Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Koje arhitekte su birale ona pocetna resenja, rendere i makete koji su predstavljani da bi se dobijali izbori?

Stvarno hoces da kazes da je neko odustao od onog pocetnog daleko modernijeg naselja i svesno odabrao da je lepse da izgleda kao radnicko predgradje Sangaja? Arhitekta je kao u tom fazonu, pali se na fazon predgradja Sangaja?

Sto naravno ne opravdava moralno arhitekte, ko god da su, ali tesko da su oni tu nesto birali pa ovo izabrali tj. nemoguce.

Idi reci to Alabaru :) Ja samo prenosim ono sto je on rekao. Razocaraces se kad pogledas


 
Evo ti pa pitaj Alabara. Mogao sam ja odmah postaviti taj link, ali sam sacekao prvo da navalite sa takvim pitanjima. A cak i da nije srpski arhitekta projektovao vistu, iz ovoga sto Albahar kaze, jasno je da su srpske arhitekte odabrale arhitektonski stil. Bilo ko u svetu da je projektovao Vistu, morao se rukovoditi zahtevima narucioca posla. Imam utisak da i Albahar ovo nije slucajno izjavio, verovatno su i njemu odvratni ovi sifonjeri i zato je zeleo da se javno ogradi od svega.

Ne znam kako da ubacim video u post da pocne bas od ovog trenutka, da se ne mora prelaziti na youtube, ako admin zna, moze da edituje link


https://www.youtube.com/live/64FI3-D5nsc?si=F2JxvyeU5URfKhMd&t=1991

Moze li tačan trenutak u video, na kom je to minutu?
 
Meščini da je 'teo reći da smo st***, ne verujem da je slagao i da je arhitektura i stil nametnut. I u pravu je st*** smo, upropastili priliku za spektakularno naselje a dobili zaista ružne zgrade, loših proporcija (uz časne izuzetke) kako bi se brutalno maksimalizovao profit lokalnih ulagača.
 
Evo ti pa pitaj Alabara. Mogao sam ja odmah postaviti taj link, ali sam sacekao prvo da navalite sa takvim pitanjima. A cak i da nije srpski arhitekta projektovao vistu, iz ovoga sto Albahar kaze, jasno je da su srpske arhitekte odabrale arhitektonski stil. Bilo ko u svetu da je projektovao Vistu, morao se rukovoditi zahtevima narucioca posla. Imam utisak da i Albahar ovo nije slucajno izjavio, verovatno su i njemu odvratni ovi sifonjeri i zato je zeleo da se javno ogradi od svega.

Ne znam kako da ubacim video u post da pocne bas od ovog trenutka, da se ne mora prelaziti na youtube, ako admin zna, moze da edituje link


https://www.youtube.com/live/64FI3-D5nsc?si=F2JxvyeU5URfKhMd&t=1991
Ништа ту није речено, нико овај стил није бирао, овај стил је дошао.
Висте су се код нас разрађивале само.

Боље да је уместо о дизајну, причао о томе што "инвеститор" није желео ништа скупље од демит фасаде на тим зградама. И то не камену вуну од 15, него од 12, јер и и ту успео да уштеди.
Или да прича о томе што је један од захтева био да се у нето продајну површину убаце и оне мале "клупице" од геберита иза вц шоље, изгледа да ми је зарада била мала чак и са том ценом квадрата.
 
Meščini da je 'teo reći da smo st***, ne verujem da je slagao i da je arhitektura i stil nametnut. I u pravu je st*** smo, upropastili priliku za spektakularno naselje a dobili zaista ružne zgrade, loših proporcija (uz časne izuzetke) kako bi se brutalno maksimalizovao profit lokalnih ulagača.
Može bar da promeni fasade na Vistama to bar nije teško
 
Sapic jutros najavio sledece godine neku ulicu kroz BNV, iz Karadjordjeve ispod mosta da prolazi i da izadje na Vilsonov bulevar, nisam najbolje razumeo gde tacno.

 
Vrh