Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Da nije tu nekada pao neki NLO pa je eto istruleo i sad je jednostavno implodirao. :D
A sad malo ozbiljnije.
Mozda je u pitanju relativno strma obala na kojoj postoje slojevi nanosa (vidi Draganovu skicu). Dodatno nasipanje kamena radi prosirenja obale je jednostavno preopteretilo taj deo i kad je otklizao prema jos dubljem delu korita povukao je geo "promenade". Kao kad pod teretom novog snega i postojeci klizne sa krova ili neke prirodne kosine. Ako je ovo scenario dogadjaja to bi moglo da znaci potencijalni rizik za celu novonasipanu obalu.
Dubina reke Save kod Brankovog mosta je 12 metara sto ne znaci da nema i dubljih tacaka u delu oko desne obale Save.(Inace Sava je najdublja kod sela Hrtkovci 25 metara) Ovo pominjem zbog neke informacije da je u pitanju "rupa" od petnaestak metara.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=482010#p482010:4qat6bhs je napisao(la):
tzoran1 » 02 Oct 2017 03:16 pm[/url]":4qat6bhs]
Mozda je u pitanju relativno strma obala na kojoj postoje slojevi nanosa (vidi Draganovu skicu). Dodatno nasipanje kamena radi prosirenja obale je jednostavno preopteretilo taj deo i kad je otklizao prema jos dubljem delu korita povukao je geo "promenade". Kao kad pod teretom novog snega i postojeci klizne sa krova ili neke prirodne kosine. Ako je ovo scenario dogadjaja to bi moglo da znaci potencijalni rizik za celu novonasipanu obalu.
To je bila jedna mogućnost u spisku koji sam naveo. Međutim da bi bila prihvaćena kao realna mora se rešiti i prethodno opisani problem. Zašto je obala bila stabilna i znatno vreme nakon što je opterećena novim materjalom? Zašto je onda naglo popustila? Ako je dole samo mulj, on bi ravnomerno popuštao još prilikom bacanja kamena i pre postavljanja nožice. A ovde smo imali stabilnu obalu i posle nabacivanja kamena iz šlepa, i posle izlivanja nožice, i posle dodavanja novog peska za srednji nivo šetališta, i na kraju i stavljanja dela kamene obloge na nožicu i taj pesak. Pa je tek onda, u neko doba, naglo otišlo sve zajedno. Ne vidim fizički mehanizam koji omogućava ovako dugu zadršku u stabilnom stanju i tek onda naglo "okidanje" i propadanje na čak 30 do 40 metara odjednom. Možda je ipak moguće ali mi izgleda prilično nategnuto.

Dubina reke Save kod Brankovog mosta je 12 metara sto ne znaci da nema i dubljih tacaka u delu oko desne obale Save.(Inace Sava je najdublja kod sela Hrtkovci 25 metara) Ovo pominjem zbog neke informacije da je u pitanju "rupa" od petnaestak metara.
file.php
To je zbog vesti o roniocima. Tamo se spominje ronjenje do 16 metara dubine. Ovde je dubina Save u odnosu na novu nožicu na oko 70 mnv zaista negde oko 12 metara, pa bi tih 16 metara moralo da znači ronjenje u neku rupu, pošto je to dublje od dna reke. A ako misliš na račun 35m x 5m x 15m = 2625 m3 materjala, to je 12 metara dubine od dna do nožice, plus još oko 3m visine nožice i novog peska iznad nožice, što daje 15m, pošto je sve to pošlo nadole.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=481990#p481990:18bfon48 je napisao(la):
Zuma » 02 Okt 2017 02:41 pm[/url]":18bfon48]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=481984#p481984:18bfon48 je napisao(la):
dragan » 02 Oct 2017 12:59 pm[/url]":18bfon48]
Nisam mislio na neku 'rupu u brodu', već na čitavu konstrukciju neke istrule ladje
koja je dodatno oslabila muljevito tlo ... i koje je u jednom trenutku popustilo.
... onda ionako taj potonuli brod nije ništa više od vrlo malo presovanog i trulog drveta, pa
ne vidim šta u njemu može još dalje da popusti i tako izazove kolaps ovolikih razmera.
Takvo ' trulo drvo' može oslabiti tlo da u jednom trenutku pod dovoljnim pritiskom popusti.
Naravno, ovo je samo još jedna pretostavka .... i za sada nemam nikakvih dobrih dokaza. :)
 
Два антологијска поста су за нама :D
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=482046#p482046:1vhc4f0j je napisao(la):
zoran_m » 02 Oct 2017 06:20 pm[/url]":1vhc4f0j]https://www.facebook.com/stevan.tudic/videos/1530974226962781/
"Vrata 500e al ne mogu da se otvore od gipsa..." :bash: :lol: :lol:
Опет тај арапски ноу-хау јачи него икад.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=482117#p482117:1vhc4f0j je napisao(la):
djordje*******g » 02 Oct 2017 11:00 pm[/url]":1vhc4f0j]http://www.middleeasteye.net/news/palestine-seek-dahlans-arrest-through-interpol-officials-say-23623380
Nas co'ek!
Ово је солидан ударац на целу пословну шему гудра-наводни београд - оружје за ИД-арапски кредит - десетине хиљада хектара земљишта по Војводини. Једини проблем је што су тапије већ подељене.
 
Када видиш та врата, јасно ти је какви ликови су пројектовали и обалоутврду. Ту вероватно ништа није ни пројектовано да траје дуже од 30 година, али је почело да се урушава после 6 месеци.
 
sta je beshe neko ovde rekao, i to vishe puta za BNV....a da...
Zadali su DOMACI ZADATAK kolegama iz Evrope, ovim projektom!!!!!
 
Можда је то само у овом стану, углавном људи кад купују у сивој градњи имају прохтеве, на пример баш за спуштање плафона. Ако је у целој згради онда је срамотно.
 
Nema opravdanja za ovo čak i da je specijalna fora samo za ovaj stan (protiv provale a radi omogućavanja provetravanja). Ovo je rezultat serijskog javašluka projektanta i izvođača. Ja sam razumeo da će svuda biti klizna vrata, a ova to nisu. U svakom slučaju, kupac ovog stana će sigurno tražiti da se ovo popravi (ne verujem u opciju da je baš kupac ovo želeo a BnV mu izašao u susret). Ne znam ni šta da mislim o ovim stanovima koji izlaze direkt na privatnu platformu. Zar nije savremena fora da se izbegnu nakaradna mini dvorišta prizemnih stanova sa potpuno komercijalnim sadržajima. Sad ovi stanovi nit imaju mini dvorište (bar na renderima) niti su predvidjeni za komercijalnu upotrebu.
 
A možda je tako namerno projektovano. Koliko sam zapazio svi otvori su u vidu vrata, a ovaj nema terasu. Ograde bi kvarile izgled zgrade pa su ovako onemogućili slučajno otvaranje vrata. Možda su jednostavno predvideli otvaranje na kip. Jednokrilni otvori ne mogu se otvarati preko kliznog mehanizma.
 
Meni to na snimku izgleda kao prozor, a ne vrata...

Da su se zeznuli postavili bi gips do samih vrata/prozora. Ne bi ostavljali prazan deo. Mozda je radi sigurnosti.
Na kraju snimka kaze ovaj drugi da je tako i u kupatilu.

Ali mozda i gresim, pa su zaista uprskali.
 
Nečuveni amaterizam. Ovo je još jedan razlog više da se te zgrade poruše. I da onda dođe neko ko zna i napravi prave zgrade.
Ali prvo da se vrate pare onim ljudima koji su na neviđeno kupili te stanove. Ili da im se da zamena za te stanove na nekoj drugoj lokaciji.
 
Svakom ko pise "a mozda su tako hteli" ili "mozda je zbog sigurnosti, mogu samo da pozelim da zivi u stanu sa takvim "vrhunskim resenjem" ;)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
da, ovo je prozor ili vrata gde je namerno projektovano da se bravarija zaustavlja tako sto direktno udari o gips karton spusteni plafon. Koliko naivni ili ocajni treba da budete da poverujete u ovako nesto?!?
 
Nakon onog snimka mislim da ce hejteri biti siti narednih mesec dana. :kafa:

Samo da vas obavestim da se spustanje plafona zbog rasvete radi mimo BnV i Energoprojekta koji gradi BW Residences. Ako vlasnik stana zeli spusten plafon on je taj koji bira, angazuje i placa majstore za to. U ovom slucaju posao su obavili amateri koji nisu zaposleni od strane BnV.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=482240#p482240:1yybudb4 je napisao(la):
GOJE » Uto Okt 03, 2017 3:44 pm[/url]":1yybudb4]Ali šta ako želim da istresem mrvice? Šta onda?
Vrh! :lool: :laugh: :lol:

O.D. Ovome prosto nisam mogla odoleti.
 
Max15":2gw12omy je napisao(la):
Nakon onog snimka mislim da ce hejteri biti siti narednih mesec dana. :kafa:

Samo da vas obavestim da se spustanje plafona zbog rasvete radi mimo BnV i Energoprojekta koji gradi BW Residences. Ako vlasnik stana zeli spusten plafon on je taj koji bira, angazuje i placa majstore za to. U ovom slucaju posao su obavili amateri koji nisu zaposleni od strane BnV.
Ovo sto si rekao se ne slaze sa informacijama koje je izneo jedan drugi forumasa koji se 'kune' u verodostojnost onaga sto pise.

On je naime naveo da su spratovi razlicitih visina, a da je razlog tome sto na pojedinim spratovima vise instalacija treba da prodje, dok na nekima manje i da se na s im spratovima (u svim stanovima) spustaju plafoni.

Ja ne bih da sudim, ali ne bih rekao da u ovoj fazi radova neko od kupaca moze da dovede svoje "izvodjace" sobzirom da je dobar deo zgrade jos uvek u grubljim zanatskim radovima.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Nešto ne štima, slažem se da deluje prerano da se puštaju raznorazni izvođači kupaca, pa ostalo je da plate još 35% vrednosti svog stana (2 rate). Ali je i čudno da je ovaj stan već okrečen i to u bež boju (osim ako me snimak nije prevario pa je ovo glet masa). I još na podu nema pločica, ali zato sa strane ima cokli od pločica (a ovakvi prozori/vrata su izgleda samo u kuhinjama i kupatilima). Možda ovaj prozor/vrata neće ni moći da se otvara kad se završi pod. Je li ovaj redosled rada samo meni deluje čudno?

p.s. ovo možda treba da ide u BWR temu?
 
Vrh