Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

stf":1wrh4h45 je napisao(la):
Ок, али ако нечији став подржаваш, и на њега се позиваш као ти на Бојовићев, уколико ти неко затражи, мораш објаснити зашто то чиниш, а ти разлози требају бити мало јачи од "па он је легенда" ... а интервју му је из стручног угла шупаљ ко сито ...

Човече, ајде лепо прочитај шта сам све написао. Бојовић је погодио срж проблема око поменутог пројекта, са чиме се могу сложити. Ја за разлику од тебе не етикетирам људе, а још мање стављам некоме у уста неизречене ствари (демократија узела маха?!). Твој аругмент „па он је легенда“, који мени намећеш, а који нисам уопште написао нити рекао, говори само о твојој тешкој паупериситичкој кризи. Какав је интервју дао, како се изражвао и шта је изјавио је стварно његов лични проблем. А искрено боли ме уво шта је рекао. Прочитах суштину (коју је и Хомер изнео) док се ти и даље бавиш копрофилијом...

Такође, рекао сам да свој став градим на основу чињеница и својих провера, истраживања и тако даље. А, могу рећи да сам свашта нашао, истраживао, радио и слично. Толико о томе.
 
Јао ови поздрави из пензије, од људи који су учествовали у животу града све време...
 
Giorano Angelo":jd0zekmh je napisao(la):
Човече, ајде лепо прочитај шта сам све написао. Бојовић је погодио срж проблема око поменутог пројекта, са чиме се могу сложити.
Да, погодио је и све то зачинио са гомилом баљезгарија ... значи слажеш се са њим, али не знаш шта је рекао и боли те уво? Али зато ја имам проблем? Супер. Стварно супер. Истраживао си. И то је супер.

Проблем велики је у томе што се противници БнВ хватају без критичког осврта за било чији текст који критикује сам пројекат и то само зато што га критикује. Јер поставити наменски текст без исписаног свог става поводом истог значи : "Ето то је то. Тачка.". Дођем, издоминирам и одем...
 
stf":gy969ocz je napisao(la):
Giorano Angelo":gy969ocz je napisao(la):
Човече, ајде лепо прочитај шта сам све написао. Бојовић је погодио срж проблема око поменутог пројекта, са чиме се могу сложити.
Да, погодио је и све то зачинио са гомилом баљезгарија ... значи слажеш се са њим, али не знаш шта је рекао и боли те уво? Али зато ја имам проблем? Супер. Стварно супер. Истраживао си. И то је супер.

Проблем велики је у томе што се противници БнВ хватају без критичког осврта за било чији текст који критикује сам пројекат и то само зато што га критикује. Јер поставити наменски текст без исписаног свог става поводом истог значи : "Ето то је то. Тачка.". Дођем, издоминирам и одем...

Супер, Стф свемогући. Свака част. Немам речи на твоју јадност. Нећу те убудће коментарисати. Једноставно није вредно мог времена. A свој пауперизам лечи негде.
 
deo razmontiranih koloseka kod Gazele...

dscn0177.jpg


dscn0178.jpg


dscn0182.jpg


dscn0183.jpg


dscn0186.jpg


dscn0187.jpg


dscn0188.jpg
 
Imamo neverovatne reči Siniše Malog ponovo: steći ćese uslovi da do kraja godine, početkom naredne godine tj početkom naredne građevinske sezone počne gradnja u SA. To je termin razvučen od oktobra, novembra 2014. godine do marta, aprila 2015. godine. I kakva građevinska sezona, to više ne postoji, radi se bre i u decembru i u februaru. To je samo razvlačenje konkretnih rokova. Koje niko i ne traži. Ne vidim problem da stvari idu normalnim tokom pa i malo sporije, šta fali da gradnja počen i krajem 2016. godine a da se stvari urade kako treba, bez nepotrebne brzine i brzopletosti. Pogotovo kod raspolaganja zemljištem kod ulaganja u zajedničko preduzeće.
 
@ belka
Napisao si ovo:

Uto Maj 06, 2014 11:31 pm
Uh bre s kakvim budalama mi živimo, kukala nam majka....

Par sati nakon toga si dobio odgovor u istom stilu.
To što se ti kasnije vadiš time da kao eto...samo karikiraš...pa eto, onda i ja karikiram.

belka":372hug95 je napisao(la):
Članu Neshaoct koji me naziva budalom bih samo ukazao i podsetio ga da u Srbiji radi još jedna kompanija u oblasti telekomunikacija u državnom vlasništvu koja se zove Telenor, zatim jedna u sferi naftno-gasne privrede koja je takođe u državnom vlasništvu koja se zove NIS, i da jako dobro posluju, tako da sve ovo što je član Neshaoct pisao kako država ne ume da upravlja preduzećem, pada u vodu, jer nije napisao i primere kako država fantastično upravlja preduzećem na opštu korist svih, čime je prećutao istinu i izrekao neistinu, i čime njegov post ne vredi ništa u činjeničnom smislu.

Telenor i NIS nisu u većinskom vlasništvu države Srbije.
NIS je možda i najbolji primer kako od gubitaša (kada država upravlja njime) dobiješ preduzeće koje se širi u regionu i ostvaruje profit...a, to se nije dogodilo zato što su Rusi iznenada pronašli naftu u Srbiji.

Telenor Srbija je u 100% stranom vlasništvu.



Globalni Telenor (ako si na njega mislio), vlasnička struktura:


http://www.telenor.com/investors/major-shareholdings/
Government of Norway > 53.97 %

Ako si totalno izgubio kontakt sa realnošću, onda razumem poređenje Srbije i Norveške...Srbije koja traži od preduzeća u svom vlasništvu da uplaćuju u budžet, i Norveške u kojoj raspravljaju da li im je državni štek od skoro 1.000 milijardi dolara (da, dobro ste čuli, 1.000 milijardu dolara :D ) možda previše veliki???



belka":372hug95 je napisao(la):
Ako član Neshaoct misli da je jadan, bedan i nikakav, pa na osnovu toga vrši projekciju i na sve nas ostale, to je opet njegov problem koji mora da reši sam sa sobom ili da ga nikad ne reši i ostane ceo život jadan, bedan i nikakav.

Mislim da si ti jadan i bedan. Eto, vidiš kako odmah dobiješ odgovor čim kreneš tako da zoveš druge ljude.
Svaka medalja ima dva kraja, kako se obraćaš drugima, takvu reakciju dobiješ.
Toliko si opterećen ličnošću Vučića i njegovom strankom da je to katastrofalno.

--------------------------------

Oko BnV

Pomenuti lik ''ne može voda na 30-50 sprat i ko će da pere prozore'', kao i neke njegove kolege...bilo bi neuporedivo pametnije, korisnije da umesto pisanja takvih gluposti krenu da daju konstruktivnu kritiku.
Od nje ima koristi, od lupetanja nikakve.

Npr. voleo bih da čujem:

- da li je dobro da imamo dve totalno različite obale, jednu visoko urbanizovanu (SA) i drugu sa skoro pa livadom?
Ili, možda taj kontrast jeste dobra stvar...npr. šetaš levom obalom, kuliraš...i onda odlučiš da se pešačkim mostom za par minuta prebaciš u sasvim drugi svet sa sve velikim TC?

- da li plan obuhvata proširenje saobraćajnica sa strane NBG, hoće li se tu nešto menjati, hoće li se možda praviti neka podzemna garaža sa te strane? Ne moram kolima da uđem u sam BnV, mogu da parkiram na drugoj obali i onda prepešačim par minuta preko Save do npr. tržnog centra. Znamo koliko već danas tu nema mesta za parkiranje po iole lepom danu, a kamoli ako se izgradi TC u SA.

- šta ćemo sa splavovima, treba li oni da ostanu na tom potezu sa NBG strane, ili ne?

- ima li ideja da se u sklopu projekta ''ubedi'' investitor da uradi i totalnu rekonstrukciju Muzeja savremene umetnosti, pa da tako dobijemo još nekomercijalnog sadržaja u sklopu projekta?
Zamislite jedno popodne gde porodično prvo lagano prošetate NBG obalom Save (zelenilo, mir), onda svratite do Muzeja moderne umetnosti na 45 minuta ili sat...a, onda nastavite šetnju preko mosta u SA, nešto kupite, ili popijete...i nazad kući.

Imali smo na forumu, po mom mišljenju, korisnu diskusiju u tome treba li drumski most po sred SA, gde bi se ulivao, petlje ili ne, koja trasa, može li se proširiti stari Savski (tramvajski) most....to je sve neuporedivo korisnije bilo čitati nego ova lupetanja o pritisku vode i pranju prozora.

Isto tako, imali smo na forumu diskusiju oko sistema prevoza do/kroz SA, busevi, tramvaji, ili ostavljanje koloseka za neku vrstu voza, šta sa metroom, menjaju li se njegovi planovi zbog BnV.
Čitati sve to je takođe mnogo korisnije od lupetanja kako će kula u SA da zakloni hram Sv. Save (prvo zato što neće, a drugo zato što sve i da hoće to nije važno, Srbija nije nikakva pravoslavna verzija Irana, nekakava pravoslavna džamahirija u kojoj eto najviša tačka mora biti krst na crkvi i ništa ne sme da ide u visinu više od toga).

Umesto što pišu i pišu tekstove po novinama, neka Bobić i svi ostali lepo sednu, dogovore se, naprave plan između sebe ko će šta da radi...i onda rade, rade, rade...i za 6 meseci izađu sa svojim renderima, sa svojom vizijom kako oni misle da SA treba da izgleda. Kako bi oni postavili komercijalne sadržaje, nekomercijalne, koja gustina, koja visina objekata, koliko zelenih površina, putnu infrastrukturu, vezu sa NBGD obalom, razvoj i te obale ako već smatraju da nije dobro da ostane tako jak kontrast između njih...ma, sve to što pišu neka nacrtaju.
Pisci pišu, kuvari kuvaju, vozači voze...a arhitekte crtaju. Izvolite gospodo i crtajte.
Ne moraju da oni prave maketu ''a la Kan'' jer nemaju para za to, ne moraju ultra-mega-giga animacije...postavljani su na temi crteži planova u vezi sa Olimpijskim igrama 1992. u Beogradu...nek' urade na tom nivou ako nemaju novca za drugačije.

Imali smo ovde na forumu jednog člana koji je lepo objasnio kako on misli da bi trebalo praviti u SA (može neko da se slaže sa tim idejama ili ne), ali je čovek lepo postavio crteže, potrudio se da nađe odgovarajuću razmeru za objekte, govorio o spratnosti i to sve grafički predstavio...to je sve neuporedivo korisnije pogledati, pročitati od ''treba prati prozore''.

Tako dobijemo javnu raspravu.
Ne mora niko da ti je dozvoli, da ti kaže ''ae sad počnite sa javnom raspravom''.
 
"Jedna obala visoko urbanizovana a druga livada" Pod ovo "druga" (preko puta SA) misliš na naselje Staro sajmište. Pa ono neće sigurno ostati ovakvo kako je danas. I taj deo biće urbanizovan. Inače leva obala Dunava,sa onako gustim bogatim zelenilom, čista neurbanizovana priroda je lepa da lepša ne može biti. Pretpostavljan da će se III Beograd graditi nešto dalje od obale koja neće biti ozidana kao kej.
 
Giorano Angelo":2jrjwmwd je napisao(la):
Delija":2jrjwmwd je napisao(la):
СА није у сред историјског центра Београда.

Морам мало да те исправим око ове површне изјаве. Савски амфитеатар се и те како налази у просторно културно-историјској целини Стари Београд, те самим тим спада у историјско језгро. Улица Кнеза Милоша, на пример, која је у непосредној близини обилује бројним значајним архитектонским делима из различитих епоха. Затим, имаш објекте код Гл. железничке станице, па чак и у Савској итд.

Морам ја тебе да исправим. СА не да није део старог језгра Београда него архитектонски и урбанистички малтене није ни део Београда. У најмању руку тако је тритаран скоро 100 година - као услужна прћија тешкој индустрији и нижим друштвеним слојевима који су направили читаво дивље насеље на левој обали.

Одговорност за то пада и на ту струку која се сада грчевито бори да да свој допринос лошем решењеу СА. Током свих ових деценија ни један домаћи архитекта није урадио пристојан план за СА. Само је Јовин успео да реши СА и то само у саобраћајном смислу а остали ништа. И одакле сад дрскост да се јаве сви ти нерадници? Што не дају своје мишљење тако што ће показати своју идеју за СА и своје знање?

Сад нема посла, нема наивних страних инвеститора да их шишају и рекетерију. И Руси су пре пар година скапирали с ким имају посла па ни њих не могу више да варају. Остали су им само конкурси да их намештају и да једни другима титрају јаја. Да се међусобно хвале и диве својим срамотним "архитектонским" делима.

Мој став о наводном Београду је јасан и ни најмање није позитиван. Први сам овде указао на кршење свих важних процедура и на то да је начин на који планирају да ово граде економски и друштвено неприхватљив.

Што се студије о високим објектима тиче и хотела Југославије ево вам две информације из прве руке и једна општепозната чињеница:

- Студија није била обавезујући документ.
- Сам наводни творац и главни браниоц студије приватно није делио ставове исказане у истој. (то ми је речено од њеног личног пријатеља а и видели смо сви какве је слике качила на фејсбуку (Куле по Москви од 300+м))
- Иста особа и тим људи који је наводно радио студију су рекли људима који су радили идејни пројекат Југславије и самом инвеститору да "они немају ништа против куле на том месту".

Што се тиче текста Хомер је све лепо објаснио. Имао бих још штошта да додам али о том потом.
 
И молим вас да погледате како су се читав низ европских градова спустио на реке а има их на стотине. Нема ту ничег искључивог. Видећете и куле и градњу тик уз реку,видећете и паркове али видећете и улице, видећете и старо и ново, видећете често и ново укомпоновано са старим, видећете и старо трансформисано у ново.... Дакле видећете град на реци а не нечију ограничену и искључиву визију која је као таква неодржива.

Немојте да вас лажу квази стручњаци о којима њихова дела највише причају. Имате све на интернету, погледајте Хамбург, погледајте читаву Скандинавију, Холандију, Белгију а богами и Чешку, Словачку...
 
Ja sam karikirao da članovi SNS kažu: uh bre s kakvim mi budalama živimo, a član neshaoct je mene nazvao budalom. On nije karikirao on je rekao direktno da sam ja bu****, što je nekulturno i nepristojno. Na forumu se ne može naučiti pristojnosti. Drugo, ja sam rekao da ako član neshaoct misli da je jadan i bedan, da mu ne mogu pomoći, a on meni odgovara da sam ja jadan i bedan, što je takođe nepristojno i uvredljivo i neprimereno forumaškoj komunikaciji. Šta bih ja sad trebao da kažem članu Neshaoct koji je napisao se nada da ćemo moći i dalje da se zadužujemo kao pto to sada radimo i da ćemo onda jednog dana imati mogućnost da nam globalne finansijske institucije otpišu deo duga kada budemo morali da postanemo član NATO-a, tj prihvatanjem članstva u NATO dobićemo priliku da nam se otpiše deo duga? Može li neko da objasni koju kvalifikaciju zaslužuje ovakvo razmišljanje?

Takođe, član Neshaoct je napisao da sam opterećen Vučićem i njegovom strankom da je to katastrofalno. Kada ja nešto u mojoj sredini previše bolesno, naravno da sam time opterećen, jer sam normalan, držim se nekih osnovnih normi. Kada neko brutalno zgazi sve norme, kako čovek da ne bude time opterećen? Da uzmem drogu ili šta da uradim? Da pirnem malo, da se naduvam, ne znam šta je predlog?

Član Neshaoct je promovisao i posebnu dozu autorasizma na forumu. Ja sam lepo napisao da su Telenor i NIS državne kompanije kojima država savršeno upravlja. Izvanredan primer kako država savršeno upravlja preduzećem, iznet sa ciljem da oponira tezi da država ne ume dobro da upravlja preduzećem, koji je izneo član Neshaoct. Međutim, teza koju iznosi član Neshaoct je da samo država Srbija ustvari ne zna da upravlja preduzećem, dok država Norveška zna da upravlja preduzećem i država Rusija zna da upravlja preduzećem, čime se iznosi rasistički stav i to autorasistički stav prema sopstvenoj zemlji i sopstvenom narodu.

Ponovo bi trebalo ukazati da ako se neko oseća jadno i čemerno i ima kompleks niže vrednosti, ne može tako nešto da projektuje na čitavu naciju. To je njegov lična percepcija i osećanje. Posebno treba istaći neprimereno verbalno bahaćenje preko foruma na internetu. Takođe, ako je neko ljubitelj SNS i Aleksandra Vučića poput člana Neshaoct, red je da to javno iskaže, a ne da iz bunkera podržava politiku SNS. Ja sam se bar jasno deklarisao protiv.
 
Apelujem da stanete sa vredjanjem, da se vratimo struci, misljenjima i predlozima. Razlog zasto sam gotivio beobuild vise od ssc je sto su ovde ljudi bili konstruktivniji i proverenija im je bila prica( svaka cast direktoru koji je aktivan na oba fronta, retki su takvi)....Misljenja sam da ce gradnje nekada i biti u SA, ali u kom obliku niko ne moze da kaze sa sigurnoscu, jer je projekat masivan za nase prilike.
 
belka":eebrxum9 je napisao(la):
..Šta bih ja sad trebao da kažem članu Neshaoct koji je napisao se nada da ćemo moći i dalje da se zadužujemo kao pto to sada radimo i da ćemo onda jednog dana imati mogućnost da nam globalne finansijske institucije otpišu deo duga kada budemo morali da postanemo član NATO-a
Laž.
Citiraj moj post u kome to piše.


belka":eebrxum9 je napisao(la):
Član Neshaoct je promovisao i posebnu dozu autorasizma na forumu. Ja sam lepo napisao da su Telenor i NIS državne kompanije kojima država savršeno upravlja. Izvanredan primer kako država savršeno upravlja preduzećem, iznet sa ciljem da oponira tezi da država ne ume dobro da upravlja preduzećem, koji je izneo član Neshaoct. Međutim, teza koju iznosi član Neshaoct je da samo država Srbija ustvari ne zna da upravlja preduzećem, dok država Norveška zna da upravlja preduzećem i država Rusija zna da upravlja preduzećem, čime se iznosi rasistički stav i to autorasistički stav prema sopstvenoj zemlji i sopstvenom narodu.

Idi leči se.

belka":eebrxum9 je napisao(la):
Ponovo bi trebalo ukazati da ako se neko oseća jadno i čemerno i ima kompleks niže vrednosti, ne može tako nešto da projektuje na čitavu naciju. To je njegov lična percepcija i osećanje. Posebno treba istaći neprimereno verbalno bahaćenje preko foruma na internetu. Takođe, ako je neko ljubitelj SNS i Aleksandra Vučića poput člana Neshaoct, red je da to javno iskaže, a ne da iz bunkera podržava politiku SNS. Ja sam se bar jasno deklarisao protiv.

Zaista...idi leči se.

----------------------------

Za administraciju foruma:
Ako se skine ovaj moj post (smatram da je opravdano da se skine), onda treba i onaj njegov poslednji post.
Mislim da bi brisanje oba posta bilo korisno za sve.
Mislim da bi brisanje samo jednog (bilo kog) od ta dva posta bilo pogrešno.
 
Ja mislim da bi obojica trebalo da spustite lopticu na zemlju.
Manje ostrascenosti, vise argumentacije.
i izbegavajmo svi uvrede i etiketiranja, nismo klinci na casu fizickog !!!
 
Било би лијепо да се извините један другом.
Подржавам шта је Neshaoct написао, у другом делу свог претпоследнјег поста, а који се односи на домаће архитекте. Могу вам свима рећи да сам, као неко ко се потпуно не разуме у архитектуру, веома разочаран и стручњацима на овом форуму, а и у самом Београду,и њиховим реаговањима на овај пројекат. Од стручнијих чланова форума очекивао сам више предлога него критика, а потајно сам се надао да ће једног дана неки од њих објавити да је почео цртати свој пројекат са којим ће конкурисати постојећем.
Белка, "ко тебе каменом ти њега хљебом".
 
Svaka čast za fotku! Jedino ne kapiram kako su ubacio Dorćol sa Zvezdarom (jel Zvezdarska šuma?) u pozadini. Svaka čast! Totalno druga vizura.....
 
Rasho 62 odrdjene arhitekte rade svoj viziju projekta savskog anfitetra bice objavljene neboj se , imas rijesnje koja su neki clanovi foruma radili ranije , takdoje imas neka nagradjena rijesnja na raznim konkursima
 
Iako to ne može biti zamena za celovito i dobro promišljeno alternativno rešenje, možda uz njih ne bi bilo loše i da ljudi povremeno pošalju svoj spisak najvećih zamerki i eventualnih načina kako da se one prevaziđu. Bez velikih obrazlaganja, jednostavnu listu zamerki i eventualnih predloga sortiranih po prioritetima.

Mnogi su zainteresovani, iako ne pišu, a većina njih nema vremena da čita ovu gigantsku korespodenciju. A čak i da su je čitali, i dalje im ne bilo jasno šta ko onda misli da treba uraditi. Izvestan broj jasnih i kratkih predloga različitih ljudi se može lakše razumeti, zapamtiti, preneti, a možda i negde objaviti ili uzeti u obzir.
 
Moju listu verovatno znate, ali pošto sam već prodložio da pojedine poruke budu u malo preglednijem obliku, evo ponovo tri najvažnije stavke.

1. Glavna gradska ekološko rekreativna komunikacija uz reku se NE SME preseći, ni drastično suziti, ni inkorporirati u prizemni nivo obalskih zgrada. Uz samu obalu Save je neophodno ostaviti zelenu, pešačko biciklističku vezu Ade Ciganlije sa Kalemegdanom, sa dovoljnim prostorom za kej, šetalište, male ulične usluge ili mesta za zadržavanje, biciklističku stazu i zaštitni zeleni pojas. To znači da prve zgrade od reke moraju biti udaljene bar 50 metara.

2. Izgraditi ili bar ostaviti prostor za kasniju gradnju još jednog kombinovanog mosta preko Save za automobile (bar 3+3 trake), metro i pešake. Unutar SA ostaviti prostor za buduću trasu metroa i bulevar bar 3+3 koji povezuje Novi Beograd sa Nemanjinom ulicom.

3. Za visinu zgrada i broj ljudi preterano uske ulice i trotoari, uz zatvorene, previše popunjene blokove na nivou zemlje. Osloboditi deo prostora.
 
Ovo da idem da se lečim je u redu, nema problema, samo gde treba da idem i kome da se obratim, molim za pomoć, evo člana Neshaoct. Možda je moja verbalna moć zbog profesije kojom se bavim prevelika, pa član Neša (pardon Neshaoct) ne može da shvati šta on govori i piše, a šta ja govorim i pišem. A ovo u vezi laži, ja nikad ne iznosim laži u ovoj komunikaciji, iako sam to proučio do perfekcije u knjizi Artura Šopenhauera "Dijalektika eristike". U njoj je Šopenhauer (jedan veliki pesimista) razradio tematski slučajeve korišćenja laži i poluistina i drugih sitnih dozvoljenih i nedozvoljenih trikova u verbalnoj polemici, sve u cilju kako bi se isključivo bilo u pravu, tj kako bi se pobedio protivnik u govornom nadmetanju. Nikada u životu to nisam radio, jer nikada nisam imao cilj da ja budem u pravu, već da se u polemici brani određeni vrednosni sistem, moralni sistem.

Članu Neshaoct moram da kažem da je potpuna istina da je napisao to što sam rekao. Baš to, da će nam možda jedan deo duga biti otpisan kada budemo trebali da prihvatimo članstvo u NATO i dalje ustupke oko priznavanja nezavisnosti Kosova. Ja imam fotopamćenje i to je napisano, a da ja sad jurim to stranicama unazad, ne pada mi na pamet, možda je i obrisano. Za mene je ovo dovoljan dokaz sopstvene diskreditacije člana Neshaoct, koji se pre svega zaleteo nenadmašnom tezom da nismo preterano zadužena zemlja, što je dovoljan dokaz neozbiljnosti. Ja sam izdržao i slanje na lečenje, i saznanje činjenice da sam bu****, i da sam lažov, i da nemam pojma o životu, i mislim da je dovoljno, nema potreba da dalje smaramo ljude međusobnom komunikacijom.

Nastaviću da osporavam projekat kao nerealan, sve dok ne vidimo civilizovano objašnjenje i javne ugovore kako se isti misli realizovati od strane realizatora Aleksandra Vučića. Ako se ne realizuje kako je rečeno, kriv će biti jedino Aleksandar Vučić, jer je nesposoban da realizuje ovakav projekat. Ili ono: "Ako nas urade i urade drugačije, kako nije, kako obećaju i urade suprotno, onda ćemo....".
 
Још мало о визурама али у правцу СА

14136197565_8fb475b9f8_b.jpg


Наравно да је поглед на лево лепши и вреднији али ни та страна није ништа мање мусава, хаотична а богами и већ "нарушена" вертикалама Беобанке,Политике, Генералштаба, оном зградом испред музеја железница, телекомовим монструмом испред храма, многим соц солитерима и наравно димњаком.

С обзиром на оно што "стручњаци" изјављују у вези СА и високих објеката требало би да здушно подрже рушење Генералштаба нпр.
 
Vučić je dodao da moli i predsednika Demokratskle stranke Dragana Đilasa i predsednika Nove demokratske stranke Borisa Tadića da se uključi u projekat "Beograd na vodi".

- Pozvaću obojicu na razgovore. I nadam se da će da prihvate. Ne ponašam se bahato zato što smo osam puta jači od njih. Ovo je jedinstvena prilika. Ne možemo da uspemo ako svi ne budemo za to. Nemojte da propustimo šansu da od Beograda napravimo metropolu, jer mi moramo da idemo krupnim koracima napred ako hoćemo da idemo u korak sa svetom - kazao je Vučić.

Послато са HTC Desire C уз помоћ Тапатока
 
Udruženim snagama smo jači. To je lepo i to treba podržati. Ne može ipak sve sam jedan čovek. Kada se Boris Tadić uključi i zasuče rukave, mislim da će stvar krenuti. A tek Dragan Djilas. U pauzi dok mu trkeljišu firme, treba se boriti za realizaciju Beograda na vodi. Divno. Sloga i saradnja su najbolje rešenje za ovako velike projekte. Oduševljen sam. Konačno nešto lepo, pozitivno i dragoceno u našoj zemlji.
 
Vrh