Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Nema toga u ugovoru. Nije krenula diskusija o propasti poslovne saradnje, već o potencijalnom "povećanju atraktivnosti nekretnina u BW".

//////////////////////////////////////////////////////

Основни подаци
Назив БЕОГРАД НА ВОДИ
Пословно име БЕОГРАД НА ВОДИ Д.О.О. БЕОГРАД-САВСКИ ВЕНАЦ
Статус Активан
Правна форма Друштво са ограниченом одговорношћу
Матични број 21033391
Датум оснивања 24.7.2014

Чланови
1.
Пословно име Belgrade Waterfront Capital Investment L.L.C.
Матични број CN-1945304
Држава Уједињени Арапски Емирати
Адреса Hamdan, kula Al Gaith, 19. sprat /, Abu Dabi
Удео 68,000000000000 %
Улога члана Члан
Новчани улог
Вредност Датум
Уписан 5.338.212.973,88 RSD
Уплаћен 1.926.547,76 RSD 6.8.2015
Уплаћен 1.751.380.825,37 RSD 18.9.2015
Уплаћен 1.786.457.141,57 RSD 29.3.2016
Уплаћен 1.798.448.459,18 RSD 24.11.2016

2.
Пословно име РЕПУБЛИКА СРБИЈА
Матични број 07020171
Адреса Немањина 11, Београд (град)
Удео 32,000000000000 %
Улога члана Члан
Новчани улог
Вредност Датум
Уписан 728.601,14 RSD
Уплаћен 728.601,14 RSD 4.9.2015

//////////////////////////////////////////////////////

Основни подаци
Назив BW KULA
Пословно име BW Kula d.o.o. Beograd-Savski Venac
Статус Активан
Правна форма Друштво са ограниченом одговорношћу
Матични број 21318256
Датум оснивања 6.9.2017

Чланови
1.
Пословно име Belgrade Waterfront Capital Investment L.L.C.
Матични број CN-1945304
Држава Уједињени Арапски Емирати
Адреса Hamdan, kula Al Gaith, 19. sprat /, Abu Dabi
Удео 68,000000000000 %
Улога члана Члан
Новчани улог
Вредност Датум
Уписан 957.329.781,26 RSD
Уплаћен 957.329.781,26 RSD 6.9.2017

2.
Пословно име РЕПУБЛИКА СРБИЈА
Матични број 07020171
Адреса Немањина 11, Београд (град)
Удео 32,000000000000 %
Улога члана Члан
Новчани улог
Вредност Датум
Уписан 130.663,87 RSD
Уплаћен 130.663,87 RSD 6.9.2017

//////////////////////////////////////////////////////

Основни подаци
Назив BW GALERIJA
Пословно име BW Galerija d.o.o. Beograd-Savski Venac
Статус Активан
Правна форма Друштво са ограниченом одговорношћу
Матични број 21318264
Датум оснивања 6.9.2017

Чланови
1.
Пословно име Belgrade Waterfront Capital Investment L.L.C.
Матични број CN-1945304
Држава Уједињени Арапски Емирати
Адреса Hamdan, kula Al Gaith, 19. sprat /, Abu Dabi
Удео 68,000000000000 %
Улога члана Члан
Новчани улог
Вредност Датум
Уписан 1.031.117.418,26 RSD
Уплаћен 1.031.117.418,26 RSD 6.9.2017

2.
Пословно име РЕПУБЛИКА СРБИЈА
Матични број 07020171
Адреса Немањина 11, Београд (град)
Удео 32,000000000000 %
Улога члана Члан
Новчани улог
Вредност Датум
Уписан 140.734,99 RSD
Уплаћен 140.734,99 RSD 6.9.2017
 
U pravu je Nikolas da je najvece pitanje koliko je trziste ukalkulisalo sve ono sto sam sinoc nabrojao, po meni jednim delom jeste, ali vecim delom nije, makar iz uzorka ljudi iz moje okoline, npr kada je otvoren park BW, vecina ljudi koji je posle dosla da ga vidi, imali su reci hvale i rekli da nisu ni blizu ocekivali da ce izgledati onako lepo. Za Galeriju dosta ljudi nije ni znalo sta ce biti, a kada im pokazem prezentaciju skoro niko nije znao a vise od pola ne veruje da ce izgledati tako. Za Kulu vecina ljudi koje znam mi je rekla da se nikada nece izgraditi i slali linkove gde je najavljivana njena izgradnja 2016 pa 2018god sto je i istina da je bilo najavljivano ali neispunjeno. Takodje skoro niko nije verovao iz tog mog kruga ljudi da ce BAS biti izmesten uskoro, tj njihov stav je da ce mozda za 5-10god biti premesten na Novi Beograd.
I skoro svi misle da ce se BW graditi cak 30godina, a da nije bilo Covida ja sam mislio da ce zavrsetak zadnje zgrade biti 2026 ili 2027god.

Ima i dosta ljudi koji prilicno veruju da sve ono navedeno biti izgradjeno, ali rizik ih sputava da dok ne budu sigurni se ne odluce za kupovinu.
Dosta ima veze i do negativnog imidza koji je BW imao na pocetku projekta i pogotovo posle desavanja u Hercegovackoj pre 4.5god,
ako je verovati onim istrazivanjima javnog mnenja pozitivan odnos prema projektu BW u Srbiji(u BG je primetno manji siguran sam) je skocila sa 25% na 60-70% i stalno je u porastu.

Naravno postoji i pitanje sta ce biti generalno sa cenama nekretnina u Bg, ali to nije bitno sa ono moje pitanje Vradovicu, nebitno da li se u proseku biti stagnacija ili pad ili skok cena u BG, mene je interesovalo koliko zavrsetak od svih tih bitnijih projekata u BW( Galerija, Kula, Savski trg, W i Bristol hotel, izmestanje BASa, kompletiranje Promenade sa kompletirano uredjenom Karadjordjevom utice na povecanje atraktivnosti stanova u BW.

Vradovicu cekamo tvoj (objektivan molim jos jednom) odgovor.
 
ok nikolase takav odnos se naziva sestrinski jer su im 'roditelji' isti a ja sam se nadovezao na tvoju izjavu kako se lose poslovanje jedne firme ne moze preliti na drugu sa cim se ne bih slozio.
 
Pegasus, ti ljudi koji ne znaju šta će gde biti zapravo i nisu kupci stanova pa ne čine tržište. Sve drugo je čista špekulacija.

Ftj, nisam ja ništa komentarisao na temu termina :), već sam govorio o suštini odnosa.

Inače, Kula i Galerija nemaju istog direktora kao i BnV d.o.o..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=786170#p786170:18uu06kk je napisao(la):
ftj » 22 Oct 2020 11:38 am[/url]":18uu06kk]...ja sam se nadovezao na tvoju izjavu kako se lose poslovanje jedne firme ne moze preliti na drugu sa cim se ne bih slozio.
To nije stvar slaganja ili ne. To je stvar činjenice jer ono ''d.o.o.'' u imenu tih firmi nešto znači.
Zato, osim nekog marketinškog/imidž značaja (kao što kaže Nikolas), drugog ne može biti.

Inače, nije neobično da jedna firma osniva novu firmu za određene projekte. Npr. kada je projektno finansiranje u pitanju Banke to traže pod obavezno. Banke ne žele rizik da im se dogodi da taj projekat koji Banka finansira zapadne u problem zbog nekih stvari te firme od pre, za koje ta Banka niti je znala, niti je mogla znati. Zato Banka traži da se osnuje nova firma za taj projekat gde Banka učestvuje, a to radi baš zato što nema ''prelivanja'' sa jedne firme na drugu.

U perspektivi, realno je očekivati da se jednog dana TC Galerija (BW Galerija d.o.o.) proda, jer šta će državi zauvek 32% vlasništva bilo kog tržnog centra. Prodaja se mnogo lakše radi kad je poseban ''d.o.o.'' u pitanju.
Prodaće ga ili kad ga razrade, svi lokali budu izdati i poslovanje je dobro/stabilno u dužem vremenskom periodu - tad mu je dobra cena.
Ili, prodaće ga ako godine prođu, a TC nikako da se napuni (pandemija neće pomoći), pa od dobrog i stabilnog poslovanja nema ništa. Tada će mu cena biti manja, ali neće biti obaveze pokrivanja gubitaka. Npr. tada se javi Mišković i eto mu opet jednog TC u Beogradu (uopšte ne kažem da je realno da on bude taj, već služi samo kao ilustrativni primer).
 
Ja ne znam koji deo moje tvrdnje je nejasan. Zamisli ti sam osnujes 2 firme, od koje jedna veoma lose prodje jednu godinu. Na kraju te godine imas izbor da tu firmu likvidiras, ili da pokrijes gubitak svojim parama, novim kreditima i slicno. Te pare koje si koristio za pokrivanje gubitka su tvoje licne pare koje si mozda namenio za ulaganje u oba biznisa zajedno, i u tom smislu ce se taj gubitak preliti na celokupno tvoje poslovanje. Apsolutno mi je jasno zasto se osnivaju posebna drustva za takve svrhe, a svakako se ne moze tvrditi da eto apsolutno nema nikakve veze sto je trzni centar propao jer to je posebno pravno lice i ne utice na nas BNV biznis.
 
Ftj, mislim da mešaš termine vlasništva i upravljanja (kad već govorimo o generalnom slučaju). Ako jedno preduzeće baš loše posluje zajednički vlasnik će najverovatnije pustiti da ode u stečaj, bez prelivanja kapitala. Što bi rekli Anglosaksonci “been there, done that”. Zamisli operaciju uklanjanja tumora koja daje 100% dobre rezultate. No odosmo previše u offtopic, tržni centar na onoj lokaciji i sa onim konceptom neće biti neuspešan. Ja sam sao dao komentar na pogrešnu pretpostavku koju je izneo PetarPetrovic. Kula ima manji potencijalno negativan učinak jer će je očigledno izgraditi. A da li će uspešno poslovati to ima malog uticaja na opšti dojam.
 
_20201022_212940.JPG

_20201022_212957.JPG

_20201022_213205.JPG

 
Slike od juce. Izvinjavam se pre svega sto sam napisao da u Vilsonovom bulevaru postoje 3 stajalista, jedno nisam video, stopilo se sa reklamom iza. Dakle po 2 su sa obe strane. Postavljena su stajalista i na novoj okretnici, po jedno sa obe strane.

Na raskrsnici bulevara su povezali cevi i zavrsavaju radove ispod povrsine. Pobusenili su veliki deo oko drvoreda od Gazele do ulaza u sajam i ostalo je jos malo, ali nisam fotografisao jer je bio mrak i prasina i nije se bas videlo.

Asfaltirali su deo izmedju zavrsenih delova promenade, sto znaci da definitivno nece raditi na tom delu promenade skorije, kao sto rece ona devojka sto radi tu. Nije lepa vest za sve nas koji volimo setnju pored reke, ali sta da se radi.

Na poslednjoj fotografiji sam pokusao da docaram prasinu, ali ne vidi se bas kao uzivo, jer je mrak i muti se fotografija. U to vreme je na tom mestu bilo zagadjenje 50 PM 2.5, sto nije puno, tako da je prasina u pitanju. Kasnije je zagadjenje na Vozdovcu bilo 150-160 mereno instrumentom. Recimo da je danas u 15h na Vozdovcu bilo izmedju 80 i 90. I proslu zimu je bilo puno prasine, jer ipak je to gradiliste.

















 
Kakva idiotska okretnica umjesto da peroni budu ispod gazela za svaku liniju i da nisu na kiši oni stavili stajalista na obod i na kišu...
 
Јуче око шест и после шест:





























Раскрсница Вилсоновог булевара с Бул. Војводе Мишића; кажу да ТЦ Галерија не може да се отвори док се не споје два булевара, не да одобрење ватрогасна власт, па "морају да заврше до следећег петка":











 
Zanimljivo da neko slusa vatrogasne sluzbe u nasoj Srbiji :) .

Svakako da je jako bitno da se otvori Bulevar Vudro Vilsona uz otvaranje Galerije, pogotovo jer i Savski trg nije otvoren za celokupan saobracaj,
trzni centar ce dovesti primetan broj novih vozila u BW.

Mislim da ce morati i da porade jos vise na ostaloj infrastrukturi u sirem reonu Galerije, kao i na Promenadi levo i desno od Galerije.
 
Današnje slike,kraj Vilsonovog bulevara prema bulevaru V. Mišića. Sadnja drveća.

KeCD2cA.jpg


aFfVAGJ.jpg


J8gyXst.jpg


jygsazr.jpg


Ne znam kako vi mislite, lai ćini mi se da će ovaj budući ulaz u Sajam biti problematičan sa ovim silaskom i krivinom.

FBLByCz.jpg


Malo blatnjavog bulevara

Q5MK0b9.jpg


4r3y7FL.jpg
 
Da se nadovežem na predhodnika.Nekako su se izmućkale slike pa je ova izbila na prvo mesto,ko zna kako.

Ali onda redom,nastavak blatnjavog bulevara.Neverovatna količina zemlje (doduše nasipaju onaj središnji deo zemljom ali izgleda kao da je sipaju na kolovoz) poprskana prskalicama napravila je mulj.

Ovo ispod Gazele prema Mostaru kao da forsiraju.Ja nisam siguran,hoće li i tu biti ulica koja će izlaziti na semafor ispod petlje?

Okretnica se farba



Nove stanice (što reče Diša,na kiši)

Mali problem sa vodom

Jedan od ulaza u garažu

Gracioznost Gazele

Sadi se ubrzano

Kraj šetališta

Fikus



Sviđaju mi se ovi različiti nivoi

Uz obalu

Terasa



Privremena veza šetališta



Šipovi ispred Galerije

Možda krenu da rade ovaj spoj uskoro
 
@Siniša, @Tikvica, hvala za fotografije! Volim da gledam zavrsetak radova, sta god da se gradi, kao i miris asfalta (iako je otrovan) i obilazio sam radove gotovo svaki dan, ali sad zbog korone necu moci naredne 2 nedelje, pa bar da gledam na fotografijama.
Izvestavajte ko sta bude imao!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=5450#p5450:3flm4xjt je napisao(la):
dedinje » Pet Maj 04, 2007 12:32 pm[/url]":3flm4xjt]Prolaziće iza zgrade stare zel. stanice tj. izmedju nje i Save. Počinje kod mostarske petlje gde je povezan sa bul v. Mišića. Završavaće se verovatno kod budućeg mosta u nastavku Nemanjine koja će, idući ka Savi, zaobići zel. stanicu sa desne strane gledano sa Slavije. Zao mi je što ne umem da nacrtam plan.
da prolayio sam pesaka onaj dan tako bi trebalo da bude
 
Sve ok ali breze su jaki alergeni. Čudi me da su se za njih odlučili.
 
Sta se desava sa donjim delom promenade? To planiraju za kasnije?
 
Koje je ono drveće sa crvenim lišćem što sade u bulevaru prema sajmu? Baš lepo izgleda.
 
I ja mislim da je kanadski javor, sadili su ga u Residencu na zajednickoj terasi.
 
Ni u bg na vodi nisu stavljali svetleće strelice za pravac na raskrsnicama...

sa01-2020-10-26-20-38-30.jpg

sa02-2020-10-26-20-38-30.jpg

sa03-2020-10-26-20-38-30.jpg

sa04-2020-10-26-20-38-30.jpg
 
Vrh