Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Zanci ti zameras Eko straži sto je to objavila jer niko drugi nije .Po tebi imaju precih stvari kojima treba da se bave .Sram ih bilo što su objavili.Jesi ti prstom mozda mrdno nesto da u ovom gradu bude bolje ili samo zamjeras ovima sto nesto.Sto se ne aktibairas u eko straži ili im tražiš završni račun. ILI ako im doniras sredstva ne pitaš a sta je sa divljim deponijama.

Nije tačno da nije niko drugi objavio, napisali su ovde lepo ljudi da izvorno nije njihov post već su ga oni preneli. Preneli su zato što je u pitanju BnV. Sigurno ne bi preneli neki problem iz Sakure, ABlok-a ili Belville-a... Kao što se i ne bave previše eko pitanjima koja nisu dnevno-ispolitizovana. Što bi im donirao pare - da shareuju postove o terasama u BnV, jer je to populistički?

To je najobičnije zamajavanje javnosti glupostima koje nemaju veze sa ekologijom. Ajde da smo super sređena zemlja po tom pitanju, pa da razumem preneli neku "zanimljivost", ali preneli su samo da bi gurali politikanstvo umesto da se bave suštinskim pitanjima. Kao uostalom što su se i do sada najmanje bavili ekološkim problemima, ali im se Vučić priviđa svuda. Pun mi je kofer više tih gluposti. Nula su i oni i njima slični.
 
Opet da ponovim ko ti brani da osnujes pravu ekološku organizaciju sa kojom ces biti zadovoljan da osmislis akcije da organizujes prijavis zvanično da skupis sredava pokreneš neku akciju uradis nesto.Nalkase samo kritikovati
 
Opet da ponovim ko ti brani da osnujes pravu ekološku organizaciju sa kojom ces biti zadovoljan da osmislis akcije da organizujes prijavis zvanično da skupis sredava pokreneš neku akciju uradis nesto.Nalkase samo kritikovati

Niko mi ne brani, kao što niko ne može ni da mi zabrani da kritikujem :) Ako mogu oni, mogu i ja. As simple as that.
 
Stim sto oni kritikuju nesto konkretno a kod tebe je kritika samo radi kritike
Ps ne moraš citirati post koji je odmah iznad pise u pravilima foruma
 
Opet da ponovim ko ti brani da osnujes pravu ekološku organizaciju sa kojom ces biti zadovoljan da osmislis akcije da organizujes prijavis zvanično da skupis sredava pokreneš neku akciju uradis nesto.Nalkase samo kritikovati
Ma samo vi nastavite. :) Zato vam i nece uspeti da sprecite litijium, jer ste uveli politikanstvo svuda, cak i kad neki pijani majstor slomi prozor vi to politizujete i narod vam nista vise ne veruje. Koliko je ljudi poverovalo da ce izvori vode biti ugrozeni izgradnjom metroa? Niko. Nastavite samo. Obesmislili ste sve. Nekad ce stvarno postojati razlog da se izadje na protest, ali niko vam nece poverovati.
 
Politikanstvo je prvo uveo on. Sve je ispolitizovao pa i u sve se meša, od sporta do takmičenja matematike u osnovnoj školi u Trgovištu. Jedino ko može da bude odgovoran za atmosferu u društvu je onaj koji vlada 12 godina. Nema normalnog društva bez slobode medija, pravne države i poštenih izbora. Nabijem ga na onu stvar.
 
Meni ovo uopšte nije politikanstvo - BNV je živ primer i simbol kako država na najbahatiji i bezobzirniji mogući način stavlja interese stranih investitora i profita ispred interesa sopstvenih građana. Direktno primenjivo na situaciju sa litijumom
 
Ma samo vi nastavite. :) Zato vam i nece uspeti da sprecite litijium, jer ste uveli politikanstvo svuda, cak i kad neki pijani majstor slomi prozor vi to politizujete i narod vam nista vise ne veruje. Koliko je ljudi poverovalo da ce izvori vode biti ugrozeni izgradnjom metroa? Niko. Nastavite samo. Obesmislili ste sve. Nekad ce stvarno postojati razlog da se izadje na protest, ali niko vam nece poverovati.
Bila neka guzva na terazijama 10 avg koliko bilo ljudi i zašto
 
Stim sto oni kritikuju nesto konkretno a kod tebe je kritika samo radi kritike
Ps ne moraš citirati post koji je odmah iznad pise u pravilima foruma

Zapravo, mislim da ne razumeš da je ovde obrnuta situacija.

Ajde još jednom da pojasnim. Ako "ekološka organizacija" prenosi post sa drugog naloga, a koji se ne tiče uopšte ekologije, onda je to, kako ti kažeš, kritika radi kritike. To je suština. Videli su post da je nešto pošlo naopako u BnV, ostrašćeni kakvi jesu (a vidim i mnogi drugi) odmah share zato što BnV ima jaku anti-vladinu konotaciju. Sigurno ne bi share-ovali da je pala terasa u bloku 45 nekom nesretniku.

OK, ali onda obesmišljavaju svoje postojanje kao "ekološke organizacije" i pokazuju da su dnevno-politička organizacija.

Inače, originalni post je objavljen na SerbiaLive nalogu.




PS: Kada uradiš quote na post stigne ti notifikacija, a bez toga ne. U threadovima koji imaju puno poruka to je korisno. Ne znam šta se ti brineš oko toga? Ah da, spominjali smo "kritiku radi kritike"...
 
Mora ti @Igor objasniti da se gubi preglednost foruma Treba videti da li su preneli pad terase sa kokakola zgrade na nbg ...

Sa ekološke strane bnv je pripojio zelenilo sa nbg obale kako bi ispunio koeficijent zelenila to je dovoljno za konstantnu kritiku tog projekta.

PS.Da bi ti neko video post i stigla notifikacija dovoljno je da firumasa ovako oznacis @sjcam
 
Na stranu ovu temu. Vozio sam iz Beograda do Crne Gore i prespavao noc na Zlatiboru. Inace ona kur***** Marija Lukic grafit je uspela da upropasti i Zlatibor. Jel neko zna sta se desava sa prijavom?

Ono sto mi je skrenulo paznju da put od Zlatibora do CG je prepun smeca i nekih mini deponija. Eto posla za eko strazu, ovim neko treba stvarno da se bavi i nije mi jasno kako se to ne cisti.
 
Ma samo vi nastavite. :) Zato vam i nece uspeti da sprecite litijium, jer ste uveli politikanstvo svuda, cak i kad neki pijani majstor slomi prozor vi to politizujete i narod vam nista vise ne veruje. Koliko je ljudi poverovalo da ce izvori vode biti ugrozeni izgradnjom metroa? Niko. Nastavite samo. Obesmislili ste sve. Nekad ce stvarno postojati razlog da se izadje na protest, ali niko vam nece poverovati.
Pa kako da tema litijuma ne bude politička kada vlada Srbije učestvuje u tome, i prethodne i ova sadašnja - a pogotovo ova, koja prvo kao zabrani, da smiri narod, a onda ispod radara opet odobri i još vrši nenormalnu kampanju protiv naroda.
A i pozabavi se malo etimologijom reči "politika", pa ćeš videti da je sve što se tiče zajednice upravo politika. A vi biste to da predstavite kao nešto negativno, jer vas je uhvatila nervoza. Ne znam kako te bre nije sramota? Mali bot vlasti, dolazi svaki dan ovde da botuje za pare, sendvič, posao, ili šta god, halapljivo i sebično derište koje namerno prkosi drugima zarad tapšanja po ramenu od strane kriminalaca. A o svojoj deci ni ne razmišlja, gde će oni živeti i da li će uopšte moći ovde da žive.
 
Ja iskreno želim svim botovima jako dug život bez mogućnosti odlaska iz Srbije. I njihovoj deci isto. Ništa više.

Nego, da se vratimo na temu opterećenja terase, koliko kvadrata ima? Odnosno, koliko je fizički moguće da stane ljudi na nju. Jer ako može da stane 10 ljudi (kako god to smešno izgledalo), onda bi morala valjda da bude projektovana da izdrži tonu?
 
Terasa treba da nosi 300 kg po m2 bez koef. Sigurnosti. Bez problema moze da iZdrzi paletu keramike a da ne padne.
Pa ako je ovo tacno, onda je tema zavrsena. Paleta ima 1m2, a ni teoretski ni prakticno nije moguce smestiti na 1m2 1000 kg ljudske mase. Covek hteo dokazati suprotno, a ustvari nam je pomogao da shvatimo da su stavili na terasu tri puta vece opterecenje od dozvoljenog.
 
Ja iskreno želim svim botovima jako dug život bez mogućnosti odlaska iz Srbije. I njihovoj deci isto. Ništa više.

Nego, da se vratimo na temu opterećenja terase, koliko kvadrata ima? Odnosno, koliko je fizički moguće da stane ljudi na nju. Jer ako može da stane 10 ljudi (kako god to smešno izgledalo), onda bi morala valjda da bude projektovana da izdrži tonu?

I ja.
Evo u ovom postu je vec objasnjeno koliko sme biti opterecenje terase po m2

 
Šta kaže izvođač:
IMG_4102.jpeg
 
Vrh