Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Zuma":2aaa9oow je napisao(la):
Slavimo Beograd! :)
IMG_9836c2_resize.jpg
Слава му
 
Preterase sa tim silnim reklamama. Juce sam bio u Delta City i tamo na sve strane ,,Slavimo Beograd''.
Mislim da nema potrebe za tolikim reklamama jer ionako svi pricaju o Beogradu na vodi i u novinama svaki dan se pojavi neki tekst.
Sta ce tek biti kad se izgradi trzni centar o.O
 
треба да одеш до аеродрома. око 60% реклама тамо је Славимо Београд (шо билборди, што зидне). два билборда један до другог, на оба стоји Славимо Београд, и то са обе стране :shock:
 
Još samo da se neko sad pojavi sa objašnjenjem kako su tolike reklame tobože zbog promocije prodaje budućih stanova o kojima se i dalje ne zna apsolutno ništa. Uostalom i sam slogan je sasvim jasno fokusiran na poruku da vladajuća partija voli Beograd, a ne na njegovu izgradnju. Akcenat je na subjektu rečenice, na piscu poruke, dakle partiji, a ne na objektu rečenice. Znači "MI" slavimo, to je ono što je važno, a ne nešto poput "Beograd je glavni". Čista politička propaganda koja miriše na uobičajeni dil: Ja tebi novac za političku promociju, ti meni omogućuješ mnogo veću zaradu. Činjenica da su Arapi spremni da potroše novac na reklamnu kampanju ovolikih razmera, koja neće pomoći prodaji onoga što budu napravili, treba da nas veoma zabrine. Novac se nikada ne troši bez veze. Šta li onda tek očekuju za uzvrat?

Naravno, pod pretpostavkom da ovaj reklamni pohod ne plaćamo mi sami.
 
Акценат је само на томе ко троши паре на промоцију! Остало је лични утисак...
 
Arapi placaju marketisku agenciju i sve poslove. Sve sami biraju i odlucuju o izvodjenju. Sad da li na neki nacin mi to placamo ili cemo placati...ko zna. Mene su ucili da nema besplatne vecere.
 
Bravo Relja!!!
To i treba da pise!
Plus

Inace uz sav trud ne shvatam poentu slogana ili parole "slavimo Beograd"
Ok, nisam neki genije, ali ne smatram sebe ni debilom, ili kakvim retardom.
Ipak, slavimo Beograd... :-?
Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
Evo, da pomognem čišćenje grada i kolektivni kreativni napor, potrudio sam se da "popravim" par najgorih prozora na BIGZu, skinem reklame, i očistim platno. Sad možete da napišete i nešto pametnije od onoga što je ovde originalno bilo :)

IMG_9836c3e_resize.jpg
 
HITNA AKCIJA: podnesimo primedbe na izmene Generalnog plana Beograda
Slavimo-Beograd-webJavni uvid u Nacrt izmena i dopuna Generalnog plana Beograda, ulazi u finalnu fazu! Planirane izmene se uglavnom donose kako bi se omogućila realizacija projekta "BEOGRAD NA VODI" i predviđaju da se rešavanje ovog područja može izvesti izolovano od druge obale Save i bez međunarodnog konkursa. Pored ovoga ukida se i ograničenje spratnosti, kao i obavezna proporcija javnih površina na ovom području, a omogućava se i brisanje železničke stanice Beograd bez obaveze da se izgradi sva potrebna infrastruktura koja bi je zamenila.
http://kogradigrad.org/
 
,,Odaberite one za koje smatrate da odražavaju vaše mišljenje i podnestite ih! Takođe, pozovite prijatelje, poznanike, rođake i prolaznike da iskažu svoje nezadovoljstvo predloženim izmenama.''

Ma evo trcim.

Srceno sa tim, mozda vam i prodje nesto :lol:
 
Вожд je napisao(la):
dsci4487.jpg




Vozd brate super reportaza, posebno svaka cast na ovom odlicnom kadru i na ovoj plavoj tetki desno. Ja licno nebi izdrzao da joj ne pomognem u pojasnjenju nekih nedoumica i ne objasnim sve sto joj nije jasno, a nadam se da si i ti bio od koristi ako je trebalo!
 
Nebojsa sram te bilo. Reci cu te zeni.
Ima lepu ogrlicu.
 
Bungalow Bill":3as5rin7 je napisao(la):



Vratio sam se sinoc iz Beca, sta reci, ko god nije bio neka obavezno vidi to carsko mesto jer ce mu ono biti pravi i realni pokazatelj ko smo, kakvi smo i gde zivimo.
 
rasho62":w6s61eo0 je napisao(la):
Nebojsa sram te bilo. Reci cu te zeni.
Ima lepu ogrlicu.


Eee pa brate ja nisam ozenjen, a i pre tridesete necu sigurno! Nemozes da javis ni mojoj devojci jer je ona u Indjiji :grand:
 
Bulevarac":2ggy75w4 je napisao(la):
HITNA AKCIJA: podnesimo primedbe na izmene Generalnog plana Beograda

Све је то ок, и све примедбе су на месту а ако се поднесу у довољно великом броју неке ће сигурно бити и усвојене. Али не огу а да се не осврнем на вансеријску глупост у виду "заштите визура и идентитета Амфитеатра" ... :bash:

Да, заштитимо најдепресивнију панораму једног европског града и идентитета које је за заборав јер је срамота.
 
stf":2829uaex je napisao(la):
Све је то ок, и све примедбе су на месту а ако се поднесу у довољно великом броју неке ће сигурно бити и усвојене. Али не огу а да се не осврнем на вансеријску глупост у виду "заштите визура и идентитета Амфитеатра" ... :bash:

Да, заштитимо најдепресивнију панораму једног европског града и идентитета које је за заборав јер је срамота.

I ti i Delija ste ovo ponovili već ne znam koliko puta. Srećom bar je drugim ljudima jasno da postoji razlika između vizuelnih potencijala prostora i njegovog trenutnog sadržaja. Isto tako, između opšte panorame terena, odnosno celovitog doživljaja čitavog prostora i dubine u njemu, i detalja te panorame koja je oličena u pojedinim zgradama, ali ne samo u njima, nego i u rekama i konturama mnogih uzvišenja koja su vizuelna osnova Beogradskog pejsaža i njegovog identiteta. Iako nema puno visokih zgrada, zbog vrlo zanimljive konfiguracije terena, deo grada na desnoj obali Save ipak oku posmatrača nudi veoma bogatu igru oblika, tekstura i boja koja se prostire i horizontalno i vertikalno i po dubini. To su te vizure koje se ovde spominju.

Znamo zašto Beogradske zgrade danas izgledaju tako jadno kako izgledaju, ali one neće zauvek biti takve. Takođe, ako neko spusti visoku neprovidnu zavesu u sredini sobe, soba ne samo da vizuelno postaje upola manja, nego i njen drugi deo može ubuduće izgledati bilo kako, više se nikad neće videti. Ormari se postavljaju po ivicama dostupnog vidika, ne u sredini sobe.
 
Da li neko zna da li je krenulo rušenje baraka na području SA,kao što su najavili ?
 
Kokili":3shsxdi7 je napisao(la):
Arapi placaju marketisku agenciju i sve poslove. Sve sami biraju i odlucuju o izvodjenju. Sad da li na neki nacin mi to placamo ili cemo placati...ko zna. Mene su ucili da nema besplatne vecere.
Pa naravno da nema,cena će sigurno biti cena zakupa celog SA (cena gradjevinskog zemljista kako reče Premijer pre 2 godine je 450 miliona evra). Videćemo o čemu se radi ako objave Ugovor,kao što su obećali.
 
Vrh