Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=478929#p478929:1dgc9hth je napisao(la):
JarJarBinks » 19 Sep 2017 08:43 pm[/url]":1dgc9hth]
Свака част овим стручњацима. Надам се да ће они приментити своје искуство на остале градове Србије, првенствено мислим на Ниш.
Свако добро. :sesir:

lol...briga ovu vlast za sve gradove osim beograda, jer je tu najlakshe uzeti velike pare. Da su hteli da uloze i urade nesto sa Nishem ili Novim Sadom, uradili bi to do sada, a ne bih tretirali kao prolazne stanice za emigraciju ka prestonici ili u inostranstvo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=478949#p478949:w6ybgjq2 je napisao(la):
mradulovic » Tue Sep 19, 2017 9:41 pm[/url]":w6ybgjq2]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=478929#p478929:w6ybgjq2 je napisao(la):
JarJarBinks » 19 Sep 2017 08:43 pm[/url]":w6ybgjq2]
Свака част овим стручњацима. Надам се да ће они приментити своје искуство на остале градове Србије, првенствено мислим на Ниш.
Свако добро. :sesir:

lol...briga ovu vlast za sve gradove osim beograda, jer je tu najlakshe uzeti velike pare. Da su hteli da uloze i urade nesto sa Nishem ili Novim Sadom, uradili bi to do sada, a ne bih tretirali kao prolazne stanice za emigraciju ka prestonici ili u inostranstvo.

Колико сам прочитао Ниш је следећи, заједно са моравским коридором.
Србија је запуштена много дуже него од доласка СНС на власт. Прошла је кроз распад једне државе, и кроз рат и санкције.

Нови Сад је веома сређен град и није ни мало запуштен. Био сам и видео.

Важно је имати барем један велики град јер он јер важан мотор државне економије.
Србији треба јак Београд у који млади желе да оду да живе. А одлазиће у њега уколико буде изгледао као друге светске метрополе. То је у човековом менталитету.

Поред Београда Србији су потребни и Нови Сад и Ниш као економски погони - што они и јесу због своје величине.

Следећи ред градова су они попут Крагујевца, Чачка, Краљева и Ужица који су такође јаки центри. Све то треба спојити аутопутевима, које ваш вољени Тито није саградио у периоду када се читава Европа развијала под Маршал планом.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=478847#p478847:2pf4511k je napisao(la):
Gorstak89 » Uto Sep 19, 2017 5:10 pm[/url]":2pf4511k]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=478829#p478829:2pf4511k je napisao(la):
bobcha78 » Tue Sep 19, 2017 2:56 pm[/url]":2pf4511k]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=478799#p478799:2pf4511k je napisao(la):
Gorstak89 » Uto Sep 19, 2017 1:57 pm[/url]":2pf4511k]nije kao da i ranje nismo davali i veće svote novca, pogledaj samo koliki novac je otišao fijatu, na pomaganje p ropalih banaka, na železaru...
Fijat i zelezara ne mogu da stave u isti kos sa bankama i BnV. Jesi li svestan koliko radnika radi tamo i koliko porodica te firme izdrzavaju direktno i indirektno (preko koperanata)? Sta bi ti ugasio Fiat i Zelezaru? Dva najveca izvoznika u inostranstvo bi po kratkom postupku. Koliko god da je ulozeno u ove dve firme vraceno je drzavi i budzetu najmanje duplo ako nije i troduplo.

trol? Svako davanje para iz budžeta a da nije u korist svih građana tj za javni interes stavljam u isti koš. Osim, ali samo osim, ako nije u pitanju investicija koja se isplati, tj koja vremenom vrati makar onoliko koliko je uloženo.
Koliko vidim država je u fijat uložila fazon oko milijardu evra ili više, u železaru i slične javne firme verovatno znatno više pa ti meni reci da to nije moglo u nešto što se isplati? npr u navodnjavanje, u podizanje neke isplative industrije?
a broj zaposlenih možeš da nađeš na netu, hestil ima nešto preko 5000 a fijat ispod 2000 a nezaposlenih ima sigurno preko 700 000.

ono što ja jesam rekao a ti izvrnuo ovim je da smo već davali silne milione evra na razne stvari pa me u nekoj suludoj situaciji rušenja bnv ne bi čudilo da se to izdvoji i plati bilo izvođaču bilo stanarima (zavisi kada se rušenje sprovede). ja sam lično protiv rušenja osim ako zgrada stvarno nije bezbedna u kom slučaju država ne treba da snosi posledice toga.
Opet si istrcao pred rudu pa te ona ubola u dupe. A sta mislis koliko je drzava zaradila od Fiata i Zelezare? Pa bar duplo od te navodne milijarde. Drzava je dala za Fiat po radniku 10.000e puta 2000 je 20 milona evra sto je nista za socijalni mir i zivot najmanje 8000 ljudi. Ubiranje poreza pa plus dobavljanje sirovina od malih preduzeca za izradu svakog automobila. Pa gde je oprema koju je Fiat uneo u hale pa renoviranje tih hala itd itd. Da ne zaboravimo garnituru koja je dovela Fiat i potpisala taj sskriveni ugovor i odobrila te novce za kojima ti kukas. 221 vozilo redovno izlazi iz te fabrike. Zelezara, a da, vise od 5000 ljudi minimum zivi direktno 20000 ljudi a indirektno pola Srbijee su dobavljaci sirovina od fizickih lica (sekundaraca) do malih srednjih i velikih preduzeca pa na drugoj strani sve metalopreradjivacke industrije Bor Majdanpek Zajexar u prevodu Vrzino kolo garantujem ti preko milion ljudi. Malo vise od onih tvojih brojeva. Da ti ponovim najvaznija firma u Srbiji. Ocerupana i unistena od prethodnih garnitura sad je prodata u prave ruke. Imas vremena da procitas pazljivo i shvatis drugima se izvinjavam jer nije ni mesto ni vreme
 
Ovo je tema o SA i projektu BNV a ne o Fijatu, Nisu, Kragujevcu itd.
 
bobco, jos si mamuran od parade, sta je bre ovo, sve ti se pobrkalo,?! moras prvo da se skoncentrises, ovako ispada neozbiljno.
 
gde si to procitao? na istim onim portalima gde imamo najveci rast BDP u regionu od preko 4% i gde ce nam plate biti preko 500 evra do kraje sledece godine i samo sto nismo usli u EU i dobili migove? u nishu je jedino ulozeno u aerodrom a i tamo fushere tako sto je za direktorku obezbedjenja postavljena SNS clanica po profesiji direktorka fizickog. Osim toga, sta je to nish dobio u poslednje vreme. A tek Novi Sad? nezavrshen Zezeljev most koji se gradi vec skoro deset godina i , naravno za zemlju Srbiju, trzni centar pored Spensa? Sta se u tim gradovima desava osim Jazzville-a i Exita tokom leta? Isto tako vazi i za Kragujevac, koji je dobio trzni centar.

Da je tako lako i bajno kao sto ti kazesh, zasto onda vlada pomama za stanovima u Beogradu kada sam grad nema demografsku eksploziju i kada nema ekonomske progresije osim na nivou statisticke greske? Zato sto se cela Srbija seli ovde jer samo ovde moze da se zivi normalno, koliko toliko.

Da te floskule kako je dovoljno sagraditi samo autoputeve i sve ce biti dobro, ne bi imali slucaj Hrvatske gde se za poslednje dve godine iselilo izmedju 200 i 300 hiljada ljudi a gradili su autoputeve sve vreme i imaju bolji standard od nas. Autoput ti nista nece znachiti ako cesh sa njim da odesh da radish za 250 evra u kineskoj fabrici obuce u Jagodini ili kod nekog drugog stranog investitora gde dress code podrazumeva i pelene.

Tito je od istih ljudi koji su delili godinama pare preko Marsalovog plana uzimao pare od kojih je dugo vremena opremao i vojsku i gradio po drzavi. da taj isti bravar nije uzimao povoljne kredite, dok je balansirao izmedju dve strane, ne bi bilo pola industrijskih i infrastrukturnih projekata koje su nam komunisti, ma kakvi bili, ostavili. Ne ponasaj se kao da je aktuelni besani preMsednik izumeo tocak i toplu vodu.

Da je 20% para "obecanih" za BNV ulozeno u gradove poput Uzica, Cacka, Kraljeva koji su sada spali na to da budu samo spavaonice dok mladi ne odu u Beograd ili napolje, ova drzava bi mnogo vishe profitirala nego sa ovim cash-grab projektom koji vec sada kasni dve godine za obecanim rokovima (gde je nasha gotova kula?!?).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=478945#p478945:3hosr72g je napisao(la):
Zuma » Tue Sep 19, 2017 9:22 pm[/url]":3hosr72g]U Soroševsku levicu očigledno računaš i Srpsku akademiju nauka, i čitavu AAS i skoro bukvalno sve ostale ljude od struke?

Jer, ako je BVN dobar, onda stručnjaci nemaju šta da izgube govoreći ono što jeste, dakle hvaleći ga. Ni pred strukom ni pred vlastima, pa bi to i radili.

A ako nije dobar, onda im je jedini izbor ili da ćute ili da ga napadaju.

Pošto se dešava samo ovo drugo, zaključak je očigledan.

Сорошевску левицу сам узео као пример деловања преко друштвених мрежа. Схваташ?


Већ сам написао раније да градове не граде стручњаци већ превасходно народ према својим потребама. Народ са својим настамбама је започео градњу свих градова на свету. Држава је такође важан градитељ који је практично у компетицији са народом. (Пример: Париз. У њему је држава разрушила оно што је народ вековима градио на дивље, и направила најбољи град на свету, тако што је АНГАЖОВАЛА стручњаке.) На треће место бих ставио професионалце (као масоне и независне предузетнике) који користе феноменом града као начин да зараде новац (што није ништа негативно, јер сви морају да зарађују).

Стручњаци као стручњаци уопште не припадају горњој листи. Стручњаци су они које народ, држава или фирме АНГАЖУЈУ да им спроведу њихове замисли. Није неки стручњак подигао Бразилију, већ је ДРЖАВА ангажовала стручњака да осмисли град. У нашем случају ми још увек не знамо ко је као личност осмислио Београд на Води, али очигледно је да се ради о државном пројекту јер је та група људи дошла на чело државе НАЈАВЉУЈУЋИ тај пројекат (између осталог).

Стручњаци могу да имају своје мишљење, али ово што ти радиш није само изражавање свог мишљења које једном када изразиш можеш окачити мачку о реп. Ради се о томе да ти активно већ неколико година измишљаш проблеме и које какве наводне грешке које чине управо стручњаци који су запослени на овом пројекту. Али ти не критикујеш само струку већ првенствено критикујеш државни план који укључује дугорочна решења за жељезничку и друмску инфраструктуру, а омаловажаваш и понижаваш колеге из струке који раде на овим пројектима.



Лондон, у којем живим од 1988 и у којем сам пратио дугогодишњу кључну полемику о његовој будућности, је такође био талац стручњака и традиционалиста који су поштопото хтели да спрече да Лондон изгледа као Њујорк. И ГЛАВНИ АРГУМЕНТ У ЊИХОВОЈ РАСПРАВИ ЈЕ БИО УПРАВО ВИЗУРА. Смислили су да катедрала Св. Павла (111м) мора да буде видљива са свих градским прилаза. И тај став одржао де факто до 1980 када је саграђена Кула 42 (Tower 42) са 183м.

Међутим борили су против сваког следећег небодера. Најгласнији критичар је био Сајмон Ђенкинс у Ивнинг Стандарду.

У то време су практично сузбијали велике архитекте попут Нормана Фостера и Ричард Роџерса. Међутим традиционалисти и конзервативци су изгубили битку са временом. Као што ви губите ту битке. Ви сте управо традиционалисти и конзервативци само што те речи нису одомаћени појмови код нас због разних историјсих околности.

Дакле ви губите битку јер ВИ НИСТЕ ЈЕДИНИ СТРУЧЊАЦИ У БЕОГРАДУ И СРБИЈИ. Ја сам чуо мишљење српских стручњака који су дијаметрално супротни од ваших. Али ви бисте хтели да сачувате монопол, и замишљате да сте једини стручњаци. Али нисте.

Око овога што се сада гради градиће се будућност Србије. Сасвим је екстремно помислити да ће се нешто рушити а би неко могао да пишки у зеленилу у центру Београда или нешто слично.

Ти Зума из страсти постао само један задрти troupblemaker који не увиђа да га је време прегазило и да ће ускоро отићи у заборав и зато сад покушаваш да водиш апсурдну дискују о рушењу сагређеног. Апсурд апсурд. Довиђења господине. :violina:

Данас Лондон има скајлајн који личи на њујоркшки, напредњаци су победили традиционалисте. Победиће и у Србији. :gobb:

Ти би могао да кажеш да ниси против високоградње већ против високоградње у савском амфитеатру, међутим неко је имао остварљиву идеју и НАЧИН да је оствари. Жалим, требали сте да освијите жељезничку станицу пре напредњака. :violina:
 
Пошто из неког разлога не могу да едитујем претходни пост. Ево га са променама.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=478945#p478945:1n8vw4cy je napisao(la):
Zuma » Tue Sep 19, 2017 9:22 pm[/url]":1n8vw4cy]U Soroševsku levicu očigledno računaš i Srpsku akademiju nauka, i čitavu AAS i skoro bukvalno sve ostale ljude od struke?

Jer, ako je BVN dobar, onda stručnjaci nemaju šta da izgube govoreći ono što jeste, dakle hvaleći ga. Ni pred strukom ni pred vlastima, pa bi to i radili.

A ako nije dobar, onda im je jedini izbor ili da ćute ili da ga napadaju.

Pošto se dešava samo ovo drugo, zaključak je očigledan.

Сорошевску левицу сам узео као пример деловања преко друштвених мрежа. Схваташ?


Већ сам написао раније да градове не граде стручњаци већ превасходно народ према својим потребама. Народ са својим настамбама је започео градњу свих градова на свету. Држава је такође важан градитељ који је практично у компетицији са народом. (Пример: Париз. У њему је држава разрушила оно што је народ вековима градио на дивље, и направила најбољи град на свету, тако што је АНГАЖОВАЛА стручњаке.) На треће место бих ставио професионалце (као масоне и независне предузетнике) који користе феноменом града као начин да зараде новац (што није ништа негативно, јер сви морају да зарађују).

Стручњаци као стручњаци уопште не припадају горњој листи. Стручњаци су они које народ, држава или фирме АНГАЖУЈУ да им спроведу њихове замисли. Није неки стручњак подигао Бразилију, већ је ДРЖАВА ангажовала стручњака да осмисли град. У нашем случају ми још увек не знамо ко је као личност осмислио Београд на Води, али очигледно је да се ради о државном пројекту јер је та група људи дошла на чело државе НАЈАВЉУЈУЋИ тај пројекат (између осталог).

Стручњаци могу да имају своје мишљење, али ово што ти радиш није само изражавање свог мишљења. Ради се о томе да ти активно већ неколико година измишљаш проблеме и које какве наводне грешке које чине управо стручњаци који су запослени на овом пројекту. Али ти не критикујеш само струку већ првенствено критикујеш државни план који укључује дугорочна решења за жељезничку и друмску инфраструктуру, а омаловажаваш и понижаваш колеге из струке који раде на овим пројектима.



Лондон, у којем живим од 1988 и у којем сам пратио дугогодишњу кључну полемику о његовој будућности, је такође био талац стручњака и традиционалиста који су поштопото хтели да спрече да Лондон изгледа као Њујорк. И ГЛАВНИ АРГУМЕНТ У ЊИХОВОЈ РАСПРАВИ ЈЕ БИО УПРАВО ВИЗУРА. Смислили су да катедрала Св. Павла (111м) мора да буде видљива са свих градским прилаза. И тај став одржао де факто до 1980 када је саграђена Кула 42 (Tower 42) са 183м.

Међутим борили су против сваког следећег небодера. Најгласнији критичар је био Сајмон Џенкинс у Ивнинг Стандарду.

У то време су практично сузбијали велике архитекте попут Нормана Фостера и Ричард Роџерса. Међутим традиционалисти и конзервативци су изгубили битку са временом. Као што ви губите ту битку. Ви сте управо традиционалисти и конзервативци само што те речи нису одомаћени појмови код нас због разних историјсих околности.

Дакле ви губите битку јер ВИ НИСТЕ ЈЕДИНИ СТРУЧЊАЦИ У БЕОГРАДУ И СРБИЈИ. Ја сам чуо мишљења других српских стручњака који су дијаметрално супротни од ваших. Али ви бисте хтели да сачувате монопол, и замишљате да сте једини стручњаци. Али нисте.

Око овога што се сада гради градиће се будућност Београда и Србије. Сасвим је екстремно помислити да ће се нешто рушити да би неко могао да пишки у зеленилу у центру Београда или нешто слично.

Ти Зума си из страсти постао само један задрти troupblemaker који не увиђа да га је време прегазило и да ће ускоро отићи у заборав и зато сад покушаваш да водиш апсурдну дискусију о рушењу сагређеног.

Данас Лондон има скајлајн који личи на њујоркшки, британски напредњаци су победили традиционалисте. Победиће и у Србији.

Ти би могао да кажеш да ниси против високоградње већ против високоградње у савском амфитеатру, међутим неко је имао остварљиву идеју и НАЧИН да је оствари. Жалим, требали сте да освојите жељезничку станицу пре напредњака и да је заштитите. Претходна власт је продала Луку Дунав, и ту су се инвеститори добро прешли. То је као шаховска игра. Нису видели где је круна и начинили су погрешан потез.

И за крај, београдски скајлан је био очајан. Саборна црква је сувише ниска а би чинила препознатљив скајлајн. Тако је и са храмом.
Београдски сјаклајн тек треба да се гради. Не разумем шта су стручњаци хтели да сачувају. Нешто непрепознатљиво?
 
Volim kada se jave ljudi koji podrzavaju BnV i kao pozitivan primer navedu grad BRAZILIJA ;) :D
U pravu si (ste), sve ste sami rekli... :D

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Једва чекам да се крене са неким новим пројектом у Амфитеатру па да се заврши са ови препуцавањем. Овај пројекат има неких 5 проблема за сад који активирају буру коментара сваки пут кад пројекат нема великих видљивих промена а то су:
1) Уско и нефункционално шеталиште,
2) Високе зграде уз шеталиште,
3) Пруга у Амфитетатру,
4) Недостајање пратеће инфраструктуре (која уствари недостаје целом граду а не само овом пројекту),
5) Политички пројекат
Нажалост се све врти овако, по мени у празно, без икаквог утицаја на околину.
 
JarJarBinks,

Nije bitno ko gradi grad nego šta se u njemu pravi. Zbog toga je važna argumentovana analiza prednosti i mana sa tačke gledišta dugoročnih kolektivnih interesa samog grada, a ne interesa samo najmoćnijih pojedinaca u njemu. Odnosno, ako argumenata nema ili nisu dovoljno sveobuhvatno izloženi za celovitu ocenu, onda i presek mišljenja stručnjaka iz ove oblasti. Pri tome je moguće naći stručnjake koji će reći sve i svašta ako im egzistencija zavisi od toga, ili imaju odgovarajuće ambicije da se drže onih koji imaju para, pa je zato nažalost važno i koliko stručnjaka kaže jedno ili drugo, koliko su nezvisni, i kakav autoritet u struci imaju. Ovde je taj odnos struke "za" i "protiv" isuvuše drastično neuravnotežen za bilo kakvu sumnju (pošto ga NIKO nezavisan javno ne hvali, a eventualni radni zadatak na projektu je profesionalna ugovorna obaveza koja MORA da se odradi), pa uz dugačku listu argumentovano iznetih problema za koje nije dato nikakvo opravdanje, daje nedvosmislenu ocenu: BNV je loš projekat.

Ali ovde je posebno rečito da se u dijalogu o projektu za svaku težu situaciju uvek koristi ista nepoštena tehnika. Potpuno se ignorišu mnogobrojni jasno argumentovani problemi i izneti dokazi, od strane čitavog niza veoma različitih ljudi. Pa kad god na njih nema odgovora, on se prosto preskače, a priča se obavezno naglo prebacuje na plan ličnosti koje su ih iznele, u pokušaju diskreditacije najrazličitijim metodama. Tako se zbog nečega podrazumeva da su u Londonu "tradicionalisti i konzervativci" veoma loši ljudi, protiv "napretka". Pa se koriste providni i skoro šaljivi eufemizmi tipa "oni su izgubili bitku sa vremenom". Kao da se bore sa VREMENOM, a ne sa kapitalom koji pokušava da prisvoji JOŠ VEĆI procenat kolektivnih resursa grada. Pa to negde prođe, a negde ne. U zavisnosti od države, trenutnog odnosa snaga i broja pomagača spremnih na sve, tj. nivoa etike, inteligencije i obrazovanja naroda koji tu živi i koji sve to na kraju treba da plati.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=478868#p478868:1qouodpy je napisao(la):
arapski investitor » 19 Сеп 2017 06:02 pm[/url]":1qouodpy]postoji jedna ogromna razlika u samoj sustini zbog koje su komunisticka partija i sns neuporedivi u smislu ovlascenja - sns je trenutna vlast u DEMOKRATSKOM sistemu, i tu su trenutno, duze ili krace, a "komunisti" su planirali da vladaju zauvek (javno).

То сам и ја навео као један од кључних "доказа" да је прича око БнВ-а са правне стране много много јача него што то овде претпостављају господа преконоћи доктори правних наука. У вишепартијским демократским системима свака екипа влада макс два мандата или око десет година. А уговор за БнВ предвиђа реализацију од 30 година. Ако су улетели у причу која ће трајати дуже од максималне дужине владања значи да је уговор толико правно добро написан да су сигурни како га ниједна наредна власт, кад год дошло до смене - не може поништити.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=478868#p478868:1qouodpy je napisao(la):
arapski investitor » 19 Сеп 2017 06:02 pm[/url]":1qouodpy]stoga je, striktno ideoloski, nemoguce porediti neko rusenje pedesetih i eventualno rusenje bnva.

sa zakljuckom se slazem - opasan presedan.
sa konstatacijom da su "komunisti" bog-zna-koliko rusili, pa i nisu.
Уопште нисам мислио тако буквално, нити сам мислио на рушења града од стране комуниста. Мислио сам на тај принцип брисања свега пре доласка нове екипе. То су комунисти радили и то им се вратило. Тако би се и евентуланим рушиоцима БнВ-а то кад тад вратило.

Али кад већ помену, комунисти су рушили много више него што знамо. Од када редовно пратим станицу на ФБ фотографија стаог Београда, редовно се дешава да сазнам за неко зграду коју су комунисти непотребно рушили да би градили већи, модернији и лепши град. Не уџерице, него солидне вишеспратнице....

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=478868#p478868:1qouodpy je napisao(la):
arapski investitor » 19 Сеп 2017 06:02 pm[/url]":1qouodpy]ali evo bas retko posecujem temu ali mi je intrigantno da se prica o miniranju solitera nakon promene vlasti. moram da priznam jedna od ludjih rasprava cak i za ovu temu.
Тема је овом дискусијом дефинитивно отишла до ђавола, а за неке од чланова сад дефинитивно може да се закључи како имају неку Ф дијагнозу.
 
Mislim da su u brisanju istorije dalje isli Karadjordjevici ali ne vidim da im se to zamera. Komunistima nije padalo na pamet da ruse tvrdjave poput Zrnova ili najznacajnije objekte po gradovima kao npr. Jevremov konak u Sapcu. To "vracanje" nema veze sa zgradama vec sa politickim stavovima...

Inace, pokusavam da zamislim kako se 2056. po fb-u place nad slikama Savanove i ne ide mi.
 
Ne razumem vas sto se zalazete za rusenje i nalazite obrazlozenje takvog nekog cina u to da je BnV mafijaski projekat a negirate finansijsku katastrofu koje bi tako nesto pokrenulo.

Hocete onda po istom tom vasem principu pravde da srusimo sve sto je komunisticka vlast izgradila jer je nacionalizacijom (citaj kradjom celokupne privatne imovine svih nas gradjana) podigla pola Beograda u periodu od 1945 do 1991?

Manite se klinackih prica, gledajte sta je moguce uraditi u nekim realnim okvirima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=479063#p479063:1bh6dv30 je napisao(la):
spatiotecte » 20 Sep 2017 11:25 am[/url]":1bh6dv30]Ne razumem vas sto se zalazete za rusenje i nalazite obrazlozenje takvog nekog cina...
Manite se klinackih prica, gledajte sta je moguce uraditi u nekim realnim okvirima.
Izgleda da je neka epidemija zavladala na ovoj temi... nema ni slika.
 
Manje vise taze rupa, na novim kockicama, na silasku sa mosta.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=478863#p478863:2ns51uip je napisao(la):
stf » 19 Sep 2017 05:52 pm[/url]":2ns51uip]Постоји још један озбиљан разлог због кога су ове приче незреле, детињасте и јако јако опасне. Такав потез би био ПРЕСЕДАН који би отворио пандорину кутију константног рушења свега што је изградила стара власт од сваке будуће нове власти.

Зар нисмо довољно научили из грешке комуниста? Они су брисали историју и једини резултат који су дугорочно постигли јесте да се сад реваншистички брише њихова историја.
Ово је тако дрска демагогија да не могу да верујем колико затрован ум може бити партијског војника.

Дакле, момче се ладно усудило да бранећи наводни београд спомиње термин ПРЕСЕДАН?! Па тај термин осликава апсолутно сваку пору овог пројекта. Он чак има и правни статус преседана! Дакле:

Лекс специјалис - Нема шта да елаборирам. буквални превод на српски тог термина - ПРЕСЕДАН

Кршење устава и закона по више основа - ПРЕСЕДАН

Чишћење земљишта народним парама а потом поклањање истог већински приватном лицу - ПРЕСЕДАН

Уплив државе на тржиште некретнина - ПРЕСЕДАН

Рушење градског кварта у сред ноћи, киднаповање више људи и убијање једног човека током процеса - ПРЕСЕДАН

Суфинансирање изградње са 50% од стране државе и то изградње нечега на претходно државном земљишту што ће након тога прећи у већинско власништво приватне компаније - ПРЕСЕДАН и ПРЕВАРА на куб

Градња, скоро по свим параметрима социјалних стамбених зграда исподпросечне архитектуре и 20+ спратности на 200м од административног и 400м од историјског језгра града - ПРЕСЕДАН

Да демогогија буде још поганија нешто што овде заговарамо сад већ целу деценију, а то је рушење дивљих објеката, овде се сад представља као преседан. То што дивљи објекат има 20 спратова је разлог више да се то сатре по хитном поступку једног лепог дана када ослободимо Србију.

А тек овај други део у ком из нехата признаје да је ово погани политички пројекат је прича за себе. А да би знао шта је лекс специјалис и то у служби неког "приватног пројекта", или да би знао да не смеш да киднапујеш људе током ноћи, да не смеш да градиш обалоутврду без дозволе, да не смеш да поклањаш јавно земљиште, да не смеш да суспендујеш суверенитет државе на делу њене територије не треба да будеш правник већ само солидно информисан, пристојан човек.
 
Dodacu na Delijin spisak SFRJ i zaplena celokupne imovine od strane komunista - PRESEDAN NAD PRESEDANIMA
 
Delija, po običaju, mnogo teških reči, ništa bitno rečeno ....
 
Protivnik sam ovog projekta a nikada ne bih podržao uvođenje još "presedana" u već postojeću priču. To vodi samo u dalju dubiozu i grana se u dalja dela koja će tek da koštaju ovo društvo u svakom smislu. Dakle rušiti samo ako stvarno postoji razlog, ako ne, ta kula je spomenik ovom narodu koji sedi i gleda sve šta se događa a neće dupetom da mrdne! Pa makar bilo i 500 objekata gotovo, šta sad? gotovo je, nije se narod bunio a narod je suveren ovde kod nas. Ostaju druga mesta za sređivanje pa će valjda narod da se opameti nekad i da počne da zastupa svoj interes. ako ne, dobićemo još raznih baljezgarija uključujući i onaj "grad" ispod kalemegdana a možda i "tesla" grad
 
Да, рушење нелегалног објекта у Београду би на нашу велику жалост заиста био преседан. Доста то говори о томе где смо и шта смо данас.
 
@Delija
Znas da sam protivnik realizacije sna o spustanju Beograda na reku na ovakav nacin.
No, ne razumem kako je neki od dosadasnjih objekata sa prefiksom 'BW' NELEGALAN?
Katastar je cini mi se odradio svoje, projektni biroi, licencirane arhitekte, gradjevinske dozvole...
Na osnovu cega je bilo koji od ovih objekata nelegalan?


Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Ja se pitam kako bi mnogo razvijenija Nemacka ili Francuska mogla da srusi ovako nesto, a tek Srbija.
 
Француска је рушила читаве блокове оваквих зграда у проблематичним предграђима, као што сигурно знаш.
 
Vrh