Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Да ли можеш мени да проследиш контакте људи који су задужени за Београд на води, пошто преко интернета нисам успео да сазнам инфо о контактима?
 
nombre":1wj42zox je napisao(la):
Ko je uopšte spominjao prepisivanje informacija o drugih?
Bilo bi lepo da se kontaktiraju ljud iz BNV i da se o tome napiše dobar tekst, slično kao što je bilo sa hotelom “Jugoslavija”.

Samo treba da budeš malo strpljiviji ;) Kao što rekoh, cilj Beobuilda je da ima objektivne, odmerene, profesionalne i informativne tekstove. Kada se budu stekli uslovi da se takav tekst napiše i o "Beogradu na vodi", on će svakako osvanuti na naslovnoj Beobulda.

Određene aktivnosti, poput izgradnje kružnog toka ispred Zadruge, već su propraćene. Siguran sam da će biti vesti i kada zgrada bude konačno završena i otvorena za javnost. Tako da nema razloga za konspirativne spekulacije o tome da Beobuild iz nekog razloga minira projekat. To je besmisleno. Toliko godina ste aktivisti foruma, i dobro znate kako ovde stvari funkcionišu :vops:
 
Боже, Хомере, ти стварно имаш живце ко конопце. Едуковати стрпљиво неког ко је надобудан, па још ужива у томе... Свака ти част. Рекох ја раније, ти си глас разума на овом форуму.
 
Gorstak89":37zsw26m je napisao(la):
beograd-zgrada-poste-6-0.jpg
Već sam na nekim ranijim temama i pre više godina pominjao da mi ta predratna pošta nije nimalo lepa, niti vredna restauracije.

Vizualno je fasada prekitnjasta, a finansijski ne mogu ni da zamislim goru stvar da uradimo na ovu oskudaciju.
 
A kad pogledas zgradu poste u kosovskoj to je isti sitli
 
Зграда је једно од два монументална здања у граду изграђена у можда и једином аутохтоном српском арх. стилу и као таква од непроцењиве је вредности а њена реконструкција од огромне важности.
 
А и кеш не бисмо дали ми.
 
Taj kitinjasti stil ima svoje čari. Na kraju krajeva, o ukusima ne treba raspravljati, bitno da nije uvredljivo.
 
stanicaprivremena252354.jpg


Obratite pažnju na ukrase :)

Inače, kriterijum treba da bude zaštita svih vrednih i retkih starih zgrada. Ionako ih imamo veoma malo za grad ovolikog trajanja. Koliko su one po raznim trenutno važećim estetikama lepe ili ne, je daleko manje bitno. Jedima će dopasti, drugima ne, a već će sledeća generacija misliti nešto sasvim drugo. To nema nikakve veze i ne sme da bude važno. U odnosu na jedan ljudski život gradovi traju veoma dugo, i to uvek treba imati na umu.

PostaZS.jpg
 
stf":1ott9xkk je napisao(la):
Zuma":1ott9xkk je napisao(la):
stf":1ott9xkk je napisao(la):
Искористио бих тренутак да подсетим људе на те светске домете наше "струке" која критикује нечију архитектуру у фази скице као "кутије за ципеле" ...

Do sada smo imali ne jednu, nego više skica. Treba li iz ovakve tvrdnje da razumemo da su njima zajednički, i verovatno još davno dogovoreni i nepromenljivi urbanistički elementi ovih skica sasvim dobri? Da je ovde jedini problem kakav će oblik imati zgrade koje će se tek projektovati?

Главни пројекат се од идејног јако често разликује и преко 50% а изведени од главног у нашој средини за још 10% .... ПОдсетићу да су се овде људи ложили на прву скицу мастерплана као да је то готова прича па се он у следећој фази доста изменио ....

Nisu promenili javni saobraćaj i svoje viđenje uloge metroa, nisu promenili putanje ulica, nisu promenili širine trotoara, nema više trgova i javnih prostora, nisu razmotrili različit most, nisu promenili stepen izgrađenosti, nisu promenili tretman obale ... Treba li sada da se nadamo da će niz takvih stvari ipak uraditi, "posto to svi rade", ili treba kao osnovu uzeti ono što kroz skice pokazuju da zaista misle, a ne ono mi bez stvarnih osnova mislimo da će oni možda uraditi?

Уосталом, и да се изведе до у детаљ према макети, то је и даље урбанистички план за пар деценија напреднији од свега што су наши "стручњаци" саградили за предходних 25 година.

Pošto je prilično besmisleno (sem kao čisti hir i demonstacija neke sasvim posebne lične vizje) da bilo koji profesionalac gubi vreme sa ovako giganstkim, osetljivim i komplikovanim projektom pre nego što postoje čak i naznake da će neko platiti uklanjanje svega iz SA, i pre nego što ima bilo kakve opšte okvire šta kombinacija gradskih vlasti i investitora tolikog novca ustvari želi da postigne, onda im se ne može bilo šta prebaciti.

Gup su doneli, i to je dovoljno.
 
stf":r01nwent je napisao(la):
Karlo del Ponte":r01nwent je napisao(la):
ГУП 2003-2021 је најмање 5 пута обзирније и паметније третирао овај простор него они који црткају "Наводни Београд".
Е сад си ти лупио. Званични ГУП је само бојанка за обданиште без идеје и плана. Савски амфитеатар је "нови градски центар" о обојен црвеном бојицом ... врло обзирно и паметно ...

Pa neće valjda GUP da pravi konkretne projekte? To se postavljaju neki opšti urbanistički okviri, eventualno razmotri učestvovanje tog dela grada u nekim opštim infrastrukturnim sistemima koji su jedinstveni i nedeljivi, i to je sve. Izraz koji si ironično odabrao je ustvari sasvim dobar. GUP je bojanka, ali za odrasle. Nacrtane su konture, a mi treba da dodamo boju, i tako iz skice napravimo sliku. Činjenica da su te konture u SA tako ovlašno naznačene i jedva vidljive, je logična posledica činjenice da ovde problem zavisi od previše unapred nepoznatih odluka koje potpuno menjaju ceo koncept, pa je pisanje bilo čega konkretnijeg u GUPu i gubljenje vremena i štetno. SA je zbog svog centralnog položaja, obilja ravnog, kvalitetnog prostora uz reku, u površinski drastično većem gradu, apsolutno logično mesto za jedan od novih gradskih centara. Bar toliko je moguće zaključiti, korist je očigledna, pa su zato to i napisali. Ne vidim u čemu je problem.

... а шта ћемо са њим? Па на конкурс ... и то наравно намештен у режији ДАБ-а ...

Паметније свакако ...

A tek je ovo biser. Neko je nešto namestio ili nije namestio, i sad nam zato ne treba konkurs? Tako da iz situacije u kojoj je možda odlučio jedan čovek pređemo u situaciju u kojoj je SIGURNO da će odlučiti jedan čovek? Umesto da se postaramo da konkurs funkcioniše kako treba?
 
Delija":7czzgmwv je napisao(la):
Велики коефицијент изграђености или како ви кажете густина није уопште лоша ствар,напротив. Само је потребна одговарајућа инфраструктура за толики коефицијент изграђености и паметно организван јавни простор.

Наводни Београд има пар бесмислених момената као што је тц поред реке а наводна опера покрај савске и газеле што је... Па смешно аматерски потез. Као што рекох,ако не планирају да основа транспорта у СА не буду метро и трамвај мастер план није вредан ни критике. Онда је то један аматерски цртеж направљен за изборе.

I da li su uradili to što je potrebno? Ne izgleda da jesu, a ne izgleda ni da nameravaju. U svakom slučaju uskoro ćemo videti.

Veliki broj ljudi koji redovno borave na nekoj površini mora da prati određena minimalna širina ulica, trotoara, trgova, parkova i šetališta, tj veličina javnog prostora i razvijenost javne infrastukture koja podržava toliki broj osoba onda kad je deo njih napolju, a ne u svom privatnom ili komercijalnom prostoru. Tu čak i kvalitet javnog saobraćaja nije preterano bitan, sem ako ih od investitora plaćeni i korumpirani urbanista ne želi da aktivno natera da se posle kupovine ili izlaska iz stana ne zadržavaju na tom mestu "gubeći vreme" po ulicama. A ovde mi na renderima, bar u prvoj zoni, ulice ne izgledaju bitno šire od nekih u opštini Stari Grad, dok su soliteri VEĆI od onih u Novom Beogradu! Kombinacija je neverovatna. Samo zamišljam kako će ulice ispred ovih zgrada da izgledaju prilikom evakuacije zbog požara, kad SVI budu morali da izađu. Ili ako se desi da uobičajene šaljvdžije počnu da dojavljuju da je u zgradi podmetnuto ko zna šta. Gde će onda da stane narod, a gde interventna vozila? Jedva čekam da vidim maketu. Na renderima nisam siguran čak ni da li su vertikalne i horizontalne dimenzije u ispravnom odnosu.

beogradnavodimaketa12031.jpg

untitled.jpg
 
Blokovi Beograda na vodi su slicne velicine kao u starom gradu, sto je dobra stvar jer je stari grad tu odmah u neposrednoj blizini tako da nema silovanja urbane matrice, meni vise smeta kako su popunjeni ti blokovi.
 
OTKRIVAMO: „Beograd na vodi“ doživljava krah, investitori okrenuli leđa

BEOGRAD – Projekat „Beograd na vodi“, iako pompezno najavljivan od strane srpskog premijera, te nedavno potvrđen i od strane novog gradonačelnika Siniše Malog, ne uspeva da realizuje prve najavljene korake i može se reći da prvobitna postavka projekta doživljava krah, jer su potencijalni investitori izbegli da sprovedu prve najavljene korake.

Siniša Mali, nedavno je najavio da će kula u okviru projekta „Beograd na vodi“ početi da se gradi do marta sledeće godine, a da će prvi projekti početi da se realizuju u junu ove godine.

Međutim, prvobitni plan je bio da globalna kampanja i reklama za projekat „Beograd na vodi“ krene već u martu ove godine, što je trebalo da bude finansirano od strane inostranih investitora, ali do toga nije došlo i ti najavljeni investitori su očigledno izbegli da sprovedu dogovoreno.

Aleksandar Vučić, premijer Srbije i inicijator ovog projekta, najavio je u februaru ove godine da će globalna kampanja za projekat biti finansirana od strane inostranih investitora, te da će se „Beograd na vodi“ reklamirati i na SiEnEn-u i na drugim globalnim televizijskim mrežama.

„Tu će doći i kupiti apartmane neki od najpoznatijih i najbogatijih ljudi u svetu. Oni će da ulože desetine, da ne kažem, stotine miliona evra u reklamnu kampanju i već u martu videćete kako se ‘Beograd na vodi’ reklamira, ne našim, nego njihovim novcem i na CNN-u i na mnogim svetskim televizijama.“ – rekao je Aleksandar Vučić, 16. februara ove godine, gostujući na televiziji Pink, prenosi portal Istinomer.

Kao budući investitori ovog projekta navodile su se kompanije iz Ujedinjenih Arapskih Emirata i drugih arapskih zemalja, međutim još uvek nema nikakve zvanične potvrde ili potpisanog sporazuma o investicijama u ovaj projekat.

Ovakve stvari će snažno poljuljati poverenje javnosti u ovaj projekat, jer projekat očigledno nema čvrsto temelje i ne postoji čvrst dogovor i odnos sa investitorima. Ostaje nejasno zašto su investitori okrenuli leđa prvobitnom dogovoru koji je javnosti prezentovao Aleksandar Vučić u februaru ove godine.

Izvor: Pravda
http://www.pravda.rs/2014/05/12/otkriva ... uli-ledja/
 
Prvi put u životu sam pročitao nešto u tom časopisu. Zgrožen sam tekstovima i neprofesionalnošću i tonom kojim se taj čovek obračunava sa SNS-om. mislim da treba da postoji cenzura u Srbiji. Nisu to nikakva ljudska prava da svako može da se izražava kako hoće. Čitao sam tekst u kojem taj čovek blati Stefanovića. Zgrožen sam na šta liči taj tekst u kojem komentariše jednog akutelnog ministra, kakav je da je....
 
Clanak je nastao daleko prije nesog sto je doticni sjeo na funkciju
 
spatiotecte":3mj1ptdx je napisao(la):
Blokovi Beograda na vodi su slicne velicine kao u starom gradu, sto je dobra stvar jer je stari grad tu odmah u neposrednoj blizini tako da nema silovanja urbane matrice, meni vise smeta kako su popunjeni ti blokovi.

Jesu blokovi slične veličine, ali se oni u Starom Gradu sastoje od tankih zgrada visokih 4-5 spratova, koje ograđuju prazno privatno dvorište koje zauzima polovinu površine tog bloka. Ovde zgrade umesto 4, imaju 24 ili 34 sprata, a blok je u prvoj zoni skroz popunjen. Trotoar je u Starom Gradu i sa ovakvim zgradama najčešće već tesan. Ne usuđujem se ni da pomislim kako će OVDE izgledati ulična šetnja.
 
direktor":1mmios2e je napisao(la):
Clanak je nastao daleko prije nesog sto je doticni sjeo na funkciju
Podstakao si me da pogledam njegov cursus honorum :roll: . Izgleda da je u julu 2012. postao predsednik Narodne Skupštine. Tim gore, predsednik Narodne Skupštine je institucija. Moramo se naučiti da poštujemo institucije, ukoliko želimo da obnovimo državu iz pepela. Opet kažem, bez obzira kakvi su naprednjaci i kakav je Stefanović, taj najvulgarniji napad na njega je stvarno dno dna.
 
Arahne":1hzxtjtg je napisao(la):
direktor":1hzxtjtg je napisao(la):
Clanak je nastao daleko prije nesog sto je doticni sjeo na funkciju
Podstakao si me da pogledam njegov cursus honorum :roll: . Izgleda da je u julu 2012. postao predsednik Narodne Skupštine. Tim gore, predsednik Narodne Skupštine je institucija. Moramo se naučiti da poštujemo institucije, ukoliko želimo da obnovimo državu iz pepela. Opet kažem, bez obzira kakvi su naprednjaci i kakav je Stefanović, taj najvulgarniji napad na njega je stvarno dno dna.

Covece kroz ovakve stavove se i radja cenzura medija i mrak u zemlji. Ako je Stefanovic zaseo tu gde jeste ne znaci da ne smem da kazem nesto lose o njemu. U kom veku ti zivis? Da li je spomenuti tekst djubre ili nije moze svako za sebe da odluci. Da li je po zakonu ili nije odlucuje sud a ne ti ili ja.
 
Zuma":el8nywep je napisao(la):
stf":el8nywep je napisao(la):
Karlo del Ponte":el8nywep je napisao(la):
ГУП 2003-2021 је најмање 5 пута обзирније и паметније третирао овај простор него они који црткају "Наводни Београд".
Е сад си ти лупио. Званични ГУП је само бојанка за обданиште без идеје и плана. Савски амфитеатар је "нови градски центар" о обојен црвеном бојицом ... врло обзирно и паметно ...
Pa neće valjda GUP da pravi konkretne projekte? To se postavljaju neki opšti urbanistički okviri, eventualno razmotri učestvovanje tog dela grada u nekim opštim infrastrukturnim sistemima koji su jedinstveni i nedeljivi, i to je sve. Izraz koji si ironično odabrao je ustvari sasvim dobar. GUP je bojanka, ali za odrasle. Nacrtane su konture, a mi treba da dodamo boju, i tako iz skice napravimo sliku. Činjenica da su te konture u SA tako ovlašno naznačene i jedva vidljive, je logična posledica činjenice da ovde problem zavisi od previše unapred nepoznatih odluka koje potpuno menjaju ceo koncept, pa je pisanje bilo čega konkretnijeg u GUPu i gubljenje vremena i štetno. SA je zbog svog centralnog položaja, obilja ravnog, kvalitetnog prostora uz reku, u površinski drastično većem gradu, apsolutno logično mesto za jedan od novih gradskih centara. Bar toliko je moguće zaključiti, korist je očigledna, pa su zato to i napisali. Ne vidim u čemu je problem.
Не видиш у чему је проблем?! Па сам си га описао. Оно што ГУП говори о Савском Амфитеатру је овлаш, површно и потпуно непрофесионално и нема никакве везе са озбиљним урбанизмом. Да је урађен озбиљан ГУП, не би могао нико да доноси своја готова решења мастерплана за Амфитеатар. "Локација је предвиђена за међународни конкурс" ... то је једнини конкретан податак везан за урбано формирање Амфитеатра који је ГУП дефинисао, али је потпуно бесмислен јер није дефинисан ниједан озбиљан урбанистички параметар на основу којег би конкурс могао уопште да се организује. То даље говори да је у старту упланиран намештен конкурс.

Ревитализација толиког простора у срцу града мења све урбанистичке параметре целог града и потпуно мења урбану структуру чак и шире периферије. И један такав простор ГУП дефинише као "нови градски центар" !?!?!? ... обојен црвеном бојом!!! Без икаквих прецизних података о томе шта је тај градски центар, његова намена, однос пословног, стамбеног, културног, јавног простора, број корисника, озбиљне саобраћајне везе ... то је све МОРАЛО да се дефинише ГУП-ом врло прецизно, и онда би конкурс имао смисла ... у овој форми организовање конкурса (и да није намештен) не би дало урбанистички боље резултате него што је добијено "одлуком једног човека"..
Zuma":el8nywep je napisao(la):
stf":el8nywep je napisao(la):
... а шта ћемо са њим? Па на конкурс ... и то наравно намештен у режији ДАБ-а ...
A tek je ovo biser. Neko je nešto namestio ili nije namestio, i sad nam zato ne treba konkurs? Tako da iz situacije u kojoj je možda odlučio jedan čovek pređemo u situaciju u kojoj je SIGURNO da će odlučiti jedan čovek? Umesto da se postaramo da konkurs funkcioniše kako treba?
Конкурс не може да функционише како треба јер нису ГУП-ом дефинисани урбанистички параметри на основу којих би се озбиљан конкурс уопште могао расписати. Бацивши уназад поглед на резултате свих предходних конкурса нема сумње да је у ГУП-у цео простор недовољно дефинисан параметрима јер је локација упланирана за намештен конкурс ...
 
Arahne":1tu9azq0 je napisao(la):
direktor":1tu9azq0 je napisao(la):
Clanak je nastao daleko prije nesog sto je doticni sjeo na funkciju
Podstakao si me da pogledam njegov cursus honorum :roll: . Izgleda da je u julu 2012. postao predsednik Narodne Skupštine. Tim gore, predsednik Narodne Skupštine je institucija. Moramo se naučiti da poštujemo institucije, ukoliko želimo da obnovimo državu iz pepela. Opet kažem, bez obzira kakvi su naprednjaci i kakav je Stefanović, taj najvulgarniji napad na njega je stvarno dno dna.

Ovo sigurno nisu politicke teme , ali kada ste se vec dohvatili , ajde da i ja kazem ...

Pa taj stevanovic , sa ovim tekstom ili bez njega je ljiga i to na prvi pogled ...i ne da ga ne treba napadati zato sto je ex predsednik skupstine ili sadasnji ministar , nego se treba truditi da sto veci broj ljudi sazna , kakva je to ljudska ne velicina , kako bi pod pritiskom mase , takvi poltroni nestali sa politicke scene .

A ne jos da se trudimo da zataskavamo ovakve tekstove , koji iako ne provereni meni izgledaju istinito .

Ko je gledao njega i Radulovica u "Utisku nedelje" , jasno mu je , o kakvom se genijalcu radi ..
 
Arahne":21cmm9tt je napisao(la):
Prvi put u životu sam pročitao nešto u tom časopisu. Zgrožen sam tekstovima i neprofesionalnošću i tonom kojim se taj čovek obračunava sa SNS-om. mislim da treba da postoji cenzura u Srbiji. Nisu to nikakva ljudska prava da svako može da se izražava kako hoće. Čitao sam tekst u kojem taj čovek blati Stefanovića. Zgrožen sam na šta liči taj tekst u kojem komentariše jednog akutelnog ministra, kakav je da je....
Krenuh da pišem dugačak komentar pa ga izbrisah, evo umesto komentara

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=escHnlRVd_s[/youtube]
 
Vrh