Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Pomozi boze da da sruse sajam!!
Samo ostaviti halu 1 i napraviti od nje onu pijacu sto su hteli kod gazele. Toliko je ruzan da bi ja volontirao da ga rusim.
 
Svim tim objektima koji generisu veliki broj ljudi nije mesto u samom gradu. Svi znamo kolike su guzve u saobracaju kada je neki veliki sajam ili utakmica na Marakani. Realno gde god da postavis takve objekte ljudi ce ciljano dolaziti tamo. Po meni je potpuno opravdnao izmestanje sajma i gradnja Nacionalnog stadiona van grada.
 
Pomozi boze da da sruse sajam!!
Samo ostaviti halu 1 i napraviti od nje onu pijacu sto su hteli kod gazele. Toliko je ruzan da bi ja volontirao da ga rusim.
Сачувај Боже шта сам управо прочитао на овом форуму. Чему толика мржња према српском градитељском налеђу?
 
Svim tim objektima koji generisu veliki broj ljudi nije mesto u samom gradu. Svi znamo kolike su guzve u saobracaju kada je neki veliki sajam ili utakmica na Marakani. Realno gde god da postavis takve objekte ljudi ce ciljano dolaziti tamo. Po meni je potpuno opravdnao izmestanje sajma i gradnja Nacionalnog stadiona van grada.
Ima masa gradova sa sajmovima unutar samog grada, a isto i tako gradova sa stadionima integrisanim u gradsko tkivo posebno u Evropi pa nikom ništa. Gužve se daju srediti kroz bolji javni prevoz. Umesto da gradimo BG da bude evropski grad kako odgovara našem kulturnom području na silu imitiramo bogate arapske gradove koji su sa te urbanističke strane potpuno izopačeni.
 
nije samo guzva, nego i buka i sve sto ide uz to. mada ne bih poredio sajam sa sportskim desavanjima
 
Svim tim objektima koji generisu veliki broj ljudi nije mesto u samom gradu. Svi znamo kolike su guzve u saobracaju kada je neki veliki sajam ili utakmica na Marakani. Realno gde god da postavis takve objekte ljudi ce ciljano dolaziti tamo. Po meni je potpuno opravdnao izmestanje sajma i gradnja Nacionalnog stadiona van grada.
Хајде онда да изместимо Галерију и тамо направимо парк.
 
@nombre

Screenshot_20240810-102343~3.png

Ево пример једног изложбеног простора који је уједно и парк који је константно пун посетилаца.

До њега води широк булевар ( као Савска и Бул. Војводе Мишића у Београду)

Ни ВДНХ није изван МКАД-а, већ је удаљен пар станица метроа од Кремља. ( Линија један метроа у Београду треба по плану да прође поред Сајма, а већ сада на правцу Савски трг- Сајам постоји одвојена, у довољној мери аутономна трамвајска пруга).
 
Ако је циљ смањење гужве онда је боље да се гради у граду, како би људи до објекта могли да дођу пешке, бициклом и сл.

Бука се да решити тако да се споља не чује ништа шта се дешава унутра

Апсолутно најгора опција је да велики објекти који генеришу пуно посетилаца буду далеко ван града и без начина да се до њих дође осим аутомобилом а нама се сада фала богу сајам (из већ лоше позиције) премешта у сурчинске њиве. Беовоз и евентуално нека линија превоза (и даће бог метроа) може само да ублажи тај ефекат али неће да га реши па ћемо за пар година бити сведоци америчких гужви на путевима због оваквог америчког урбанизма. Иовако смо имали колапс на аутокоманди кад год се игра већа утакмица на Звездином стадиону а он је још и био "у граду" па је један део људи долазио пешке, бициклом, беовозом, аутобусом, трамвајем или комбинацијом наведеног. Сад ћемо и за сајам и за "национални стадион" да имамо исто само још горе.

Најбоља локација за сајам и генерално веће објекте културе је био БНВ, па и ако има потребе за "национални стадион" да се гради преко пута Бигза. Да се цео град лако слије надоле кад год треба, без већих проблема. Још да је очувана железничка станица цела земља би могла брзо и лако да дође шта год да се дешава

Али нама је уместо тога железничка станица уништена и њена зграда претворена у "неки културни центар" пун ђубрета а сајам послат у Војводину где никоме није близу осим евентуално Сурчинцима.
 
Premeštanje sajma u Surčin će biti i smrt sajma jer tamo apsolutno niko neće hteti da ide.

SNS je odlučio da uništi jedan bitan aspekt grada samo da bi preoteo zemljište za imbecilnu stambenu gradnju.

I ovaj grad i dalje glasa za njih.
 
Nekada i sami treba da doprinesemo, pogotovo oko banalnih stvari.
Bez dokaza o tom učinjenom delu, onako zbog svih nas.
 
Ако је циљ смањење гужве онда је боље да се гради у граду, како би људи до објекта могли да дођу пешке, бициклом и сл.

Бука се да решити тако да се споља не чује ништа шта се дешава унутра

Апсолутно најгора опција је да велики објекти који генеришу пуно посетилаца буду далеко ван града и без начина да се до њих дође осим аутомобилом а нама се сада фала богу сајам (из већ лоше позиције) премешта у сурчинске њиве. Беовоз и евентуално нека линија превоза (и даће бог метроа) може само да ублажи тај ефекат али неће да га реши па ћемо за пар година бити сведоци америчких гужви на путевима због оваквог америчког урбанизма. Иовако смо имали колапс на аутокоманди кад год се игра већа утакмица на Звездином стадиону а он је још и био "у граду" па је један део људи долазио пешке, бициклом, беовозом, аутобусом, трамвајем или комбинацијом наведеног. Сад ћемо и за сајам и за "национални стадион" да имамо исто само још горе.

Најбоља локација за сајам и генерално веће објекте културе је био БНВ, па и ако има потребе за "национални стадион" да се гради преко пута Бигза. Да се цео град лако слије надоле кад год треба, без већих проблема. Још да је очувана железничка станица цела земља би могла брзо и лако да дође шта год да се дешава

Али нама је уместо тога железничка станица уништена и њена зграда претворена у "неки културни центар" пун ђубрета а сајам послат у Војводину где никоме није близу осим евентуално Сурчинцима.
"Ако је циљ смањење гужве онда је боље да се гради у граду, како би људи до објекта могли да дођу пешке, бициклом и сл."
Odakle biciklom, ili peške? Jesu li sajamske aktivnosti gradska dešavanja namenjena samo ljudima koji zive ili su se zadesili u Beogradu ? To su oduvek bili tematski događaji koji su okupljali zainteresovane iz čitave zemlje. Kada bi se sajam oslanjao samo na one koji do kapija sajma mogu doći biciklom ili peške, propao bi još prvih godina.
 
Где сам ја рекао да сајам треба да се ослања само на оне који до њега могу да дођу бициклом или пешке?
 
Vrh