Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Zuma":cd6dx6ez je napisao(la):
zexland":cd6dx6ez je napisao(la):
Uradicu celu simulaciju...nego nemam sve mere...ako neko ima visinske mere svih objekata neka objavi slobodno na temi :)

Niko nema visine svih objekata jer to ni oni sami još ne znaju. Ja sam u neko doba prošle godine napravio ovu mapu maksimalno duzvoljenih visina po blokovima da bih uzimajući u obzir poziciju, oblik i visinu svakog bloka mogao da izračunam bar spoljne konture (skyline) budućeg "zida" od kula koga su ovako bezobrazno postavili tik na obalu Save. Izračunao sam skyline za jednu tačku posmatranja i batalio tako dosadnu zanimaciju. Za svaku sledeću tačku posmatranja bi moralo da se radi sve ispočetka, a ovako "na ruke", bez 3D programa, to je zahtevalo previše vremena. Mislim da je to sve što se od podataka o visinama može naći. Ovde se valjda podrazumeva da merenje počinje od visinske kote 77 metara, dakle od nasustog terena koji je oko 2 metra viši od ovog trenutnog. Međutim, skoro je sigurno da će velika većina zgrada ići na maksimalno dozvoljenu visinu. Pošto ih ima mnogo, kad se gleda sa strane, izgledaće da kao zid čija je visina vrlo bliska maksimalnim brojevima koju su ovde upisani, pa vrednosti za pojedine zgrade i nisu toliko bitne.

MaxVisineBlokovaBNVa.jpg~original


Inače, taj jedini skyline koji sam imao strpljenja da izračunam do kraja je ova crvena linija. On bi otplike ovako izgledao kad bi se posmatrao sa vrha kule Ušće. Zašto sa Ušća? Zato što gledan sa te tačke izgleda najniže što može biti. Zid kula BNV-a posmatran sa bilo koje druge, niže tačke, izgleda viši (u odnosu na okolne, danas postojeće zgrade).

dxe8pl.jpg

Odlicno Zuma ! Posluzice dosta :) Hvala !

EDIT : Igore, sad videh tvoj post...ajd da sacekam onda :)
 
Igor":2bimuahm je napisao(la):
Evo ga pa znas vec gde treba da cekiras

http://www.rapp.gov.rs/sr-Latn-CS/zasti ... ad-na-vodi

Bukvalno prosurfuj pa cekiraj zeksu visine nema veze za onaj jedan blok manje vise to je to samo da su visine kako treba.

Server 195.250.98.80 na kome su referalne karte trenutno ne radi. Tekstualni dokumenti su na drugom serveru (http://www.rapp.gov.rs, 195.250.98.85). Tako da za sad nema ništa od provere visina. Postoje li te karte na još nekom mestu?
 
Ukoliko nadležne pitate zašto ne postoji ugovor kojim se definiše ova investicija za "Beograd na vodi", koji deo sredstava u ceo posao unose grad i država, kako se deli profit, ko snosi rizike, onda bivate proglašeni za plaćenike tajkuna; ako pitate koliko košta izmeštanje autobuske i železničke stanice, neophodna infrastruktura i raščišćavanje terena, ko to plaća i kako su izabrana preduzeća koja to sprovode, onda ste ljubitelj trošnih udžerica i protiv modernizacije; ako ukažete na povrede zakona, lažiranje javnih rasprava, manipulacije izjavama stručnjaka, onda ste protiv napretka

Intervju – Radomir Lazović, aktivista pokreta Ne da(vi)mo Beograd
http://www.vreme.com/cms/view.php?id=1286969
 
Zuma":39rrucos je napisao(la):
stf":39rrucos je napisao(la):
Вожд":39rrucos je napisao(la):
Простор СА је власништво државе и мени као њеном грађанину је важно да намена тог простора буде у јавном интересу. У јавном је интересу да на том простору буде зелена површина и културни и забавни садржаји.

Зависи како дефинишеш јавни интерес.

По мом скромном мишљењу, врхунски јавни интерес како грађана Београда, тако и целе Србије јесте смањење економских трошкова функционисања урбаних средина, а то значи заустављање бесомучног ширења града и ревитализација урбаног ткива града - што значи урбанизацију централнх делова.

Београд у овом облику је на ивици економске одрживости и ако се овако настави, не гине му економска сахрана.

Kojih to centralnih delova? Ja sam svestan jedino kotraverze oko tri placa u strogom centru grada koje su po površini beznačajni deo ukupne deo teritorije grada, pa je i njihov mogući doprinos bilo kakvim prosecima u opštoj politici razvoja takođe beznačajan.

Поновио сам више пута на више тема ...
1. Савски Амфитеатар
2. Лука Београд
3. Доњи Дорћол
4. Душановац
5. Вождовац (са обе стране Кумодрашке)
6. Богословија
7. Блок 42
8. ИМТ
9. Бродоградилиште

Када би се сав тај бачени и бескорисни простор избалансирано урбанизовао, Београду никад више не би требале Борче 3, Медаковић 6, Миљаковац 8, Кумодраж 5 и остале вукопустахије (ЈовИН).


dosen":39rrucos je napisao(la):
@stf
Troskovi jedinica u odnosu na udaljenost od centra grada vrlo su diskutabilni. Ta praksa umetanja solitera ili blokova u tikivo istorijskog grada, isprobana je za vreme socijalizma u mnogim socijalistickim zemljama, pa i Srbiji. Rezultati su dosta losi i danas ih zivimo.

Какве везе имају насумично убацивани солитери са урбанизацијом централних делова града?
 
Umesto zakupa na 99 godina, grad Beograd će ubuduće prodavati građevinsko zemljište
http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/550372 ... -zemljiste (ceo tekst)

"Kako je rekao gradski menadžer Goran Vesić, gradsko građevinsko zemljište biće prodavano po tržištnoj ceni, a ne davano u zakup na 99 godina, kao što je do sada bio slučaj.

- Gradsko građevinsko zemljište biće prodavano po tržišnoj ceni, a ne davano u zakup na 99 godina, kao što je do sada bio slučaj. Ovo je važno zbog stranaca koji ne razumeju instituciju zakupa i to da mogu da kupe zemljište, a da nisu vlasnici, jer je to vezano i za kredite i banke, pa verujemo da će ova odluka oklašati finansiranje grada - ističe Vesić.

Odluka o gradskom građevinskom zemljištu je usvojena, ali su odbornici opozicije bili protiv sa argumentom da nije baš najjasnije kako će se trošiti novac od prodaje, a takođe su dodali da "Beograd na vodi" neće biti prodat već dat na zakup. Na to je predsednik Skupštine Nikola Nikodijević odgovorio da je to iz razloga što je donesen Leks specijalis i da je to područje posebne namene i da će se na taj način tretirati."
 
Не, руши се дивља доградња ћирине окретнице.
 
Nenadajte se dzabe za lozionicu klub ima papire dok za tu dogradnju nisu imali .
Grad ce mozda morati nesto da plati klubu
 
Видим постоји и нека пета целина са друге стране где је сад парк Републике Српске и Старо Сајмиште. Шта ће са тим бити??
 
Zuma":2ggkf3b7 je napisao(la):
Igor":2ggkf3b7 je napisao(la):
Evo ga pa znas vec gde treba da cekiras

http://www.rapp.gov.rs/sr-Latn-CS/zasti ... ad-na-vodi

Bukvalno prosurfuj pa cekiraj zeksu visine nema veze za onaj jedan blok manje vise to je to samo da su visine kako treba.

Server 195.250.98.80 na kome su referalne karte trenutno ne radi. Tekstualni dokumenti su na drugom serveru (http://www.rapp.gov.rs, 195.250.98.85). Tako da za sad nema ništa od provere visina. Postoje li te karte na još nekom mestu?
Znajuci sa kim imamo posla i da se rapp ugasio prebacio sam sve kod mene na komp. tako da imamo kopiju usvojenog :pob:

Sa linka mozes skinuti komplet https://www.sendspace.com/file/ae427o
 
Svaka čast Igore, to je bio potez iskusnog čoveka :)

Evo nove verzije. Da u daljoj priči ne bi bilo zabune oko broja bloka o kome se govori, napravio sam novu sliku sa upisanim visinama, ovaj put na osnovu usvojenog plana.

U nekoliko blokova, obično sa zgradama koje će se neće rušiti ili blizu postojećeg puta, upisano je više različitih visina, u zavisnosti od zgrade ili dela bloka, ali to je ređi slučaj i za takve detalje već treba pogledati referalne karte.

BNV_Blokovi_i_visine.jpg
 
Zex mozda mozes da uradis jednu varijantu sa maksimalnim visinama i jednu redukovanim za oko 20%. Postavku objekta probaj da ispratis sa one makete koliko je moguce da se uklopis sa ovim pozicijama zbog slicne planirane gustine da bude sto pribliznije tome sto je na maketi.
 
Jel moze neko ko je bio na prostoru SA da nam kaze koliko je ocisceno prostora? Ovako vidimo da se ipak dosta toga cisti, ali u odnosu na citav kompleks uopste nemam predstavu dokle se stiglo.

Hvala :)
 
Potpuno nova perspektiva na ceo problem ... :lol:

Kakvi su izgledi da vidmo bilo kakav profit od ovog projekta, stvarno bi se moglo desiti da zarada bude bitno veća da ostavimo sve na čekanju, a u međuvremenu izdajemo prostor za snimanje zombi i ostalih apokaliptičnih filmova. Privremeni ili stalni zeleni park bi naravno bio bolji, ali pošto se neki bune ... lepo je čuti da imamo opciju čak i da se sve zamrzne u trenutnom stanju. Obaška što je i sam taj trenutak ovako simboličan. Zemlja u kojoj se uopšte razmišlja da li da se sačuva ili proda filmska arhiva Avala Filma nema čega da se stidi ako joj centar grada služi u te svrhe. Tamo su važni tajkuni bacili oko na prostor, pa za koji dan ode u nepovrat i "Filmski grad". Teško da je ovo odgovarajuća zamena, ali daj šta daš ...

Evo mog skromnog doprinosa traženju odgovarajućih zombi lokacija.

IMG_1333_resize.jpg

IMG_1346_resize.jpg

IMG_1347_resize.jpg


Zombi na vidiku ...

IMG_1348_resize.jpg

IMG_1351_resize.jpg

IMG_1350_resize.jpg

IMG_1353_resize.jpg

IMG_1354_resize.jpg

IMG_1372_resize.jpg

IMG_1373_resize.jpg

IMG_1375_resize.jpg


Biće mi žao "Beogradske piramide". Naročito u kompletu sa ovim starim jablanovima oko nje. U koji god kontekst da je staviš, ima neku svoju samosvojnost i autoritet.

IMG_1342_resize.jpg

IMG_1355c_resize.jpg
 
Sa ovako"očišćenim" SA imamo brojne i te kako profitabilne mogućnosti filmske produkcije: ratni filmovi,filmovi strave,SF,a zamislite tek "plavljenjem" terena Tcunami production made in Belgrade :lol:
 
Vrh