Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Intervju sa Alabarom je u prvoj polovini emisije. Malo čega novog ima. Dva glavna motiva Alabarovih odgovora su - hvalospevi i optimizam.

Mislim da je jedini konkretan podatak ili rok koji je izneo to da su glavni projekti za prvu fazu gotovi oko 50% i da će biti završeni za otprilike tri meseca. Prevod intervjua je prilično loš, i par puta su omanuli poentu onoga što je čovek govorio. E da, i u prevodu su RTKL prekrstili u "Artikel", a SOM u SM :D

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=2h0GsEjmthg[/youtube]
 
NPI;119860679 je napisao(la):
Skinuli Eagle Hills i BW zastave, odnose i ove stubove na kojima su bile
1.jpg

Carinsko skladiste
2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

U crvenom je ono sto je rascisceno, sruseno, sruseno ali nerascisceno i ono sto se trenutno rusi. Snimak je iz marta ove godine, kada su poceli sa ciscenjem
obtxh0w.jpg
http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 87bc5c2eb&
 
Nije proverena informacija, tako da me nemojte drzati za rec, ali nedavno cuh da je jedan od uslova koje je postavio MMF i odustajanje od `BG na vodi`
 
Малопре се вратих из Савамале. Ако сам добро видео само мењају заставе са неким тамнијим дезеном
 
Delija":3izxuvbb je napisao(la):
Малопре се вратих из Савамале. Ако сам добро видео само мењају заставе са неким тамнијим дезеном

Uh dobro je, taman sam pomislio da se povukao investitor.
 
Sta bi smo mi bez njega steta sto nije , a ko kaze i da nece kao u ostalim slicnim projektima
 
direktor":38h4gtmx je napisao(la):
Sta bi smo mi bez njega steta sto nije , a ko kaze i da nece kao u ostalim slicnim projektima

Zasto steta sto nije? To je nesto najgore sto bi moglo da se desi.

Ovako se bar odvija nesto:
-uklanjanje starih brodova
-uklanjanje starih sina
-rusenje baraka itd...

Ja sam vec zadovoljan ovim, a sve je to uradjeno zahvaljujuci pojavljivanju tog investitora.

Jer znamo da sami ne bi tu jos nista dirali narednih 20 godina.
 
Kako bre takav stav spatio?
Pa zar zaista mislis da je najbolje dati ceo ovaj ekskluzivan centralni prostor grada jednom investitoru i to pod vrlo upitnim uslovima?
Sve sto je rascisceno kao i ono sto ce se tek rascistiti finansira grad Beograd. Jedna od retkih ako ne i jedina svetla tacka nove gradske vlasti.
Po meni ovde prvo struka treba da odradi planiranje celog pdrucja, da se reparcelise i ponudi investitorima bilo na prodaju, bilo kao javno-privatno partnerstvo.
Profit uloziti u prvu liniji metroa kao prioritetnu investiciju.
 
laki72":1hltadkr je napisao(la):
Kako bre takav stav spatio?
Pa zar zaista mislis da je najbolje dati ceo ovaj ekskluzivan centralni prostor grada jednom investitoru i to pod vrlo upitnim uslovima?
Sve sto je rascisceno kao i ono sto ce se tek rascistiti finansira grad Beograd. Jedna od retkih ako ne i jedina svetla tacka nove gradske vlasti.
Po meni ovde prvo struka treba da odradi planiranje celog pdrucja, da se reparcelise i ponudi investitorima bilo na prodaju, bilo kao javno-privatno partnerstvo.
Profit uloziti u prvu liniji metroa kao prioritetnu investiciju.

Naravno da treba imati kontrolu nad onim sto ce investitor izgraditi i svakako ovo sto se desava sad nije onako kako bi trebalo da bude jer trenutno nam investitor namece svoju viziju projekta a trebali smo mi da mu dajemo okvire u kojima ce on moci da ulaze njegov novac.
Naravno kod nas sve ide naopako.

Ali nevezano za sve to, moj komentar se odnosio na pokretanje cele price o rasciscavanju koja i ako to grad Beograd finsansira je pokrenuta iz jednog jedinog razologa, a to je da iza svega stoji jedan investitor.
Jer mi sami ne bi nikad ocistili ovaj prostor da nam neko nije zagolicao mastu sa milion kvadrata.
 
Mislim da baš ove stubove maločas videh ispred Generalštaba...
 
spatiotecte":3aoifsvu je napisao(la):
Delija":3aoifsvu je napisao(la):
Малопре се вратих из Савамале. Ако сам добро видео само мењају заставе са неким тамнијим дезеном

Uh dobro je, taman sam pomislio da se povukao investitor.

Sva šminkanja u gradu narednih dana imaju veze sa Samitom Kine i 16 zemalja centralne i istočne Evrope.
 
Samo privremeno, dok traje Samit (da okače zastave učesnika), posle se vraćaju na staru lokaciju.
 
dsc03471.jpg


dsc03470.jpg

glavas i ekipa u akciji
dsc03469.jpg

valjda ce ofarbati ovu ogradu
dsc03468.jpg
 
Za sta su one skele ispred generalstaba? Da ne prave jos jedan bilbord.
 
Za sta su one skele ispred generalstaba? Da ne prave jos jedan bilbord.
 
JBG ...
sad kada je ocisceno `smeta` i ovaj `sluzbeni splav`
Mislim da bi se to trebalo nekako drugacije resiti, mozda neki dok, uvuceno pristaniste ?
 
Sada bi bas lepo dosao jedan drvored uz stazu, sve do Gazele. Em se ne bi videla ledina u pozadini em bi bilo mnogo prijatnije za setanje.

A dok se izgradi Beograd na vodi drvece ce bice lepo i staro kao oni nesretni platani sa bulevara.

108_drvored-na-vodi.jpg
 
Чак и у нашим лепим жељама ова одвратна полицијска станица на води је неуништива... :mrgreen:
 
Vrh