti pricas na 30godina??? Jel bese to onih 3.5mld u kesu koje alabar nosi sa sobom pa ako ne nadjemo nekoga ko ih ima isto tako pri sebi onda da cutimo???
 
http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/443340 ... 019-godine

Vučić: "Beograd na vodi" gotov do 2019. godine
Tanjug | 17. 02. 2014. - 10:11h |

Predsednik SNS Aleksandar Vučić izjavio je sinoć da će prvi radovi na realizaciji projekta "Beograd na vodi" početi maju, i da će čitav posao biti završen do 2019. godine.

Vučić je u emisiji "Teška reč" na TV Pink pokazao plan "Beograda na vodi", i precizirao da će toranj, koji će biti "novi lend mark" Beograda, biti završen do marta 2017. godine.

Vučić je naveo da kao što mnogi sada ne veruju u realnost tog projekta, tako nisu verovali ni u uspešnu borbu protiv korupcije i kirminala, ili - da će Srbija otvoriti pregovore sa EU.

Govoreći o investitorima iz UAE Vučić je kazao da će u projekat uložiti tri milijarde dolara, a kasnije će se deliti dobit od prodaje nekretnina na tom prostoru.

On je rekao da će se izgraditi toranj od 50 spratova koja će biti najviši u ovom delu Evrope, da će tamo gde je sada pruga biti "beogradski Šanzelize", da će biti šoping molova, apartmana koje će kupovati najbogatiji ljudi na svetu, jer su i navikli da kupuju kada tako velika kompanija gradi.

Prema njegovim rečima, brzo će početi i reklame na svetskim televizijama u koje će investitori uloziti desetine miliona dolara, jer je i njihova želja da zarade novac na ovom projektu.

- "Beograd na vodi" je investicija za celu Srbiju - rekao je Vučić i dodao da će to pokrenuti sve oblasti i povećati prihode u svim sektorima, a posebno u građevinskoj industriji.
 
Ne znam zbog cega se tolerisu na forumu clanovi koji su ocigledno cisti stranacki botovi ?

RioBL":m8j5cm0c je napisao(la):
Inyeresantno razmisljanje zuma.
Ja sam razmisljao da bi dobra pozicija za nekakav buduci trg bila na beton hali. Meni licno, svaka verzija visokogradnje na platou izmedju kalmegdana i Karadjordjeve, bode oci. Jos mi pada na pamet i cuvena ploca na koti 105 (Prokop). Ima sve preduslove, saobracajnu povezanost i cestom i zeljeznicom. No mozda je to za temu "trgovi".

Bilo je dobrih projekata takvog tipa za Beton halu, ali je pobedio onaj suludi oblak...na kraju se od svega odustalo sto se moglo i ocekivati.

Evo ti par projekata:
viewtopic.php?p=120412#p120412
 
Provokativni post koji ukazuje na stranacku pripadnost je obrisan.
 
Igor":2gvouzz3 je napisao(la):
O kakvim parama ti pricas na 30godina??? Jel bese to onih 3.5mld u kesu koje alabar nosi sa sobom pa ako ne nadjemo nekoga ko ih ima isto tako pri sebi onda da cutimo???

Ne razumjem sta je problem Igore? Sto ce da utrose 3.5 mld za 30 godina?
Koliko je milijardi utroseno u proteklih 30 godina u SA?
Da li bi ti volio da neko dodje u BG i donese 10 mld i da ih potrosi za 1 godinu? Volio bih i ja da sam Brad Pitt.

Generalno mislim da je problem sa protivnicima ovog projekta sto u projektu SAMO vide Vucica a nikakav realan i objektivan problem ne postoji.
 
vladimir79":3q6g5cfl je napisao(la):
@Max15
Čoveče, kakav je sendvič?

Istog ukusa ko i zuta patka.
Moze li ista na ovom forumu proci bez politickih bljuvotina?
 
Patka ili sendvic cinjenica je da je ugovor podpisan i da se ne moze izmeniti.
 
Jedno je godinu dana obećavati da će se 3.500.000.000 uložiti u 4 (ili 10 godina), a drugo je da se potpiše ugovor o ulaganju u 30 godina.
U 4 (ili 10 godina) to je ekonomski bum koji bi zaista mogao, u teoriji, da privuče i druge investicije.
A za 30 godina to je, što bi naš narod rekao "ne lipši magarče do zelene trave".

Naravno, kao što nisam verovao ni u 4, ni u 10 godina, tako nisam verovao ni u 3,5 mlrd ulaganja, tako ne verujem ni u ovih 30 godina.

Gradonačelnik Mali je jedan od mutnih likova naših dosadašnjih privatizacija i sada radi na privatizaciji zemljišta u Savskom amfiteatru.
I to je manje-više to.
 
simba222":1sf7dp2t je napisao(la):
Patka ili sendvic cinjenica je da je ugovor podpisan i da se ne moze izmeniti.

Dete drago, ako ćeš već da se mešaš u razgovore odraslih o temama koje ne razumeš i da pokušavaš da zvučiš stariji nego što jesi, imaj u vidu da su čike završile neke škole i fakultete i vide kako ponavljaš iste pravopisne greške.

Ostani, prati i slobodno postavljaj pitanja ako ti nešto nije jasno, svašta pametno ima ovde da se pročita i nauči, ali razmisli dobro pre nego što počneš da pišeš.
 
relja":2swzo33w je napisao(la):
Jedno je godinu dana obećavati da će se 3.500.000.000 uložiti u 4 (ili 10 godina), a drugo je da se potpiše ugovor o ulaganju u 30 godina.

Razumjem Relja da je bolje kad se odredjeni novac ulozi u kracem roku ali nemamo razloga da se bunimo. Investitor ulaze svoj novac a ne novac Srbije. Nemozemo ocekivati da ce ulagati onim tempom kojim bi mi mozda htjeli.
Neuporedivo je bolje da se ulozi 3.5 mld za 30 godina nego cekati da novac padne s neba 30 godina.
 
Za početak bi trebalo da se vratimo 2 meseca unazad i da postavimo pitanje šta se to naprasno desilo na tržištu stambenog,komercijalnog prostora i prostora javne namene da je bilo potrebno da se takse SNIZE 3 PUTA? Kakvi su to bili potresi na tržištu i potreba da se tako nešto uradi?

Pa da, potrebno je bilo uraditi kalkulacije za Arapskog investitora i obračunavanje "tržišne vrednosti"SA.Jeste takse neće važiti za SA zbog Lex Specijalisa,ali se ipak mora nekako doći do računice koliko to zemljište tih najvrednijih 100ha u prvoj zoni vredi,jer se to zemljište unosi u zajedničko preduzeće,a prihodi koje bi grad ostvario bi bile od taksi za naknadu za uredjenje stambenog,komercijalnog i prostora javne namene.

SNIŽAVANJEM TAKSI ZA 3 PUTA dolazimo do nove računice da je naknada za stanovanje 143 evra,komercijalnu delatnost 215e,javnu namenu 172 evra po kvadratu tako da bi izgradnjom milion kvadrata stambenog prostora ,750.000 kvadrata komercijalnog prostora i 62.000 kvadrata objekata javne namene došli do ukupno cca 315 miliona evra prihoda od naknadi i "nove tržišne vrednosti" zemljišta SA s obzirom na planiranu izgradnju umesto cca 900 miliona.

32% kapitala koje grad ulaže u zajedničko preduzeće (cca 130miliona jeste KREDIT koji dobijamo od Arapa za premeštanje železnice i eksproprijaciju),naravno sledi još jedan KREDIT za izgradnju prateće infrastrukture do granica SA cca 120miliona.

Dinamika gradnje,prihodi grada? Pa... prvo "prolazno vreme" je tek za 20godina, drugo za 30 godina. :mrgreen:
Sve u svemu dobili smo i "kosku" i "patku" :grand:
 
relja":am4ajjpc je napisao(la):
simba222":am4ajjpc je napisao(la):
Patka ili sendvic cinjenica je da je ugovor podpisan i da se ne moze izmeniti.

Dete drago, ako ćeš već da se mešaš u razgovore odraslih o temama koje ne razumeš i da pokušavaš da zvučiš stariji nego što jesi, imaj u vidu da su čike završile neke škole i fakultete i vide kako ponavljaš iste pravopisne greške.

Ostani, prati i slobodno postavljaj pitanja ako ti nešto nije jasno, svašta pametno ima ovde da se pročita i nauči, ali razmisli dobro pre nego što počneš da pišeš.
Niko te nista nije pitao .Zdravo.
 
relja":3hdvyg9e je napisao(la):
simba222":3hdvyg9e je napisao(la):
Patka ili sendvic cinjenica je da je ugovor podpisan i da se ne moze izmeniti.

Dete drago, ako ćeš već da se mešaš u razgovore odraslih o temama koje ne razumeš i da pokušavaš da zvučiš stariji nego što jesi,...

Nemoj onda ni ti Relja da se mjesas u razgovore odraslih :D
Salim se Relja ali ne vidim stvarno potrebu da diras "Simbicu" :D
 
RioBL":3izxvh2e je napisao(la):
relja":3izxvh2e je napisao(la):
simba222":3izxvh2e je napisao(la):
Patka ili sendvic cinjenica je da je ugovor podpisan i da se ne moze izmeniti.

Dete drago, ako ćeš već da se mešaš u razgovore odraslih o temama koje ne razumeš i da pokušavaš da zvučiš stariji nego što jesi,...

Nemoj onda ni ti Relja da se mjesas u razgovore odraslih :D
Salim se Relja ali ne vidim stvarno potrebu da diras "Simbicu" :D

Mali ima svoj jezik, tj mozak, prste i tastaturu. I pokazao je nezrelost.
Može i tebi da se kaže da se ne mešaš u pitanja Beograđana.
Zamisli da tebi neko dođe i soli pamet šta treba ti da trpiš u svom gradu, odakle si već.

RioBL":3izxvh2e je napisao(la):
relja":3izxvh2e je napisao(la):
Jedno je godinu dana obećavati da će se 3.500.000.000 uložiti u 4 (ili 10 godina), a drugo je da se potpiše ugovor o ulaganju u 30 godina.

Razumjem Relja da je bolje kad se odredjeni novac ulozi u kracem roku ali nemamo razloga da se bunimo. Investitor ulaze svoj novac a ne novac Srbije. Nemozemo ocekivati da ce ulagati onim tempom kojim bi mi mozda htjeli.
Neuporedivo je bolje da se ulozi 3.5 mld za 30 godina nego cekati da novac padne s neba 30 godina.

Ne. Tajm aut.
Srbija je krenula u raščišćavanje terena u SA zbog najavljene brze i velike investicije.
Time su nam ispirali mozak zadnjih goinu i više. Nemamo mi pamćenje kao pilići. NIje se pričao o 20-30godina.
Te barabske fazone neka oni prdaju nekome drugom. Ne živimo svi na partijskim dnevnicama i nismo dužni da gutamo te laži.
 
Simba malo postovanja prema ostalim forumasima pogotovo sto si medju "osumLJicenim" mogucim botovima a nadasve sam tolerantan.

Zanimljivo je takodje ko je potpisao ugovor u ime drzave :)
 
@Relja...
moze i meni da se kaze sta god hoces ali ja to ne zarezujem. I niko ti ne soli pamet. ovo je forum gdje ljudi iznose svoja misljenja o odredjenim temama. nema potrebe da stvari dozivljavas na taj nacin.
@Igore...
o kakvim se to botovima stalno prica? o cemu je ovaj forum?
imam utisak da smo previse optereceni politikom. Zar nebi mogli malo da se vratimo na temu?
 
Nisu ni bile realne bajke o zavrsetku citavog posla za 4,5 ili 10 godina.
Radi poredjenja Hafencity je poceo da se gradi (ne da se planira) pre tacno 14 godina,i prognoze
su da ce trajati jos od prilike toliko do zavrsetka.
To je neko normalno vreme za ostvarivanje ovakvih projekata,i dovoljno je vremena da bi se u hodu
projekat menjao,dopunjavao,i prilagodjavao buducim potrebama Beograda i njegovih stanovnika.
Nece tada biti ni Vucica,ni Maloga da ,,smetaju",pa ce i buduci planeri i arhitekte sigurno biti u prilici da pokazu sta znaju,
a u najgorem slucaju i da isprave (ako ih bude) poneku krivu Drinu.
Iz tog razloga je ovaj period od 30-ak godina mnogo bolja opcija od 4-5 ili 10 godina.
 
RioBL
Pojavio si se nedavno na forumu, kao nisi iz Beograda ali trošiš vreme i energiju na teme o Beogradu i kritikuješ ljude koji su iz Beograda, a imaju zamerke na ovaj amaterski projekat koji je upravo produžen na tri decenije.
U očima mnogih ovde ti si plaćeni komentator aktuelne vlasti, a samo je na tebi da svojim pisanjem i stavovima pokažeš da grešimo. Ako ti to želiš, naravno.
 
RioBL":2fb6eifb je napisao(la):
Ne mogu ti pomoci Milanche. Znam samo to sto su rekli za prostor Bnv kao cjeline.
Sto se tice indeksa izgradjenosti on se racuna sa bruto izgradjenom gradjevinskom povrsinom, sto znaci sa svim izgradjenim nadzemnim etazama (ukljuceno i sve visoke zgrade). Zato sa indeksom 2.7 nemoze citav prostor bnv biti prekriven visokim zgradama. Visoke etaze ce zauzimati manju povrsinu a nize etaze (i parkovi) vecu.

Znam ja vrlo dobro kako se racuna povrsina i indeks, a znam i sve moguce nacine da se on ispegla, pa bas zato i postavljam to pitanje. Jedan od nacina je da ubacis i park kao deo gradj.parcele i eto ti smanjenje indeksa. Zato i nema tog podatka po blokovima sa velikom spratnoscu :wink:


RioBL":2fb6eifb je napisao(la):
Bojim se da se tu ne mogu sloziti s tobom.
Ceste sa vise traka u gradskom centru, kako si ga opisao, je upravo ono sto se mora izbjeci!
urbanisticka iskustva u svjetu su pokazala da se problemi zagusenja saobracaja velikim brojem automobila ne mogu rjesiti sirenjem cesta......
Po Bogu Rio kakva ti je to logika. Po toj logici znaci ni jednu ulicu ne treba praviti vecu od 1 trake po smeru, jer eto sigurno ce u ubuducnosti i 3 trake biti malo. Pa sto napravismo most na adi, kineski most sa 6 traka, sto su Vojvodjanku ulicu konacno napravili sa po 3 trake po smeru, cemu kad ce sigurno jednog dana, a mozda i pre biti malo? :roll:

Vidis, kada upravljas gradom a pogotovu velikim gradom, moras imati odgovornost. Ta odgovornost znaci da se nesto novo pravi (pogotovu ako imas "investitora"), infrastruktura projektuje prema potrebama, da ne bi uzrokovala problem na drugom mestu, u ovom slucaju saobracajnom kolapsu centra grada. Ta odgovornost znaci da su interesi grada veci od bilo kog investitora, da se ne sme dozvoliti paralisanje centra grada, jer to uzrocno posledicno dovodi i do smanjenja ekonomske atraktivnosti grada. Bas zato sto tamo '47 nisu razmisljali kao ti, pa su na NBG projektovali adekvatnu infrastrukturu, danas se tu intezivno gradi poslovni i administrativni prostori, hoteli i dr. Ova previdjena infrastruktura ne odgovara ni sadasnjim potrebama, a kamoli za vremenski period od 30 god.

RioBL":2fb6eifb je napisao(la):
...a metro je vazan dio te price :)
Toliko vazan da ne znaju ni kuda ce proci, a LRT kroz SA proglasen za djavola.

@Milos rekao sustinu +

20-30 godina je realan period za izgradnju prostora ove velicine i posla koji mora pre bilo kakve izgradnje da se obavi. 4 ili 10 godina su bila obicna lupetanja. Inace ne razumem te ljude koji tako ocigledno i drsko lazu, a i znali su da ce biti uhvaceni u lazi.
 
Vrh