Šta je novo?

Saobraćajna signalizacija

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=883961#p883961:3nr8tsxv je napisao(la):
astrodule » 27 Sep 2021 12:36[/url]":3nr8tsxv]Da li će ovo pomoći da se spreči ova gužva?

Verovatno može malo da se pomogne, ali bez proširivanja rampi - teško
file.php

file.php
Kakvi su utisci? Juče sam oko 20h prolazio tuda sa 46, i trebalo je desetak minutada se popne autobus, što ranije nije bio slučaj u to vreme.
 
Tih desetak minuta je kraće ili duže nego ranije?
 
Duže je nego ranije u 20h. Ranije sam oko 20h prolazio za oko 3 minuta.
 
Jel primetio još neko semafor preko Bulevara Oslobođenja na uglu sa Katanićevom koji pešacima daje zeleno tek svako 2. paljenje? (svaki 2. red)
 
:gobb:
За возила јавног превоза постасвљена је засебна семафорска сигнлизација, са тзв. претпаљењем у односу на возила из леве саобраћајне траке.
Ово би требало поставити на свакој раскрсници где је то могуће нпр Устаничка х Крушевачка, М. Горког х Ј. Булевар, Смед. Пут х Краља Петра Првог итд,
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=887117#p887117:f2j957ru je napisao(la):
solecar » Čet Okt 07, 2021 7:09 am[/url]":f2j957ru]Od kada je tako?
Ne znam ali bar od početka ove godine, jer mi je pažnju na to skrenuo u januaru ortak koji živi blizu.
Nego retko kad idem baš preko tog pešačkog (baš kod Katanićeve/ Krušedolske) pa sam se setio tek sad kad sam opet prolazio.

I zaista se zeleno za pešake upali tek svaki drugi ''red''. Zaustavi on saobraćaj duž BO, ali u 1 od 2 slučaja ne pali zeleno za pešake.
 
Не знам да ли су нешто мењали са режимом семафорске сигнализације на раскрсници на уласку на Бранков мост са стране НБГ али је драстично успорен приступ из правца Булевара Николе Тесле док из правца БМП не примећујем неку разлику у односу на раније. Јуче сам туда ишао нешто пре 17 ч и до загушења у БНТ је дошло већ негде између Трешњиног цвета и зграде СИВ-а и до поменуте раскрснице ми је требало око 40 минута и ако ту има свега нешто мало више од 1,5 км а сам мост није био посебно загушен. Google maps је показивао да у БМП није страшна гужва а на БНТ је било тамо црвена баш ова деоница што сам поменуо, чак кад са улетео у гужви и ставио као дестинацију сам Бранков мост писало је да ми треба 40 минута што у првом тренутку нисам могао да поверујем па сам наставио туда.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=887493#p887493:3vh3nmw2 je napisao(la):
paradox polje » Пет Окт 08, 2021 10:34 am[/url]":3vh3nmw2]Не знам да ли су нешто мењали са режимом семафорске сигнализације на раскрсници на уласку на Бранков мост са стране НБГ али је драстично успорен приступ из правца Булевара Николе Тесле док из правца БМП не примећујем неку разлику у односу на раније. Јуче сам туда ишао нешто пре 17 ч и до загушења у БНТ је дошло већ негде између Трешњиног цвета и зграде СИВ-а и до поменуте раскрснице ми је требало око 40 минута и ако ту има свега нешто мало више од 1,5 км а сам мост није био посебно загушен. Google maps је показивао да у БМП није страшна гужва а на БНТ је било тамо црвена баш ова деоница што сам поменуо, чак кад са улетео у гужви и ставио као дестинацију сам Бранков мост писало је да ми треба 40 минута што у првом тренутку нисам могао да поверујем па сам наставио туда.
Дефинитивно су неким новим режимом сигнализације ради БМП жртвовали БНТ.
nbg17h.jpg

Ово је ситуација од данас у 17 ч, а слично је било и претходних радних дана. И поред нешто друже трасе и скретања из Трешњиног цвета у БМП дупло се брже стиже том трасом него право преко БНТ. До скоро је БНТ био боља опција.
 
Primetio sam da je nekoliko semafora po centru okrenuto na stranu tako da kao pešak uopšte ne vidiš šta pokazuju, npr. na uglu Despota Stefana-Dž. Vašingtona i na još dva mesta sam to video danas i juče, da li je moguće da su se od vetra okrenuli?
 
Ако мислиш на то да су семафори за возила окренути тако да пешаци уопште не виде шта они показују, то исто сам приметио и на раскрсници Ресавска-Пастерова-Милоша Поцерца. Можда је то неки нови начин постављања, као да пешаци гледају само своје и да не знају кад је возилима црвено па да крећу раније да прелазе?
 
Dok je bilo više sunca, učinilo mi se da se novi semafori lošije vide iz uglova. Znači, prilazim pešačkom "sa strane", i jedva se nazire ikonica pešaka. Tek kad dođem malo "upravnije" na semafor, lepo se vidi cela ikonica.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=889184#p889184:228qqgty je napisao(la):
Astrotrain » Wed Oct 13, 2021 8:41 am[/url]":228qqgty]Ако мислиш на то да су семафори за возила окренути тако да пешаци уопште не виде шта они показују, то исто сам приметио и на раскрсници Ресавска-Пастерова-Милоша Поцерца. Можда је то неки нови начин постављања, као да пешаци гледају само своје и да не знају кад је возилима црвено па да крећу раније да прелазе?

Ne, ne vidi se ovaj namenjen pešacima, bukvalno okrenut da ne vidiš uopšte šta pokazuje.
 
Radi se semaforizacija pešačkog prelaza kod ulaza u Hajd park, sa tasterima. Moja pretpostavka je da će to biti semafori koji stalno drže zeleno za vozila, a pritiskom na taster se pali zeleno za pešake.

























 
Ugao Bulevara kralja Aleksandra i Beogradske (pešački prelaz koji izbija na ulaz u Pravni fakultet), današnja fotografija

 
Vesić postavio ogledalo na krivinu, pa se pohvalio na Fejsbuku

Zamenik gradonačelnika Beograda Goran Vesić više od mesec dana u svojoj „pokretnoj kancelariji“ obilazi prigradska naselja, razgovara sa meštanima i obećava rešavanje njihovih lokalnih problema. Sada je sa reči prešao na dela, te je na svom Fejsbuk profilu juče podelio prve „uspehe“ svojih aktivnosti i ispunjenih obećanja – meštanima sela Senaja kod Mladenovca postavljeno je ogledalo na opasnoj krivini, a žiteljima Malog mokrog luga zakrpljena je rupa na putu.

https://nova.rs/vesti/drustvo/vesic-pos ... buku-foto/
 

Prilozi

  • Screenshot.png
    Screenshot.png
    524,3 KB · Pregleda: 1.267
Slepci stavljaju semafore na raskrsnici Radničke i Svetolika Lazarevića Laze. Kao da nema dovoljno semafora okolo, pa ko vele da stave još jedan za totalni kolaps.
 
Ja tu raskrsnicu koristim da izbegnem gužvu na "glavnom" putu do sledeće raskrsnice. Nisam primetio da je na toj raskrsnici neki problem kad god sam je koristio.
 
Isti slučaj. Prolazim tuda maltene svaki dan i nikad nisam primetio problem. Ja se čak ne sećam da je bio neki sudar na raskrsnici.
 
Vesić: Rešavamo probleme na zahtev građana

Na inicijativu zamenika gradonačelnika Gorana Vesića u Ulici Svetozara Radojčića u naselju Medak u rekordnom roku postavljeni su pešački prelazi sa ležećim policajacem.

Naime Grad je brzo reagovao posle obraćanja građana televiziji Pink i molbe da nadležni postave horizontalnu signalizaciju kako u ovoj prometnoj ulici ne bi neko nastradao.

-Ovo je pravi primer kako možemo zajednički da menjamo naš grad na bolje. Videli ste juče kako je predsednik Republike razgovarao sa građanima Jadra. Tamo je najviše bilo pitanja o komunalnim problemima. Znači ovo je život, rešavanje ovakvih problema je jedina prava politika – rekao je Vesić.

On je istakao da je srećan što je u prilici da rešava probleme građana te da je dobro što se taj građanin javio.

– Bio je potpuno u pravu, ovde je trebalo da bude postavljen ležeći policajac. Mi sada radimo projekat za postavljanje semafora i tokom januara ćemo postaviti i semafor. Ovo je primer kako građani zajedno sa medijima i nama koji smo u lokalnoj politici možemo da menjamo naš grad na bolje, da Beograd postane bolje mesto za život svih ljudi – rekao je Vesić.

izvor: studio B

P.S.
Gde mu dođe to naselje o kojem pričaju? :D
 
Vrh