Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

A jel kome palo na pamet da su montaze tako namjerno uradjene sa razlogom
 
... i ustvari bi se nalazio levo od mesta gde je na prethodnoj montaži postavljen, a izgledao bi ovako.

s2cpys.jpg


I sa ovog, mnogo realnijeg prikaza, očigledno je da je kula i dalje prevelika u odnosu na uobičajene objekte u tom delu grada, budući da sa ove tačke gledišta blok normalnih zgrada izgrađenih na bitno nižem terenu, na nivou Savske obale, i zaklonjenih bliskim drvećem uopšte i ne bi trebao biti vidljiv.
 
Sa naslovne strane današnje Politike,što je postavljano i na nekoliko FCB stranica(Akadamija Arhitekture,Srpski arhitekti itd):
110160931015544272136052.jpg

"Predimenzioniranje","karikaturizacija" BNV-a,čemu sve to?

Zašto se ne INSISTIRA NA OVOME ?
http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/550372 ... -zemljiste (ceo tekst)
"Odluka o gradskom građevinskom zemljištu je usvojena, ali su odbornici opozicije bili protiv sa argumentom da nije baš najjasnije kako će se trošiti novac od prodaje, a takođe su dodali da "Beograd na vodi" neće biti prodat već dat na zakup. Na to je predsednik Skupštine Nikola Nikodijević odgovorio da je to iz razloga što je donesen Leks specijalis i da je to područje posebne namene i da će se na taj način tretirati."

Znači smanjenje naknade za gradjevinsko zemljište od 3 puta se neće primenjivati u slučaju BNV-a ,nego će zemljište biti dato u ZAKUP NA 99 GODINA. I tu se provlači priča kako Beograd neće snositi nikakav rizik nego investitor,kako ćemo imati investiciju od 3 milijarde koja će pokrenuti privredu itd.

U redu ali KOLIKA ĆE BITI CENA ZAKUPA tog zemljišta,na tome treba insistirati? 50 miliona,100 miliona, 200miliona, 300miliona,600miliona,750miliona(ranije pominjano kao tržišna cena), NIŠTA..? Da li će se investitor obavezati da izgradi sve što je planirano,kako? Šta će biti sa ostatkom zemljišta ako se ne izgradi ono što je planirano? Da li će postojati mogućnost povraćaja zemljišta itd? Da li ćemo imati "urbanizaciju" ili "kolonizaciju" SA?

Zuma, sve pohvale na trudu :kk:
 
spatiotecte":1levlzu0 je napisao(la):
Ali zasto mikrofon da nam bude simbol? :bash:

Pa koliko takmicenja imamo, te Zvezde granda, Priv glas Srbije, Pinkove zvezde, X faktor, Pinkove zvezdice, ovo ono, i treba da nam bude mikrofon simbol.
Druga zgrada treba da nam bude u obliku sigurnosne kamere, posto smo pola zemlja pola rijaliti.
 
Pa mikrofon može da bude centar rijaliti programa. Svaki sprat po jedan studio. Sav šljam na istom mestu. Dovoljno je visoka da bi antena na vrhu bila sasvim dovoljna da program dođe do svakog domaćinstva.

Mikrofon na tom mestu ima izuzetnu simboliku celokupnog našeg društva rijaliti splavarenja, elitne prostitucije koja je uzor deci, starleta i to u centru glavnog grada na obali save.

Jedan prvoklasan centar svih splavova u nizu.
 
Džinovski mikrofon i kosmodrom na vrhu,buduća turistička atrakcija :p
 
Погледајте са друге стране и замислите да је рекет, инстант подршка! :kafa:
 
Danas prošao obalom i video barem tri mesta gde voda curi i preko staze se sliva ka Savi. Ovi polurazrušeni objekti imaju vodovodne cevke koje nisu isključene sa mreže a neko je valjda krao slavine, šta li. Na jednom mestu se baš vidi kako voda šiklja iz cevi. Mislim da bi Beogradski vodovod morao da ima interventnu jedinicu da obilazi samo SA. Izvinjavam se što nisam poneo fotoaparat, ali zadesilo se slučajno.

Jedna druga stvar mi je pala na pamet. Ako se ukloni pruga oko Kalemegdana, šta će se desiti sa Dunav stanicom. Ako se to bude čistilo, tu tek ima hektara.
 
milos.tro":132ymvok je napisao(la):
Sa naslovne strane današnje Politike,što je postavljano i na nekoliko FCB stranica(Akadamija Arhitekture,Srpski arhitekti itd):
110160931015544272136052.jpg

"Predimenzioniranje","karikaturizacija" BNV-a,čemu sve to?

Zašto se ne INSISTIRA NA OVOME ?

Verovatno zato što su sve druge, normalnije metode već pokušane.

Mišljenje struke, hod kroz institucije, mediji, javnost ... Sve je išlo po redu. Šta bi ti to još predložio onima koji žele da spreče ogromnu štetu? Da čekaju dok se ne ispotpisuju obavezujući ugovori, da bi nam onda najzad bila ukazana ta čast da i mi vidimo urađene projekte, pa da "kvalifikovano" i "sa podacima" raspravljamo mlateći praznu slamu? O čemu? Kakva bi tada uopšte bila svrha rasprave ili bilo kakve akcije? Ko će i kada da odgovori na tvoja sopstvena pitanja? Ne branim lažne rendere, oni samo prave štetu, ali ako neko već nema bolji predlog, nemojte se buniti protiv karikatura.

Uostalom, gde ti u prethodnoj slici uopšte vidiš karikaturu, ako se ta reč odnosi na sadržaj, a ne na formu? Ovo je tačan opis situacije. Zdravstvo, pravosuđe, obrazovane i kultura jesu u haosu, a pošto su po prirodi složeni sistemi, mogu se predstaviti kao zgrada. Beograd na vodi bi i u takvoj situaciji imao opravdanje kad urbanistički ne bi bio problematičan, i da stvarno i relativno brzo donosi neku zaradu. Mnogi međutim tvrde da je po oba osnova štetan. Uprkos tome, I DALJE, posle OVOLIKO vremena, niti ima studije koja dokazuje da nas stvarno čeka korist o kojoj se priča, niti su jasno, po stavkama, opovrgnute kritike koje se čuju. Samo se, uz totalni embargo na informacije, slepo gura dalje uz besmislene populističke parole.

Uz takav stav, nikakvi dalji dokazi nisu potrebni. Sam nedostatak razumnog odgovora na dobro obrazložene kritike je nedvosmisleno priznanje krivice. Tako da je ovo istina, a ne karikatura.
 
Zuma, imam utisak da me nisi najbolje razumeo.Kada sam u prethodnom postu postavio pitanje zašto se ne insistira na ovome i postavio link ispod,mislio sam na Sednicu Skupštine grada od 16.4 na kojoj su usvojene odredjene odluke,medju kojima je i odluka vezano za BNV,a to je da će ZEMLJIŠTE BITI DATO U ZAKUP, zato je i donesen Leks specijalis, da je to područje posebne namene i da će se na taj način tretirati.

Upravo tada,na toj sednici,su po mom mišljenju odbornici opozicije da ih nazovem "protivnici" projekta trebali da INSISTIRAJU NA CENI ZAKUPA tj koliko bi Grad prihodovao od tog zakupa.To ne bi bilo "nikakvo mlaćenje prazne slame" nego insistiranje na odgovoru.Pa i ako se ne dobije nikakav konkretan odgovor (nego "zaobilaženje" tipa imaćemo investiciju od 3 milijarde,grad ne snosi nikakv rizik i tome slično),onda bi ta ista grupa odbornika trebala da IZADJE U JAVNOST SA SAOPŠTENJEM DA NIKAKAV KONKRETAN ODGOVOR NISU DOBILI.
 
brdjanin":3gaygom5 je napisao(la):
Jedna druga stvar mi je pala na pamet. Ako se ukloni pruga oko Kalemegdana, šta će se desiti sa Dunav stanicom. Ako se to bude čistilo, tu tek ima hektara.

Vjerovatno ce i nju dizati jednog dana, pa onda otjerati i Beka i uzeti mu sve pa dati arapima :D (za "Beograd na vodi II")
 
RioBL":2bfu2hro je napisao(la):
brdjanin":2bfu2hro je napisao(la):
Jedna druga stvar mi je pala na pamet. Ako se ukloni pruga oko Kalemegdana, šta će se desiti sa Dunav stanicom. Ako se to bude čistilo, tu tek ima hektara.

Vjerovatno ce i nju dizati jednog dana, pa onda otjerati i Beka i uzeti mu sve pa dati arapima :D (za "Beograd na vodi II")

Bekovo je od luke ka Pančevcu. Dunav stanica pripada železnici. Spajanjem "Marina"+"Dunav stanica"+"Bekova luka" nastaje .....
 
Oni manji blokovi su bezlicni, i najvise podsecaju na socrealisticku arhitekturu, ne uspevam da vidim kreativnost.
 
Dobar dan dobri ljud nova maketa je aktuelna evo svjeza fotka preko veze iz Cityscape Abu Dhabi koji se sutra otvara

img-20150420-wa0003.jpg
 
Vrh