Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Слажем се, али ипак би било лепо да се направи макар једна висока зграда са које би се пружао прелеп поглед :D А све остало паркови, тргови и нека језерца :laugh: :laugh:
 
Избори нам стижу избори нам стижу...
banana.gif


СНС пројектом привлачи инвеститоре

03_beograd.jpg


БЕОГРАД – Време је да ухватимо корак са светским метрополама, које су одавно сишле на реке, креирамо потпуно нову слику о Београду и запуштено приобаље Саве у центру града претворимо у атрактивну локацију, која отвара могућност за инвестиције и нова радна места, рекао је Александар Вучић, кандидат Српске напредне странке за градоначелника Београда приликом представљања пројекта „Београд на води“ и пловидбе бродом са новинарима.

Вучић је истакао да је пројектом „Београд на води“ планирано измештање железничке и аутобуске станице, очување значајних културних објеката, али и отварање нових садржаја, у складу са савременим стремљењима модерног града.

Без задуживања

- Предвиђена је градња ексклузивних хотела, једног хотела-солитера високе спратности, који ће постати нови симбол града, претварање Старог железничког моста у „зелени“ пешачки мост, који неће представљати само брзу везу између две обале, већ простор где се људи задржавају, уживајући у панорамском погледу на Савски амфитеатар и реку Саву. Стари железнички мост биће трансформисан у „зелени“ пешачки мост, а планирано је подизање још једног пешачко-бициклистичког моста, изградња Савског булевара и пословно-стамбеног комплекса уз Савску улицу – истакао је Вучић.

Према Вучићевим речима, нова власт за реализацију овог пројекта се неће задуживати.

- Нећемо се уопште задуживати. Инвеститори ће да плате да Београд изгледа тако. Србија ће да заради, а не да ми дајемо паре и да држава узима нове кредите. То је суштинска разлика од онога што ради ова власт. Проблем се решава тако да осмислите пројекат и нађете неког ко ће да га финансира. Дакле, ми ћемо да обавимо наш посао што се тиче грађевинског земљишта, комуналног уређења, а све остало је на инвеститору – рекао је Вучић.

Лепше лице

Како је рекао Вучић, комерцијални простор протезао би се од трга испред зграде Железничке станице и Поште, преко планираног објекта тржног центра и трга око сачуваног објекта Ложионице, а уливао би се у комплекс Београдског сајма.

- Комерцијални простор био би смештен у приземљу пословних и стамбених објеката уз Савски булевар. Обалу реке претворићемо у зелену оазу, са спортско-рекреативним активностима и мини-марином испод моста „Газела“. Ова зона постаће динамичан простор са мноштвом галерија, атељеа, креативних простора са мултимедијалним садржајима, кафеа, хотела, стамбених јединица за уметнике… Пројекат „Београд на води“ привући ће инвеститоре, отворити нова радна места, запослити Београђане и показати лепше лице нашег града – нагласио је Вучић.

http://www.pravda.rs/2012/04/12/sns-projektom-privlaci-investitore/

Najvise informacija nalazi se na sajtu stranke, ima i nekoliko snimaka.

Beograd na vodi kao svetska metropola
http://www.sns-subotica.rs/2012/04/београд-на-води-као-светска-метропола/

[video]http://www.youtube.com/watch?v=bEuIIjh4WQE&feature=player_embedded[/video]

Ево и овако просечан архитектонско - урбанистички концепт изгледа сјајно на оваквој локацији.

На рачун оволиког обима новоградње бих ставио акценат на трговима и парковима а и нису ми јасне овако масивне куле.
 
Najzad da vidimo nesto konkretno i to nazalost ne od onih od kojih bi se to najpre ocekivalo s'obzirom da su zadnjih 12 godina na vlasti. Mozda deluje "prosecno" ali nije ni predstavljen vizuelno detaljnije pa da se ozbiljnije sudi. Nije mi jasno gde si onde video "masivne kule", ja ne vido ni jednu, videh dve malo vise zgrade od ostalih sto je vec prosek za BG ali kule .... doduse najavio je izgradnju jedne ali se ne vidi u projektu. Zato kazem, sacekajmo detaljnije i konkretnije vizije pa onda sudimo o prosecnosti itd. U svakom slucaju najzad neki pomak. Sa ovakvim novostima i treba izaci pred gradjane u predizbornoj kampanji.
 
03beograd.jpg


Све ово су објекти преко или око 100м а притом се ради о правим бедемима с обзиром на оволику издуженост њихових база. На видеу који сам поставио се то лепо види.

Овај централни објекат амфитеатра тик уз обалу не бих ни да коментаришем јер се ради о СИВ-у на стероидима.

И буди сигуран да нећемо видети никакве детаљније пројекте.Избори су преблизу да би толико заглибили у обећањима. Вучић се одао рекавши да би му за сређивање земљишта требало нешто преко 100 милиона евра.Толико треба само за Прокоп а где су имовинско-правни односи,аутобуска станица,мост код Винче и други делови жел. чвора...?
 
OK, slazem se za oblike, zato mi i nisu delovali da su te visine, i onaj "siv" pocinje da bode oci ... medjutim sve je to samo pocetni render i do konacnog resenja bi se sigurno mnoge stvari izmenile.
Imovinsko pravni odnosi su our speciality! :)
 
С` обзиром да је ово само предизборни памфлет, делује изненађујуће добро, и далеко боље свега што је актуална власт представила (Славија, фонтана код Калемегдана, НБГ железничка... )

...што је посебно поразно...
 
zamerio bih autorima dve stvari. prva je metro posto mi se cini po projektu dva vazna koridora koja se pod pravim uglom seku po sredini savskog amfiteatra trajno bivaju presecena (tuneli su teski SF) dok je druga star kruzni tok oko stare zeleznicke stanice koji ne bi postojao a za koji mislim da bi najbolje resio buduci drumski cvor
 
дакле направили су бедем посред погледа са теразијске терасе. не могу да верујем коме се то тако омело. лепе су боје, фин је модел, али пројекат ми се не свиђа уоште. баш је набацан...оно што је супер је троугласти парк у средини локације. све остало је само набацано.
 
Ja dajem plusice za novi pesacki most po fazonu jovin i stari zeleznicki koji bi bio pretvoren u pesacki most kao onaj u njujorku.
 
Pesacki most je vec oblozen Cortenom ,pa nema potrebe da se renovira :D
 
Zadivljujuce! Ne samo to, nego i cinjenica da ce Vucic iskoreniti nezaposlenost, korupciju, glad, bolesti, siromastvo, ma iskorenice i samu smrt. Svi cemo ostati vecno mladi i besmrtni i imacemo puno para ako doticni dodj na vlast.
 
napisao sam komentar na sajtu b92, pa da napišem i ovde.


dovoljno je samo da republičku vlast uzme ds, a gradsku vučić i nema ništa od ovoga.

ko god u budućnosti bude hteo da aktivira SA moraće da ima i gradsku, i republičku vlast i direktora železnia srbija.


džabe vučiću sva dobra volja ovog sveta ako ds drži železnice i kaže mi ne damo naše zemljište propade ceo projekat.

ali da pretpostavimo da se kockice slože i da postoji volja da se aktivira SA. treba da se uradi sledeće:

- izgradnja drumsko železničkog mosta vinča i spajanje železnice preko auto puta do tog mosta.
- bušenje tri tunelske cevi u bubanj potoku,
- izmeštanje BAS
- završetak prokopa,
- završetak ranžirne stanice kijevo
- izmeštanje glavne ili u prokop ili na novi beograd
- preseljenje starih šlepova sa obale (osim ako se bude pravio neki muzej)
- eksproprijacija zemljišta od firmi koje imaju skladišta u SA (PIM, beogradsko bagersko.....)


naravno ovo sad otvara nova pitanja. ukidanjem starog železničkog čvora novi postaje tesan i za bg voz i za regionalne vozove.

da li ukinuti bg voz?
da li poduplati prugu na novom beogradu?
da li ostaviti prokop samo za bg voz, a novi beograd načiniti glavnom?
gde je drumski metro voz u SA?




da zaključim. drago mi je što je ovo pitanje pokrenuto, makar da se razmišlja o njemu.

imam par zamerki koje su već rečene ovde, a to je nedostatak drumsko metro mosta u SA, nedostatak kružnog toka oko zgrade glavne,

i naravno zašto se ne aktivira i novobeogradska strana SA?


a ovo za vučićevih 100 miliona mogu samo da napišem LOL.
 
SNS može da se pohvali dobrim crtačima....

Odakle početi:

- "razradili" su samo desnu obalu. Ako se išta radi, mora da se radi objedinjeno rešenje za sadašnji železnički čvor i naselje Staro sajmište.
- nema drumskog mosta koji izlazi na Bulevar Zorana Đinđića (puca mi za Deltin parking)
- do sada uređene Beogradske rečne obale imaju zeleni pojas između zgrada i reke (ceo Novi Beograd, Dorćol, u Zemunu - kej), a ovde se gradi tik uz obalu. Ne sviđa mi se.
- natrpano zgradama, koje su zaista OGROMNE, "jedu" površinu. To se najbolje vidi ako se ovaj render uporedi sa sadašnjim stanjem.
- kanal je lepa ideja, ali Sava, da prostite, zna i da smrdi
Uglavnom se slažem sa Delijom.


Predizborna šarena laža koja ne košta ništa. Vole Srbi da ih lažeš pred izbore, a što više lažeš, to bolje...
 
relja drumski most u SA jedino logično što može da spaja je mihaila pupina i nemanjinu preko kružnog toka oko SA.

morao bi da seče savu popreko da bi gađao bulevar đinđića.
 
Pa i ne mora.
Na pravcu Dr. Zorana Đinđića, rastojanje od desne obale do Savske ulice je više od 500 metara
Poređenja radi, horizontalna dužina rampe za Tramvajski most je oko 250m.

A to je samo horizontalni pravac, mogu da se naprave i rampe u luku....

Na NBG strani, između "Kontinentala" i Geneks-a ima dovoljno mesta za ulicu 3+3, bez širokog razdelnog ostrva. Na prostoru naselja Staro sajmište ima dovoljno prostora za vezu sa Vladimira Popovića.
 
Jezivo.

Ko god da se dokopa SA prostora i pocne da gradi taj je obezbedio sva svoja pokoljenja do sledeceg armagedona.
 
@ Johmmy
Ne, tu je železnička, na renderu je oivičena drvoredom, a prostor između nje ipošte je malo neralno širok.
Verovatno nisi uočio jer ispred bolnice "Sveti Sava" nema onih limenih doboša, "novih simbola Beograda".

Možda bi trebalo otvoriti novu temu u kojoj bi prikupili sve projekte objavljene u predizbornoj kampanji?
 
ја би ово од овог острва што су метнули у средину направио велики парк, без тих зградурина
 
Зона ексклузивних хотела непосредно уз обалу...и овај канал....таман толико да обалу дефинитивно удаље од београђана...ту би један промил нас прошетао у животу :bash:
 
spatiotecte":1pmbw4yz je napisao(la):
Ovaj projekat je napredan koliko i njegova stranka.

:D

Takva su vremena, stranka koja se zove napredna je sve samo ne napredna. "Reality shows" su sve samo ne "reality", vesti nisu vesti nego ispiranje mozga, muzika je buka, itd.
 
Dobro je da se zapocne diskusija.Sada nek gradska vlast izadje sa svojim predlogom,pa da vidimo koji je bolji.

I ja samtram taj kanal nepotrebnim jer imamo dovoljno velike reke Savu i Dunav+ jezero na Adi.
 
Vrh