Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Mozda ne znas, muzej u Vinci bi trebalo vrlo brzo da pocne da se pravi, vec pripremljen projekat. Mislim da je neko uredjivanje pocelo ove godine. Potencijal ovog lokaliteta je ogroman.

Ja памтим отварање некаквог пристаништа и тзв. визиторског центра још за време владе Мирка Цветковића.
 
Како ће бити диван поглед на БНВ када се отвори Теразијски плато. Успели су да постигну савршену комбинацију коцкастих зграда исте висине. Ништа не разбистри ум као поглед на високи бетонски зид који савршено затвара поглед на реку. Ко би уопште желео да види реку у Београду? Једноставно мајсторски.

IMG_7926.jpeg
 
Ja памтим отварање некаквог пристаништа и тзв. визиторског центра још за време владе Мирка Цветковића.
Ma kakav Cvetkovic, ovo su potpuno druga vremena, druga dimenzija :)

"U toku je popločavanje šetališta i čišćenje kamene obaloutvrde, a paralelno sa njima nastaviće se izgradnja pešačkih staza, postavljanje mobilijara i infrastrukture za rasvetu, kao i pejsažno uređenje. 💡"

 
Како ће бити диван поглед на БНВ када се отвори Теразијски плато. Успели су да постигну савршену комбинацију коцкастих зграда исте висине. Ништа не разбистри ум као поглед на високи бетонски зид који савршено затвара поглед на реку. Ко би уопште желео да види реку у Београду? Једноставно мајсторски.

Pogledajte prilog 213676
Ironično da je silaženje na reku pod naprednom vlašću stari Beograd koštalo pogleda na istu. Ako išta drugo neka sad ista 200m-fobna družina uživa u pogledu na kulu koja se jedva promalja iza šifonjerčina indijskog demit-siti predgrađa.

Čak i da BnV nije bio ravan kao daska sa rešetkastim tornjem u centralnom parku, i sa kulama neuvrnute forme preko 200m postavljenim na razumnoj udaljenosti reka bi bila vidljiva između. U svakom slučaju jeziv podsetnik na ulogu odnosa osnove i razmaka između objekata. Visina nema ulogu u vidljivosti reke iz određenih uglova, već na upadljivost na horizontu, siluetu/formu skajlajna.
 
Poslednja izmena:
Како ће бити диван поглед на БНВ када се отвори Теразијски плато. Успели су да постигну савршену комбинацију коцкастих зграда исте висине. Ништа не разбистри ум као поглед на високи бетонски зид који савршено затвара поглед на реку. Ко би уопште желео да види реку у Београду? Једноставно мајсторски.

Pogledajte prilog 213676
Molim vas. Beograd nije grad za život, već za izdavanje. Dokle da ponavljamo? 😂
 
Ostavio bih kulu, Galeriju i onu zgradicu nizvodno od tramvajskog mosta. Sve ostalo, može da se uklanja.
 
Има и добрих страна измењеног пројекта, овде је део ГЖС срушен и надограђене су зграде...
Screenshot_20241003-174235.png

Стари рендери приказују далеко савременије насеље, колико год изгледали брзински израђени...
Ово је приближно на месту Метрополитена
Screenshot_20241003-172400.png

Виста и близанци
Screenshot_20241003-172424.png

Верде и Аква + парк са великим језером...
Screenshot_20241003-172500.png

Има свега ту, пасарела преко булевара, пешачки мост код куле...
 
Poslednja izmena:
Деветоспратнице у Карађорђевој, где највише зграде имају 4-5 спратова... али добро рушићемо Стари Град, да се уклопи са БНВ.
 
Како ће бити диван поглед на БНВ када се отвори Теразијски плато. Успели су да постигну савршену комбинацију коцкастих зграда исте висине. Ништа не разбистри ум као поглед на високи бетонски зид који савршено затвара поглед на реку. Ко би уопште желео да види реку у Београду? Једноставно мајсторски.

Pogledajte prilog 213676
Bio sam sa nekim strancima i imali smo gotovo isti ovakav pogled sa prozora i samo vicu: Omg, vau, o maj gad, so bjutiful..
 
Nisam iz Beograda ali pratim dešavanja u gradu, bar kad je u pitanju izgradnja jer me to interesuje. Može li neko da mi napiše koliki bi bio uopšte potencijal terazijskog platoa ili terazijske terase u pogledu otvaranja vizure prema reci Savi, da nije ni započet projekat Beograda na vodi? Meni se lično nekako čini, uvažavajuči topografiju tog terena i obim izgrađenosti do početka realizacije BNV da je horizont već blokiran i da se to otvaranje vizure ka reci trajno i nepovratno ugasilo.
 
Како ће бити диван поглед на БНВ када се отвори Теразијски плато. Успели су да постигну савршену комбинацију коцкастих зграда исте висине. Ништа не разбистри ум као поглед на високи бетонски зид који савршено затвара поглед на реку. Ко би уопште желео да види реку у Београду? Једноставно мајсторски.

Pogledajte prilog 213676

Odakle je ovo snimljeno?
 
Nisam iz Beograda ali pratim dešavanja u gradu, bar kad je u pitanju izgradnja jer me to interesuje. Može li neko da mi napiše koliki bi bio uopšte potencijal terazijskog platoa ili terazijske terase u pogledu otvaranja vizure prema reci Savi, da nije ni započet projekat Beograda na vodi? Meni se lično nekako čini, uvažavajuči topografiju tog terena i obim izgrađenosti do početka realizacije BNV da je horizont već blokiran i da se to otvaranje vizure ka reci trajno i nepovratno ugasilo.

top-5-beogradskih-vidikovaca__.jpg
 
Vrh