Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Ово што се гради у наводном београду архитектонски, урбанистички, квалитетом и технолошки јесте социјала. Просечна социјална станоградња у Европи изгледа боље од овога.
 
Саша Бг;144698770 je napisao(la):
Сада је јасно да ће овде бити део улице за прилаз до страна Резиденса, донели су и посадили дрвеће; није јасно да ли ће улица ићи одмах преко пруге и спојити се са Херцеговачком - за шта би био потребан још један пружни прелаз! - или ће је сада само повезати около с новим булеваром:
20180125_164947.jpg

20180125_164925.jpg

20180125_164852.jpg


Неће овде бити више од неколико места за паркирање, само прилаз улазу у подземну гаражу Резиденса:
20180125_164248.jpg

20180125_164220.jpg

20180125_164216.jpg


Одустали су од уградњи светиљки у степенице; вратили су облогу степеница и зидова; како то није урађено прецизно, сада изгледа половно, са зазорима, вијцима и оштећењима где их није пре било ... :
20180125_164402.jpg

20180125_164345.jpg

20180125_164451.jpg

........................................
20180125_163850.jpg

20180125_163749.jpg

20180125_163655.jpg

Saša BG sa SSC
 
Neuništive i privremeno proterane izbeglice su se vratile i organizovale malu zabavu sa hranom i pićem pokazavši pri tome posebnu istančanost u izboru mesta ... :)

Pogledajte prilog 1
 
Traže mečku na ovim stručno odrađenim obalama. Ali ove što su radili ove stepenice na ovoj novoj terasi, trebaju da se streljaju ili da se odvedu u zatvor. Ja bi boje odradio iako nikada nisam ništa slično radio. Da li znaju za sram? Majstori cccc . Ko da su nogama radili.
 
Bice divan pogled niz ovu novu ulicu ka sabornoj crkvi i starom gradu , jos da su koncipirali da sa jos nekoliko mesta postoji ovakav vrh pogled bilo bi super :D

file.php
 
Тај поглед ће бити заклоњен набреклим демитушама у оквиру наводног београда које ће се на жалост зидати око савског моста.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=511379#p511379:3nhp0p15 je napisao(la):
astrodule » 25 Jan 2018 09:47 pm[/url]":3nhp0p15]Dobro je. Znamo ko je kriv ako se terasa surva u reku.
Još uvek se drži, premda se šipovi ispod temelja terase sve više vide.

Ko zna kakvo je ispiranje na temeljima ukrštenih cevi bliže matici reke.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=511365#p511365:26iute6k je napisao(la):
Delija » Čet Jan 25, 2018 11:51 am[/url]":26iute6k]Ово што се гради у наводном београду архитектонски, урбанистички, квалитетом и технолошки јесте социјала. Просечна социјална станоградња у Европи изгледа боље од овога.
Zar ne mislite da ste malo preoštri sa kritikama...Iznenadio bi se da ove dve zgrade/kule (konkretno mislim na BW residence) su mnogo kvalitetnije od mnogih novogradnji po centru ("Downtown") velikog broja severno-američkih gradova; i po dizajnu i po pitanju kvaliteta. Ali možda sve u našoj zemlji je automatski nalik "socijale" pošto Bože moj, kako sme Srbija da ima išta iole lepo :laugh:
 
Pa recimo da pratimo izgradnju i da se na slikama vidi kako se gradi ;) za početak ja ne priznajem neku nesocijalnu bolju gradnju bez sendvič zida između stanova sa nekom izolacijom između. Ova zgrada to nema koliko se moglo videti do sada, bar ja nisam video
 
Residence objekat i nije toliki problem. Ali izgleda da su se kreativno ispucali na pocetku, da pokazu koliko su ambiciozni, pa onda dolazimo do Vista i ParkView solitera koji nisu nista bolji od A Blok zgrada po pitanju materijala, samo sto su oblikom 99% soliteri u bloku 45, bez ikakve kreativnosti koja opravdava kvadrat osim lokacije....a podsecamo u ovaj projekat ce citat "uci milijarde evra" a za te pare smo mogli da dobijemo mnogo bolje objekte, a ne nesto sto se na zapadu ne gradi vishe od 15godina. cak i SavaAda objekti imaju nesto kreativno u sebi sa onom reljefnom opekom na fasadi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=511437#p511437:1tiskrqz je napisao(la):
BalkanRoyale » 26 Jan 2018 04:45 am[/url]":1tiskrqz]
Zar ne mislite da ste malo preoštri sa kritikama...Iznenadio bi se da ove dve zgrade/kule (konkretno mislim na BW residence) su mnogo kvalitetnije od mnogih novogradnji po centru ("Downtown") velikog broja severno-američkih gradova; i po dizajnu i po pitanju kvaliteta. Ali možda sve u našoj zemlji je automatski nalik "socijale" pošto Bože moj, kako sme Srbija da ima išta iole lepo :laugh:
Meni licno Residens su sasvim ok i da su nastavili u slicnom maniru nebi bilo problema i toliko osnovanih kritika. Ove dve vista i park su arhitektonska nazadnost i nasminkana socijala, nasminkana verzija stambenih zgrada iz osamdesetih godina proslog veka. To je SRAMOTA i nedopustivo za BNV!

Blok 38 Novi Beograd, poznate "mercedeske":




Sezdeseti blokovi:




BNV, Vista i Park:


 
O arhitekturi BNV može svašta da se kaže. Ali nije to najveća šteta. Ostavimo za sad po strani i još veći problem, propuštenu priliku za neophodnu osnovnu infrastrukturu kao što je most, bolja mreža ulica, metro trase i velike čvorne stanice javnog saobraćaja. Čini mi se da je najveći problem ipak propuštena prilika da se ovako savršen slobodan prostor nije iskoristio za potpunu transformaciju imidža grada i centralni simbol neke bolje budućnosti ka kojoj želimo da idemo. Ovako velika slobodna površina u vlasništvu države, na obali reke i u strogom središtu glavnog grada, je apsolutno NEPONOVLJIVA. Po TOME naš slučaj ne može da se poredi ni sa jednim velikom Evropskim prestonicom, pa zato ni njihova rešenja nama OVDE nisu odgovarajući uzor.

Ja sam oduvek pretpostavljao da se ovaj prostor čuva za nešto zaista veličanstveno, za jedan moderni centar koji će kao kontrast i nasuprot istorijskom starom gradu i poslovno-stambenom Novom Beogradu, predstavljati kulturno središte i fokusnu tačku za skupljanje ljudi. Sa velikim otvorenim prostorima, malim jezerima i vodoskocima čija se svetla noću vide sa svih okolnih padina amfiteatra, sa pešačkim trgovima i monumentalnim centralnim spomenicima koji simbolično predstavljaju središte Srpske države, njeno trajanje i ideje koje ljudi smatraju najvažnijim. Važnost potrebe da Beograd ima takav, sasvim poseban prostor koji oličava neke najbolje stvari kojima težimo i koje nas povezuju je zaista nemerljiva. Ljudska psihologija ZAHTEVA da na razne načine i u raznim oblastima imamo neko čvrsto središte, i u sebi i izvan sebe. Ovde je protraćena poslednja prilika da se tako nešto napravi. U tome je tragedija.

Zaista nisam očekivao da je baš tržni centar i nehumani stambeni mravinjak ono što nam na jednom takvom mestu treba. A što se tiče naših trenutnih mogućnosti da napravimo nešto zaista vredno, takvi posebni simbolični prostori se planiraju i prave decenijama. Da li nas je neko podvrgao mučenju da nešto, bilo šta, mora BAŠ SADA da se uradi? Pacovi i zmije su tobože problem? Počeli su da nas grizu? Kad bi svi naši problemi bili tako lako rešivi ... Rasčisti se prostor, što u svakom slučaju plaćamo mi, zasadi se trava i ukrasno drveće, pa polako. Koliko god decenija da projektovanje i gradnja bude trajala, neka bude. Šta to pobogu možemo izgubiti kad najboljim prostorima uvek samo RASTE vrednost? U međuvremenu bi ušteđene pare koristili za proizvodnju, a ne za potrošnju. Imali bi smo divan park i veličanstvenu obalu reke, a kad budemo mogli, polako bi smo na obali i u SA pravili nešto što bi i budućim generacijama moglo biti ponos. Ali ne, trebalo je zaseniti prostotu i dobiti izbore. Što je moguće, jer uvek ima spremnih pomagača koji se vrlo jeftino prodaju.

Ovo je jučerašnji pogled sa Savske obale na zapadno nebo, čisto da se vidi ambijent koji smo jeftino prodali nekolicini bogataša, a uzeli svima iza njih. I svima koji neće stati u par metara širine "Promenade" ili prosto ne žele da jedan ovakav prizor gledaju bilo iz kafane, bilo sedeći nekome na glavi.

Pogledajte prilog 1
 
Sjajno Zuma, veliki plus od mene, svaka ti na mjestu, ka u Njegoša.
 
@Zuma
Kad uporedim kako je u Hamburgu projekat Hafencity( trenutno stanje) isplaniran i izveden, i kako je uspešno napravljen kompromis između potreba grada i finansijske održivosti projekta, tek onda se vidi koliki je fail projekat Beograd na vodi, u svakom aspektu.
 
Ovih dana imaću vremena da uradim jedan mali dodatak za sve posetioce Google Earth aplikacije, koji budu želeli da vide Beograd u 3D varijanti.
Danas sam započeo, trebaće mi par dana jer ne žurim.
P.S. Spoljne dimenzije su verne originalnoj zgradi, kod prozora i drugih detalja odstupanja su jako mala, jer projekat radim odokativno sa ugledom na fotografije Bukire i Beobuilda. Kako koja zgrada bude bila završena, ja ću se potruditi da odradim i model za Google Earth.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=511437#p511437:2l435g0n je napisao(la):
BalkanRoyale » 26 Jan 2018 04:45 am[/url]":2l435g0n]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=511365#p511365:2l435g0n je napisao(la):
Delija » Čet Jan 25, 2018 11:51 am[/url]":2l435g0n]Ово што се гради у наводном београду архитектонски, урбанистички, квалитетом и технолошки јесте социјала. Просечна социјална станоградња у Европи изгледа боље од овога.
Zar ne mislite da ste malo preoštri sa kritikama...
Нисам изнео никаву критику подложну тумачењу већ сам констатовао чињенично стање. Дакле БЊ Резиденс и Парк/Виста су предимензионисани стамбењаци - близнакиње и као такви могу се поредити само са БГ солитерима из доба СФРЈ. У међувремену је свет напредовао па по целој Европи имамо државну, непрофитну, социјалну станоградњу која је архитектонски и урбанистички (углавном савремене 3-4 спратне зграде у природном окружењу) за два копља испред овога. Дакле најгоре од станоградње у модерној Европи данас је боље од овог најелитинијег соц насеља у Вучећевих Срба.

Не вреди вам, има овде образованих људи који су видели света. Ово би могло да прође као елитно можда у Русији, Панами или Кини раних 2000-их.
 
Slažem se, nekome se to ne sviđa.
Ali gledano konkretno na ovaj projekat, ovo jeste tip nove gradnje. Kula je fundirana i izgradiće se istom tehnikom kao što se sada gradi najviša zgrada Evrope u Sankt Petersburgu, Lakhta Centar 462m, 86 spratova, koji je u završnoj fazi. Isto je rađen sistem šipova kao i na kuli Beograd, isto će biti rađeni nosači i držači spratova (naravno drugačijeg oblika, a princip je isti). Tako da to i jeste najnoviji način izgradnje koji se u svetu koristi. Naravno ove manje građevine kao što su stambene i poslovne zgrade od 20ak spratova, izlivaju se kao i pre 30ak godina, tu nema mnogo razlike, osim što su u međuvremenu patentirane i izmišljene drugačije koncentracije betona, i tako pojedinih stvari. Samo spoljni dizajn se menja, on prati tu neku svetsku liniju, kao kod automobila. Farovi su zamenjeni LED svetlima, pa su počele sve kompanije u svoje modele da ugrađuju LED svetla, pa velike ekrane u kontrolnoj tabli i slično. Isti je način, samo dizajn varira od modela do modela.
 
A sta novi bgd nije fundiran vec plivaju na pjesku promjeni zvaku losa ti zvaka
Ljude zanima da li je nesto lijepo i kako to izgleda i kako se uklapa u ostatak grada
A samo mozda 10 % zanima tehnika gradje vrsta vetona oplate itd ...
 
Ja bi voleo da ovde bude jos koja zgrada sa fasadom u staklu po uzoru na glavnu kulu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=511698#p511698:2mtp46ys je napisao(la):
direktor » Sub Jan 27, 2018 2:29 pm[/url]":2mtp46ys]A sta novi bgd nije fundiran vec plivaju na pjesku promjeni zvaku losa ti zvaka
Ljude zanima da li je nesto lijepo i kako to izgleda i kako se uklapa u ostatak grada
A samo mozda 10 % zanima tehnika gradje vrsta vetona oplate itd ...

A ko je rekao da pliva na pesku?
BNV je kvart koji će biti u svom stilu, a renoviranjem fasada postojećih zgrada okolo, stopiće se taj nivo savremenog sa onim malo starijim.
Uklopilo se i u drugim gradovima sveta, pa će se uklopiti i kod nas...
A ta konstrukcija je zapravo najbitniji deo zgrade, jer ako se fundument ne uradi kako treba, džabe ono ostalo bude odlično i lepo.
Najjača konstrukcijski bila bi Geneks kula, jer sam još ranije imao prilike da vidim neke planove. A i zgrada Generalštaba je izrazito jake konstrukcije, što je 1999 i dokazala, da 3 projektila nisu uspela da je sruše.
Kula Beograd ima najjaču osnovu od svih zgrada u Beogradu, i njena konstrukcija zbog samih karakterisika objekta biće najjača.
Ta čvrstina mora biti usklađena tako da upije sve sile koje na objekat deluju, kako termički tako i fizički.
 
Ako izuzmemo solitere iz projekta BnV ostali objekti normalne spratnosti ostavljaju nadu da ce mozda biti i lepih zgrada ako ih projektuju pametni ljudi.
 
Vrh