Šta je novo?

Saobraćajna signalizacija

Na uglu Višnjičke i Mirijevskog bulevara se u zadnjih dva meseca sigurno jedno 20 puta pokvario semafor i uvek bude haos, a često i sudar.

Kome tačno pisati da uzme i jednom već reši problem koji god da je?
 
Nisam 100% siguran, ali trebalo da se to radi preko sajta sekretarijata za saobraćaj (bgsaobracaj.rs).
 
Bogoslovija

signalizacija01-2021-12-08-13-40-45-159.jpg

signalizacija02-2021-12-08-13-40-45-159.jpg

signalizacija03-2021-12-08-13-40-45-159.jpg
 
Upravo sam pisao o ovome u temi za Pančevac, vraćaju nam Tranzit u grad.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Ne znam da li je još neko primetio ali ja svakodnevno viđam šlepere i manje kamione kojima je zabranjen ulazk u grad na potezu arena - petlja lasta i ujutru i posle podne kada su najveće gužve. Ima stranih tablica ali su većinom naše, na ovom delu ima bar dve ili tri patrole policije i još nisam video da su bilo šta uradili po tom pitanju. :?
 
Пре неког времена сам приметио да се на више места по граду појавио неки нови цвркут птичица, и како је време пролазило овај црвкут се ширио тако да се сад чује готово по целом граду. Од старта сам лупао главу не би ли решио ову мистерију, јер од толиких силних птичица ни једну нисам видео осим ових одомаћених које скроз другачије цвркућу, гугутају, гачу...
Убрзо сам добио главног осумњиченог (или прецизније главне осумњичене) а то су нови тастери за прелазак улице. После вишедневне анализе дођох до закључка да у снимљеном тексту "притисните тастер да бисте прешли улицу" уз ово "шл" се чује неки високофреквентни клик који кад се мало удаљите баш личи на цвркут. Ето, надам се да сам решио мистерију и да ме неће више болети глава.
 
Такав тастер је испод Бранковог моста када се иде ка обали. Када се притисне дугме мени звучи као телеграм.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=906554#p906554:11el2shl je napisao(la):
ĆoRaVa_SoVa » 08 Дец 2021 09:51 pm[/url]":11el2shl]Ne znam da li je još neko primetio ali ja svakodnevno viđam šlepere i manje kamione kojima je zabranjen ulazk u grad na potezu arena - petlja lasta i ujutru i posle podne kada su najveće gužve. Ima stranih tablica ali su većinom naše, na ovom delu ima bar dve ili tri patrole policije i još nisam video da su bilo šta uradili po tom pitanju. :?
То су шлепери који имају посебну дозволу за улазак у град тј. са издатим дозволама за кретање и снадбевање. Рецимо шлепери који довозе репроматеријал - велике ролне папира за штампарије, цистерне за снадбевање бензинских станица,.... Шлепери који довозе разну опрему-машине за производна предузећа, па за грађевинске објекте који се граде по граду. Ето полако стиже опрема у шлеперима за Клинички Центар Србије.
Мањим камионима до 3,5 тона није потребна дозвола за улазак у град, једино за централну градску зону за снадбевање продајних објеката, угоститељских и сличних објеката, и то само у времену од 19:00 до 07:00 часова.
Све ове дозволе издаје Градски секретаријат за саобраћај.
 
Hvala Gago na odgovoru mislio sam na kamione preko 3.5 t i šlepere. Sad jasno je meni da (verovatno) imaju dozvolu ulaska u grad ali mi nije jasno da ulaze i koriste ap u najvećim špicevima u gradu. To bi trebalo da se dostvalja rano ujutru, uveče ili noću... Kao pre neki dan kada su u popodnevnom špicu krpili rupe na Gazeli
 
"Hajd napolje momak ko je,
tamo veje krupan sneg,
vidiš onde navejo je
čitav bedem, čitav breg.

A šta može zima meni,
šta mi može, šta mi sme?
Nek mi nosić pocrveni,
eto to je, to je sve!"

snesko i semafor.jpg
 
Takođe (mada je možda za neku temu o auto-putevima), pre neki dan sam se vraćao za Beograd novim autoputem (Miloš Veliki) i išao sam ka centru grada.

Mislim da sam već pisao za druge smerove, ali sad sam se uverio da na ovoj nacrtanoj putanji, nemamo ni jednu oznaku za Beograd Centar. Tj. imamo je, ali tek kod skretanja za aerodrom.

U principu, jedini način da se dođe do centra Beograda je da se prate oznake za aerodrom (koje postoje).

I na jednom mestu je bilo označeno da je aerodrom desno (tu sa se i isključio), a pravo je bila oznaka sa Beograd Fair !?


sa A2 na e70.jpg
 
Prijavi nadleznima ovo za tablu za Surčin i Zemun. Za ovo drugo možeš da ih pitaš o čemu se radi. Meni liči kao oznaka za Sajam, samo ne znam kako su to zamislili da to odradiš, kada te ništa jasno ne navodi da ideš baš na tu stranu.
 
Vrh