Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=484348#p484348:1riyobbp je napisao(la):
Johnest_Hon » 12 Okt 2017, 12:46[/url]":1riyobbp]Obrni okreni...bilo kako bilo...kvalitet foruma je opao... :(
Ne samo zbog botova, već i zato što su neki zaista kvalitetni ljudi otišli sa foruma, makar privremeno. Ja od juna nisam video Direktora, a Mateju Beljana, bogami, od kraja prošle godine.
 
Botove i one koji slepo brane treba ignorisati. Ja posle par rečenica vidim da li vredi čitati ubuduće i bez problema preskačem takve postove. Tu je i blok u opcijama.

Svako ima pravo da napiše šta hoće (u okviru pravila foruma), ali ne moramo da im odgovaramo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=484339#p484339:3geh7f6i je napisao(la):
DzonTravolta » Čet Okt 12, 2017 12:11 pm[/url]":3geh7f6i]Naravno da ima botova, verovatno i ovde, ali propagandna služba SNS-a, nažalost ili na sreću, ne mari mnogo za Beobuild.
Da se razumemo, ni ja ne mislim da im je BB na listi prioriteta, ali su mi smešne insinuacije da ova najezda hvalospeva na internetu i u javnosti nema veze sa vlašću i Partijom (namerno koristim tu reč). U poslednjih par godina tačno primećujem navalu opterećenih likova po društvu i netu koji se ponašaju kao da su im Vođa i Partija smisao života. Imam ja prijatelja koji je jedno vreme bio učlanjen u Partiju da bi našao posao. Iako ga nije zanimala, i iako nije imao nikakve botovske dužnosti, vremenom je počeo da mi njake o Vođi i Partiji iz čista mira, kad bismo izašli da se vidimo. Zato što su ga indoktrinirali. Do te mere da je počinjao da deli svet na 1) one koji žive za Partiju i 2) izdajnike i štetočine. Isto se dešava i sa ljudima na netu. Možda oni ne pišu svaki post na netu za pare. Ali su toliko indoktrinirani i opsednuti da će da zvuče ko botine čak i kad pišu ''svojevoljno''.

Takođe primećujem sve više postova i izlaganja koji više liče na PR tekstove nego na komentare obične individue. A tu su i razni ''čuvari tema'' i PC ratnici koji bukvalno više vremena provode raspravljajući o tome kako treba da se raspravlja u raspravama... nego što zapravo raspravljaju o temi.

Ali ubedljivo najveća pobeda su oni koji (navodno) brane jednu stranku samo zato što su kivni na drugu koja ih je izneverila. Kao, nisu članovi nijedne ali su kivni na prošle vlasti pa zato brane ovu. Ili kao brane zato što ih kobajagi pogađa kad vide negativne postove i neosnovane kritike. Nije nego. :lol: Takvi ili debelo lažu, ili su udareni u glavu kad su spremni da bdiju nad temom i vode beskrajne ratove da bi odbranili čast i ugled političarskih protuva koje ne može više da boli uvo za njih i ostatak naroda.

Pre ću da skočim s mosta nego da u jednom Srbistanu branim političare i partije i njihove projekte. Mogu da se slažem i mogu da se ne slažem sa nekim od kritika. Jer istina, ima i nekih neosnovanih. Ali da se cimam da ih branim, kao neki ovde... ma oću, kako da ne. Što se mene tiče nek pocrkaju svi do jednog. I to nije nikakva mržnja nego samo reciprocitet. Sve to što ja kažem za njih, kažu i oni za narod.
 
Nazovimo botove hijerarhijski:
-botovi-vojnici su tupavi i pišu po automatizmu
-botovi-podoficiri su uglavnom slični, ali mogu kudikamo ući i u svađu
-botovi-oficiri su već prepredeni.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=483666#p483666:1866rzwx je napisao(la):
Ovaj video sa tvitera niti je objašnjen kako treba (liči mi na opozicioni tabloid tipa Informer) niti je uopšte jasno šta se gleda. Tek sam zahvaljujući delu zgrade koja se delimično vidi u pozadini uspeo da shvatim da su u pitanju dva bočna zida nove isturene platforme uzvodno od BW Residens. Evo kako taj deo izgleda. Tlo se zaista povuklo. Iako bi i ovde uzrok mogao biti ispiranje zemljišta u podzemlju, izgledniji je običan javašluk. Tj da pre betoniranja nisu dobro sabili tlo ispod budućeg zida ili ga nisu kasnije kvalitetno obezbedili protiv naknadnog potkopavanja.

Pogled sa jedne, uzvodne strane.

Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1

Pogled sa druge, nizvodne strane.

Pogledajte prilog 3
 
Inače, gle čuda, upalim sad TV i na Studiu B vidim emisiju baš o Beogradu na vodi a glavni komentator im je gospodin glumac koji nam je pre dve-tri godine pričao kako smo Nacija pobednika. (ili kad su već bili izbori, ne mogu da popamtim pošto ih imamo više nego godišnja doba) Eto sad bio u Emisiji BnV. Sasvim slučajno naravno. Verovatno šetao ispred Geozavoda pa ga ovi random pozvali kao slučajnog prolaznika da prokomentariše projekat. :lol: Inače on uopšte nema veze s Partijom, uopšte nije botina i sve što govori, govori iz ubedjenje. :lol:
 
kao da smo prva zemlja na svetu gde ima problema sa zamljom...da ali tu ima i tehnika protiv, Dubai, Japan....kod njih isto bilo na par lokacijama. to ce da se resi sta placete ponovo?
 
da da,, greske da se rese parama poreskih obaveznika. nije beograd bec pa da gradjani imaju odakle da plate sve to.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=484295#p484295:2cqobey3 je napisao(la):
stf » Thu Oct 12, 2017 7:55 am[/url]":2cqobey3]Николас је исчачакао суштину тактичког деловања великог броја форумаша. Генерално, појава ботова на интернету и таквог начина интернет кампање се сада масовно користи од стране једног дела форумаша...

Ko o cemu, ...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=484385#p484385:27quytck je napisao(la):
bullwye » 12 Oct 2017 01:14 pm[/url]":27quytck]kao da smo prva zemlja na svetu gde ima problema sa zamljom...da ali tu ima i tehnika protiv, Dubai, Japan....kod njih isto bilo na par lokacijama. to ce da se resi sta placete ponovo?
Tih zemljanih problema ima malo previše i mogli bi imati ozbiljne prosledice. Ali nije samo to. Iritira što postoje i sasvim elementarne gluposti koje nemaju veze sa stručnošću ili iskustvom. Neorganizovanost je čak preblaga reč za nešto što više liči na "baš me briga" i "ko vas ..." odnos.

Ako se pre kraja ispitivanja tla već ne može raditi na delu Promenade koji je propao, zašto se ne ovaj prazan hod u rasporedu radova ne koristi za završetak Promenade između Savanove i Brankovog mosta? Nego su lepo zagradili, isterali prolaznike, pa sad sve zabole uvo iako se mesecima ne dešava baš ništa.

Ili, zašto se ne popravlja deking na isturenom delu pored dečijeg igrališta? Takođe zagradili, i takođe sve stoji zagrađeno mesecima, a nema ni žive radničke duše unaokolo. Da li je zamišljeno da su ograde tu kao novi rekvizit i izazov za decu? Šta se čeka?

Ili, zašto su skoro obesmišljene stepenice kojima se silazi sa Starog savskog mosta i preko pruge ide na Savsku obalu? Stavljena je ograda i tuda se više ne može proći.

Ili, zašto se i dalje ne može proći odavno završenim pružnim prelazom od Geozavoda na Promenadu? Šta se dođavola čeka?

Ili, zašto nisu obezbedili normalan prolaz od stepenica ispod Brankovog mosta do Promenade? Ranije su ljudi tu čak položili tapison. Zatim su još odavno zagradili taj deo, pa smo po dubokoj i veoma finoj prašini morali oblilaziti, pa onda ići preko bankine i ispod samog mosta. A sad, zbog rekonstrukcije mosta, tu su stavili čitavu šumu novih stubova, pa se ni tu više ne može proći.

Tako je bez ikakve potrebe pristup Promenadi sprečen na čak tri mesta i sa OBA mosta.

Izvini, koliko je teško videti nešto što lako vidi hiljade ljudi? Dovoljno je izaći iz službenih kola i peške prošetati. Kakav crni Dubai, hajde da neko prvo uopšte počne da razmišlja, pa onda da vidimo za dalje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=484193#p484193:2dx0saty je napisao(la):
laki72 » Sre Okt 11, 2017 6:44 pm[/url]":2dx0saty]
Beogradski fantom":2dx0saty je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=484144#p484144 je napisao(la):
spatiotecte » Sre Okt 11, 2017 1:58 pm[/url]":2dx0saty]Stvarno ste smesni, to sto neko radi u drzavnoj administraciji ga ne cini botom.

A kako je taj neko došao do državne administracije? Preko partijske knjižice, zar ne? Takva osoba može biti samo poslušna i verna svojoj partiji i svom vrhovnom gospodaru. Najobičniji poltron i mediokritet.

Ovo je takva glupost da to nije normalno!
Jeste, a kada se vlast promeni svi inspektori, salteruse, referenti lekari, pravnici, ekonomisti se smenjuju i dolaze novi koji sluzbuju svojoj partiji...

Ta prica je toliko jadna i pateticna, a ponavlja se kao neka legenda...
Ma nije glupost niti je jadna priča, to je fakat. Otpuste 150 koji nisu u njihovoj partiji i nakon par meseci prime 250 svojih. Kako se to zove? Pri tom, tih 250 pojma nemaju, diletanti u poslu i zato je sve kako jeste. Ostaće da rade samo oni koje nema ko da zameni bez obzira na stranačku pripadnost mada... i to je upitno.

Stranackih ljudi nema ni10% alisu svi znalci u cemu je glavni problem. I iskreno,mislim da mnogi svoje komplekse i nesposobnost pravdaju time sto jesu/nisu u partiji.

:shock:
Nemam pitanja ali sam u blagom šoku.
 
Jao kakva tema , sta sam propustio ovih hiljadu stranica...

Jel zna neko gde je ovaj arapski investitor kako li se zove. Nit obilaze gradiliste nit dolaze u konteolu da vide kojom brzinom se radi i gde im odose silne pare ?
 
@dziggy
Iju, stari član a propustio najdinamičniju temu na forumu. Ja sam takoreći nova pa sam se već posvađala jer kao nisam arhitekta pa mi mogu sasuti u brk sve što im padne na pamet. Čak su mi preko priv. poruka pretili ali nema veze, imam pojas lila boje. Za ovakve protivnike drugi i nije potreban. :mrgreen:

Dakle, kreni od prve stranice, možeš beležiti fragmente pa da se BB isprsi za neku brošuricu. Ako rešiš ne oklevaj, gradnja će potrajati što znači da će i broj stranica biti pozamašan, nešto kao produženi "Rat i mir". Doduše, sa dolaskom miholjskog leta diskusija je malo splasla ali se nadam da će biti dinamično prvom pojavom novog jezerca ev. ugradnjom adekvatnih prozora i sl. itd. itd.
 
Sto samo dokazuje kakvi mediokriteti su mu davali ime!
Gotovo najnizu tacku brdovitog beograda nazoves "orlovac" ;) :D

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=484298#p484298:2qfr99ff je napisao(la):
djordje*******g » 12 Окт 2017 08:12 am[/url]":2qfr99ff]PA nije ovaj forum od juce, traje on mnogo duze.
Nikada ranije se nije desavalo da ljudi jedni druge oslovljavaju na taj nacin, bilo je xy projekata i xy sukoba ali se botovanje na BB forum poklapa sa dolaskom na vlast SNS i pocetkom ove nakarade od projekta.

Uostalom to je generalnalizvoana pojava na srpskom web-u. Tako da sto sto pricas nema veze sa mozgom.
А неко ко је дошао 2011 на форум (годину пре СНС-а на власт) сигурно знаш кад су дошли ботови? И тврдиш да их раније није било а ниси ни био форумаш. Врло интересантно. Да ниси ти видовит дечко?

Било је и пре твог доласка таквих етикетирања, али неупоредиво мање јер је било и мање форумаша који су умишљали да су морална параполиција, а више оних који су баратали аргументима, а не у недостатку истих оптуживали другу страну за ботовање.
 
Odavno sam ja forumas, samo ne preziveh virtuelne selidbe.
U stvari siguran sam da sam na forumu prilicno duze nego sto si ti.

p.s. ne obracaj mi se na taj nacin
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=481915#p481915:1l8hj2f3 je napisao(la):
stf » Mon Oct 02, 2017 7:42 am[/url]":1l8hj2f3]Kao da je popustio svod nekog laguma ....

Da li je moguće da lagum stvara probleme?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=484599#p484599:2jj310n7 je napisao(la):
Aleksandar1 » 13 Oct 2017 07:49 am[/url]":2jj310n7]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=481915#p481915:2jj310n7 je napisao(la):
stf » Mon Oct 02, 2017 7:42 am[/url]":2jj310n7]Kao da je popustio svod nekog laguma ....

Da li je moguće da lagum stvara probleme?

Ne verujem da su lagumi. Mislim da ih nema na toj lokaciji izgranje BNV zbog tipa tla, plavljenja reke, udaljenosti tvrdjave i grada u vreme kada su pravljeni kod nas.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=484425#p484425:1oma5iax je napisao(la):
astrodule » Čet Okt 12, 2017 4:10 pm[/url]":1oma5iax]Ali tu su nekada bili pacovi i olupine...

Daleko manje nego što ih ima u centru, po kanalizacionim kanalima i šahtovima, šetaju se kao frajle a smeća je jednako kao i na nekoj deponiji kolika god bila.
 
Divota, sad još i Mišković gradi kulu od 144 metra. A već imamo BNV kulu Beograd sa 168 metra i Skyline sa 129+77+64 metara. I svi se za saobraćaj oslanjaju na "auto put" i Gazelu, isto kao i ostatak Beograda na vodi, kao da tu postoji beskonačan slobodni kapacitet.

U današnjem večernjem saobraćajnom špicu kolona vozila koja stoji se pružala od Geneks kula pa preko Gazele do druge obale Save. Samo za taj deo GSP autobusu je trebalo 40 minuta. Pitam se kad će dođe trenutak za "reality check", kad ljudi najzad shvate da od metroa za VEOMA dugo nema ništa (jer ćemo posle ove epizode biti u velikim dugovima, a za metro SVE mora biti denivelisano, svaki od mnogih kilometara trase), i da će sve planirane mere za rasterećenje saobraćaja (obilaznica, proširenje mosta i tunel) postići samo to da se on ponovo odvija normalnom brzinom, ali uz i dalje skoro maksimalno opterećenje ulica (koje zato NEĆE MOĆI da prime JOŠ saobraćaja a da on i dalje ostane normalan). I da je, zbog toga, ukidanje studije visokih objekata smrtna presuda za Beogradski saobraćaj. Jer će inače sva buduća gradnja biti veoma visoka i sav taj dodatni saobraćaj na već maksimalno opterećenim ulicama neće imati kuda da prođe pošto će se i dalje u znatnoj meri oslanjati na jedinu neprekidnu magistralnu vezu kroz centar grada, dakle na "auto put" i Gazelu, koja neće ni ubuduće imati slobodnih kapaciteta, i posle svih tih mera rasterećenja. Jer već sad možemo računati na veliki novi saobraćaj koji će se pojaviti zbog čitavog niza ogromnih naselja i objekata: Beograda na vodi, pa sve uzvodno kao što je Karićev grad u Makišu, pa druga kula Ušća, pa Skyline-a, pa Miškovićeva kula od 144 metra u bloku 20, pa čitav blok 18 uz levu obalu Save, pa i svi ostali prazni blokovi u Novom Beogradu koji sigurno neće ostati prazni, pa druge buduće visoke zgrade uz Gazelu u starom delu grada, novi gradski i tržni centar oko Prokopa sa dve železničke i autobuske stranice sa dve strane Save, i na kraju izgradnja kompletne Dunavske obale i bog zna čega sve ne na levoj obali Dunava. Da li stvarno mislite da će auto put, ulice centra grada i postojeći mostovi na Savi biti dovoljni za sve ovo samo zato što se doda jedna traka po smeru na jednom mostu, probuši tunel ispod Terazija i završi obilaznica? To je više šala nego ozbiljno planiranje. Zbog svega toga makar u starom delu grada ne sme postojati ovakva koncentracija visokih i zato saobraćajno vrlo zahtevnih objekata.
 
Jel vi stvarno mislite da će "Beograd na vodi",Karićeve i Miškovićeve ludorije biti realizovane?
Ma hoće,100%,datum svečanog otvaranja 30.2.20....
 
Treba da se ponašamo kao da će sve biti izgrađeno jer su to samo primeri na osnovu kojih treba na vreme uspostaviti opšta pravila za gradnju u Beogradu, odnosno dok još ima vremena razumeti kakva će nam infrastruktura eventualno biti potrebna. Pa posle nije bitno šta će biti izgrađeno, jer nešto svakako hoće.
 
Vrh