Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

U odnosu na cenu samo zemljanih radova i sređivanja partera BNV, cena sređivanja starog železničkog mosta je sitnica.
Tu nema potrebe za konstrukcijske zahvate, dakle, dogovore sa jednom firmom peskiranje na licu mesta, eventualno navarivanje - krpljenje tu i tamo ako treba i farbanje cele konstrukcije. Razvoženje struje i osvetljenja i da opale oplatu i beton po patosu, preko bici stazu asfaltnu kao bilo koju po gradu. I rampe i stepenište na svakoj strani da se bici i pešaci popnu.
Peskarenje cirka 200.000 evra
Farbanje u dva sloja, zaštitno + dekorativno 300.000
Betoniranja partera + izlivanje asfalta, cirka 4000 kvadrata oko 150.000 i svetlo ... 200.000 sve zajedno ispod milion, i da se ugrade Ćika Pera Laza i Pavao ... oko milionče.
Ako budu pravili tender, biće to 15 miliona.
Da je moj most, završio bih ga za 600.000 - 700.000 evra . Neka je i milion. Samo bez tendera i ja da biram izvođače.
 
Da smo čekali komuniste da izgrade još bi pelazili sa obale na obalu skelama :wink:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=786964#p786964:16ga8exb je napisao(la):
Tikvica » Sub Okt 24, 2020 7:45 pm[/url]":16ga8exb]Da se nadovežem na predhodnika...




Da li neko, ko se malo bolje razume u gradjevinu, misli da bi ove skele mogle da predstavljaju zastitnu galeriju za pesake dok se radi kula?
Mozda je ovo sto pricam besmisleno, ali nekako ne vidim cemu bi drugo sluzile skele oko asfalta.
Deluje mi moguce, jer bi na taj nacin privremeno spojili setalista, jer ako neko seta do restorana Cio, Richard Gyros-a itd. kako mu objasniti kuda da prodje do Galerije. Znamo mi koji smo prosli tuda stotinama puta, ali mnogi ne znaju da li ima prolaza kroz gradiliste do bulevara i okolo.
Msm. mozda jeste zastitna galerija za radnike i masine, ali sto da ne bi mogla biti i za posetioce, da prerece do TC Galerije.
 
^^mislim da jako dobro pretpostavljas. I meni deluje kao privremena zastita za pesake
 
i meni lici na to, a poklapa se sa otvaranjem trznog centra.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=788083#p788083:kxq3mi77 je napisao(la):
relja » Sre Okt 28, 2020 8:58 am[/url]":kxq3mi77]OK to... nova robna kuća, posađeno zelenilo, niskogradnja... da li se voda i dalje ispumpava preko obaloutvrde u Savu?
нема ниједне пумпе око галерије и нико од радника не зна како то сада функционише.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=788527#p788527:10fq238x je napisao(la):
nikolino » Thu Oct 29, 2020 2:48 pm[/url]":10fq238x]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=786964#p786964:10fq238x je napisao(la):
Tikvica » Sub Okt 24, 2020 7:45 pm[/url]":10fq238x]Da se nadovežem na predhodnika...




Da li neko, ko se malo bolje razume u gradjevinu, misli da bi ove skele mogle da predstavljaju zastitnu galeriju za pesake dok se radi kula?
Mozda je ovo sto pricam besmisleno, ali nekako ne vidim cemu bi drugo sluzile skele oko asfalta.
Deluje mi moguce, jer bi na taj nacin privremeno spojili setalista, jer ako neko seta do restorana Cio, Richard Gyros-a itd. kako mu objasniti kuda da prodje do Galerije. Znamo mi koji smo prosli tuda stotinama puta, ali mnogi ne znaju da li ima prolaza kroz gradiliste do bulevara i okolo.
Msm. mozda jeste zastitna galerija za radnike i masine, ali sto da ne bi mogla biti i za posetioce, da prerece do TC Galerije.

Meni delijue kao da je uzviseni deo za pesake a srednji deo za bicikla. :?
 
Tako je, dobro sam pretpostavio. Postavljena je ograda sa strane skele i na kriticnom delu ispod kule postavljen je lim kao zastita. Na jednom delu zidove (ograde) maskiraju reklamama, a na plafonu tog lima postavljena je rasveta. Jeste zanimljivo, ali je jos zanimljivije da bi sve uradili, samo da im dodju kupci u TC Galerija. Jedino ne znam koliko ce dugo trajati, tj. kad ce poceti radovi na pravoj promenadi.
Na ulazima u prolaz pise da je obavezno guranje bicikala. Kad bih sigurno znao da nece nesto da mi padne na glavu, radije bih prolazio tuda gurajuci bajs 100 metara, nego skroz okolo bulevarom.
 
Ova staza jeste prečica između dva završena dela promenade.Ispod Kule je postavljena i zaštita na vrhu,i prolazi se kao kroz tunel.Koliko je sigurno ne znam ali viši cilj je u pitanju,dovući što više ljudi u mol pa makar i kroz gradilište .Mada realno,sa koje god strane krenuli ka molu moraju da prođu kroz gradilište
Sliku sam već postavljao na temi o Kuli.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=788385#p788385:142kinsd je napisao(la):
Posmatrac » Чет Окт 29, 2020 12:46 am[/url]":142kinsd]Ne dirajte mi stari most, on je jako privlačan i interesantan izbliza, da se adekvatno u i duhu vremena osposobi za pešake i bicikliste uz atraktivno zelenilo, on može da postane još jedan simbol grada.

Evo moje fotke od pre mesec dana.
file.php

To je isto kao kad bi sentimentalnu uspomenu iz detinjstva, tzv plišanog medu, a u stvari neku nakazu od jambolije, ukrasio novom portiklicom, i onda ga smestio na novokupljenu ugaonu garnituru i očekivao da to izgleda "kežual" ?! Taj jednolični, mostoliki kavez je posleratna, primitivna budževina, na stubovima nekadešnje, efektno odrađene konstrukcije.
 

Prilozi

  • 982272626525.jpg
    982272626525.jpg
    86,3 KB · Pregleda: 3.287
Da ne odemo previše u off, pređašnji most je svakako bio lepši, ali ima nešto u toj geometriji što ovom daje lepotu.

Svakako ne mora da bude meda od jambolije, dovoljno je da pogledamo slične rekonstrukcije, recimo u Bratislavi su jedan takav sasvim pristojno zamenili.

Pre i posle
 

Prilozi

  • gettyimages-1193497482-1024x1024.jpg
    gettyimages-1193497482-1024x1024.jpg
    323,6 KB · Pregleda: 3.083
  • stary-most-z-vody.jpg
    stary-most-z-vody.jpg
    53,8 KB · Pregleda: 3.083
  • 1280px-Stary_most.jpg
    1280px-Stary_most.jpg
    192 KB · Pregleda: 3.080
Upravo mi sinula jedna moze se reci odlicna ideja...ZNa li neko postoji li plan da se savska ulica prosiri u smeru ka sajmu od dela raskrsnice sa BW tj Visegradskom..msm da je itekako potrebno..to je 200,300 m...
 
Plan je bio da se savska u smjeru od poste proširi za jos jednu traku sve do mostara da li ce se i kad desiti videćemo...
 
pa S obzirom da smer ka savskom trgu ima 3 trake a ovamo dve...msm da je logicno da se to uradi..idealno bi bilo sada dok su i radovi na samom trgu ali to niko ne pominje...ima prostora za sve to
 
Pre i posle
file.php

file.php



Као што се види са слика Стари мост у Братислави је упадљиво измењен на боље, управо је и кавезна структура доживела озбиљну реконструкцију, тако што је комплетно је био деконструисан, па враћен и једва да има везе са првобитним. Потпуно је тачно, да ранија верзија веома личила на наш стари железнички мост и то је све, уз напомену да је то и даље саобраћајно активан мост, а не носач кафића и висећих баштица, дакле не и циркус, ни на реци, ни на небу, са задржаним наказним профилом.
 
Jedno pitanje, na raskrsnici gde se desno skreće za Kulu, levo idu svi busevi i tu je stanica. Vidim sada se otvorilo i za pravo, gde to izlazi? ja uvek skrenem levo kao i busevi pa desno za sajam, da li mogu pravo i da preprečim i brže stignem?
 
nastavis pravo i izadjes na novu (kontroverznu) raskrsnicu na sajmu. jeste brze :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=788817#p788817:2b2cd9gx je napisao(la):
patrick » 30 Oct 2020 13:07[/url]":2b2cd9gx]Jedno pitanje, na raskrsnici gde se desno skreće za Kulu, levo idu svi busevi i tu je stanica. Vidim sada se otvorilo i za pravo, gde to izlazi? ja uvek skrenem levo kao i busevi pa desno za sajam, da li mogu pravo i da preprečim i brže stignem?

Nemoj vise tuda, nego pravo nastavi pored TC i ispod Gazele i onda te bulevar vodi ulevo i izlaz na Bulevar Vojvode Misica na izlasku iz sajma.
Danas sam prosao tuda, mnogo mnogo brze i jednostavnije je od danas.
 
Kad se ruši ovaj dimnjak preko puta BIGZa?
 

Prilozi

  • IMG_20201030_222815.jpg
    IMG_20201030_222815.jpg
    191,6 KB · Pregleda: 2.016
Nece da se rusi pod zaštitom je kao i cijeli objekat jugospeda...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=788804#p788804:2i4oj35v je napisao(la):
пошло на остику » 30 Oct 2020 12:08 pm[/url]":2i4oj35v]Pre i posle
file.php

file.php



Као што се види са слика Стари мост у Братислави је упадљиво измењен на боље, управо је и кавезна структура доживела озбиљну реконструкцију, тако што је комплетно је био деконструисан, па враћен и једва да има везе са првобитним. Потпуно је тачно, да ранија верзија веома личила на наш стари железнички мост и то је све, уз напомену да је то и даље саобраћајно активан мост, а не носач кафића и висећих баштица, дакле не и циркус, ни на реци, ни на небу, са задржаним наказним профилом.

Ovo nije izmenjena konstrukcija već potpuno nova.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=774814#p774814:wyoop2xf je napisao(la):
Mr.Awesome » 14 Sep 2020 21:10[/url]":wyoop2xf]Nezvanična informacija, da će uskoro krenuti postavljanje polukružne panoramske terase na Savi.

Awesome jel ima novih vesti u vezi polukruzne panoramske terase na Savi kod Kule?

Posto je otvorena Galerija i napravljen privremeni prolaz izmedju Promenade i Galerije, racunam da ce im to biti sada sledeca stvar na kojoj ce takodje raditi.

Inace zadnjih par nedelja su ti oni brodovi i "zakucavaju" mnostvo sipova u reku, znas li da je to vezano za donji deo Promenade koji ce da grade ili nesto drugo?
 
Pegasus":1rwimut4 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=788817#p788817 je napisao(la):
patrick » 30 Oct 2020 13:07[/url]":1rwimut4]Jedno pitanje, na raskrsnici gde se desno skreće za Kulu, levo idu svi busevi i tu je stanica. Vidim sada se otvorilo i za pravo, gde to izlazi? ja uvek skrenem levo kao i busevi pa desno za sajam, da li mogu pravo i da preprečim i brže stignem?

Nemoj vise tuda, nego pravo nastavi pored TC i ispod Gazele i onda te bulevar vodi ulevo i izlaz na Bulevar Vojvode Misica na izlasku iz sajma.
Danas sam prosao tuda, mnogo mnogo brze i jednostavnije je od danas.
Odlicno, pretpostavljam da nema semafora? Vec vidim guzve koje ce biti na bnv zbog semafora, ali stvarno mi je brze da stignem do donjeg Dorcola tuda. Jedino sto ne moze da se izbegne je semafor ispod Brankovog, uvek je tu guzva.
 
Vrh